16 AYLIK BEBEĞİM 2.DERECE YANIK LÜTFEN YARDIM EDİN

Şimdi bana kızarlar ama yine de yazacağım, rahmetli annem yanıklara mum ve zeytinyağından karışım yapar sürerdi ve gerçekten iz bırakmadan da iyileşirdi 1. Derece yanığı olan arkadaşımın kız kardeşini bu yöntemle iyileştirdi, Allah acil şifalar versin, çok üzüldüm, bebekler konusunda çok hassasım

Çok geçmiş olsun yanık merkezine gidin ve mutlaka söylediklerini uygulayın. Kuzenimin çocuklarına kaynar su dökülmüştü annelerine sürpriz çay demlemek istemişler iki kardeş ocaktaki çaydanlık kız olanın yüzüne erkek olanın göğsüne döküldü. Bayağı ileriydi ama şükür ikisinde de hiç iz engel vs yok. Sakın doktorun söylediklerinin dışına çıkmayın yada ona sormadan bir şey yapmayın.

Bir tanıdığımın bebeğinin yüzü ve boynu yanmıştı, çocuk o kadar kötü bir durumdaydı ki görünce çok üzülmüştüm, şehir hastanesi yanık ünitesinde tedavi gördü. Şuan tek bir iz yok ben çok şaşırmıştım tedavinin etkisine, yanık çocukken ben de yaşadım dediğiniz gibi bacağım çiğ et yüzeyi gibi kıpkırmızıydı kanıyordu, ve tamamen geçti izi. Psikolojik yükü ağır, çocukken kabuslar görerek uyanıyordum, sinek konduğunu ve bacağımıb kurtlandığını görmüştüm günlerce ağlamıştım. Kendinizi üzmeyin, tedaviye gidin hekimlere güvenin geçecek

Rabbim şifa versin.
İçinizi rahatlatır diye yazıyorum bir nebze
-- Bizzat benim 2 yaşındayken ayağıma ütü basmışım benimki ciddi yanıkmış izi vardı epey büyük ama 15 li yaşlarıma gelince izi bile geçti.
-- birde bir yakınımın oğlu 1,5 yaşındayken yeni yeni yürüyor. Fırına uzanmaya çalışmış ocak ta pişen kaynar yemek başı ve omuzlarını yakmıştı. Biray çocuk hastanesinin yanık ünitesinde yattı. Şimdi izi bile yok.
İnşallah geçer . Acil şifalar diliyorum

Lütfen önce biraz sakin olun. Olan olmuş ağlamak durumu toparlamaz aksine bu stresli haliniz bebeğinizin neşesinin geri gelmesini engeller. Benim bebeğimde yandı biz üzerine soğuk su tutup silverdin sürüp hemen acile gitmiştik. Yapılabilecek en iyi şeyi yaptığımızı söylediler. 2 bacak 1 kol göğsün büyük kısmı. Kremleyip bandajladılar. Kolunda bacağında bişey yok ama göğsünde 1 TL büyüklüğünde bi su toplama alanı vardı dokundurmadığı için diğer yerler kadar iyi bakamadım oraya şu an silik bi iz var. Büyüyünce kalmayabilir bile. Acısının hassasiyetinin geçip toparlanması 1 haftayı, tamamen iyileşmeler bakımı kesmemizde 1 ayı buldu. Ama en önemli etken sakin olmanız. Sizin stresiniz bebeğinizi de kötü etkiliyor durumu olduğundan daha kötü hale getiriyor.

