19-01-2009 da kızım olacak.adı''kafile''

doğum günümüz aynı olacak bebeğinizle.. bu yüzden fikrimi söylemek gereği hissediyorum nacizane :eek::çok üzgünüm: düşüncenize saygım var tabi ama bence kesinlikle başka bir isim düşünün :eek: sonra size kızmasın..:CüvCüv: Allah analı babalı büyütsün..:1rolleyes:

eğer çok istiyorsanız(maneviyatı varsa) asıl isim olarak koyun
yok eğer mecburiyet ise göbek adı olması daha uygun bence
ama sadece öylesine bir düşünce ise tercihim olmazdı

bencede hayır ilerde okul hayatında çocuğun psikolojisini etkiler alay konusu olur :KK43:

kafilenin anlamı nedir canım yaa
hiç bir anlamı yok ki

Birlikte yolculuk eden topluluk * Ayni yöne giden taşit veya yolcu toplulugu, konvoy * Sira ile gönderilen şeylerin her bir bölügü

canım anne babalar çocuklarına güzel isimler koymakla yükümlüdürler
illa babannesinin ismini koymak istiyorsanız göbek adı olarak koyun
ama senin yerinde olsam hiç koymam

bence de hayır
bugün 19 ocak İnşallah doğumun rahat olmuştur

DOĞACAK KIZIMA:emir_bebek: BABAANNESİNİN İSMİ OLAN 'KAFİLE''' Yİ DÜŞÜNÜYOZ.SİZCE????????:uhm:

bu sizin kararınız tabii saygı göstermek lazım,ama madem fikrimizi sordun bende kendi fikrimi söyliyim,hayır,ben koymazdım,kimin adı olursa olsun,sonuçta o isimle bir ömür boyu yaşayacak olan çocuğunuz,bir ömür taşıyacak o ismi,herkes sizin gibi maneviyatını düşünmez,arkadaşları okulda dalga geçicek,bir sürü olumsuz ve alaycı tavırla karşılaşacak ömrünce,kendinizi birazda onun yerine koyupta düşünün lütfen,ve sırf kaynananızın ismi diye çocuğunuza kötülük etmeyin,tabii bunlar benim fikirlerim,sorduğun için söyledim.

madem kafile koymaya karar verdiniz öle olsun

ama bize sormuşsun bende kendi düşüncemi söliim

k. ayşe, k. fatma, k. sevda vs vs yanına bi isim daha ekleyin derim ben

büyüdüğünde istediğini kullanır hem 2 isim koymak sünnettir dinimizde

arkadasım kaynanan kimbilir kac yasında atıyorum 80ise 80sene evvel koyulmus bir isimle 2009 yılında dogmus 2020 2030 larda yetişecek birinin tasıyacagı isim azıcıktaa farklı olmalıı.tabi ailenizin özgür iradesi kararı hani fikir beyan ediyoruz sadece.ama madem soruyorsun kız cocugumuss birde yazık gunaah ömrü boyunca bu isminn ezikligiyle yasamasın..
kafile yaa insan evladını cagırırken bilee hoşş olurr
kafileeee gel yavrum sütünü iç.kafilee kafilee???

X