2. Ay aşısı hakkinda bakarmisiniz ?

1mrw

🧘‍♀️👨‍👩‍👦‍👦🐾
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2021
3.677
3.951
Kizlar bayramda covid gecirdik 1. Ay asimizi 1 hafta bebek toparlansin diye ebe erteledi gec vurulduk .. aşı yaptirdigimiz gun ebe 15 gun sonra verem aşısını yapalım diger asilarla arasi duzene girsin dedi ama ben cok korkuyorum 3 aşı birden 15 gun gibi kısa surede bebege zarar vermezmi zaten hala huzursuz ayri ayri vuruluyormu bu asi bilginizmi varmi

Benim bebegim her asidan sonra yeni alerjiler gelistirmisti. En son 6 ay asisini yaptirdik, ardindan bir hafta icinde gelisen inanilmaz genis bir alerji yuzunden hayatimiz alt ustu oldu. Takip eden doktoru alerjisinin her yeni asida sorun olabileceği icin sonraki asilari cocuk acilde yaptirmamazi tavsiye etti. Riskleri arastirinca asilatmayi tamamen kestik.

Kimi bebek asilardan gorunurde hic etkilenmiyorken kimisi bizim gibi kimisi daha agir etkilenebiliyor. Madem bebeginizde hala asi sonrasi huzursuzluk var o zaman erteleyebildiginiz kadar erteleyin asilari. Ayrica ucunu bir arada yapmak zorunlu degil. Tek tek farkli zamanlarda yapildiginda etki armasi azalmasi diye de bir sey yok. Bakanlik oyle bir prosedur belirliyor asmler onu takip ediyor sadece. Hemsireler de surec anne babalarin elinde cocuk oyuncagina donmesin diye hepsini birlikte yapmamiz lazim diyip kestirip atiyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…