16 aylık yürüme sorunu

Şu anda da bastığında parmak ucu basıyor zaten :KK43: çok kafama takıyorum gerçekten diğer konularda sorun yok ama 16 aydır her dönemde beni çok endişelendiren bir faktör olduğu için yüreğim tükendi artık
İnan bana hepimiz için geçerli bu. 2 aylık kalça usg çekildi gelişim geri denildi bir ay pavlik bandaj takıldı aman Allahım yıktı ortalığı bir ay ağladı arkasına 4 kez ultrason aldılar ayrı ayrı hepsi bir facia tamam bitti nefes alacağız dedik 4. Ayına gelmiş doktor yeni aaa bunda sakral gamze var omurilik ile bağlantı var ise sıkıntı denildi ultrason çekilip belli oluncaya ömrümden ömür gitti bu süreçlerde de kolik bir bebek tabi, yetmedi çoklu besin alerjisi çıktı aylarca kahvaltıda zeytin yemek olarak da kabak ve fasülye yedim salçasız domates biber de alerji yaptı çünkü kakada kan geliyordu, hadi o da bitti dedik emekleme yok doktor gez derken bu günler oldu

Merhabalar bebeğim 16 aylık oldu hala ayakta dahi duramıyor, sıralama yok. Koltuğa tutunarak birkaç dakika parmak ucunda durabiliyor sadece. Ayına göre kilosu çok fazla. Bunla ilgili de olabilir diyor doktorlar. Önümüzdeki hafta fizyoterapi ve ergoterapiye başlıyoruz. Ama ayakta bile durmaması beni çok korkutuyor. Genetik bir hastalığı vs. vardır diye çok korkuyorum. Bu aya kadar ayakta durması bile olmayıp sonradan normal gelişen bebekler göreniniz oldu mu? Emeklemesi de yok. Poposunun üzerinde gidiyor her yere.
Kaç kilo?Popo üzerinde gitmesi de emeklemenin farklı bir çeşidi.

Boyu kilosu kaç? Bence normal eğer doktorlar öyle diyorsa ki fizyoterapiste de gidecekmişsini daha ne olsun

Boyu kilosu kaç? Bence normal eğer doktorlar öyle diyorsa ki fizyoterapiste de gidecekmişsini daha ne olsun
Henüz 16 ay muayenesine gitmedik Donyacığım ama 15 ay muayenesinde boyu 85 cm kilosu 15.5 kg idi. 9 temmuzda randevumuz var günler geçmiyor sanki :KK43:

Balık burcu benim duygusal balığım 🐟
Benim büyük oğlan boğa ay tembel 😬 ortancam balık asla bir günde asla ama asla yerinde oturmaz durmaz. Şaşırdım demek burçla alakası yokmuş 😅
Endişelenmeyin bence destekle düzelir

Benim büyük oğlan boğa ay tembel 😬 ortancam balık asla bir günde asla ama asla yerinde oturmaz durmaz. Şaşırdım demek burçla alakası yokmuş 😅
Endişelenmeyin bence destekle düzelir
Ben de boğaza düşkünlükten boğa diyorsunuz sandım 😂 hiç düşkün de değil boğaza bu arada. Yalvar yakar yemek yer. Sütüm yağlı olduğu için kiloluymuş böyle

Ben de boğaza düşkünlükten boğa diyorsunuz sandım 😂 hiç düşkün de değil boğaza bu arada. Yalvar yakar yemek yer. Sütüm yağlı olduğu için kiloluymuş böyle
Benim de öyle benim çocuklarım da hep kiloluydu. Kızım şu an 7 aylık 11 kg 72 cm. Ek gıdaya yeni başladık az az o da yani.

Merhabalar bebeğim 16 aylık oldu hala ayakta dahi duramıyor, sıralama yok. Koltuğa tutunarak birkaç dakika parmak ucunda durabiliyor sadece. Ayına göre kilosu çok fazla. Bunla ilgili de olabilir diyor doktorlar. Önümüzdeki hafta fizyoterapi ve ergoterapiye başlıyoruz. Ama ayakta bile durmaması beni çok korkutuyor. Genetik bir hastalığı vs. vardır diye çok korkuyorum. Bu aya kadar ayakta durması bile olmayıp sonradan normal gelişen bebekler göreniniz oldu mu? Emeklemesi de yok. Poposunun üzerinde gidiyor her yere.
Merhaba
Cocugunuzda bir sorun war mi bilmiyorum ama ben kendimden ornek verecegim ben de toplu bir bebekmisin ve 17 aylik yurumusum
heryere popo ustunde gidiyormusum bende de 17. Aya kadar yuruMe potansiyali yokmus birden kalkmisim tabi bu her bebekte boyle olacak diye birsey yok ama insallah sizin bebeginizde birden yuruyuverir
Sevgiler

16 civarı. Dört yaş kilosunda. Boyu da çok uzun. Obez gibi durmuyor ama iri yarı bir bebek
Oyyy maşallah 🧿 Anne sütüyle bu kiloladaysa kilosu da sıkıntı değil. Tombişlikten annesi yürümemesi yavrum ne yapsın. Ben başka bir anne ile de konusmustum. Onun bebeği de kiloluydu o yüzden geç yürümüştü.

Nasıl iyi geliyor mesajlarınız, çok çok teşekkür ederim 💓 iyi ki varsınız

Merhaba bebeğiniz kilolu olduğu için emekleme ve yürüme işi geç olacaktur hiç korkmayın.. Siz ellerinden tutup bol bol destekli yürütün benimki de yürüme heveslisi idi asla emeklemedi yerde sürünmeyi sevmezdi 6 aylıkken az az yürütmeye başladık 13. Ayda hala yürümüuordu
Şimdi eski videolarına bakıyorum da o ayda bacakları hala güçsüzmüş emeklemedi ği için bacak kasları geç gelişti heraldheralde..
Tam bağımsız yürümesi 18. Ayı buldu.. Yani hiç korkmayın bacak kasları gelişsin diye uğraşın ben çok uğraştım yürütmek için zamanla öğreniyorlar

Merhaba , benim kızımda 23 aylık hiç emeklemedi. 17. Ayında 4-5 adım bağımsız olarak atmaya başladı. Tutunarak yürüyebiliyor fakat hala geliştiremedi hala aynı noktadayız.4-5 adım atıyor sadece oda keyfi olursa. 1 aydır ergoterapi ve fizik tedavi aldırıyorum. Bende sizin gibi çok endişeliyim. Yarın gelişimsel pediatri muayenesi var onu bekliyorum.

Merhaba , benim kızımda 23 aylık hiç emeklemedi. 17. Ayında 4-5 adım bağımsız olarak atmaya başladı. Tutunarak yürüyebiliyor fakat hala geliştiremedi hala aynı noktadayız.4-5 adım atıyor sadece oda keyfi olursa. 1 aydır ergoterapi ve fizik tedavi aldırıyorum. Bende sizin gibi çok endişeliyim. Yarın gelişimsel pediatri muayenesi var onu bekliyorum.
Onun keyfini beklemeyin zorlayın demiyorımm ama yürürken tutunuyorsa kısa mesafede tutunmadan gidip diğer yere tutunmasını sağlayın böyle böyle gelişiyo iki koltuk arasında git gel yaptıra yaptıra öğrettik biz çok ığraştık

X