2-3 ayda bir regl olmama rağmen yumurtlama günü hesaplamak

jeliboni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2011
2.689
2.240
merhabalar

kendimi bildiğimden beri düzensiz adet oluyorum. başka bir deyişle 2 ayda bir regl oluyorum bazen 3 ayda bir.. yumurtalıklarım yavaş çalışıyor anlayacağınız

bu kadar uzun aralıklarla adet kanamam olduğu için yumurtlama günümü hesaplayamıyorum doğal olarak

dün bir kadın doğum uzmanına gittim ve ultrasonla 15-20 günlük bir izlemenin sonunda yumurtlama günümü hesaplayabileceğini söyledi.. ama özel klinik olduğu için 3 tüp kan için 215 tl ödedim.. acaba gerçekten yumurtlama günüm hesaplanabilir mi yoksa aklıma başka şeyler getirmeli miyim?

benim gibi geç regl olup yumurtlama dönemini hesaplatan var mı aranızda? bu mümkün bir şey mi?

bir bilen çıkarsa çok memnun olcamm

Bir yöntemim var ama Adetin düzene girmeden %50 hata ile bulabilirsin. Öncelikle şu yöntemi dene adetin bi düzene girsin

Bir su bardağı sıcak suya 1 çay kaşığı çörekotu yağı , 1 tatlı kaşığı bal karıştır ve aç karnına 1 ay boyunca her gün iç. Bu formul hayız kanını söktürür. velev ki söktürmedi sana civanperçemli bi karışım hazırlarız onu denersin.

Bu aşamadan sonra (Adetin düzene girince) aşağıdaki resimde görülen yerlerde kaşıntılar olduğu zaman anlayınki yumurtama başlamışıtır /veya yumurta çatlıyordur.

gerekli yağlar ve ilaçları bulamassan adres verebilirim

Son düzenleme:
ilk kez duydum böyle bir şeyi çok ilginçmiş

adetim düzene girebilir mi bilmiyorum çünkü yumurta tembelliğim var,, bu dediğin çörekotu vs yumurtalıklarımı hızlı mı çalıştıracak ?

ellerin kaşınması hakikaten farklıymış denemek lazım:26:

Son düzenleme:
cnm dr un yumurta takıbı yapıp catlsama donemını soyluck sanırım

ben size şunu söyleyebilirim adet olduğunuz günden sayın 14. günü yumurtlama gününüzdür. 2 yada 3 ayda bir oluyorum demişsiniz o aralar zaten yumurtlama olmuyor demektir. yumurtlama günü herzaman adetin 14. günüdür. bunu akıntınızdanda anlayabilirsiniz aynı zamanda vücut ısınızda hafif yükselir

Merjaba :) benımde yanı dertten skıntım var ama benımkı mevsım degısıklıgınde oluyor genelede :/ yanı 2 ayda bazen 1.5 ayda oluyorum evlendıkten sonra duzeldı gecen ay yıne takaladı dr gıttım Pco dedıler ıste en son yumurtalık takıbı ve klomene basladım yumurta takıbıyle anlasılabılıyor yumurtalıklarını takıp edebılyıorlar da neden ozele gıdıp o kadar para verdın kı devlet hastanesıne gıt derım ama oradada cok ıyı dr a denk gelmek cok zor ne yazkkı :/

yumurtalıkların takibi nasıl oluyor? kaç günde bir gitmek gerekiyor hastaneye? sürekli sıkışarak ultrasona mı girmek gerekiyor?

evet pco olmadığına eminim çok fazla test yapıldı, tüm değerlerim çok güzel ama sadece geç yumurtluyorum.. bir ay sonra evleniyorum ve yumurtlama günlerimi bilirsem daha iyi korunurum, çünkü kesinlikle korunmam yasak.. sadece eşimin korunması gerekiyor anlayacağınız..

konunuzu inceleyeceğim çok teşekkürler

yumurtalıkların takibi nasıl oluyor? kaç günde bir gitmek gerekiyor hastaneye? sürekli sıkışarak ultrasona mı girmek gerekiyor?

