2008 Aralık anneleri ek-gıdaya geçiş önerileri- mama tarifleri

yok arkidişler bebişimin kaşıkları ona özel zaten slikon metal kullanmıorumkii CADIARZU

semizotu alerjimi yaparmıki kızlar, bugünkü sebze pürsinin içine koydum ama bakalım artık,kafamçokkarıştı

semizotunun aleri yapmaözelligi yokturki sadece semizotundan yapılabilen çorbalar var bebişlerimiz için..ayrica kızlar ben bügün karpuzu kızımla beraber yedik..ama pütürlü gelince biraz tuhaf oluyor ama yutuyor..ben alişsin diye çorbasini falan çok ezmiyorum hatta bazen çatalla eziyorumoda gayet iyi yiyor..cokacimcoook

ne güzel valla şu pütür işini halaaaa çözemedik biz blendır uygulamasına devam bende çok zorlamıyorum açıkcası elbet öğrenecek :)))

bir haftadır betülün eline bebe bisküvisi veriyorum kendi yesin diye.
pütürlü yemeye alışma olayına cok faydası oldu..,

eğer tatlıya alışır endişeniz yoksa bence denenebilir..

bir haftadır betülün eline bebe bisküvisi veriyorum kendi yesin diye.
pütürlü yemeye alışma olayına cok faydası oldu..,

eğer tatlıya alışır endişeniz yoksa bence denenebilir..

kesinlikle katılıyorum canımm
nasıl olsa alışır deyip askıya alınmaması gereken çok önemli bi konu bu bence...
nitekim bebekler bu dönem alıştırmaya başlanmassa ileride bol kusmuklu günler bizleri bekliyor demektir:)

ne güzel valla şu pütür işini halaaaa çözemedik biz blendır uygulamasına devam bende çok zorlamıyorum açıkcası elbet öğrenecek :)))

bence biran evvel blendarı bırakmalısın...
hatta aylar öncesinden beridir senin bu konuda sorun yaşayacağını düşünerek blendırı bırakmanı tavsiye etmiştimmm

bende blendır kullanıyorum ama seviye seviye azaltim diyorum blendırda şuan en yükseğin bir altında püre haline getiriyorum
kıslar sizin geceleri bebekler emiyormu yada devam maması falan veriyormusunuz geceleri

bende blendır kullanıyorum ama seviye seviye azaltim diyorum blendırda şuan en yükseğin bir altında püre haline getiriyorum
kıslar sizin geceleri bebekler emiyormu yada devam maması falan veriyormusunuz geceleri

gece uyuttuktan sonra 2 ya da 3 kere besliyorum ben mamayla:nazar:

bende 1 2 kere devam maması veriyorum emmiyo artık benim kızda mamasını yiyo uyuoyor kuzşum

inaysa ben aksam saat 8de 180-200cc 11.30da da yıne bir o kadar daha verıyorum.gece uyanmıyor:nazar:
pütür sorununu çözdük sanırım:dance:
bugun sebzesini catalla ezerek yedirdim baya bi puturluydu geveleye geveleye hepsini yedi bitirdi kuzumcokacimcoook:nazar::dance::lepi:
yalnız az az vermek ve iyice cignemesini beklemek gerekiyor bu da beni yordu biras-tatlicadiarzu-

kızlar bebişlere balık yedirio musunuzz:uhm: ben dr a sordum ver dedi ama verdigi listede 8ay yazıyordu..bir arkadasım 5.5 aydan beri veriyor dru haftada 2 kez ver cok faydalı demiş..sizler yediriyor musunuz?hangi balıkları vermek daha iyidir??

elbet öğrenecek pütürlü yemeyi hiç problem değil kızlar yaa zaten patatesi pirinci mesela ezerek yiyo belirli şeylerde takılıyoruz onuda birkaç ay içinde çözeriz diye düşünüyorum bhk nin dediği gibi bebe bisküvisini denedim çok rahat kopartıp ağzında eritip yutuyo (lilyum76 aylar öncesinden uyarın için saol)

inaysa ben aksam saat 8de 180-200cc 11.30da da yıne bir o kadar daha verıyorum.gece uyanmıyor:nazar:
pütür sorununu çözdük sanırım:dance:
bugun sebzesini catalla ezerek yedirdim baya bi puturluydu geveleye geveleye hepsini yedi bitirdi kuzumcokacimcoook:nazar::dance::lepi:
yalnız az az vermek ve iyice cignemesini beklemek gerekiyor bu da beni yordu biras-tatlicadiarzu-

kızlar bebişlere balık yedirio musunuzz:uhm: ben dr a sordum ver dedi ama verdigi listede 8ay yazıyordu..bir arkadasım 5.5 aydan beri veriyor dru haftada 2 kez ver cok faydalı demiş..sizler yediriyor musunuz?hangi balıkları vermek daha iyidir??

