16 AYLIK BEBEĞİM 2.DERECE YANIK LÜTFEN YARDIM EDİN

Ay yavrum benim çok geçmiş olsun yanik yaşadım çok zor acıdan agliyordum ikinci gün ayagimin üzerine basamiyordum sanki igne vurulmuşta yürümemi kaybetmişim gibi bir hissti ama geciyor lütfen çok dikkat edin
Onunda ayağının üzerinde altında hiç yok Allahtan ama yinede basamaz tabiki ama böyle uzun süre basmayınca da birdaha yürümeye korkarsa yürümezse diye aklıma bir sürü kötü fikir geliyor çok koşan zıplayan bir çocuktu yavrum cok hareketliydi

Daha dikkatli olmak gerek bundan sonra daha dikkat edersiniz doktorlar ne diyorsa onu yapın sakin konu komşunun saçma önerileri ile birşey yapmayın daha kötü olur iyi olsun ilerde de iz kalırsa yapılacak çok şey var tıp ilerledi
İz için bir sürü krem ve öneri duydum gerekirse plastik cerraha giderim zaten ayağı çok gözüken bir yer değil ama tabi şuanda iz kalması konusuna gelene kadar çok daha acı süreçlerimiz var keşke o aşamaya gelebilsek

Tabi ki insanlık hali olacağı varsa her yerde olacaktı belki bilmiyorum ama ihmalkarlık sevmiyorum bizim geleceğimizi biliyordu su kaynattıktan sonra neden bir sürü yer varken yere koyarsın diye kızıyorum kızmıyorum diyemem hep keşke gitmeseydik keşke koymasaydı diyorum ama ne çare ama 1 anlık ihmalkarlık çocuğumu ne hale getirdi annem de olsa ister istemez kızıyorum mahvolduk cünkü

Tekrar söylüyorum hoş bi durum değil ama sizin böyle aşırı duygusal ve tepkili olmanızda normal değil gibi.

Herzamanmı böyle aşırı tepkiler verirsiniz?

Çocuk bu büyüyene kadar Allah esirgesin daha bir çok şeyle karşılaşacaksınız. Hasta olacak, düşecek, bi yerleri acıyacak. Biraz daha sakin olmaya çalışın yoksa çok yıpranırsınız (kötü amaçla asla söylemiyorum)

İçinizi ferah tutun iyileşecek bi durum, Allah beterinden saklasın.

Dikkat edin ev kazalari hakkında seminere katıldım bu çocuk düşer kalkar gibi basite indirgenmez ev çocuk için güvenli hale getirilmeli çocuk asla kaynayan ateş su gibi yerlere oda kapısı lapatilmadan bırakılmamalı elbet isteyerek olmadı ama o cezve değil tencerede olabilirdi önce önlem sonra tevekkül.Bende olsam çok üzülürüm bundan sonra çok dikkat edin herşey elimizde değil ama bazı olaylar önlem alarak engellenebilir

Merhaba canım çok sıkkın 13 Ekim akşamı 16 aylık oğlumun ayağına 15 dk önce ocaktan alınmış kaynar derecesine yakın su döküldü anneme gitmiştik yere koymuş cezveyi ona da çok kızdım o da çok üzgün ama kızsakta ne fayda inanın o andan beri ağlıyorum çok kötüyüm ilk götürdüğümüzde 2.derece yanığa benziyor yarın tam belli olur dediler 3 krem karıştırıp pansuman yaptılar gönderdiler sol ayağında parmakları su topladı o fazla değil ama asıl sağ ayağının üstünün tamamı. Ertesi gün pansumana gittik fito krem ile batigrass aldırdılar eczaneden yine pansuman yaptılar üst deri tamamen yok zaten kıpkırmızı bugünde pansumana gittik aynı şekilde yapıldı başka hastanede ve pansumanı yapan kız yanık merkezine gidin daha iyi dedi ayağında dünden bugüne hiçbir gelişme yok neşeli yavrum yürüyen koşan yavrum kucağımızda geziyor iştahı gitti ayağının altına hibcirsey yok ama yinede basamaz suan tabiki ama ben o basamadıkca yürümedikce o ayagını gördükce kahroluyorum. Yarın kocaeli yanık merkezine gidicez nolursunuz böyle bir durum yaşayan varsa nolursun yazsın herkes ağlama diyor ama ben dayanamıyorum. Hiç bu aşamadan geçen var mı üst deri tamamen yok kırmızı gözüküyor iyileşme aşaması nasıl oluyor hiç iyileşcek gibi gelmiyor bana nolursunuz birşey söyleyin böyle olupta iyileşen kabuk mu bağlıyor ne oluyor ne kadar sürecek nolursunuz yardımcı olun yüzeysel mi derinsel mi dedim 2.derece yüzeysel dedi acil hemşiresi bu arada. duanıza da ihtiyacım var bir anne olarak perişanım
Çok geçmiş olsun tedavilerini yapın inşallah derisi taze diye yetişkinlerden daha çabuk iyileşir. Ablamın oğlu da öyle olmuştu. Geçti şükür. Kendinizi heba etmeyin olan olmuş Allah beterinden korusun.

