2.evlilik

tazefasulyem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2024
4
2
44
Merhaba, burayı uzun zamandır takip ediyordum, bana da konu açmak kısmet oldu.
Ben 44 yaşında 2.evliliğini yapmış bir kadınım, eşimin 20 yaşında kızı benim 16 yaşında bir oğlum var. 2 sene önce evlendik, maddi olarak bir sıkıntımız yok.
Gelelim sorunuma, eşimin kızına her bakımdan ablalılık yapıyorum, maddi manevi oğlumdan ayırmıyorum ancak, ne zaman annesine memlekete gitse doldurularak yanımıza geliyor. Cevap vermeler, ukalalık, herşeyi bilmişlik vs. Bugüne kadar görmemezliğe geldim, ama bugün artık patladım ve sanırım durum boşanmaya kadar gidecek.
Bu arada eşimle ufak tefek sorunlarımız olsa da genel anlamda iyiyiz, ve eşimi çok seviyorum

Ben 44 yaşında 2.evliliğini yapmış bir kadınım, eşimin 20 yaşında kızı benim 16 yaşında bir oğlum var. 2 sene önce evlendik, maddi olarak bir sıkıntımız yok.
Gelelim sorunuma, eşimin kızına her bakımdan ablalılık yapıyorum, maddi manevi oğlumdan ayırmıyorum ancak, ne zaman annesine memlekete gitse doldurularak yanımıza geliyor. Cevap vermeler, ukalalık, herşeyi bilmişlik vs. Bugüne kadar görmemezliğe geldim, ama bugün artık patladım ve sanırım durum boşanmaya kadar gidecek.
Bu arada eşimle ufak tefek sorunlarımız olsa da genel anlamda iyiyiz, ve eşimi çok seviyorum
Kız size ne dedi, siz nasıl patladınız?

Hayırlısı ne ise o olsun hakkınızda ikinci evlilik çok zor her bakımdan daha sabırlı daha hoşgörülü daha açık gözlü ve objektif olmak gerekiyor
Üzülmeyin sakın boşanırsam ne olacak vs gibi endişelerinizi eşinize ve kızına ve 3.sahıslara yansıtmayın haklı olduğunuzdan eminseniz gardinizi düşürmeyin

Biraz detay verseniz daha iyi olur
Çocuklar küçükte değil sorun nedir ki tam olarak 20 yaş küçükte değil yetişkin artık annesi mi dolduruyor
Yüksek ihtimal anne vs dolduruyor olabilir amaç zaten boşanmayı gerçekleştirmek ve malesef huzuru bozmayı başarmış gibiler ama konuyu ayrıntılari ile bilmek daha iyi olur fikir verme bakımından belki kız haklı da olabilir vs vs

Açıkça konuş bence. Neden gidip geldiğinde böyle davranıyorsun? Başkalarının benim hakkımdaki yargıları benimle ilgili değil senin beni nasıl gördüğün önemli. Lütfen iletişimimize dikkat edelim gibi.
Biraz detay verseniz daha iyi olur
Çocuklar küçükte değil sorun nedir ki tam olarak 20 yaş küçükte değil yetişkin artık annesi mi dolduruyor
20li yaş tam da düşüncelerin doğruluğu ve yanlışlığının ayrımına varılacağı bir yaş değil bence. E konusu annesi de olunca kinlenebiliyordur.

Evet, kızın davranışları hakkında detaylı bilgi vermeniz lazım. Tek taraflı yorum yapmak adaletsizce olur.
Aynen neden kocaman kız babası ile annesinin ayrılık sebebi siz değilseniz size kinlensin ki yada neden sırf birileri doldurdu diye ölçüp tartmadan ters davransın
Benim eşimin oğlu da bana karşı soğuk davranıyordu hala öyle kaç yıl oldu benle konuşmaz en son
-bak oğlum anneni ve babanı ben ayırmadım annen babani aldatmış ve ayrılmışlar ve üstüne üstlük annene de evliyken yapması gereken görevleri ve sorumlulukları baban yapmış küçükte değilsin olayları biliyorsun neden bana ve babana bunu yapıyorsun dedim cevap vermedi ama en azından ben rahatladım çünkü gereksiz bir konu da patlamaktan korkuyordum
İkinci evlilikler de inanın bana özellikle eltiler ve gelinler kardeşler yeğenler anne babalar bile yuvanizi didikleyip duruyorlar
Yine başarısız olmanızı bekliyorlar içten içe o yüzden sakin olmak gerekiyor

Yüksek ihtimal anne vs dolduruyor olabilir amaç zaten boşanmayı gerçekleştirmek ve malesef huzuru bozmayı başarmış gibiler ama konuyu ayrıntılari ile bilmek daha iyi olur fikir verme bakımından belki kız haklı da olabilir vs vs
Babanı al eve bak desek yaslanınca almaz ama 😀 Benim anne babam ayrı keşke evlense diyorum hayat arkadaşı olsa ben hayatımı kurdum gittim annemle de bir daha olmayacağına göre isterdim biriyle olsun evlensin mutlu olsun

