2. Kez tüp mide ameliyatı olacağım korkuyorum eşim ağlıyor

İştahım açıldı kendimi durduramıyorum
Diyetisyen denedim 1 aydır kilo vermemişim moralim bozuldu

hemen ameliyata mı sarıldınız

neden bir aydır kilo verememişsiniz bunu irdelediniz mi

yani verilen diyete mi uymadınız vücut birden çok düşük kalorili diyet yaptığınız için kıtlık alarmı mı verdi

birden alınan kilonun ilk 5-6 hatta 7-8 kilosu daha kolay gider

alacaksınız elinize su şişesini onunla yaşayacaksınız

evde oturuyorsanız oturun

yedikleriniz kontrollü olunca yaktığınız az olsa da metobolizmanın kendi yaktığı var

Munecim bu konuyu ben açsam bölüm dışı diye anında yapıştırırsın cezayı. Bu da bi dert kabul ediyorum. Munenin yaptığına yanlış diyorum. Yanlış anlaşılmasın

Psikolojiniz iyi değil anlaşılan 90 kilo nedir verilmesi imkansiz bir kilo değil, erkek kardeşimle baslamistik o 100 kiloydu, ben de 85 diyetisyenle verdik. Online diyetisyenle. Siz kolay yolu terich ediyorsunuz, siz de farkındasınız 2 sene kilo almadim pandemide 9 kilo aldim. Ocakta baslaidm yeniden istediğim kiloya 2 kilo lkaldi. Gerçekten isterseniz olur. Bu ameliyatlar ne kadar riskli hadi 150 kilo olsaniz haklısnız ama siz ben yemeyi seçiyorum diyorsunuz. Mide ameliyati olup alanlar var yeniden siz buna bel bağlamışsınız önce gerçketen deneyin. Olmazsa bakın ama 90 kilo nedir ki 1 senede istediğniz kiloya düşersiniz. Spor yapmak artik ama o kiloları 1 ayda bitirmiyor malasef

Bu biraz kolaya kaçmak değil mi sizce de?
Ye kilo al ameliyat ol sonra yine ye yine kilo al
Yemeseniz zaten olay çözülecek
Evde varken yiyorum diyorsanız eve almayın
Az yemek malzeme alın az yapın az yeyin
Hayatınızı riske atmak pahasına ameliyat olmalara kalkmalar filan bana çok abartı geliyor
Psikolojik muayeneden geçin bence bir an önce

Bence ameliyat olmayın.
Zaten bir kere olmuş ama yine kilo almışsınız. Şimdi okursanız belki yine kilo alacaksınız. Geçici çözüm değil kalıcı çözüm bulmalısınız. Ama bu kesinlikle ameliyat olmamalı.

Ben bu ameliyatı olmadim.
Ama ameliyat olunca o müthiş iştahınız birden bire kesiliyor mu yani?

Daha evvel olmuşsunuz ama bakın tekrar iştahla yiyerek bu noktaya gelmişsiniz.
Demek ki çözüm değil risk almaya değmez.

Bu ameliyat sonrası sağlığı bozulan, hatta ölen insanlar duydum.

Yaşamayı sevmiyorsanız yiye yiye şişmanliktan gidin daha iyi.

Ama kilonuz çok değil. Inanin diyetle verebilirsiniz.

Instada sağlıklı beslenme üzerine sayfaları takibe alın. Aç hissettiğinizde yiyebileceğiniz kalorisi az lezzetli tarifler göreceksiniz.
Bence başarabilirsiniz.

Kaybetme korkusu
Kontrol etme isteği başta olmak üzere
Sevgi beklentisi
Güçlü olma ya da güçlü görünme isteği
Duygulardan kaçma
Fark edilme isteği
Hangi ya da hangileri var sizde?

İştahım açıldı kendimi durduramıyorum
Diyetisyen denedim 1 aydır kilo vermemişim moralim bozuldu
1 ay nedirki? Neden hemen moraliniz bozuldu.
Bence güzel bir diyet ve sporla dilediğiniz kiloya düşersiniz
Sağlığınızı kaybetmezsiniz en azından.
Diyet yapamıyorum diyorsanız ekmek hamur işi şeker ve abur cuburu kesin. Akşam belli bir saatten sonra yemeyin. Bol su için.
O bile büyük oranda fark ettirecektir.
Değer mi sağlığınızı Allah korusun belki de canınızı kaybetmeyin.

Midenin bir kısmı aliniyor ama mide tekrar buyuyebilen bir organ. O yuzden ameliyat sonrasi yine kontrolsüz yemek mideyi eski boyutuna getiriyor, ameliyat olmamis gibi oluyor.

