16 aralığı bekleyen arkadaşlar, gelin belirtilerimizi paylaşalım..

Slm arkadaŞalr benİm sat 19 ama bugÜn pembe kanamam oldu bu nedİr bİlenİnİz varmı yumurtam ÇatlamamıŞtı p.tesİ doktora gİttİm

Çok açık yazmamışsın siklus bilgilerini ama eğer yumurtlamandan bu yana 7-8 gün geçtikten sonra böyle bir kanaman olmuşsa implimantasyon kanaması olabilir canım.hadi hayırlısı :)

Çok açık yazmamışsın siklus bilgilerini ama eğer yumurtlamandan bu yana 7-8 gün geçtikten sonra böyle bir kanaman olmuşsa implimantasyon kanaması olabilir canım.hadi hayırlısı :)

peki bu kanama herkeste görelebiliyo mu??

Benim birazcik mide bulantim var, o da devamli kahve ictigimden olabilir:) hehehe!
Insan beyni acayip birsey, ne kadar cok okursaniz belirti aynisini yasiyorsunuz. Hatta belki bilirsiniz bazen erkekler de yalanci hamilelik yasiyor (yani bilimsel olarak kanitlanmis), karisindan dolayi:)
Ondan olacagina birakmak lazim.
Bir de herkes belirti yasamayabilir, hatta benim 3 sene once gebeligim olmustu ama sonlandirdik. Ordan 7 hafta gecmisti anlamamistim. Simdi dusunuyorum da sadece 5-6 hafta gibi hassaslasti burnum ve yemek yiyememeye basladik bulanti yuzunden, ondan zayifladim 3-4 kilo kadar. Dedigim gibi kisine gore degisiyor.
Bakalim bu sefer neler yasayacagim. :)

İnşallah kolay bir hamilelik dönemi geçirirsin. :) Hamile kalana kadar herkes olsa da olmasa da belirti de belirti diyor,kalınca da 'aman mide bulantım çok,aman şu çok bu çok geçse artık' deyip duruyor delikafadulden

peki bu kanama herkeste görelebiliyo mu??

Implimantasyon kanaması rahim duvarı dar olanlarda yaşanan bişey,bebek oraya yerleşebilmek için duvarı zorladığından aşınma sonucu az da olsa kan gelebiliyor.
Esasında bu kişinin aile genetiğiyle ilgili bişey ama bu şekilde bunu yaşayan kişilerin sayısı yadsınabilecek kadar az değil.

Hayırıdr böyle bir durumun mu var kafanı karıştıran?

Implimantasyon kanaması rahim duvarı dar olanlarda yaşanan bişey,bebek oraya yerleşebilmek için duvarı zorladığından aşınma sonucu az da olsa kan gelebiliyor.
Esasında bu kişinin aile genetiğiyle ilgili bişey ama bu şekilde bunu yaşayan kişilerin sayısı yadsınabilecek kadar az değil.

Hayırıdr böyle bir durumun mu var kafanı karıştıran?

hyr böyle bişi yok bilgilenmek istedim sadeece tşk ederim :):) ben bu günlerde belirtilere takıldım da .)))

mirage1983 canım ya;yumurtam çatlamamıştı demişsin ben çatladı doktora gittim diye okudum o yüzden böyle bir yorum yaptım.Yumurtan çatlamadıysa zaten hamile kalman gibi bir durum olamaz.Artı hamile olsaydın doktor da daha yumurtan çatlamamış demezdi çünkü çatlayacak yeni bir bir yumurta oluşmazdıBaşka bir kanamadır o.Hayırlısı olsun...

evaa canım inşallah sen bebişine hemen kavuşursun, Rabbim çok bekletmesin.biz de 3 sene bebek düşünmemiştik.şimdi o 3 yılıma öyle acıyorum ki saf gibi 2 yıldır uğraşıyoruz nafile.bide ben ilk bıraktığımız ayı hatırlıyorum da hemen olucak sandım bi de öyle safmışım ki birliktelikten sonra biraz yatmam gerektiğini bile bilmiyodum hemen kalkıp duşa giriyodum.tabi ilk ay adet olunca şokk!
Allah isteyen herkeze versin inşallah:)

evaa canım inşallah sen bebişine hemen kavuşursun, Rabbim çok bekletmesin.biz de 3 sene bebek düşünmemiştik.şimdi o 3 yılıma öyle acıyorum ki saf gibi 2 yıldır uğraşıyoruz nafile.bide ben ilk bıraktığımız ayı hatırlıyorum da hemen olucak sandım bi de öyle safmışım ki birliktelikten sonra biraz yatmam gerektiğini bile bilmiyodum hemen kalkıp duşa giriyodum.tabi ilk ay adet olunca şokk!
Allah isteyen herkeze versin inşallah:)

inşallah canımmm allahım hepimize yaşatsın anneliği.. bende hemen olucak sandım öyle hayaller kurdumm.. fakat hayat hayallerimiz gb olumuyoo..

