2.kez Leep Operasyonu Geçirenler

busraaaaaydinnnn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2022
17
13
Merhabalar,
3 hafta önce leep operasyonu geçirdim. Patoloji sonucum cerrahi sınırlar pozitif geldi ve tekrar leep yapılacağı söylendi. Bu durum bende ciddi bir stres artışı yarattı. 2.kez leep olup sürecin nasıl ilerlediğini anlatabilecek birisi var mı? ayrıca istanbulda özel devlet farketmez bu alanda iyi ve hastalarıyla ilgili doktor önerebilecek var mı? Henüz evli değilim ve ilerde çocuğum olsun istiyorum. Şuan gittiğim doktor ilerde erken doğum ve düşük yapma riskin oluşabilir deyip moralimi biraz bozdu açıkçası. Umarım birileri sorularıma cevap verebilir çok kafama takıyorum bu durumu.

hastalığı ilk duyduğumda bende yıkıldım çok korktum. bırakın hastalığı bu virüsün varlığını hiç duymamıştım. hele bide internete girip araştırınca daha da korkmuştum psikolojik olarak bende çok kötüydüm ama bi noktada kabullenip ne yapabilirime odaklanınca bir de doktorlarla görüşünce biraz daha rahatladım. kafamda kurmalarım tamamen geçti mi derseniz hayır hala aklımda minicik de olsa o düşüncelerim var ama beni etkileyecek boyutta değil kabullendim ve beni etkilemesine izin vermiyorum :) tabiki eğer kötüyseniz mutlaka gidin bir psikoloğa yol gösterir rahatlarsınız bence de :) takmamaya çalışın inanın bir faydası yok aynı süreçten geçtiğim için söylüyorum, pozitif kalmaya çalışın çünkü kadınların büyük bir çoğunluğu hayatı boyunca yakalanıyomuş bu virüse, bağışıklığınızı güçlendirin, korunun ki tekrar bulaşı engelleyin. umarım siz de atlatırsınız ya canı gönülden diliyorum <3<3

Çok teşekkür ederim inşallah hiçbir ladın bu duruma düşmez

merhaba, doktorunuz sanırım göztepe medicalparkta. Memnun muusnuz kendinden doğum için gtmek istiyorum da

merhaba, doktorunuz sanırım göztepe medicalparkta. Memnun muusnuz kendinden doğum için gtmek istiyorum da
merhabalar, üzgünüm geç döndüm doktorumdan memnunum ama bildiğim kadarıyla gebe takibi yapmıyordu en son, tabiki siz sorun ya da belkide sormışsunuzdur çoktan ben çok memnunum kendisinden. doktor hem göztepede hem de pendik medical parkta

Büşra hanım merhaba ,leep sonrası pozitif cerrahi sonuç olmasına rağmen mi bekletti doktor , ve 5 ay sonra geriledi mi?benim kolpokopi çok 2 çıktı konizasyon yapacağız dedi doktor,işlem sonrası nasıl bir süreç oluyor acaba

merhaba :) evet leep işlemi sonrası cerrahi sınırlar pozitif olmasına rağmen bekletti doktorum, 5 ay sonra tekrar gittiğimde hpv negatif geldi. hpv testi yılda bir yapılması uygun olduğundan doktorla görüşmemden 1 yıl sonra bu yaz tekrar hpv testi yapıldı ve negatif geldi. doktorum benim çocuk sahibi olmadığımdan ötürü riske atmak istemedi, iyiki de öyle yaptı. yoksa diğer doktora kalsam belki de ilerde çok sıkıntı yaşayacaktım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…