Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu 2 ay sonra düğünüm var ve ben halen evimi yerleştiremedim yardımlarınızı istiyorum

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları

Elsaayk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2016
592
599
kızlar merhaba daha önceden de takip ediyordum fakat yeni üye oldum sizin fikirlerinize güveniyorum ben 2 ay sonra evleniyorum nişanlım askerden yeni geldiği için her işimiz sıkıştı ev tadilatı eşyalar ...offf ben otuma odama hardal sarısı berjerler ve mavi kanepeler aldım fakat yarın halı ve perde almam gerekiyor sizce nasıl bişey yapabilirim .. ve bu arada mobilyaların ayakları kırık beyaz :)

kızlar merhaba daha önceden de takip ediyordum fakat yeni üye oldum sizin fikirlerinize güveniyorum ben 2 ay sonra evleniyorum nişanlım askerden yeni geldiği için her işimiz sıkıştı ev tadilatı eşyalar ...offf ben otuma odama hardal sarısı berjerler ve mavi kanepeler aldım fakat yarın halı ve perde almam gerekiyor sizce nasıl bişey yapabilirim .. ve bu arada mobilyaların ayakları kırık beyaz :)

Bizim salonda sizin renklerde ve biz halıyı saraydan aldık.Bahsettiğiniz renklerle oldukça uyumlu oldu..

TM008MU0.jpg

Halı harikaymış ve gercekten cok guzel olur peki perdeleri nasil yaptiniz

Ben salona yaptığım için salondaki mobilyalarım koyu kahve .Bu nedenle perdeleri koyu kahve tülü ise bej düz bir model seçtim...Sizde tülde krem rengi yani kirli beyaz tercih edin.Perdelerinizi ise berjer ve koltuk takımı ile uyumlu bir renk seçebilirsiniz..Eğer koltuklarda veya berjerde desen varsa düz tercih edin eğer onlar düz ise perdede desenli tercih edin..Bu arada turkuaz perde oldukça güzel olabilir..Ama perde rengini seçerken koltukların yoğun renginden ziyade az olana yoğunlaşırsanız tek renkle boğmazsınız odayı...Mesela

1327-4578-xlarge_modafabrik.png
9707e4c3591945978f50bc968219e05b.jpg
Summer-Style-Linen-font-b-Curtains-b-font-For-Living-Room-Blackout-font-b-Curtain-b.jpg

çok teşekkür ederim kafam o kadar karışıktı ki çok iyi oldu bu örnekler bu koltuk takımım orjinal reginde yani fil dişi yastıklarında görüldüğü gibi renk var sarı mavi renklerini ise oturma odamda kullanıyorum

çok teşekkür ederim kafam o kadar karışıktı ki çok iyi oldu bu örnekler bu koltuk takımım orjinal reginde yani fil dişi yastıklarında görüldüğü gibi renk var sarı mavi renklerini ise oturma odamda kullanıyorum

Kafa karışıklığını bilirim acaba öylemi yapsam böylemi diye diye işin içinden çıkamayız.Bu gösterdiğiniz koltuk takımına en son alttaki üç renk olan perdenin hepside uyar..Bu tonlar üzerine yoğunlaşın.Yada o kırlentteki kızılımsı kahve rengi var ya ona yakın birşeylerde olabilir..

Kafa karışıklığını bilirim acaba öylemi yapsam böylemi diye diye işin içinden çıkamayız.Bu gösterdiğiniz koltuk takımına en son alttaki üç renk olan perdenin hepside uyar..Bu tonlar üzerine yoğunlaşın.Yada o kırlentteki kızılımsı kahve rengi var ya ona yakın birşeylerde olabilir..
koltuklar öyle birsey ki fotoda rengi garip çıkmış açık fil dişi rengi ve kızılımsı kahve dedikleriniz çok uçuk pudra pembesi ve diğer kırlentlerde de uçuk mavi çizgiler var:110: halı ve perdeleri uydurayım diyorum ve son attığınız perde gerçekten olabilir

koltuklar öyle birsey ki fotoda rengi garip çıkmış açık fil dişi rengi ve kızılımsı kahve dedikleriniz çok uçuk pudra pembesi ve diğer kırlentlerde de uçuk mavi çizgiler var:110: halı ve perdeleri uydurayım diyorum ve son attığınız perde gerçekten olabilir

Kolay gelsin ve şimdiden hayırlı olsun..:KK36:

çok teşekkürler :KK71::KK37:

canım halın desenli olacaksa perden düz renk olsun yada tam tersi, uyum olsun diye millet gidiyor koltukla aynı perde halı alıyor. nasıl bir şey seçeceksin bilmiyorum ama bence kesinlikle aynı renk ve benzer desenlerde yapma.

canım halın desenli olacaksa perden düz renk olsun yada tam tersi, uyum olsun diye millet gidiyor koltukla aynı perde halı alıyor. nasıl bir şey seçeceksin bilmiyorum ama bence kesinlikle aynı renk ve benzer desenlerde yapma.
perdeyi duz yere kadar tül fonlarida desenli turkuaz dusunuyorum haliyode düz bisey düşünüyorum

Eger koltugun uzerindeki yastiklarin ayni resimdeki gibiyse, haliyi asla karisik alma.
Tek renk almalisin.

X