1970-80-90'lı Yıllarda Çocuk ve Genç Olmak

sabrina3eq9.jpg

sabrin88dq2mm5.jpg

sabrinastaffel301500375rt4.jpg

sabrinastaffel323500375xh4.jpg

sabrinastaffel409500375sh4.jpg

Melisa Joan Hart--SABRİNA

Şimdi kötü kopyaları tv lerde oynuyor....

80'lerde çocuktum son sağlıklı nesiliz...zira çarls iş başında başlayınca kuka oyununu bırakıp doğru eve koşanlardanız......tv'de müzk yelpazesini ailecek seyredenlerdeniz...bu dünya bizim yok etmeyelim'in sözünü ve melodisini hala ezbere bilenlerdeniz...icraatın içindeni izleyip tv kapanırken istiklal marşını baara baaara söyleyenlerdeniz...telli araba'mıza KİT adını takanlardanız...tomiks zagor texas mister no okuyan abilerimizden o kitapları ödünç almak için yalvaranlardanız...istiklal caddesinin trafiğe açık halini hatırlayanlardanız...üniformalı beyaz saçlı ve sürekli "netekim" diyen bir komutana hala anlam veremeyenlerdeniz...comodore64' kafa ayarı yapacam diye uğraşırken amiga 500'e ferrariymişçesine bakıp yutkunanlardanız...atari salonlarında "ver bu eli geçiim" laflarını duyanlardanız...elvan gazoz ve simitin tadını unutamayanlardanız...komşunun ayva ağacına dalanlardanız...gölgelerin gücü adınaaaaaa!voltran voltran!diye bağırıp Uçan Kaz Nils'ile pazarlara duygusal giriş yapanladanız...senağlamasenağlama

Daha çocukken tanıştık KDV ile 1985'te tipitip sakızımızı alırdık bakkal amca'dan markette neymiş yoktu o zamanlar, kdv'side var demişti o ne olmuştum , her ne kadar birinci boğaz köprüsünün temelinin atılmasını göremesemde ikincisini bizzat TRT 1'den canlı izlemiştim.

bir külah dondurma yemek için okulların kapanmasını beklerdik kışın domates bulamazdınız bizim zamanımızda vesaire vesaire ... evet sağlıklı en son nesil biziz :eek::eek:

Daha çocukken tanıştık KDV ile 1985'te tipitip sakızımızı alırdık bakkal amca'dan markette neymiş yoktu o zamanlar, kdv'side var demişti o ne olmuştum , her ne kadar birinci boğaz köprüsünün temelinin atılmasını göremesemde ikincisini bizzat TRT 1'den canlı izlemiştim.

bir külah dondurma yemek için okulların kapanmasını beklerdik kışın domates bulamazdınız bizim zamanımızda vesaire vesaire ... evet sağlıklı en son nesil biziz :eek::eek:

veseriye olayı ne kadar güzeldi bakkaldan veseriye al derlerdi bizim durumumuz iyi olduğu için evde erzak hep olurdu kiracılarımız bakkala veresiye almaya giderdi bnmde canım giderdi bende gitmek isterdim ama izin varmezlerdi evde herşey vardı
şimdi memur eşi olunca gayri veresiye vermekten anamız ağlıoo

80 li yıllardan birkaç dizi fotosu:)
fotoğraflara bakınca tek tek sahneler gözümün önüne geliyor :img-wink:

Küçük Ev
kevui0.jpg

Dallas
dallashe1.jpg

Aşk Gemisi
askgemisixx5.jpg

Çarlinin Melekleri
carlininmelekleriwe7.jpg

Kara Şimşek
karasimseksp6.jpg

KIZLAR HADE YORUM BEKLİYORUM

vallahi ben doksanların çocuğuyum ama çok kitap okurum ben kitaplardan öğrendim 60larda 70lerde 80lerde hayatı ama ben bu teknoloji devrinde yaşamaktansa tercih ederim bayramlarda ayakkabılarıma bakarak uyumayı leblebi tozları yemeyi susam sokakları seyretmeyi gerçi leblebiyi hala toz yapıp yer çikolata kaplarını düzleştirerek koleksyon yaparım ama eskilerin yaşamlarını benimsemiyorum değilyerimseniben

