2 ayda yemek yapmayı öğrenebilirmiyim 🙈

Sanane? Seni ilgilendirmeyen yorumları savunmak istiyorsan oku avukat ol. Bi işe yara. Salça olma bana kendi deyiminle.
Senden çok işe yaradığım kesinn...En azından akşama kadar burda millete faydasız yorumlar yapmıyorum Mutsz insan

Seninkisi ne alaka şimdi ?
Sen elindeki malzemeden haber ver cancazım.
Bu hayat pahallığında ; Mutfağın , dolabın doluysa 5 kişilik te yaparsın 20 kişilikte.
Yeter ki severek , isteyerek gir mutfağa ....
Seninkisi ne alakaysa Benimkide o alaka herşeyim var sen merak etmee

Ne alaka sırf polemik yaratmak için yorum yapıyorsnz kadın onumu kast etmiş 5 kişiye yemek yapmak var 20 kişiye yemek yapmak var hazırda bekliyorsunuz kim konu açsada salça olsam diye
Yaw kim 20 kişiye yemek yapmak için kursa gider 😂 aşırı mutlu aşirete yemek yapmam gerek diye. Ben çekirdek ailede büyüdüm. Evlendim salak gibi 23 yaşımda 100 kişiler. Olduğu kadar yapardım o bile değmezmiş. Neyse işte zevkine kursa gitse eğlense çok sevinirdim ben. Ama sırf misafir üstelik aşiret için yemek yapmak vizyonu insanı ileride çok yıpratır. Keşke beni de uyarsalardı zamanında

Kalabalığa Yemek yapmak düşündüğün kadar zor değil zaten tencere yemeği tercih ediliyor o sofralarda birde ne kadar sık bu Sofraları hazırlayacaksın ayda bir mi haftada bir mi
bilmiyorum diyerek uzak durmak en iyisi bence😅
Bu arada aşiret değiliz ama yerine göre ortalama 50 kişilik sofra hazırladığım oluyor ama senede iki kere bayramlarda

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba 2 ay sonra evlenicem ve yemek yapmayı bilmiyorum evim ayrı olacak... aşirete gelin gidiyorum 🙃 yani kalabalık misafirlerim olacak üniversite okuduğum için ve çalıştığım için mutfağa girmeye fırsat olmadı ne yazık ki.. şuan evdeyim halk eğitim asciliga yazıldım pazartesi başlıyor 40 gün sürüyor Gaziantep mutfağı yemeklerini ogretecekler sizce halk eğitimde ev yemeklerini vs öğrenebilirmiyim 2 ayda YouTube den falan öğrenilir mi öneriniz varmı lütfen yardımcı olabilirmisiniz
ben 12 senedir öğrenemedim sana başarılar :)

Yani yemek yapmayı öğrenirsiniz ama bu iş yaptıkça alışılan bir şey. Birebir aynı tarifi yapsan bile zaman içerisinde yaptıkça hem daha güzel hem daha hızlı oluyor. Misafiriniz çok olacaksa kaynananızdan varsa görümce ve elitlerinizden ilk zamanlar yardım isteyebilirsiniz. Misafire ayıp olmasın diye yardımcı olurlar diye düşünüyorum zamanla da hızlanırsınız.

Arkadaşlar merhaba 2 ay sonra evlenicem ve yemek yapmayı bilmiyorum evim ayrı olacak... aşirete gelin gidiyorum 🙃 yani kalabalık misafirlerim olacak üniversite okuduğum için ve çalıştığım için mutfağa girmeye fırsat olmadı ne yazık ki.. şuan evdeyim halk eğitim asciliga yazıldım pazartesi başlıyor 40 gün sürüyor Gaziantep mutfağı yemeklerini ogretecekler sizce halk eğitimde ev yemeklerini vs öğrenebilirmiyim 2 ayda YouTube den falan öğrenilir mi öneriniz varmı lütfen yardımcı olabilirmisiniz

İki ayda doğu yemeklerini yapmayı öğrenemezsin.

Balım bir aşirete gelin gidiyorsun tamam neyse, ama gittiğin aşiretteki kadınların hiçbiri tek başına yemek hazırlığı yapmıyor. Hepsi toplanıp yemekleri yapıyorlar. Kim sana yemek yapmaya geliriz, git yemek yapmayı öğren dedi? Bunun için kursa gidilmez. Bence kıbrıs'a kaç.

Sen evlenmeden önce yuvalamayı tam tadını tutturup, sayısız köfteyi minik minik yuvarla, evlenmekten vazgeçersin.

X