Çok değil bundan bir buçuk ay önce 16 aylık oğlum kolunu ocaktan yeni alınmış kaynar sütün içine soktu. Biz bi hafta hergün pansumana gittik. Bir haftanın sonunda iki günde bir gittik. Üçüncü haftasında sargıdan çıktı. Bizimki üçüncü derece yanıktı dirseğine kadar. Şuan elinide kullanıyor deriside yenilenmeye başladı. İz kremi kullanmamız lazımmış üç ay. Çok uzun bir süreç Allah'ım acil şifalar versin

Ben Davul sicak firina oturmusum hic iz yok
Sakin olmaya calisin yanik merkezine goturun ve harfiyen uyun iz kalmayacaktir korkmayin. Yegenim de cok yandi, cok hafif bir pembelik kaldi ama bu bile inanilmaz geliyor bize. Sakin ev yapimi bisey surup mikrop kaptirmayin

Öncelikli olarak çok geçmiş olsun ablamın yzuu yanmıştı birkaç yıl önce ateşten daha ciddiydi yaraları çok şükür hiç iz kalmadı atlattı yanık merkezine gitmekle doğru yapiyorsunuz.o yatarak tedavi olmuştu bir süre yanık merkezinde kremlerin dışında kabuk baglamamsi ve derinin burusmamasi için sarı kantaron yağı vermişti Dr ama ev yapımı olacak demişti kantaron mu ilaçlar mi bilmiyorum ama çok şükür geçti sizde hemen anlatırsınız inşallah daha çok yeni yürümeye korkar şuan canı da aciyordur yürür merak etmeyin yarın kantaron yağıni da bir sorun öyle kullanin ama Dr dan habersiz birşey de yapmayın.birde uzun bir süre güneşe cikarmamisti Dr yanık güneş ışığı görmesin demisti

Son düzenleme:
Benm esimin is yerinde sicak su hatti patlayinca 2. Ve 3. Derece tum sirti yandi. Doktorlar 3 ayda normal hayatina donersin vs dediler. Yanik unitesinde yatis verdiler ama istemedi her gun gitti geldi hastaneye. Tabi perisanlik diz boyu. Giresunda bi tanidigimiz vardi o donem. Orda yanik kremi yapan bi eczaci varmis. 3 kusak eczacilarmis kendi tarifleriymis. O kremden yaptirip hemen gonderdiler. Esimin sirti 3 gunde kurudu. Toplam 15 gunde kiyafetlerini giyip ise gidebilmeye basladi. Normal hayatina döndü. Bi arastirin biz o arkadasla artik gorusmedigimiz icin kim oldugunu sorup yazamiyorum

Geçer merak etmeyin heleki bebekte kendini yenileme daha hızlı olur benimde ortaokulda sobanın üzerinde kaynayan çay elime dökülmüştü kazağın kolunu çekip tutmuştum o acıyla kazağı sıyırınca bildiğiniz bütün derim kalktı neredeyse kemik görünüyordu sağlık güvencesi yok baba yok fakirlikten hastaneye falan gidememiştik öyle komşunun verdiği yanık kremini sürmüştüm uzun sürdü iyileşmesi ama iyileşti eser kalmadı

onların vücudunda onarım hızı yetişkinlere göre kar kat fazla canım üzülme bol bol kemik suyu çorbaları yap güzel besle çocuğu hava aldır
Bu süreç zor ama biiznillah 2-3 haftaya filan rahatlar sonra da çabucak geçer inşallah
Çocuklara nazar oluyor bol bo okuyun ve paylaşmayın anlatmayın görüntüleri olsun yaptıklarını vs

Annenizi de üzmeyin bilerek yapmaz ki olacağı varmış
Baba tarafına ezdirmeyin annenizi

Çok geçmiş olsun yanık merkezine mutlaka gidin. Birde daha önce çok fazla gördüm ve duydum yumurta ile yanık tedavisi yapılıyor izlere çok iyi geliyormuş. Bu tarz şeylere normalde inanmam ama kullanan herkes memnun. Sadece yapacak olursanız yanık ünitesinde yapılan tedaviden sonra deneyin birde hazırlanırken çok kötü kokuyormuş açık alanda yapın diyorlar. İnternette tarifi vardır diye umuyorum