ya kızlar çok güzel bir köşe olmuş, bayıldım burada.Hatta çocuklarıma da okuttum.Hem okudum hem ağladım vallasenağlama.Çok güzel günlerdi yaaaaaa.Şimdikiler kendini çocuk zannediyorlar.Sadece pc nin başında oyun oynuyorlar.Ne güzel oyunlar oynardık.Annelerimiz eve zor alırlardı:1rolleyes:.Dizilerin saatlerini dakika sayardık:çok üzgünüm:.Ben en çok şeker kız candy'i severdim.
Bak şimdi de yine oğlum pc de oyun oynamak için beni kaldırmaya çalışıyor.Daha sonra tekrar yazarım.Anılarımızı paylaşırız.Ben de sizin yaşınızdayım.a.s

bunları hatırlayan var mı
?
* yağ satarım bal satarım ustam öldü ben satarım
* ali ağa dum dum beş para buldum çarşıya gittim çarşı yok eve geldim ev yok tarhana taştı kaşık yok çoçuk ağlar beşik yok
* edinene bedinene duda biner kadınine entüm bentüm talih tilki dum bam pis
* uçtu uçtu leylek uçtu leylek leylek havada yumurtası tavada çağırayım ot yesin ot yemezse et yesin
* salı salata çoçuklara falaka
cuma cumruk kızlara yumruk:Roflol:

Bunlarin bir cogunu hatirliyorum,yapiyordum cünkü.Ve inanilmaz hosuma gitti bu yazi,yüzümde bir tebessümle okudum yaziyi..Size cok tesekkür ederim.:1hug:

roza dıye bir dizi vardı hatırlarmısınız bılmem.siyah beyaz tv lerın oldugu zamanlar.ben daha cok kucuktum hatırlıyorum ama.hergun heyecanla beklerdık gunduz kusagını roza cıkakacak dıye.ama aksı gıbı tam cıktıgı sıra bızım televızyon bozulurdu:1no2:.ne ugrasırdık ya duzeltelım dıye.tv nin vurmadıgımız yerı kalmazdı valla.en sonunda duzelırdı tabıı ama dızının cogunu goremezdık.bı agız tadıyla ızleyemezdık rozayı.ama yınede en buyuk eglencelerımızdendı.:asigim:vay be ne gunlerdı sımdı bınbırturlu kanal bır suru program var ama yınede o gunlerın tadı yok.senağlama.insanın elındekıler az ıken daha bı kıymetlı oluyor.:a015:

Çalıkuşu Feride'yi kim hatırlamaz?
Birde yılbaşlarında şimdiki gibi yok dışarı gidelim,yok şurada kutlayalım derdi yoktu ki.Tek eğlence programı televizyonda olurdu.Tek kanallı zamanları hatırlıyorum da, acaba bu yılbaşında dansöz çıkacak mı,çıkmayacak mı tartışması yapılırdı.Zaten çıksada biz göremezdik çünkü uyumuş olurduk çoktan.Hey gidi günler hey.

nerede o elvan gazozlar nerde o horozlu şekerler nerde o sokaklarda gezen dondurmacılar allı güllü diye bağıranmacun şekerler. elmalı şekerler ne güzelde olurdu tatları. şimdi olsa kendi çocuklarımıza yedirmeyiz pis diye. acaba onlar şimdiki zamanda yapılan şekerlemelerdendemi pisti. hiç vazgeçemediğimiz dizi dallas ve mavi ayy. keşke hep çocuk kalabilseydimde büyümeseydim.haaa birde perihan abla dizisi vardı. renkli tv miz yoktuda komşumuza giderdik almancılardı renkli tv seyretmek için.:Roflol:

aynen bizde de renkli tv vardı bütün komşular gelirdi gelmeyenleri de biz davet ederdik canım teşekkürler

X