20 haftalık hamileyim göğüslerim çok kaşınıyor sebebi?

handerya

Zeytinim benim!
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2007
3.711
5
slm arkadaşlar 20 haftalık hamişim ve aşırı kaşıntım var göğüs ve göbek bölgemde ,tatlı tatlı kaşınıyorum öyle ki gece bile uyutmuyor sürmediğim nemlendirici yağ kalmadı doktorum demir ilacının yapabileceğini söyledi 2 gündür onu da kestim ama kaşıntı devam ediyor sizdede bu sorunu yaşayan varmı?

slm arkadaşlar 20 haftalık hamişim ve aşırı kaşıntım var göğüs ve göbek bölgemde ,tatlı tatlı kaşınıyorum öyle ki gece bile uyutmuyor sürmediğim nemlendirici yağ kalmadı doktorum demir ilacının yapabileceğini söyledi 2 gündür onu da kestim ama kaşıntı devam ediyor sizdede bu sorunu yaşayan varmı?

Merhaba handerya...bende 22 haftalık hamişim 3 hafta öncesi bendede kaşıntı vardı bacaklarımda kaşıdıkça kaşınıyordu dr. kilo ile alakalı dedi banada badem yağı sürdüm 1 hafta sonra geçti fazlada kaşıma çatlak oluşur şimdiden geçmiş olsun canım...a.s.

bende de olmuştu ama bir süre sonra geçiyor bol bol kremle kardeş ben lierac kullanıyorum tavsiye ederimsengözlerimebaksanab

merhaba benimde göğüs ve göbekte kaşıntılar oluyor.sanırım büyüdükleri için.
göğüs uçlarına bepanten göbeğime vazelin sürüyorum.bepanteni dr önerdi
emzirirken yara olmasın diye şimdiden başla sürmeye dedi sizinde bilginize...

Kaşınma derideki genişlemeyle alakalı..Bende ilk başladığında alerji olduğumu düşünmüştüm.. Ama sonra sadece göbeğimin ve göğüslerimin kaşındığını farkedince bunun çatlama alametleri olabileceğide aklıma geldi :)) Bu arada benim göbüş çatlamaya başlamış biraz biraz kakao yağı ve gliserinde kullanıyorum ama çok fayda etmeyecek sanırım çünkü çoğu zaman sürmeyi unutuyorum..

yani ne kadar çok kaşınırsak o kadar çatlak olacak anlamına gelmiyodur bu umarım,eğer öyleyse yandımmm...ben yine yağlı güreşe devam o zaman kakao yağı,badem yağı,kayısı yağı hepsinden sürüyorum,umarım bir an önce geçer yoksa çevremdekiler beni uyuz sanacak bu gidişle:bbo:

kaşınmak birtek catlak belirtisi olacağı anlamına gelmiyor,özellikle kullanılan yağların vücuda etkiside önemli.bazı yağlar vücutta kaşıntı etkisi yaratıyor olabilir cnm...bende çatlayacağım stresinde sabah akşam farklı krem ve yağlarla yağlanıyordum..gögüs üstü ve göbiş üstü kaşıntı başladı ,inceleyip baktımki kaşıdığım bölgelerde küçük küçük sivilceler oluşmuş,en cok kullandığım badem ve buğday yağı karışımını kestim,daha az aralıklarla sürmeye başladım..şimdi kaşıntım yok cok şükür..catlakta şuan görülmüyor..tabi şuan :)

Gebelikte kaşıntılar

Gebelikte kaşıntı nispeten sık rastlanan belirtilerden biridir. Bu kaşıntı gebeliğin kendisinden kaynaklanan bir durum olabilir veya gebe olunmayan dönemlerde kaşıntı yapan durumlar gebelik dönemine rastlamış olabilir.

Her durumda gebelikte kaşıntı doktor tarafından değerlendirilmesi gereken bir durumdur.
Alerjik durumlar gebelikte nispeten daha az sıklıkta görülseler de alerji öyküsü olan anne adaylarında görülen cilt döküntülü kaşıntılarda bu durumu akla getirmek gerekir.

Çatlaklar:
Karın, göğüs ve bacaklardaki çatlaklar cildi gererek rahatsız edici kaşıntılara neden olabilirler. Gerginliği azaltmak için bademyağı, krem ve ileri durumlarda kaşıntı giderici ilaçlar doktor önerisine göre kullanılabilir.

