2 ve üzeri çocuğu olan annelerin tecrübe paylaşımları

Geçen hamile rolü yaptım karnıma vurdu yalan yapıyorsun şaka yapıyorsun dedi istemiyor pişman olursam diye korkuyorum gerçi sever ben de en küçük kardeşimi istememiştim şimdi iyi ki olmuş diyorum
Aynen boyle alistirabilirsin. Bazi cocuklar tepki veriyor haklisin.
Yani ben hoc zorluk yasamadim. Esit davranmaya calistik esimle. Buyuk kizimin kafasini dagitmaya calistik ki. Okula baslayacagi icin , daha kolay olur.
Benimki anaokulundaydi.
Okuldaki arkadas ortami vs de iyi olursa, super olur

Öneri istemiyorum ki😊2 veya üzeri çocuklu annelerin tecrübelerini yazmaları için açtım 2.çocuga cesaret edemiyorum ilk çocuktan sonra tecrübe olur mu diye
o halde sıkı dur başlıyorum:)
4 yıl çocuğum olmadı doğal yolla asla olmaz dediler
tüp bebekle ikiz doğurdum, peşine doğal yolla 11 ay sonra hamile kaldım
ikizlerle ufağın arasında sadece 20 ay varyani üçüz gibiler diyebiliriz
çalışıyorum .
ikizler 2 yaş civarı azı dişini çıkarırken ,ikisini birer kucağıma alıp ,karnımda da 3.ile sabahlayıp işe giderdim
çok zor süreçler atlattım,eşim hep çok yardımcı oldu bna ,ikimiz büyüttük çocukları, aile desteği olmadı ,aileler çok yaşlı çünkü.
çalışma hayatımız da çok yoğundu o zamanlar,arada ücretsiz izin aldım ,kreşe çok küçük verdik, bir günde 3üden 21 tane bez aldığımı blirim
aynı capslerdeki üçüz kadınların videolarındaki gibiydi halimiz
birini yıka,birini doyur,birinin altını al derken gün bitiyordu
şimdi 10 yaşındalar
bana sorarlar hep bi daha olsa bi daha doğurur muydun
istisnasız evet.
çok şükür ki rabbim bana o gücü vermiş ki büyütebilmişim yoksa çekileck dert değil ,anlatılmaz yaşanır
o kadar uykusuz geceler yaşadımki şimdi olsa yapamazdım herhalde
herşeyin bir zamanı varmış
ben hep şunu derim
tek çocuk hiç çocuk
bana göre kardeş olmalı ne olursa olsun .

Benim bebeklerim ikiz. Aynı sizin gibi bir tane olsun başka yapamam diye girdim bu topa ama Yaratıcının planlarıyla benimki tutmadı 😄 bir yaşına basmak üzereler geç gelişiyorlar daha emekleme bile yok birbirlerini tanımaya başladılar emzik ve oyuncak kavgaları başladı ama iki tane olunca birbirleriyle oynadıkları için ev işlerini işte kendi işlerimi daha rahat yapıyorum ama sosyal hayat sıfır ileriki yıllarda nasıl olur bilmiyorum tabi.

o halde sıkı dur başlıyorum:)
4 yıl çocuğum olmadı doğal yolla asla olmaz dediler
tüp bebekle ikiz doğurdum, peşine doğal yolla 11 ay sonra hamile kaldım
ikizlerle ufağın arasında sadece 20 ay varyani üçüz gibiler diyebiliriz
çalışıyorum .
ikizler 2 yaş civarı azı dişini çıkarırken ,ikisini birer kucağıma alıp ,karnımda da 3.ile sabahlayıp işe giderdim
çok zor süreçler atlattım,eşim hep çok yardımcı oldu bna ,ikimiz büyüttük çocukları, aile desteği olmadı ,aileler çok yaşlı çünkü.
çalışma hayatımız da çok yoğundu o zamanlar,arada ücretsiz izin aldım ,kreşe çok küçük verdik, bir günde 3üden 21 tane bez aldığımı blirim
aynı capslerdeki üçüz kadınların videolarındaki gibiydi halimiz
birini yıka,birini doyur,birinin altını al derken gün bitiyordu
şimdi 10 yaşındalar
bana sorarlar hep bi daha olsa bi daha doğurur muydun
istisnasız evet.
çok şükür ki rabbim bana o gücü vermiş ki büyütebilmişim yoksa çekileck dert değil ,anlatılmaz yaşanır
o kadar uykusuz geceler yaşadımki şimdi olsa yapamazdım herhalde
herşeyin bir zamanı varmış
ben hep şunu derim
tek çocuk hiç çocuk
bana göre kardeş olmalı ne olursa olsun .
Ohh ohh ne güzel maşallah 🤩en sevdiğim hayat biçimi ama cesaret sıfır 🤣

Benim bebeklerim ikiz. Aynı sizin gibi bir tane olsun başka yapamam diye girdim bu topa ama Yaratıcının planlarıyla benimki tutmadı 😄 bir yaşına basmak üzereler geç gelişiyorlar daha emekleme bile yok birbirlerini tanımaya başladılar emzik ve oyuncak kavgaları başladı ama iki tane olunca birbirleriyle oynadıkları için ev işlerini işte kendi işlerimi daha rahat yapıyorum ama sosyal hayat sıfır ileriki yıllarda nasıl olur bilmiyorum tabi.
Ben de hep ikiz olsun istedim bir kerede bitsin doğurma işim dedim ama olmadı 🤣

Gözde bir bekar olarak konuya atılayım. 😁🧿
Çocuk çok zor bence. En samimi arkadaşımın 1 oğlu var. Aşırı zorlanıyor ve görüyoruz. Üstelik o kadar da şımarık bir çocuk değil. Arkadaşlarımı gördükçe ve eğitimci olduğumdan mütevellit çocuk işine çok samimi bakmamaya başladım.