Benim arkadasim oldu mesela. Guzel kilo verdi. Sonra tatlılar, hamurisleri vs gommeye devam edince hemen hemen eski haline geri geldi. Yani tup mide olunca mide sonsuza kadar kucuk kalmiyor. Kisinin dikkat etmesi gerekiyor

Ameliyat olmak icin de beden kitle indeksinin belli bir seviyenin uzerinde olmasi gerekiyor. Oyle 15 kilo fazlam var diye gideni almıyorlar. Almamalari lazim yani

Bu ne böyle her kilo aldığınızda ameliyat mı oluyorsunuz? Aklı başında bir cerrah böyle bir ameliyat yapmaz! Sizin sorununuz psikolojik. Bu ameliyatı olsanız da düzelmezsiniz ki, önceki ameliyatın işe yaramadığı gibi.

Bir de tüp mide olanlar kusura bakmasınlar, geneli kolaya kaçmak için ameliyat olduğundan kilo verme aşamasında da hiç egzersiz yapmıyorlar ve zayıflasalar da vücutları sarkık bi tuhaf duruyor ve tüp mide zayıflaması belli oluyor. Sarkık derili zayıflıktansa sıkı görünümlü kilolu daha iyi görünüyor bence.

bence kesinlikle olmamalısınız
20 kilo verilmeyecek bi kilo değil
ama başkaları da önermiş ilk önce psikoloğa gidip kafanızdaki problemi çözün sonra kilo çok rahat verirsiniz
bakın benim bi iş arkadaşım vardı 100 küsür kiloydu 1 senede 50 kiloya düştü hatta şu anda 48 falan
nasıl verdiğini sorduğumuzda psikolojik olarak kötü bir dönemden geçtiğini o yüzden sürekli yemek yediğini bu yüzden ilk önce psikoloğa gitmiş heemen akabinde de diyetisyene
3 ay kadar gitmiş diyetisyen işin mantığını çözüp kafasını da rahatlatınca tıkır tıkır vermiş kilolarıı
siz de yapabilirsiniz
ki siz bi kere olmuşsunuz ameliyat ve belli ki kafanızda bişeleri çözememişsiniz ki tekrar klo almışsınız şimdi ameliayet olsanız bile 3. ameliyat için kilo almanız kaçınılmaz duruyor
boşverin ameliyatı kafanızı toplayın iyi bir diyetisyen ve spor koçu bulun kendinize maddi imkanınız varsa yoksa bile instadan diyetisyen sayfalarını takip edip netten leslie gibi evde yapılan sporlara başlayın 1 ay için bakın bakalım verebiliyor musun veremiyor musnuz

Ya sen çok akıllı bi kadınsın, neden kendine bunu yapıyorsun?? İkinci kez ameliyat olmak çözüm değil ki yine alırsın sen, sağlıklı beslenmeyi hayatına oturtman lazım al ameliyat ol ver olmaz bu döngü, kırman lazım. İstanbulda tek başınasın depresyona mı girdin acaba.

20 cerrahi olmadan da verilebilecek bir kilo bence. Bu sık acıkma durumu için bir endokrinoloji uzmanına görünün bence hormonel sebepler de çok etkili diye biliyorum. Psikolog ve diyetisyen eşliğinde çözmeyi mi deneseniz?

Bogazınızı tutmayı ogrenemediginiz sürece ameliyatların sonu yok, çözüm de değil. En sonunda da canınızdan olursunuz Allah korusun. Biraz irade gösterip yememeyi deneyin, önce zorlanırsınız ama sonra alışırsınız.

İnsanlar laf ediyor diye ağlıyorsunuz da sağlığınız bozulursa çevrenizde bir kişi bile kalmasa ağlayacaksınız. Herkes çok güzel olduğunuzu söylese bile ağlayacaksınız. Sağlık sorununuz yoksa az yiyeceksiniz. Bıçak altına yatmak yerine gidin bir terapistle görüşüp terapi alın

90 kilo olduğunuzu belirtmişsiniz.aslında verilemeyecek bir kiloda değildiniz.siz tüp mide ameliyatından önce yeme sorununuzu halledin..çünkü zaten geçmişte kilo sebebiyle ameliyat olup kilo almışsınız..şimdi gene ameliyat olsanız gene kilo alma ihtimaliniz var....ameliyat inanın çözüm değil..zaten bu ameliyatların 90_100 kilo gibi kişilere yapılması da.....bilemiyorum..

Ben olmazdım o ameliyatı.
Çevremde sağlıkla zayıflayarak çok iyi görünüme sahip o kadar çok kadın var ki.
Benim kv 130 kilodan 70 kiloya düştü 2 senede.
Şuan kendisini bile tanıyamıyor.
Sağlıklı beslendi yanında da yürüyüş falan.

Kadın şuan kuş kadar rahat.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…