2. Kez kimyasal gebelik

kadersaymaz

Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2023
32
6
25
Merhaba herkese 2. Defa kimyasal gebelik geçirdim psikolojimi çok bozdu bu durum acaba bu durumu yaşayıp daha sonra sağlıklı gebelik geçiren var mı doktorum herhangi bir sorun olmadığını stresten kaynaklı olabileceğini söylüyor ama ben yine de tatmin olmadım düşünme kendini rahat bırak diyor böyle yaparsan yine aynısı olur diyor ama elde değil bende araştırdığım kadarıyla tıbbı genetik ve kan pıhtılaşmasına bakıcam illa ki bir şey vardir diye düşünüyorum benim gibi durumı yaşayan varsa yazabilir mi

1 kez normal ama üst üste 2 kez olunca genetik ve pıhtılaşma testi yapilmali

Ben 2 kez kimyasal geçirdim. Genetik bölümüne gittim genetik ve pıhtılaşma testleri yaptırdım pıhtılaşma çıktı gerçekten de. Şu an yeniden gebelik olduğunu öğrendim ve kan sulandırıcı iğneye başladım umarım bu kez sağlıkla devam eder henüz çok yeni. Darısı sizlere olsun ama bence genetiğe başvurmakta fayda var

Merhaba ben iki defa üst üste kimyasal gebelik yaşadım tüp bebek ile. Üçüncü tuttu ama o da ağır kalp anomalisi çıktığı İçin 24. Haftada gebeliğim sonlandı
Şimdi tekrar deneme yaparsan genetik taramalı yaptır diyorlar ama kalp anomalisi vs sorunlar genetikte çıkmaya bilir mişte.
Bilmiyorum ne yapıcam çok korkuyorum yine anomali bebek olur diye.
Kimyasal olması bebeklerin genetik sorun olmasından da kaynaklanıyor olabilir bu konuyu iyi araştır canım

Bnde 6 ayda 3 kez ust uste kımyasal yasadım
Doktor yumurtalıkların yaşlanmış olablır dedi
Cuma gunu randevu aldım, genetik teste gdıcem, bn pıhtılaşmadan değilde kalıtesız yumurtlamadan ve pco dolayısı ile oldugunu duşunuyorum artık
Genetık test sonucuna gore yoluma bakıcam

Çok geçmiş olsun canım çok üzüldüm en azından bir sebebinin olduğunu öğrendin inşallah bu sefer herhangi bir sorunla karşılaşmassın sağlıkla alırsın bebişini kucağına bundan sonra çok yazarım bilgin olsun

Çok geçmiş olsun canım aynen gidip gerekli testleri yaptır inşallah dediğin gibi bir
Şey çıkmaz sadece kan pıhtılaşması çıkar sende de allah hayırlısıyla nasip etsin inşallah yumurtalıkların bence gayet iyi yoksa neden 3 defa olsun gerçekten çoğu doktorda ne dediğini bilmiyor

3 kimyasal 2 düşük bir kalp durması yaşadım tüp bebekle bazen nasip ne yapsan olmuyor bütün tektiklerimi yaptığım halde yaşadım
Olacak elbet bir gün zamanı geldiğinde yine de tedbirini al güzel beslen spor yap rahimsel bir problem var mı hormonel veya genetik onlara bak yok ise tevekkül :)

K kadersaymaz canım bende iki kere kimyasal yaşadım hatta ilki 6 haftalık falan di ikinciden sonra pıhtılaşma testi verdim pıhtılaşma çıktı bence sende vermelisin inşallah tekrardan başka bir kaybın olmaz

Direk gitsek olmuyor mu ki acaba bide bizi niye yönlendirdi kimyasal gebelik için mi
Direkt randevu alıp da gidebilirsin benim iki kimyasal gebeliğim veyahut düşüğüm oldu pihtilasma ve genetik için kan vermek istiyorum diyebilirsin canım benim dotkorum kağıt verdiği için ben genetikteki doktorun yanına çıkmadan direk kan verdim ama senin çıkman gerekebilir o zaman

Benimde bu 2. Oldu onlara baktırmak istiyorum acaba genetik tıpa mı yönlendirdi yoksa perinatolojiye mi

Ya canım bende verdim valla inşallah bir sorun çıkmaz allah hayırlısıyla kucağına versin sorunsuz bir şekilde. Şuan kaç haftalık peki canım o sorunlu günleri atlattın mı ?

Benimde bu 2. Oldu onlara baktırmak istiyorum acaba genetik tıpa mı yönlendirdi yoksa perinatolojiye mi
Canım benim doktorun hiç önermedi bile git yaptır diye ama ben araştırmalarımdan gittim çünkü kolay bir durum değil 2 defa yaşayınca insan psikolojik olarak çöküyor tek sorun stres değildir bence dirwk araştırmadan randevu aldım dahiliyeye ve tibbi genetiğe dahiliyeye gittiğimde durumu söyledim benim için hemotolojide yeşil alan açtı aynı gün içinde gittim kan verdim ve doktorda genetiğe yönlendirdi bu hafta da ona baktırıcaz eşimle birlikte bakalım hayırlısıyla ne sonuç çıkacak sende öyle yap

Ban direk tıbbı genetiğe alıcam da dahiliye ne için peki

Ya canım bende verdim valla inşallah bir sorun çıkmaz allah hayırlısıyla kucağına versin sorunsuz bir şekilde. Şuan kaç haftalık peki canım o sorunlu günleri atlattın mı ?
İkinci de kimyasal olunca vermiştim canım henüz gebelik oluşmadı bekliyoruz kimyasaldan sonra doğru düzgün denedigimiz ikinci ayimizdayiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…