16. Haftadan sonra cinsiyet değişikliği yaşayan oldu muuuu

gulsen88

bekle beni kızım.. :-)
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2011
451
42
Kızlar merhabalar,

11+ 3 haftalık iken doktora gittiğimde doktor bebeğin cinsiyeti erkek gibi konuşmuştu ama bazen kızlarda da bu çıkıntı oluyor erken haftalarda demişti.

Birkaç gün önce 15+ 5 haftalıkken gittiğimizde ise bebeğe kız dedi.

Benim sormak istediğim 15- 16. Haftalardan sonra bebeğinin cinsiyeti değişen oluyor mu acabaa :KK64: Genital bölgesi geç oluşan ya da bu haftalarda pipisini saklayabilen erkek olma ihtimali oluyor mu bu gibi durumlarda kafam karıştı :KK64: Yoğun bir şekilde erkek hissettiğim için biraz şaşırdım en sonki kontrolde :KK51:

Tabi herşeyin hayırlısı, en başta sağlık olsun ama bilgisi olanlar ya da bu gibi bir durum başına gelenler yazarsa sevinirim :KK56:

Aslında erkek çocuk 11 ve 12. haftada kendini gösterir iyi bi dr hemen tahminde bulunur %80-85 civarı

Öyle diyorlar ama benim de kafam karıştı cinsiyet değişikliği başına gelenlerden yorum almak istedim Bu arada özel bir hastanede iyi bir doktora gidiyorum aslında.... yine de herşeyin hayırlısı ayrıntılı ultrasona mayısın ortasından sonra gitçm daha

Aslında erkek çocuk 11 ve 12. haftada kendini gösterir iyi bi dr hemen tahminde bulunur %80-85 civarı

Benim de benzer bir durum olduu :)

12. Haftada erkeğe benzetti 15. Haftada kıza benzetti. Bebek çok aşırı hareketli olduğu için tam yakalayamadım dedi.

Bense hamileliğimin en başından beri bebeğin erkek olduğunu hissediyordum. Hatta rüyamda bile kaç kere erkek bebek gördüm çeşit çeşit rüyalar :) bebek kıyafetlerine bakarken gözüm hep erkek kıyafetlerine takılmıştı .

Bir kızım var 4 yaşında. İlk hamileliğime göre bu hamileliğim baya bir farklı geçti mesela bu vakite kadar . Mesela kızımda hiç bulantım olmamıştı bunda ilk 3 ay su bile içemedim o derece kötü oldum.

Kızıma hamileyken de başından beri kız hissetmiştim öyle de oldu bunda yanlış hissetnişim demek ki :) gerçi 5 hafta sonra falan detaylı ultrasona gireceğim orda zaten netleşir artık Rabbim en iyisini bilir herşeyin hayırlısı olsun inş :) :)

Bende cok merak ediyorum cınsiyetini bebeşmin bi kızım var bunada 12+5 de kıza benzıyor dedi acaba kesin kızmı? 18 haftada detaylıda sorduğumda başim ağıyor cok yoğunum 12 haftada kız dediysem kızdır dedi, ama yınede tam emin olmadığim için hiç bi şey alamadım, 30-32 hafta arası 3 untrasonum olucak o zaman kesinleşir umarım gerci cinsiyet öğrenmek için ekstra ucret isdiycek ama olsun ne yapalım. O zamanda öğrenemesem bebeğim ablasnın kıyafetleriyle idare eder yenisi alınana kadar.

şaşırdım nasıl yani başım ağrıyor 12. haftada kız dediysem kızdır nedir yaa :oha: 12. haftadaki cinsiyet tahminlerinin %40ı yanlış çıkar bi kere, nasıl bir daha bakmaz cinsiyete. şuanda başka bir doktora gitsen %99 söyler sana bebeğinin cinsiyetinin ne olduğunu... istanbulda mı oturuyorsun canım ve devlet hastanesine mi gidiyorsun merak ettim

Bende cok merak ediyorum cınsiyetini bebeşmin bi kızım var bunada 12+5 de kıza benzıyor dedi acaba kesin kızmı? 18 haftada detaylıda sorduğumda başim ağıyor cok yoğunum 12 haftada kız dediysem kızdır dedi, ama yınede tam emin olmadığim için hiç bi şey alamadım, 30-32 hafta arası 3 untrasonum olucak o zaman kesinleşir umarım gerci cinsiyet öğrenmek için ekstra ucret isdiycek ama olsun ne yapalım. O zamanda öğrenemesem bebeğim ablasnın kıyafetleriyle idare eder yenisi alınana kadar.