Gebelik kaşıntısı:
Gebelik döneminde vücutta yaygın kaşıntının en önemli nedeni gebelik kaşıntısı adı verilen durumdur. Yaklaşık 700 anne adayından birinde genellikle gebeliğin son haftalarında görülen bu hastalıkta artan gebelik hormonların etkisiyle safra kanallarında akım yavaşlamakta ve böylece kanda kaşıntıya neden olan safra asitleri birikmektedir.

Gebelik kaşıntısında genellikle tek belirti kaşıntı olmasına karşın ileri durumlarda kaşıntıdan birkaç gün sonra safra kanallarındaki tıkanıklık kanda bilirubin artışına ve sarılık gelişmesine neden olabilir.

Tek başına gebelik kaşıntısı gebeliğin seyrini ve bebeğin durumunu olumsuz etkileyen bir durum olarak kabul edilmemekle birlikte beraberinde sarılık olması durumunda gebeliğin daha yakın takibi gereklidir.

Gebelik kaşıntısı preeklampsi seyrinde gelişebilen karaciğer tutulumundan ayırt edilmesi gerekli bir durum olmakla beraber bu ayrım tansiyonun normal olması ve idrarda protein çıkışı olmamasıyla kolaylıkla yapılabilir.

Gebelik kaşıntısının tedavisinde doktor önerisine göre bölgesel krem veya losyon şeklinde tedavi veya ağızdan tablet alınması şeklinde tedavi yapılabilir

Gebelik kaşıntısı genellikle doğumdan iki hafta sonra kaybolur, ancak genellikle her gebelikte tekrarlayıcılık arz eder ve hastalığı geçiren anne adayları doğum kontrol hapı kullandıklarında da aynı belirtiler ortaya çıkabilir.

kaşıntın büyük ihtimalle çatlaklarının oluşmaya başlamasındandır.fazla kaşıma bence bu kaşıntılar doğumdan sonrada başlayacak.bende öle olmuştur.sana bir önerim var hergün acıbadem sütü sür bolca.yağı değil sütünü sürücen.çok işe yarıyor.gerçi tenden tene göre değişir.ama denemende yarar var..mutlaka dene

tülaycım acıbadem sütü ne tür yerlerde satılır.bi de catlamayı engelliyor mu.ne bulursam sürüyorum ben.

tülaycım acıbadem sütü ne tür yerlerde satılır.bi de catlamayı engelliyor mu.ne bulursam sürüyorum ben.

Bademle alakalı birşey sürmemenizi tavsiye ederim çünkü badem kıl köklerini güçlendiriyor..Çatlaklardan kurtulayım derken bir süre sonra tüylerinizden kurtulmak zorunda kalabilirsiniz ( Banada görümcem söyledi, bizzat tecrübe etmiş, üstelik o kadar sürmeme rağmen yinede son ayda parmaklarımın kalınlığında çatlaklarım oldu demişti) En güzeli kakao yağına gliserin karıştırmak..Ben duştan çıktıkça sürmeye çalışıyorum..Ama göğüslerimin altına sürmeyi unuttuğum için oralar çatladı ve çok acıyor..

Ay evet dogru karnımdaki tüyler arttı badem yagı sürmekten.ne bulursam sürüyorum valla kakao yagı,bebe yagı,havuc yagı,susam yagı..hayde bre pehlivanlar:dance:yaglı güreşe..

geçmiş olsun canım benim kaşıntılarıma vaselin çok iyi geldi 1 hafta öncesi başladı sırtımın kenarları ve karnımda çok feneydı uyuyamıyodum bile ne badem yağı ne başka bişey en iyi vaselin geldi

slm.bende hamileyken çok kaşınıyordum.hatta dr un biri bana uyuz teşhisi koydu.ama sağlıkçı olduğum için inanmadım.başka dr a gittim ve gebelik dermatozu olduğumu söyledi.muhtemelen sende öylesindir.elocon krem tavsiye edebilirim.1 akşamda geçti.geçmiş olsuna.s

Konunuz güncelliğini yitirdiğinden dolayı kapatıyorum..
Herhangi soru ve sorunlar için konu sorumlusu (moderatör) ile irtibata geçebilirsiniz yerimseniben

X