benım Drum Regl 3 gunu kullanacagım bı ılac verdı KLOMEN adı .
bununla birlikte ılacı kullandım 12. gun benı kontrole aldı
12, gun yumurtalık lara bakıyor
daha sonra gelısmısse yumurta ıstenılen buyukluge gelmısse gun aşırı arayla tekrar cagırıyor
2 3 gun arayla tekrar bakıyor
Vajınal ultrasnla bkıyor cok basıt bı yontem korkma:) sıkışmana gerek yok
zaten dr senı yonlendırecektır şu günler gel diye

hayır öyle değilmiş o

ben de öyle biliyordum ama adet döngüsü 35 günden uzun olan kadınlarda yumurtlama 14. günde olmuyor.. mesela ben geç yumurtluyorum 50-60 günde bir regl oluyorum normali 28 gün iken.. bu durumda 14. gün yumurtlama gerçekleşmiyor daha geç gerçekleşiyor ve testlerle vs hangi gün yumurtladığımı hesaplayamıyorlar..

ancak ultrasonla yumurtlaık gelişimi takip edilerek öğrenilebilirmiş

benımde tum hormon degerlerım normaldı bekarken. ıdrara sıkısarakta ultrasyonla bakıldıgında tertemız gorunuyordu
fakat evlşendıkten sonra vahınal ultrasyonla bakıldı ve Pco tanısı koyuldu yanı bekarken
anlasılması zor bır durum:/

bi dahaki adetim muhtemelen düğün günüme geliyor, dğün aşaması balayı derken bu kadar şeyle uğraşmak sıkıntı olur sanırım

eve yakın bi hastane seçmek lazım bu gidişle mekik dokuyacağız

peki şunu öğrenmek istiyorum.. diyelim ki hesapladık öğrendik yumurtlama dönemimi.. bundan sonraki adetler için de aynı dönemde yumurtlama söz konusudur denebilir mi? ortalama 60 günde bir regl oluyorsam hep aynı dönemde mi yumurtluyorumdur?

Şöyleki Evlendıkten hemn sonra bı Kadın doguma gıtmelısın Vajınal bakılmalı
Pco isen yumurtlama gunun sabıt olmayacaktır dr kontrolunde olmalısın
Pco yoksa eger ki sen zaten gec yumurtluyorsn o nedenle gec adet oluyorsun
bana dr um boyle demıstı . kendımden ornek vererek soyluyorum hep aynı zamanda yumurtlamıyorum
Dr kontrolunde olman gerekıyor.
yumurtlama zamanınıda bence korunma yontemı olarak gorme
duzenlı adet gorenlerın bellı olbılıyor fakat bızımkı ne yazıkkı olmuyor

anladım çok teşekkür ederim..

düzenli adet görenlerin avantajlı durumu tabii..

peki bebeğin var mı ya da hamilelik düşüncen filan?

anladım çok teşekkür ederim..

düzenli adet görenlerin avantajlı durumu tabii..

peki bebeğin var mı ya da hamilelik düşüncen filan?

Bebegım Yok:/ Istıyorum IStıyoruz Eşimle Fakat Rabbım hala nasıp etmedı
TUm testlere gırdım hormonlar gayet guzel yumurtamdakı yumurtalar catlamadıgı ıcın
kıst olusturuyor :/ bu nedenle adetım gecıkıyor yumurtacıklarımda mınnacık kıstler varmıs drumun dedıgıne gore =)
Bakalım ılk ayım ılac kullanımımda ıns olmustur adet olmam gerekıyor su aralar

Allah yardımcınız olsun umarım en kısa zamanda nasip eder hayırlı sağlıklı bir evlat...

bizim durumumuzdaki insanların zor olabiliyor bu dönemleri ama forumda da okuduğum kadarıyla çok emek verip karşılığını alan bi çok kadın var..

hayırlısıyla bebeğini tez zamanda nasip eder rabbim inşallah

İnşallah İnşallah:) Verir Rabbim İsteyen Herkeze Hayırlı aksamlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…