2.mezuna kalmalı mıyım? ne yapmalıyım?

picha

Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2021
16
3
23
Arkadaşlar ben 2021 de ilk sınavıma girdim ve o sene pek iyi bi senem değildi 42 bin yaptım. mezuna bıraktım daha iyisini yapabilmek için onda da 30 bin yaptım. tıp istiyordum yığılmadan yine tutturamadım. şu an tıp hariç hepsi tutuyor. Sizce risk alıp bi sene daha bırakmalı mıyım? dii hekimiliği yaz diyorlar ama beni çekmiyor pek. ben bilgisayar mühemdisliği düşünüyordum ama bazı sebeplerden ötürü ondan da soğudum. ne yapacağımı bilmiyorum düşünmekten tırlatıcam. Yengem dişe git 2. senesinde bi daha sınava girersin diyor en azından elinde garanti bi şey olur diyor ama ondan da korkuyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Eğer gerçekten tıp istiyorsan mezuna kalabilirsin bence, sırf bır yıl daha kaybetmeyeyim diye içinden gelmeyen bölümlerle ömründen kaç yıl götüreceksin aksi halde. Bir sonrakinde daha iyi puan alabilirsin zaten tıbbı gerçekten çok istiyorsan. Yenge teyze hala bunları sallama herkes kendini çok akıllı çok mantıklı sanıyor sen gerçek hedefin ve isteğin neyse onu alana dek devam et yoluna

Bence riske atma. Diş hekimliği yaz. Ve okulu dondur.
1 sene sınava hazırlan daha iyi bi yer gelmezse. Okuluna devam edersin.

Bence tıp artık okunmaya çok da değer bir bölüm değil ancak çok seviyorsan okunur yoksa eskisi gibi değil diye düşünüyorum
Geleceğin meslekleri bilgisayar yazılım vs tarzında bir bölüm öneririm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…