Kızım bu sene ilkokula başlayacak bir kardeşi olsun isterdim istiyorum da
Ayy çok zor karar vermek. Ben ilk kızım 2 yaşındayken baktım geceleri uyumuyor. Nasılsa ikincisi doğacak hazır uyumuyorken doğurayım dedim. Rahata alışırsam doğurmazdım çünkü. Aralarında tam üç yaş var. Birlikte büyüdüler. Her yere birlikte götürdüm. Çok zorlandım. Evden çıkmam bir saatten fazla sürüyordu.

Ama çok iyi arkadaş oldular. Şu an bile birlikte oynuyorlar. Nereye gitsek sorun yaşamıyoruz. Arkadaş aramıyorlar.

Küçük birinci sınıfa başlayacak şimdi. Aynı okulda olacaklar. Ablası da yanında olacağı için gözüm arkada kalmayacak. Ben de iki normal doğum sonrası genital estetiğimi yaptırdım. Çocuk sayfasını kapattım. :süslü:

Gözde bir bekar olarak konuya atılayım. 😁🧿
Çocuk çok zor bence. En samimi arkadaşımın 1 oğlu var. Aşırı zorlanıyor ve görüyoruz. Üstelik o kadar da şımarık bir çocuk değil. Arkadaşlarımı gördükçe ve eğitimci olduğumdan mütevellit çocuk işine çok samimi bakmamaya başladım.
Bekar olanlar yazamaz şimdi seni konudan engelliyorum😂profil mesajlarında dedikodumu yaparken görüşürüz😂😂😂😂

Ayy çok zor karar vermek. Ben ilk kızım 2 yaşındayken baktım geceleri uyumuyor. Nasılsa ikincisi doğacak hazır uyumuyorken doğurayım dedim. Rahata alışırsam doğurmazdım çünkü. Aralarında tam üç yaş var. Birlikte büyüdüler. Her yere birlikte götürdüm. Çok zorlandım. Evden çıkmam bir saatten fazla sürüyordu.

Ama çok iyi arkadaş oldular. Şu an bile birlikte oynuyorlar. Nereye gitsek sorun yaşamıyoruz. Arkadaş aramıyorlar.

Küçük birinci sınıfa başlayacak şimdi. Aynı okulda olacaklar. Ablası da yanında olacağı için gözüm arkada kalmayacak. Ben de iki normal doğum sonrası genital estetiğimi yaptırdım. Çocuk sayfasını kapattım. :süslü:
Ohh misss arka arkaya sıralamam mümkün değildi depresyon olmuştum çünkü keşke ikiz olsaydı diyorum şimdi ikinciye kesin ikiz olur 😂rahatıma çok düşkün biriyim tecrübeleri okuyim bakayım

Ohh misss arka arkaya sıralamam mümkün değildi depresyon olmuştum çünkü keşke ikiz olsaydı diyorum şimdi ikinciye kesin ikiz olur 😂rahatıma çok düşkün biriyim tecrübeleri okuyim bakayım
Bak ben de rahatima duskun biriyim . Ustekle olmuyor zaten , pismsmn olmamak icin mecburiyetten dogurdum.
Ikinci kizim o kadar sevecen ki . Hep iyiki dogurmusum diyorum. Ve gercekten tecrube farkettiriyor.
Asil esin onemli , destek olur mu? Benim esim her seye yardimci oldu .

hepsi bir olmaz ,hem hep şunu gördüm denge var genelde,biri yaramaz ise öbürü sakin ya da tam tersi oluyor
İşte kızım yaramaz değil kesin arkadan benim haşatım çıkaracak bir çocuk gelir bir de annem cuma saati kızımı okula hazırlarken bol bol bunlara ikiz çocuk ver Allahım diye dua etti kesin ikiz olur 😂😂ama bi tane oğlum olsun çok istiyorum

Bak ben de rahatima duskun biriyim . Ustekle olmuyor zaten , pismsmn olmamak icin mecburiyetten dogurdum.
Ikinci kizim o kadar sevecen ki . Hep iyiki dogurmusum diyorum. Ve gercekten tecrube farkettiriyor.
Asil esin onemli , destek olur mu? Benim esim her seye yardimci oldu .
İlkinde hiç ama hiç destek olmadı tek başıma büyüttüm Allahtan çocuk doktoruna her ay gidiyorduk da doktordan bir şeyler iyi öğrenmiştim diğer türlü doğumdan sonra adam bana öcü gibi bakıyordu 😂😂ama şimdi diyor ikinciye sana çok yardımcı olacağım söz doğur diyor inandım mı hayııırrr

İşte kızım yaramaz değil kesin arkadan benim haşatım çıkaracak bir çocuk gelir bir de annem cuma saati kızımı okula hazırlarken bol bol bunlara ikiz çocuk ver Allahım diye dua etti kesin ikiz olur 😂😂ama bi tane oğlum olsun çok istiyorum
erkek çocuklar çok hareketli kızlara göre , erkek olursa yandın:)
ikiz mi ,yok artık ,tekten sonra ikiz çok zor olur ,benim ilki ikizdi de ondan tecrübeli idim:)

X