2 Aydır vaktinde adet görüyorum, gebelik olma şansı yinede var mı ?

asdafasdasdeqwdas

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2010
37
0
2 aydır adeti düzenli olan birisinin (yani ben) hamilelik riski var mıdır yinede ? Yani gecikme yok hatta 1-2 gün erken oluyorum 2 aydır, merak ettiğim vaktinde regl olan birisinde gebelik olabilir mi yani sonradan hamile olduğunu anlama falan

ben bu sorun için doktora gitmştim hamile kalmayıda istiyorum ama 10 gün önce ve 10 sonra regl olman çok normal miş hamilelik riski olmazmış hatta biz apartopar hastaneye gittik doktor erken gelince bi sorun olmaz dedi zaten 1 ay geçmeden bebek rahimde oluşmuyomuş düşersede düşme sayılmazmış bnde 5 gündür adet olmuyorum hamile olbilirm die düşünüyorm ama kendimi kontrol edyrm daha 5 gün süremdm de var

bir sürü konu açmışın hep kapatılmış ama korkuyosun belliki hiç korkma hamile değilsin kesinlikle zaten normal ilişkide bulunmamışsın anal yolla hamile kalma riskin yok canım netten araştırırsan öğrenebilirsin
olsa bile ertesi gün hapı kullanmışsın bende bi ay önce ertesigün hapı değilde doğum kontrol hapı almıştım 4 tane 12 saat sonra 1 4 tane daha o gün ve ertesi gün midem bulandı başım döndü bu hapın yan etkisi olabiliyor
ayrıca korkma artık 2 kere adet olmuşsun canım

hamile değilsin değilsiiin

normalde reglim 5-6 gün sürerdi bu ayki 2-3 gün sürdü peki bu neden ?

canım sen kendine hamile olabilirmiyim diye çok stres yapmışsın çok korkmuşsun halende korkuyorsun ama herkes bilirki stres, üzüntü, aşırı kilo kaybı , bilinçsiz yapılan diyetler regl dönemine en büyük etkendir. sen rejim yapıyosan yada zaten aşırı stres korku yaşamışın bu yüzden gecikme olabilir yada 1 , 2 ay hiç görmeyebilirsin bu normal karşılanır ayrıca bu etkenler varsa reglin düzeni biranda değişebilir mesela 3 senedir herayın aynı günü regl oluyorsan bu birden değişebilir
ayrıca sen ertesi gün hapı kullanmışsın bu hapı içtikten 1 hafta sonra regl olunuyor ve kısa sürebiliyor aynı seninki gibi ben noverlo yerine doğ.kon.hap. içmiştim 4 ad 12st sonra 4 adet daha1 hafta içinde regl oldum 7 gün sürerken 4 gün sürdü.

artık stres yapmayı bırak normale girecektir merak etme :teselli:
ama illada acabamı dersen yabancı bi eczaneye git 4 tl ye bi gebelik testi al sabah ilk iş uygula sonuç 2 dkda çıkacak tabiki seninki negatif çıkcak ama maksat için rahat etsin

bu uzun ve açıklayıcı yorumum umarım seni aydınlatmaya yeterde artık acabamı diye kendini yemekten vazgeçersin ve umarım bu korku sana ve erkek arkadaşına iyi bi ders olmaya yeter canımlmaz:

Bilgilendirici mesajın için çok teşekkür ederim ama şüpheler beni bırakmıyor ! Miğdem bulanıyor daha demin kustum içim dışıma çıktı, başım dönüyor... Hap aldıktan 1 hafta sonra adet olmuştum geçen ay normal 4 gün sürdü bu ayki yani 11 gün önce olduğum adet kısa sürdü 2 gün, acaba adet değilde kanama' mı ? üstüne mi gördüm demeden alıkoyamıyorum kendimi, bide baş dönmesi, bulantı-kusma olunca düşünmeden duramıyorum.. mantıklı düşününce yok canım diyorum ama belirtiler çok endişelendiriyor

hala endişelerin gitmediyse yada bize söylemediğin detaylar varsa hemen test alıp yap ve sonucu gör böyle bekleyerek vakit geçiyor !!!

kızlar bişey sorcam eşim 2.5 aydır yanımda yok sehir dışında çalışıyor 2aydır düzenli her ayın 29 unda adet oldum tabiiiii çocuk ihtimali düşünmediğim için hiç adetimi takip etmedim bu süre içinde bugün takvime bakınca benim adetimin geçmiş olduğunu anladım hemde 6 gün adet belirtileri falan da yok daha sizce hamile olabilirmiyim çünkü çok istediğim zamanlarda test yapardım inanmazdım yine yapardım sıkıldım artık üstüne görme hakkında ne biliyorsunuz yaşayan varmı böle bişey mi merak ettim 3 yıldır istiyoruz ama yok zaten olursada şokkkkk oolurum artık değimli ama eşime sürpriz olurdu

bacım eşin yanında 2.5 aydır yoksa ve iki ay adet gördüysen, adında meryem değilse hamile olma şansın pek yok gibi. genede şüphen varsa kan testi yap ama tıbben mümkün görünmüyo .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…