16kg fazlalık nasıl gider?

20 kiloyu nasıl vercem? Kiloların gitmesi lazım. O kadar şey okuyorum listeler hazırlıyorum. Ama sorunum uygulamak.sekerli birşey gördüm mü boğazımı tutamıyorum. Bunun üstesinden nasıl gelinir?

ben de ayni boydayim ama kilom su an 53. 69 kilo bu boy icin cok fazla, hemen basla benim yonteme: gunduz sekersiz ve hamursuz ve pilavsiz yiyecekler, ve aksam 5 ten sonra hicbir sey yok. aksam acliktan kivranarak yatiyorsun ama bir kac gunden sonra bunye alisiyor. ben subatta basladigimda 58 kiloydum, simdi 53 olmusum. bu benim yontemim, herseyden yiyiyorsun o yuzden uzun sure yapilabiliyor. eger canin pasta/tatli gibi bir seyi cok isterse onu al, ama sabah saatinde ye. o zaman kendini tutman daha kolay oluyor.

Cevap verdiğin için tsk ederim.

Cevap verdiğin için tsk ederim.
Birsey degil canim. Bu arada, bence yavas kilo verdigin icin bitkin olmuyorsun ve bunye alisiyor ve aslinda bence en onemlisi: bu yontemi hayat boyu uygulanacak sekilde aliskanlik edinmek. ama ben diyetisyen degilim yani belki de bir diyetisyene gitsen daha iyi ama diyetisyenlere giden arkadaslarim mesela 6 aydakilo verip sonra biraktiklari an yine aliyorlar o kiloyu. bu yuzden en iyisi bu benim yazdigimi yasam bicimi sekline sokup , yavas kilo verip hic almamak. zaten izledigim okudugum butun ciddi kitaplar (diyetisyenlerin degil , doktorlarin yazdigi) hep "diyet yapmayin, yasam tarziniz degistirin" sozu bence en dogrusu.

Evet doğru söylüyorsun.hatta bende böyle düşündüğüm için kendime bir plan oluşturdum. Ancak uygulamada sorunluyum. Sürekli çikolata yemek isteği. Birde ilk başta biraz fazla kilo versem iyi olacak.motivasyona ihtiyacım var.kendimi çok kötü hissediyorum böyle.birde çevredekilerin zayiflayim benim tersine kilo almam moral bozucu. Birde bebek istiyorum sene sonuna doğru. Yaş oldu 30 bunun içinde vermeliyim.ama içimde sanki hiç sevk yok.depresyon tedavisi gördüm 6 ay ilaç kullanmam gerek.ilaclarda iştah açıyor ve kilo aldırıyor. Daha fazla almamak içinde motivasyonu ihtiyacım var. Hiç bu kadar kilolu olmamıştım.

tabi ilac kilo aldirir. depresyondan cikmak icin en iyi tedavi spor. gencsin de , ne guzel spor yap, spor yapinca mutluluk hormonu salgilaniyor. kafani mesgul edecek isler bul. hayatini guzel yapmak icin cabala biraz. kimse hic kimse icin cabalamaz inan. yaparsan kendin yaparsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…