senin tarihin kaç?

20'si benim ama eşim yoktu;geldiğinde görünen ovulasyondan tarihinden bir gün önceydi ;ama benim yumurtam bu ay sanki erken çatladı gibi geliyor bana o yüzzden pek bir beklentim yok.

Haliyle belirtim de yok :) Öyle kendini aman aman dinleyen bri tip de değilimdir zaten.

20'si benim ama eşim yoktu;geldiğinde görünen ovulasyondan tarihinden bir gün önceydi ;ama benim yumurtam bu ay sanki erken çatladı gibi geliyor bana o yüzzden pek bir beklentim yok.

Haliyle belirtim de yok :) Öyle kendini aman aman dinleyen bri tip de değilimdir zaten.

ne güzel.. aslında olması gereken gibi..

slm arkadaşlar aralık 16 umutsuz bekliyorum geçen ay çok belirti yaşadım ama psikolojikmiş bu ay kendimi kaptırmak istemiyorum çok üzücü oluyor hayırlısı inş. hepimiz için rabbim tüm izteyenlere hayırlısıyla bebişlerini nasip etsin

slm arkadaşlar aralık 16 umutsuz bekliyorum geçen ay çok belirti yaşadım ama psikolojikmiş bu ay kendimi kaptırmak istemiyorum çok üzücü oluyor hayırlısı inş. hepimiz için rabbim tüm izteyenlere hayırlısıyla bebişlerini nasip etsin

evet zeynep kesinlikle psikolojik ben geçen ay çok kaptırdım bütün belirtileri yaşadım.. bu ay çok heveslenmiyorum gerçi belirtide yok.. regl olcağımı düşünüyorum olursa süpriz olucak benim için...

inş. olur canım bende çok istiyorum rabbim isteyen herkese nasip etsin adet belirtilerim başladı ama inş. hamilelik belirtisidir demeden yapamıyorum ne kadar üzülmeyeceğim desemde yine çok üzülücem ilk bebişim 9 haftalıkken kalp atışı durdu 4 ay oluyor geçen ay ve bu ay deniyorum yeni bebişim gelsin istiyorum hayırlısıyla

Kizlar selamlar,
bende sizler gibi 15- 16 aralik i bekliyorum..

3,5 yillik evliyim 5 ay once korunmayi biraktik ama daha olmadi,

hadi bakalim hep birlikte bekleyelim =)

inş. olur canım bende çok istiyorum rabbim isteyen herkese nasip etsin adet belirtilerim başladı ama inş. hamilelik belirtisidir demeden yapamıyorum ne kadar üzülmeyeceğim desemde yine çok üzülücem ilk bebişim 9 haftalıkken kalp atışı durdu 4 ay oluyor geçen ay ve bu ay deniyorum yeni bebişim gelsin istiyorum hayırlısıyla

inşallah tekrar yaşarsın o mutluluğuu :):):)

kızlar belirtiler kişiden kişiye değişiyo o yüzden belirtilerle kafanızı çok yormayın iki ay öncete kadar sürekli bu siteye giriğ duruyodum her beliti bende var gibi geliyodu olmayanıda zaten ben ben olduruyodum kafamda acayip psikolojim bozuldu adetim tam bi ay gecikti düşünsenize kafayı yedim hep test hep test negatifler yıkılmalar 2 aydır hiç düşünmüyorum ve çok rahatım çöncelikle her kesi sonrada kendinizi dinlemeyin benim adet günüm 12 aralık saşm<a olmazsa geçen ayki gibi tek tavsiyem var adetiniz olana kadar veya geçene kadar bu siteye girmeyinm allah ne zaman isterse o zaman verir zaten boş verinnnnnnnn ve sakınb beni yanlış anlamayın

X