Babanı al eve bak desek yaslanınca almaz ama 😀 Benim anne babam ayrı keşke evlense diyorum hayat arkadaşı olsa ben hayatımı kurdum gittim annemle de bir daha olmayacağına göre isterdim biriyle olsun evlensin mutlu olsun
Biz nişanlı iken oğlu tanışmaya gelmedi benimle sonradan öğrendim babasına:
-bu kadınla evlenme ya annemle barış yada bekar takıl demiş
Çünkü eşim oğluna ne dese yapmış 5 yıl bekar hayatında hep dışarıdan yemişler gezmiş tozmuslar oğlu ile bide baba vs demez sadece maaş günü gelir para alır gider o kadar
Ben hiç bu konuda ağzımı açmadım çünkü yarın olan bana olur kabak benim başıma patlar
İlk tanıdığım günden beri hissettiğim tek şey bu çocuk bu adamın değil hissi
Bilmiyorum bu hisse engel olamıyorum çünkü hiçbir sevgi saygı vs yok çocukta

Çünkü eşim oğluna ne dese yapmış 5 yıl bekar hayatında hep dışarıdan yemişler gezmiş tozmuslar oğlu ile bide baba vs demez sadece maaş günü gelir para alır gider o kadar
Ben hiç bu konuda ağzımı açmadım çünkü yarın olan bana olur kabak benim başıma patlar
Sizin durumda zor ya sizin de çocuğunuz vardı dimi eşinizle sizin çocuğunuzun arası nasıl 🙏🏻

Eeee ibiş olan eşin kanka, böyle çocuk mu yetiştirilir??? Çocuk saygısız diye bir şey yok aile terbiyesi veremeyen, saygı öğretemeyen baba var. Seninnki de çocuğu yetiştirmeye hiçbir şekilde uğraşmamış, disiplin yok, terbiye yok, babalik yok, kankası gibi 5 yıl yanında gezidirp takılmış ne sonuç bekliyordun? Burdan niye çocuğu kötülüyorsun? Üstüne bir çocuğa annen aldaatı mı dedin? 3 yetişkin de berbat, birbirinizi bulmuşsunuz kusura bakma böyle sorumsuz ve berbat bir ebeveynle evlenip çocuğa suç bulamazsın.

Sizin durumda zor ya sizin de çocuğunuz vardı dimi eşinizle sizin çocuğunuzun arası nasıl 🙏🏻
İlk başlarda iyiydi ama oğlumu da babaaane dolduruyor Eşim oğluma yönelik birsey dememeye çalışıyor
Zaten soğuk bir yapısı olduğundan kafaya takmıyorum
Ben boşanmaktan korkmuyorum çünkü nasıl birşey olduğunu biliyorum

Eeee ibiş olan eşin kanka, böyle çocuk mu yetiştirilir??? Çocuk saygısız diye bir şey yok aile terbiyesi veremeyen, saygı öğretemeyen baba var. Seninnki de çocuğu yetiştirmeye hiçbir şekilde uğraşmamış, disiplin yok, terbiye yok, babalik yok, kankası gibi 5 yıl yanında gezidirp takılmış ne sonuç bekliyordun? Burdan niye çocuğu kötülüyorsun? Üstüne bir çocuğa annen aldaatı mı dedin? 3 yetişkin de berbat, birbirinizi bulmuşsunuz kusura bakma böyle sorumsuz ve berbat bir ebeveynle evlenip çocuğa suç bulamazsın.
Çocuk daha küçücük çocukken.annesi babana su ver vs demezmis şuna vs dermiş
Çocuk babayı hep böyle görmüş yani anne babaya saygıyı öğretmezse çocuk ne yapabilir ki?
Ben çocuğu suçlamadım ki ?çocuk şuanda 21 yaşında aldım karsima tek tek konuştum babasına cahil vs diye hakaret etti yapma dedim sadece
Çok büyük olaylar dönmüş arada ben bir kere konuştum ve bir daha hiç muhatap olmadım
5 yıl yanında gezdirmis derken çocuk annede imiş sadece hafta sonları babada yada maaş günü gelmiş
Annesinin aldattığını çocuk biliyor zaten

Bir anne çocuğun yanında kocasına lan ibne erkek misin ayı vs derse o çocuk babaya saygı duyar mı ?
Bide ayrılmak istediğinde intihar ediyormuş kadın
Kaç yil oldu çocuğa kötü hiç bir Kelime kullanmadım
Alışveriş e bile giderken ben yanlarında isem siz rahat rahat takılın deyip kenarda köşede cafede vs bekledim tek bir gün ne kadar verdin para ne kadar harcadın demedim
Kendi evladıma ne yaptımsa o da yaptım kendi evladıma pike ördüm onada ördüm kendi evladıma ayakkabı aldım gittim ona da aldim kendi paramla

X