16kg fazlalık nasıl gider?

turkuaz86

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2010
2.068
533
Merhaba arkadaslar. İdeal kilomu hesapladım derken 16 kg fazlalık taşıdığımız hayretle görmüş oldum.kilo aldığımız farkındayım ama bu kadarına sasirdim. 30 yaşında 155 boyunda hiç çocuğu olmamış ve 66 kiloda olan bir bayanim.

Ben bu kiloları nasıl versem neysem? Resmen ağzım açık kaldı. Bana yardımcı olurmusunuz. İnsülin direnci var. Annem şeker hastasi. Ailede kalıtsal yani.

Göbek deliğinden ölçüm 92cm hedefim 68
Kalcam 102 hedefim 94 göğüsleri artık kendi halinde ölmeyeceğim. Üç ayda nasıl bu sonuçlara ulaşabilirim?

Merhaba arkadaslar. İdeal kilomu hesapladım derken 16 kg fazlalık taşıdığımız hayretle görmüş oldum.kilo aldığımız farkındayım ama bu kadarına sasirdim. 30 yaşında 155 boyunda hiç çocuğu olmamış ve 66 kiloda olan bir bayanim.

Ben bu kiloları nasıl versem neysem? Resmen ağzım açık kaldı. Bana yardımcı olurmusunuz. İnsülin direnci var. Annem şeker hastasi. Ailede kalıtsal yani.

Kalcam 102 hedefim 94 göğüsleri artık kendi halinde ölmeyeceğim. Üç ayda nasıl bu sonuçlara ulaşabilirim?

Canım eğer insülin direncim yok deseydin, buradaki tavsiyeler işine yarardı açıkçası ama insülin direncinin olması önemli bir faktör. Benim de aynı derdim vardı, yani insülin direncim var ve kiloluydum. Hafif tombul da diyebiliriz. Diyetisyene gittim, 6 ayda istediğim kıvama geldim. Burada önemli olan sağlıklı zayıflamak. Yoksa aç kalınca zayıflarsın elbet ama sağlığından olursun. Arzu edersen sana diyetisyenimi önerebilirim.

aynı boyda ve aynı kilodayız. bende 50 olmak istiyorum ancak boğazıma dur diyemiyorum. benimde göbeğim çok var ama mekik çekemiyorum 2 tane sezeryan geçirdim. spor yapamıyorum, çalışıyorum ve 2 çocukla zamanım olmuyor. yarın diyetisyene gidicem bakalım listesine uyabilirsem ne ala.
İlk adım olarak ekmeği, hamur işini, şekeri, yağlı şeyleri kesersek ve akşam 7 den sonra bir şey yemezsek sanırım biraz verebiliriz. (inşallah)

Jillian michaels 30 days shred :)

Inanmiyorum 16 kg fazlam var diye düşünürken bugün tartildım ve 69 kilo olmuşum. Antidep revan ilaçlarının suçu mu benim iştahım mi açıldı anlamadim. 20 kilom fazlam oldu. İnanırlar gibi değil. Ben şoktayım. Nasıl vercem napcam çaresizim? Üzgünüm

Benimde ınsulun direnm var ve kiloluyum doktorumun tavsiyesi ile gluopchage kullanmaya basladim 15 kilo verdim vücudum düzene girdi. Doktora git kesin zaten verir bu ilacı sana

Sizce böyle verirmiyim kiloları 4 ay gibi bir sürede?

Hergün 2.5 3 litre su
2 3 bardak yeşil çay
17 18 den sonra birşey yenmeyecek
Yavaş ye. Küçük lokmalar lokmalar 20 kere çiğnenecek
Hergün minimum 12.000 adım
1 saat tempolu yürüyüş
7 saat uyku
Sadece doğal olan şeyler tüketilcek karatay ve şeker orucu usulünce
Yemekler arası 5 saat minimum
Sadece 1 avuç büyüklüğünde yenecek
Acıkma hissinden önce şu içilecek

Sizce nasıl?

Sizce böyle verirmiyim kiloları 4 ay gibi bir sürede?

Hergün 2.5 3 litre su
2 3 bardak yeşil çay
17 18 den sonra birşey yenmeyecek
Yavaş ye. Küçük lokmalar lokmalar 20 kere çiğnenecek
Hergün minimum 12.000 adım
1 saat tempolu yürüyüş
7 saat uyku
Sadece doğal olan şeyler tüketilcek karatay ve şeker orucu usulünce
Yemekler arası 5 saat minimum
Sadece 1 avuç büyüklüğünde yenecek
Acıkma hissinden önce şu içilecek

Sizce nasıl?

Benim çok kilom olmadığı için yavaş vermeyi tercih ettim, hem açlığa dayanamıyorum hem de hızlı verince tekrar hızlı geri alırım diye şubattan beri beslenmem şu şekilde: sabahları musli, öğlen hafif bir yemek, akşam saat 4-5 gibi normal yemek ama hamur ve pilav yok. Tatlı vs tarzı veya canımın çektiği bir şeyi gündüz özellikle sabsh yiyiyorum. Bu şekilde aç kalmadan ve her istediğimi yiyerek ayda 1 kilo verdim. Toplam 4 kilo yaptı. Daha vermem gereken 3 kilo var. Bakalım inşallah onları da vereceğim. Verdiğim kilolar yerleşsin istiyorum. Sizce yanlış mı?

X