şaşırdım nasıl yani başım ağrıyor 12. haftada kız dediysem kızdır nedir yaa :oha: 12. haftadaki cinsiyet tahminlerinin %40ı yanlış çıkar bi kere, nasıl bir daha bakmaz cinsiyete. şuanda başka bir doktora gitsen %99 söyler sana bebeğinin cinsiyetinin ne olduğunu... istanbulda mı oturuyorsun canım ve devlet hastanesine mi gidiyorsun merak ettim
Bende biraz gicik oldum ama ne yapa bilirim ki, turkiyede değilim burda 4 kes untrasona girıyorsun hamilelik boyunca, gecen girdiğimdede cinsiyeti öğrenmek için ekstra ucret isdedi, şimdi gitsem öğrenirim ama boşuna masraf yapmak isdemiyorum kendim için 30-32 haftada ücretsiz bi muayne yıne var o zaman sadıce cınsiyet öğrenmek için para vericem. Doğumum özelde olucak bu yuzden hamileliymi masrafsız bitirmek isdiyorum (tabi yıne pek olmuyor) kızımda cok masraf yaptım acemilikden ve heycandan.

Arkadaslar bu durumu ben arastirdim doktoruma da sordum hatta.15.haftaya kadar sadece kemik yapisiyla ilgili anne babanin merakini gidermeye yonelik tahminde bulunduklarini soyledi.yani kafa kemik yapisi kalinsa erkek narinse kiz diyoruz ama bilimsel dayanagi yok dedi.oyuzden cinsiyet degismiyor sadece doktorlar tahminde bulunuyorlar 15.haftadan sonra netlesince kii doktor iyi isinin uzmaniysa cinsiyeti net soyluyor..abimin bebegi de 11.haftada %80 erkek dedi doktoru.13.haftada kiza benziyor ama net konusmak icin 16.haftayi bekleyelim dediler.smdi doktor ariyorlar net bilgi icin :))

Arkadaslar bu durumu ben arastirdim doktoruma da sordum hatta.15.haftaya kadar sadece kemik yapisiyla ilgili anne babanin merakini gidermeye yonelik tahminde bulunduklarini soyledi.yani kafa kemik yapisi kalinsa erkek narinse kiz diyoruz ama bilimsel dayanagi yok dedi.oyuzden cinsiyet degismiyor sadece doktorlar tahminde bulunuyorlar 15.haftadan sonra netlesince kii doktor iyi isinin uzmaniysa cinsiyeti net soyluyor..abimin bebegi de 11.haftada %80 erkek dedi doktoru.13.haftada kiza benziyor ama net konusmak icin 16.haftayi bekleyelim dediler.smdi doktor ariyorlar net bilgi icin :))
Ya şimdiye kadar 2 defa untrason olxu 13 haftada kız dedi, 18 söylemedi, 30 da untrason var ama herkes bu jadar bekledin burak süpriz olsun diyor ama soran olduğunda kız diyorum, şimdi acaba gercekden kızmı diye merak etdim.

Ya şimdiye kadar 2 defa untrason olxu 13 haftada kız dedi, 18 söylemedi, 30 da untrason var ama herkes bu jadar bekledin burak süpriz olsun diyor ama soran olduğunda kız diyorum, şimdi acaba gercekden kızmı diye merak etdim.
18.haftada neden soylemedi ki sormadiniz mi acaba ? Valla gittiginizde mutlaka konuşun bende 16.hafta bitiminde gidip ogrenecegim ins.zaten saglikli olsun kizi erkegi yok ama guzel bir isim koymak kiyafet almak icin istiyorum ben acikcasi supriz olmasini hic istemezdim bebegimle konusurken ismiyle hitap etmek isterim..

X