2 ve daha çok normal Doğum yapanlar :)))

Bu cati muayenesi dediginiz sey hemen giriş kismina mi bakiyolar yoksa ileri icerde biyeremi bakiyolar eliylemi bsy yapiyo yoksa makinami bsy yapiyo. En korktugm sey yaa hic alttan muayenede olmadm ztn insallah olmamda dicem ama dogum yapcm illa bsyler yaparlar oraya kesin :KK43:
Alttan iki parmağını biraz sokuyor az içeri çok değil. İlişki kadar derin değil.

Benimde ilk normal xanim simdi 2.ciye hamileyim 31. Haftadayiz dusunmemeye calisiyorum bir sekilde gececek insallah Allah yardim ediyor ebe cok onemli seni rahatlatmasi iyi olmasi

Benimde ilk normal xanim simdi 2.ciye hamileyim 31. Haftadayiz dusunmemeye calisiyorum bir sekilde gececek insallah Allah yardim ediyor ebe cok onemli seni rahatlatmasi iyi olmasi
Canım senin az kalmış inşlh sağlıklıya normal doğurursun doğurunca yaz kolay oldu olmadı mı :))

45 gün önce ikinci normal doğumum oldu. İlkinde suni sancı ilr doğum yaptım bunda doğal çok istemiştim müdahalesiz 40 hafta evde 5 dk gelen sancılarla doğum başladı yine suni sancı aldım :) geldi geçti ama benim Bebek iri ve aşağı inmediği için ilkine göre zordu. Açılma vs daha çabuk oluyor iki saatte suni aldıktan sonra doğumdaydım. Perine masajı yapın benim malesef yine epizyotomi dikişi oldu kendi dr yetişemeyince. Çömelme çok hızlandırdı. Hayırlı doğumlar dilerm

Son düzenleme:
Bende ilkini normal dogurdum oğlum şu an 19 aylik olacak. Şimdi 17 haftalik hamileyim. Yine de korkuyorum açıkçası :KK43:

İlk Doğumun zor mu oldu?
Evet canım zor oldu. Sırf bunu n için ilk ikinciye hamile kaldığımı ogrendigimde kesinlikle sezeryan olucam demiştim ama eşim kesinlikle müsade etmiyo istemiyor. Ilk doğumum çok bilinçsizce zor ve erken oldu. Umarım bu da öyle olmaz.

ikinci çokkk daha kolay olur
suresi biraz daha kisalir yani açilma hizli oluyor dolayisiyla sanci çekdigin saat dusuyor
ilk çocuk yolu açmistir kim gelse gexcer artik :)
benim ikinci 4 kg idi ,3.800 gr olan ablasindan daha kolay di dogum :))

Evet canım zor oldu. Sırf bunu n için ilk ikinciye hamile kaldığımı ogrendigimde kesinlikle sezeryan olucam demiştim ama eşim kesinlikle müsade etmiyo istemiyor. Ilk doğumum çok bilinçsizce zor ve erken oldu. Umarım bu da öyle olmaz.
İnilh bu kolay olur. İnan sezeryan iyi bişey değil senin içinde bebek içinde

İnilh bu kolay olur. İnan sezeryan iyi bişey değil senin içinde bebek içinde
Tabiki iyi değil bende hiç taraftarı değilim ama bu korku yok mu... Inşallah kolay olur cnm ikinci kolay oluyormuş derler sen benden önce doğum yapican artık sen yazarsın :))

X