Eskiler aklıma geldi... Çok üzüldüm . Çok geçmiş olsun. Rabbim şifa versin inşallah. Benim kardesimin ayağına 5 yaslarindayken koca bir çaydanlık kaynar su dökülmüştü. Bu ve bundan daha kötüsü vakalarla sınanan akrabalarım oldu. Şuan hepsi iyi tabii ki aradan yıllar geçti. Uzun ve sabır gerekiyor yanık tedavisi. Bize de leke kalmaması için elma sürün demislerdi. Kendinizi çok yipratmayin, annenize de çok yüklenmeyin lütfen. Bu gibi olaylar anlık oluyor. Siz iyi olun ki bebeginizde iyi olsun. Sürekli üzülüp ağlamak evladınıza hicbirsey katmaz. Hatırlıyorum kardeşimi ilk hastaneye götürdüğümüz zamanı. İlk tedavide odaya girememistik. Doktor ayağının üzerindeki kabarıp buruşmuş deriyi atarken babamın tansiyonu düşmüştü. Babam ile annemin arası bozulmuştu. Kötü günlerdi ama siz güzel atlatın lütfen. Kimseyi üzüp kırmayın

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun, 5 yaşımdayken yandım, yer sofrasında çaydanlık döküldü üzerime, annem elinde çaydanlıkla ayaktaydı, kardeşim eline asıldı küçüktü, sırtım, göğsüm bacaklarım ayaklarım hep yandı. Yanık merkezine gitmeyi ihmal etmeyin çünkü yanığın tedavi farklıdır. Ben bir ay hastanede yatmıştım o zaman Çapa da. Sonrasında evde pansumana devam etti annem. Yaralar geçince izlere domuz yağı sürdüler hiç izi kalmadı.

Kendinizi bu kadar uzmeyin ilerde izi bile kalmayacaktir. Benim ayagima da demlik cay dokulmustu 8 yasindaydim. Tam da 23 nisandi, kiyafetlerimi falan giyinmistim yer sofrasinda yemek yiyorduk derken erkek kardesim sen kalk icerde top oyna, topu da caydanliga vurup devir ona benim ayagima dokulsun. Kilotlu corap vardi onu cikarinca butun ayak derim soyulmustu. 23 nisan yalan oldu 1 ay ayagim suyun icinde uyudum, 2 ay kadar yuruyemedim. Simdi izi bile yok ama cok aglamistim dans gosterim vardi katilamamistim hey gidi..

bu yer sofrasindaki caydanliklar cok tehlikeli imis ya uzeeine dokulmeyen kalmamis nerdeyse aman aman.

Acil şifalar diliyorum. Hemen iyileşecek önemli olan iyi bir yerde, enfeksiyona dikkat ederek tedavisini yaptırın.

Ben küçükken, daha yeni yürümeye başladığım zamanlarda kızgın sobanın üzerine düşmüşüm. Yanağımın sol tarafı sobaya yapışmış resmen derim sobada kalmış annem kemiğin görünüyordu der..

Neyse anneannem hemen tuzsuz hamur pişirip yanağıma yapıştırmış. Birkaç gün sonra da hastaneye götürmüş dedem. O zaman şartlar uygun değil, hastane çok uzamış Doktor bir krem vermiş hem onu sürmüşler hem de hamur pişirip koymuşlar. Öyle öyle iz kalmadan iyileşmiş. Şimdi cildim tertemiz.

Tabi siz Hastanedeki Doktorlarımızın uyguladığı tedaviye devam edin. Her şey düzelecek inşallah..

bu yer sofrasindaki caydanliklar cok tehlikeli imis ya uzeeine dokulmeyen kalmamis nerdeyse aman aman.
Eskiden kalorifer yoktu bir çok evde, en küçük kolay ısınan oda oturma odası seçilirdi, sobaya yakın olan. O yüzdende yer sofraları kullanırdık, bu anlattığım olay 1982 de oldu. Gerçekten tehlikeliydi soba üzerinde çaydanlık, güğüm ya da tencere mutlaka devrilecek bir şey de olurdu oturduğumuz binada kömürlü kalorifer vardı ama yakıt paraları toplanamadığından yanmazdı bir türlü mecburen soba, hey gidi günler ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…