dün akşam bi parça levrek verdim yedi kızçemmm

elbet öğrenecek pütürlü yemeyi hiç problem değil kızlar yaa zaten patatesi pirinci mesela ezerek yiyo belirli şeylerde takılıyoruz onuda birkaç ay içinde çözeriz diye düşünüyorum bhk nin dediği gibi bebe bisküvisini denedim çok rahat kopartıp ağzında eritip yutuyo (lilyum76 aylar öncesinden uyarın için saol)

rica ederim ceyremm
oğlumun öğretmeninin oğlu 4 yaşına kadar yememiş geç alıştığı için de o bakımdan dedim di...

ya bizde pütürlü yiyemiyoruz çok korkuyorum öğürünce boğazına takılıp çıkaramıycağım diye napıcğımı bilmiyorum bana akıl verin nerden başlim ve nasıl verim

ya bizde pütürlü yiyemiyoruz çok korkuyorum öğürünce boğazına takılıp çıkaramıycağım diye napıcğımı bilmiyorum bana akıl verin nerden başlim ve nasıl verim

cnm robot yada blendır kullanmadan genellikle sebzeleri ve meyveleri ezerek verirsen alışır birde ben çorbalarına cici bebenin bebek ekmeği var etimek gibi onu ufalıyorum eriyor zaten çorbanın içinde ama pütürlü oluyor ben 6. aydan snra ek gıdaya geçtim 6 ay emdi hala devam ediyor emmeye bu yöntemi uyguladım srn olmadı birde sebze meyve ve yoğurt kahvaltı için belirli saatlerimiz var gün içinde hep o saatte yiyor dolayısıyla uykumuzun saatleride düzene girdi bazen yarım saatlik sapmalar olabiliyor.

ben 1 aydır eylüle kıyma ve tavuk vermeye başladım
hiç reddetmedi çok şükür
haşladığım blendırdan geçirdiğim kıyma ve tavuğu ayrı buz kalıplarına doldurdum
hergün dönüşümlü olarak birer küp çıkarıp o öğünki çorbasının içine karıştırıyoyum
bana çok kolaylık oldu
tavsiye ederim
hani tembellikten değilde onların yiyebileceği miktarı hergün buzunu çözdürüp haşlamaya vakit bulamadığım oluyor
bana böylesi pratik geldi.

canım çok iyi fikir bence, bende et veye tavuk sularını donduruyordum ama senin gibi yapsam dana iyi olucak teşekkürler. bebişlerimize allah sağlık sıhhat versin

bende tavuğu aynı yöntemle katıyorum çorbasına çok kolaylık oldu valla :))
kıslar sağlık ocxağından bana beslenme tablosu vermşlrdi 6 aylık bebek yaklaşık 500 cc süt imeliymiş ama benim oğlum akşm bir kere devam sütü içiyor 100cc kadr birde gece beni bir kere emiyor uyku sersemi uyanıkken hiç emmiyor acaba kahvaltıya kattığımız devam sütü vede yoğurtda hepsi toplammı 500 cc olmalı yoksa sadece 500cc sütmü içmeli anlamadım

bende tavuğu aynı yöntemle katıyorum çorbasına çok kolaylık oldu valla :))
kıslar sağlık ocxağından bana beslenme tablosu vermşlrdi 6 aylık bebek yaklaşık 500 cc süt imeliymiş ama benim oğlum akşm bir kere devam sütü içiyor 100cc kadr birde gece beni bir kere emiyor uyku sersemi uyanıkken hiç emmiyor acaba kahvaltıya kattığımız devam sütü vede yoğurtda hepsi toplammı 500 cc olmalı yoksa sadece 500cc sütmü içmeli anlamadım

canım sağlık ocağından verdikleri beslenme tablosunda gün boyu yedirilecek başka yiyeceklerde vermiştir sanırım.Devam sütü veya anne sütü olarak ayrıca 500 cc olabilir gibi geliyor bana, bende bir araştırayım

X