2008 Aralık anneleri ek-gıdaya geçiş önerileri- mama tarifleri

bizim mutfakta aynı dolayısıyla daha çok ihtiyaç duyuyorum birde şu sıralar oğlum destekli oturuyor ve seviyor öyle durmayı yatınca ağlıyor chiccoda kademeli modeller var baktım ama birde sizlerin fikirlerini sorayım dedim

ben mama sandalyesini alamadım yaa bebek arabası ve oto koltuğu aldım sandalyeye param yetmedi. Ama 150 tl ye jokerde var chicco'un güzeldi fena değildi

kızlar bende oğluşuma yoğurt vermeye başladım sizce daha küçükmü..
yoğurduda öyle sevdiki yedikçe yiyiyor..

benim bu siteye eklediğim yoğurt tarifini dene derim ben yaptım süper oldu

bende onu yapmıştım zatenkaydirigubbakcemile3 tadı çok güzeldi yalnız taş gibi olmadı hafif sulu oldu neden anlamadım..bizim bey efendide 1. gün sevmedi 2.gün anca alıştı..taarif icin ellerine sağlık cnm

merhaba arkadaşlar ben de 4 ay 9 günlük bir kız annesiyim.konu hoşuma gitti abone oldum.benim de sütüm yetersiz her zaman değilde gece yatmadan bir öğün ek gıda veriyorum bebişime.
doğaçlama bir mama yaptım bebişim beğendi.sizle paylaşmak istedim.bir elmayı rendeledim.bir çay bardağı suyla pişirdim.pirinç unu sulandırıp elmalara ekledim birlikte piştiler. boza kıvamındaki mamayı süzgeçten geçirdim.çok az şeker ekledim.

ben yoğurt vermeye korkuyorum.bir kez verdim gaz sancısı oldu.azar azar denesem iyi olacak.

merhaba arkadaşlar ben de 4 ay 9 günlük bir kız annesiyim.konu hoşuma gitti abone oldum.benim de sütüm yetersiz her zaman değilde gece yatmadan bir öğün ek gıda veriyorum bebişime.
doğaçlama bir mama yaptım bebişim beğendi.sizle paylaşmak istedim.bir elmayı rendeledim.bir çay bardağı suyla pişirdim.pirinç unu sulandırıp elmalara ekledim birlikte piştiler. boza kıvamındaki mamayı süzgeçten geçirdim.çok az şeker ekledim.

merhaba cnm verdiğin muhallebi tarifi hoş fakat bence içine şeker atma hafif tat versin diyorsan bir damla pekmez damlatabilirisin çünkü bebeklerde meyvelerden doğal şeker alımını tavsiye ediyorlar

kızlar buraya sürekli yeni bir tarif göreceğim diye girip bakıyorum tariften çok konuşma oluyor. konuşmaları aralık anneleri topiğinde yapsak da buraya topik başlığına uygun olarak sadece tarifleri yazsak nasıl olur???

bende aynı fikirdeyim değişik sebze çorbası tarfifi olna varsa lütfen paylaşssın nettede pek bişi bulamadım denenmişler olsada bizde yapsak

brokoli çorbası yapıyorum oğluma
tarifi çok kolay hemen yazayım sizlere

brokoliyi haşlıyorum enesin yiyeceği kadar bir miktar
onu sudan çıkarıp eziyorum püre haline gelene kadar
daha sonra haşladığım sudan içine koyup
çorba kıvamına getiriyorum ocakta biraz daha pişirip alıyorum
ılıttıkdan sonra yemesine yakın zeytin yağı koyuyorum içine.
çok severek yedi oğlum aslında çok kolay bir özelliği yok
haşladığım suyu ilave ediyorum çünkü vitamini orda kalıyor diye

bugün, patates, havuç ve kabakla yaptığım sebze çorbasının içine, bahçede yetiştirdiğim ıspanaktanda ilave ettim. bakalım yiyeceklermicokacimcoook

bugün, patates, havuç ve kabakla yaptığım sebze çorbasının içine, bahçede yetiştirdiğim ıspanaktanda ilave ettim. bakalım yiyeceklermicokacimcoook

wallahi canım ne şanslısın tam organık olcak desene:emir_bebek:
(kendi bahçende felan yetiştirmen .güzellll

wallahi canım ne şanslısın tam organık olcak desene:emir_bebek:
(kendi bahçende felan yetiştirmen .güzellll

tam organik olamıyor malesefsenağlama ıspanak dışındakiler marketten:çok üzgünüm:

offff kızlar, şimdi ajandamı karıştırırken gördüm, not etmişim, ıspanak 8. aydan sonra verilmeliymiş :eek:

bu konuda bilgisi olan varmı acebaCADIARZU

offff kızlar, şimdi ajandamı karıştırırken gördüm, not etmişim, ıspanak 8. aydan sonra verilmeliymiş :eek:

bu konuda bilgisi olan varmı acebaCADIARZU

ben de baktım ama nedenini bulamadım, ıspanakla birlikte çilek domates de 8. aydan önce önerilmemiş, bunlar yanyana yazılınca aklıma sadece alerjik olabileceği geliyor..
bir de pancar gibi sebzeler nitrat içerdiklerinden yanlış hatırlamıyorsam taze olarak tüketilmeliymiş, beklememiş olması lazımmış, belki ıspanakta da vardır, bilemiyorum.

ıspanak piştikten sonra bekleme yaparsa zehirlenme etkisi bile yapabiliyor.
benim aklıma da bir tek bu geldi...

bende meyve pürelerine ve yoğurda başlamıştım ama doktor emdiğini duyunca 6 ay bitene kadar veto etti hepsini, bu kadar aceleci olmayın bekleyin biraz diye

X