Tekrar söylüyorum hoş bi durum değil ama sizin böyle aşırı duygusal ve tepkili olmanızda normal değil gibi.

Herzamanmı böyle aşırı tepkiler verirsiniz?

Çocuk bu büyüyene kadar Allah esirgesin daha bir çok şeyle karşılaşacaksınız. Hasta olacak, düşecek, bi yerleri acıyacak. Biraz daha sakin olmaya çalışın yoksa çok yıpranırsınız (kötü amaçla asla söylemiyorum)

İçinizi ferah tutun iyileşecek bi durum, Allah beterinden saklasın.
Teşekkür ederim çok haklısınız aslında siz ama ben kendime engel olamıyorum. Her şeyde böyle aşırı tepkili değilim tabi ki ama söz konusu çocuklarım olunca grip bile olsalar çok kafaya takıyordum şimdi daha beter oldum.

Dikkat edin ev kazalari hakkında seminere katıldım bu çocuk düşer kalkar gibi basite indirgenmez ev çocuk için güvenli hale getirilmeli çocuk asla kaynayan ateş su gibi yerlere oda kapısı lapatilmadan bırakılmamalı elbet isteyerek olmadı ama o cezve değil tencerede olabilirdi önce önlem sonra tevekkül.Bende olsam çok üzülürüm bundan sonra çok dikkat edin herşey elimizde değil ama bazı olaylar önlem alarak engellenebilir
Aynen öyle bahsettiğim tam anlamıyla bu. Bana çok pimpiriklisin diyorlar ama dikkat etmek gerekiyor özellikle sıcak su fırın tencere caydanlık vs cünkü dönüşü yok bunların. Dediğim gibi olacak ile öleceğe çare yok demişler belki başımıza başka birşey gelecekti bilmiyorum ama yinede aklıma hep şu geliyor “o su yerde olmasaydı benim oğlum yanmayacaktı” çünkü o bir bebek o bilemez gider eller bizim onu korumak icin dikkat etmemiz gerek. Annem canımın içi dünyaya değişmem ama oğlumun canı yandıkça içten içe maalesefki istemesemde suçladım

Çok geçmiş olsun tedavilerini yapın inşallah derisi taze diye yetişkinlerden daha çabuk iyileşir. Ablamın oğlu da öyle olmuştu. Geçti şükür. Kendinizi heba etmeyin olan olmuş Allah beterinden korusun.
İnşallah dediğiniz gibi olur. Ne kadar zamanda iyileşmişti acaba yiğeniniz? 2.derece mi demişlerdi ona da

Geçmiş olsun umarım tedaviden güzel sonuç alırsınız yani evin sivri köşeleri kapatilmadigi için küçük yaşta gözlerini kaybeden insanlar var .Dilerimki oğlunuz iyileşir çok gecmis olsun tekrardan keşif çağında çok dikkat edecek gözleri elleri olacağız önlem alacağız buna rağmen birşey olursa tedavi ile geçen birşey ufak birşey olsun tüm bebekler çocuklar sağlıkla büyüsün

Dua edin bize ne olursunuz yavruma. Teşekkürler yorumunuz için
Çok geçmiş olsun tabi ki endiselinirsiniz ama aşırı panik haldesiniz öncelikle biraz sakinlesin evet yanık çok zor yazın oğlum bacağı dizinden aşağıya ayağıyla beraber yandı maalesef bir anlık dalginlik yüzünden
Tabi hemen acile koştuk orda yanık kremi sürdüler eczaneden de verdiler iki çeşit daha krem ertesi gün her yeri kabardi yaniklarinin çok daha kötüleşti aynı şekilde oğlumda asla yuruyemedi ama önce temiz tuttuk ve asla pansumanıni ihmal etmedik çok şükür iki hafta içinde bir hayli toparladı kabuk tuttu iyileşti şimdi bir iki küçük izden başka birşey kalmadı

Fazlasiyla aceleci ve malesef birazcikta sakar biri olarak yillar once tedavi gerektrcek sekilde yanmsligim var. Gorumcem yaniktan iki gun sonra yumurtann yagini cikardi sonra yag soguduktan sonra sabah aksam krem gibi yaraya surduk hic iz kalmadi.Tavsiye ederim mutlaka yapin... Tabi ki oncesinde tibbi destek sart ( tavaya 5 6 tane yumurta kirin yagsz olsun o iyice yandiktan sonra kasikla bastrnca altindan bir yag cikiyor koylerde tedavi icin hep kullanilirmis)

Geçen sene benim göbeğimde aynı şekil yandı, ilk zamanlar biraz zor oluyor ama deri kendini çabuk toparlıyor pansumanlarini aksatmayın, 10 gune falan iyice toparlamaya basliyor.

