14 Aylık bebek boy kilo gelişim

14. Ay ölçümlerinde 10.100 Gr -77 cm çıkmış. Doğum kilosu 2470- cmde 48di. Şu an 10 gün sonra 24 aylık 12 küsür kilo. Bu kilo alma durumları doğum kilosuna bağlı olarak iyi ya da kötü falan denir. Persentilinde bi problem varmış gibi gelmedi benimkinin bu değerleriyle ortalama sayılırdı o dönem. Zaten bi yaşından sonra hareketleri çok arttığı için aylık 100 Gr bile iyi gözüyle bakılıyor. Siz beslenmesine dikkat ettiğiniz sürece, varsa bi vitamin eksikliği bunu giderdiğiniz sürece gelişiminde bi sorun olmaz. Zaten artık fiziksel olarak boy kilodan ziyade zihinsel ve motor gelişimi ön planda olucak

Doktorunu çok seviyorum ama dünden beri çok gerildim. Bir şeyler yemesi için hiç peşinde koşmadığım güzel güzel yiyen bebeğim bugün bir şey uzatınca kaçıyor çünkü gerdim çocuğumu dünden beri ağzına zorla bir şeyler sokmaya çalışıyorum.
Sabah kahvaltıda kıymalı 1.5 yumurta/5 yeşil iri zeytin/ 2 dilim domates/5 tk zeytinyağ/minik bir parça ekmek/2 tk kuruyemiş bal tahin karışımı yedi. Bence asla az değil benim için gayet iştahlı geliyor bu yeme şekli. Doktora iştahlı bir bebek deyince size öyle geliyordur dedi. Daha ne yesin ki maşallah, ben bu kadar yiyorum zatenma
Gayet iyi çokta kasmayın. Sağlığı yerinde mi orasına bakın. Kan değerleri iyiyse sorun yoktur. Doğum kilosu dan istinaden kilo bekliyor.
Benimde bebeğim 3300 doğdu 1 yaşında 12400 şuan 2 yaşına bir ay kaldı ve 16kilo biraz fazla ama göstermiyor . Abur cubur,şeker, çikolata filanda hiç vermedim daha vermiyorum.Gece emen gündüz yemek sonrası emen bir bebek Ben ne yapım çocuğuma diyetmi yaptirayim. Yedigide öyle çok bişey değil yani.Meyve çok tuketiyor ondan oluyor sanırım. Biz ailecek kilo alımına elverisliyiz, ablalarida kiloluydu küçükken. Bir yerden sonra tamamen ırsi.

14. Ay ölçümlerinde 10.100 Gr -77 cm çıkmış. Doğum kilosu 2470- cmde 48di. Şu an 10 gün sonra 24 aylık 12 küsür kilo. Bu kilo alma durumları doğum kilosuna bağlı olarak iyi ya da kötü falan denir. Persentilinde bi problem varmış gibi gelmedi benimkinin bu değerleriyle ortalama sayılırdı o dönem. Zaten bi yaşından sonra hareketleri çok arttığı için aylık 100 Gr bile iyi gözüyle bakılıyor. Siz beslenmesine dikkat ettiğiniz sürece, varsa bi vitamin eksikliği bunu giderdiğiniz sürece gelişiminde bi sorun olmaz. Zaten artık fiziksel olarak boy kilodan ziyade zihinsel ve motor gelişimi ön planda olucak
Çok şükür zihinsel ve motor gelişimini çok iyi buldu. 21 kelimesi var maşallah, komutları algılamasını ve uygulamasını beğendi, vücut bölümlerinden 4 tane biliyor bunları çok beğendi.

Çok şükür zihinsel ve motor gelişimini çok iyi buldu. 21 kelimesi var maşallah, komutları algılamasını ve uygulamasını beğendi, vücut bölümlerinden 4 tane biliyor bunları çok beğendi.
Zaten bundan sonra gelişimsel olarak tam bu bahsettikleriniz ön planda ilerlemeye devam edicek. Tabiki fiziksel olarak ilerliyicek ama 9 buçuk aylıkken yürümeye başlayan hareketli bi çocukla daha o zamanlarda anca emekleyen çocuğun kilo alımı bir olmaz normal olarak

Maşallah 🧿
21 kelime öğrenmesi için özel bir çaba gösterdiniz mi?
Sanki beni anlıyormuş gibi sürekli konuştum, yakın çevrem hıı anladı çocuk da seni diye dalga geçse de hiç vazgeçmedim bundan 6 aylıktan bu yana. Mesela “dikkat et kafanı çarparsın paaat olur” diyordum şimdi bir yere çarpacaksa bir tehlike varsa kafasını tutup baaaaaddd diyor. Bir de her şeyi parmağımla işaret ederek ismini söylüyorum lamba vs hep bu şekilde öğrendi. Lamba uyu artık bak biz uyuyoruz deyip lambayı kapatıyordu, uyuyacağı zaman mamba”deyip gösteriyor evet uyudu diyorum, “ee eee” diyor. Yani maşallah anladığını düşünüyorum böyle anlıyormuş gibi anlattıkça alıştı, doktoru da çok iyi buldu algılarını. Ağzını aç diyorum açıyor, dişlerini göster, dilini çıkar, kulağını göster, oyuncağını yerden al dedene ver vs komutları da anlıyor maşallah geçen aydan beri. Mesela acı bibere sürekli dokunmak istiyordu cısss acııııı diyordum geçenlerde ben görmeden elini atıp hemen ısırdı sonra gözünden yaşlar akarak acı dedi ilk defa. Yani benim düşüncem biz konuştukça akıllarında yer ediyor o kelimeler ve bir anda ansızın söylemeye başlıyorlar.
Bir de belçikalı dil terapisti anneyi takip ediyorum onun da çok faydası oldu.

X