5 ay önce yigenim yandı.
Ayagının yan tarafı tabanına yakındı.
Çok şükür iyileşti.
Bir sorunu kalmadı kuzumun.
Korkmayın ve aglamayn

Çok geçmiş olsun tabi ki endiselinirsiniz ama aşırı panik haldesiniz öncelikle biraz sakinlesin evet yanık çok zor yazın oğlum bacağı dizinden aşağıya ayağıyla beraber yandı maalesef bir anlık dalginlik yüzünden
Tabi hemen acile koştuk orda yanık kremi sürdüler eczaneden de verdiler iki çeşit daha krem ertesi gün her yeri kabardi yaniklarinin çok daha kötüleşti aynı şekilde oğlumda asla yuruyemedi ama önce temiz tuttuk ve asla pansumanıni ihmal etmedik çok şükür iki hafta içinde bir hayli toparladı kabuk tuttu iyileşti şimdi bir iki küçük izden başka birşey kalmadı
Size de çok geçmiş olsun ne mutlu ki atlatmışsınız o kötü zamanları 2.derece miydi oğlunuz kaç yaşındaydı bize fito krem ve batigrass ile pansuman yapıyorlar başka krem sürmüyorlar kremi araştırdım internetten iyi yorumlar gördüm ama sadece bir krem yani yeterli mi bilmiyorum

Merhaba canım çok sıkkın 13 Ekim akşamı 16 aylık oğlumun ayağına 15 dk önce ocaktan alınmış kaynar derecesine yakın su döküldü anneme gitmiştik yere koymuş cezveyi ona da çok kızdım o da çok üzgün ama kızsakta ne fayda inanın o andan beri ağlıyorum çok kötüyüm ilk götürdüğümüzde 2.derece yanığa benziyor yarın tam belli olur dediler 3 krem karıştırıp pansuman yaptılar gönderdiler sol ayağında parmakları su topladı o fazla değil ama asıl sağ ayağının üstünün tamamı. Ertesi gün pansumana gittik fito krem ile batigrass aldırdılar eczaneden yine pansuman yaptılar üst deri tamamen yok zaten kıpkırmızı bugünde pansumana gittik aynı şekilde yapıldı başka hastanede ve pansumanı yapan kız yanık merkezine gidin daha iyi dedi ayağında dünden bugüne hiçbir gelişme yok neşeli yavrum yürüyen koşan yavrum kucağımızda geziyor iştahı gitti ayağının altına hibcirsey yok ama yinede basamaz suan tabiki ama ben o basamadıkca yürümedikce o ayagını gördükce kahroluyorum. Yarın kocaeli yanık merkezine gidicez nolursunuz böyle bir durum yaşayan varsa nolursun yazsın herkes ağlama diyor ama ben dayanamıyorum. Hiç bu aşamadan geçen var mı üst deri tamamen yok kırmızı gözüküyor iyileşme aşaması nasıl oluyor hiç iyileşcek gibi gelmiyor bana nolursunuz birşey söyleyin böyle olupta iyileşen kabuk mu bağlıyor ne oluyor ne kadar sürecek nolursunuz yardımcı olun yüzeysel mi derinsel mi dedim 2.derece yüzeysel dedi acil hemşiresi bu arada. duanıza da ihtiyacım var bir anne olarak perişanım
Geçmiş olsun.
Öncelikle sakin olun,annenizi kendinizi suçlamaktan vazgeçin olan olmuş, bundan sonrasında daha tedbirli davranırsınız.
Yanık merkezine gidin geçmeyecek bir şey değil, bebeklerde deri daha hızlı yeniler kendini. Verilen tedaviyi aksatmayın yeterli.

Çok geçmiş olsun. 5 yaşlarında koluma kaynar çay dökülmüştü. Soğuk suya soktuklarında suda yüzen et parçaları görmüştüm o derece düşünün. Üstelik babamın elinden kazara devrilmişti hala vicdan azabı duyarak anlatır. Ama geçti gitti hiç de iz kalmadı. Gülerek konuşuyoruz şimdi.

Biliyorum şu an size çok zor ama iyileşiyor, iyileşmez diye bir şey yok. Hem bebek olduğu için ileride hatırlamaz da. Büyük ihtimalle bir süre sonra o kırmızı yerin üstü kabuk bağlamaya başlayacaktır. Pansuman yaparken o kabuğu kaldırıyorlar korkmayın. Kabuklu kalması iz bırakmasına sebep oluyor diye hatırlıyorum. Siz yine de hemen bir yanık ünitesine götürün. Orada ne derlerse öyle yapın. Herkesin durumu farklıdır.

O yağı, bu sütü, yumurta akı, yoğurt bilmem ne tavsiyelerine de sakın uymayın. Deri açık şu anda. Enfeksiyon kaptırırsınız Allah korusun. Doktor ne derse onu sürün yeterli. Önce deri tamamen kapansın, eğer iz kalırsa o zaman denersiniz alternatif yöntemleri.

Bilgim yok. Çok geçmiş olsun, inşallah bir an evvel iyileşir çok üzüldüm minicik ayağı gözümün önüne geldi.

X