Göz Makyajı 13 yaşındaki kızım kaşlarını mahvetmiş

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
Kızınız çok şeker

Heves etmiş işte becerememiş :)

Ben de yaptıydım travestiye dönmüştüm

Sarımsak sürün sarımsak acaip kaş çıkartıyor

Gece yatmadan önce bir diş sarımsağı ikiye bölün iki kaşa sürün

Sabaha kokusu gitmiş oluyor zaten pek kokmuyor

Eğer dediğiniz gibi 2cm kaldıysa o kaş büyük ihtimalle birisi dalga geçti ve kızınız o yüzden o kaşa girişti. Arkadaşımın kızı traş etmişti kaşını kıyamam çok gür diye birileri dalga geçmişti. Yani bunu çok kişi yaşıyo. Bence kızınıza niye yaptın vs demeniz de normal kaşları tekrar çıkartmak istemeniz de. Fakat bunu babası ne der diye yapmayın. Gürleşsin sonra güzel bir yere gider profesyonel yardım alırız diyerek yapın. Sonuçta her işi bir bilen ve güzel yapan var Bi zahmet babalar kıl tüy işine karışmasın siz de kendinizi sorumlu hissetmeyin. Kötü anne miyim şu muyum bu muyum değil. Bu devirde artık çocuklar çok daha cesurlar, sınırları zorlamadan bırakmıyorlar. Hayat karşısında bu güzel birşey. Törpülemeden raya sokmak lazım. Zor mu evet; herkes elinden geleni yapacak işte :)

Bende 11 yaşında kaşımın ortasını almıştım ama benimki kalındı baya.. annem bir güzel dövdü valla beni.. hiç psikolojim bozulmadı.. tekrar uzadı.. 3 yıl yalvardım orta okul bitince ortasını lise bitince de normal olarak almama izin verdi. .

Siz de endişe etmeyin.. bayrama kadar uzar.. ona onun doğal kaşlarının çok güzel olduğunu böyle bir şeye ihtiyacı olmadığını ama ilerde almak isterdr alabileceğini şimdilik yaşının küçük olduğunu anlatın bence..

bende o yaşta almıştım annem beni kovalamıştı eline geçirip bir yakalasa yanmıştım
Allah tan siniri geçince çok kızmadı ama ben o kadar da kötü almamıştım.
zaten elim yatkındır öyle şeylere demek ki o zamandan belliymiş
şimdi kaşımı almıyorum o da çıkmıyor o ayrı.
bazı kaş küser çıkmaz inşallah kızınızın öyle olmaz.
normalde bir aya küçük küçük dolması gerekir.
en kötü kaş kalemi önerim var

doğal hali size göre güzel , kızınıza göre değil.

size daha önce kaşlarıyla ilgili memnuniyetsizliğini söylediyse ve siz bir çözüm önermediyseniz kendisi buna bir çözüm getirmiş olabilir. eğer hiç bahsetmediyse kaşım çok kötü vs diye demek ki sizin zaten izin vermeyeceğinizi düşünüyor ki tokasına bile karışıyorsunuz (?). eğer baskı yapıyorsanız size danışmayı bırakır ve sonuç böyle olur ki bu basit bir olay ama daha başka konularda da hata yapabilir.

bu böyle olacak değil bu böyle olsa sonuçları bu olur gibi destekçi taraf olmalısınız , istediğiniz şeyi yapmasını istiyorsanız karar veren en son oymuş gibi , destek ve öneride bulunarak kendi kararlarınızı uygulatabilirsiniz.

kızmak yerine bir daha ki sefere sizden bu konuda yardım almasını o zaman daha güzel ve başarılı bir sonuç alacağınızı , söyleyebilirsiniz.

Hep yaptık o hataları.Bide ilk ya beceremediği için bozmuştur.Zaten kendinde pişman olmustur merak etme.Çabuk uzar onlar.Bidaha yapacağını sanmam.Bir müsibet bin nasihate bedel.

ne kadar abartmışsınız ya

çıkar yine doğal bi kaş kalemiyle sabah az doldurursunuz çok azalmışsa

ben de kirpiklerimi kesmiştim küçükken gayet de normal bi insanım valla. bizimkiler gülüp geçmişti.

siz de gülüp geçseniz bi daha yapmazdı ama dövmeyi bile düşünmüşsünüz 3 5 tüy yüzünden! yuh! o kızın yaşadığı travmaya yazık. benim gibi gülüp geçeceği bi anı kalacağına travmatik bi anı yarattınız tebrikler.

abartmayın bence. daha çok tepki çeker. inadına yapar... kendi bildiği gibi davransın. zaten dediğiniz kadar kötü ise arkadaşları da dalga geçecektir. bir daha yapmaz..

abartılacak bir durum yok bence. kaş kalemiyle boyayın çıkana kadar. kaş bu zaten kıl tüy yani illa ki çıkacak

Kiziniz ergenlige girmis ...
Uzerine gitmeden birsey yokmus gibi davranin. Etraftan arkadaslari yorumlayinca zaten o eski haline dondurmek icin ugrasir .sizden yardim alir yine.

Aklima benim yaptigim geldi ben de 15 yasinda bi ozentilik sonucu kendim cimbizla yolmustum

Bari kuafore git dimi nerde ....
Annem kaslarini mi aldin yamuk olmus diyordu. Ben yooo ne kas almasi ya gayet kalin diyordum o tipte fotolarim var Allahim komedi..
Sonra ellememistim.
Universiteye gidince aldirmistim adamakilli kuafore.
Yani gecici bu evre.

Ay yazık üzüldüm kızınıza rahat bırakın yahu. Tabiki annesiniz düşünecek takip edeceksiniz ama unutmayın ergen artık o ve beğeniyorsa beğeniyordur onun kaşları güzelce anlatırsınız birdahakine kuaförde şekil verdirir. Yok dersleri şöyle yok keman yok teog boğmayın neşeli çocuğu çocuk o çocuk. her anne kendi çocuğu için dünyanın en iyi annesidir bu kadar mükemmelliyetçi olmayın yatın dizine kaşlarınızdan etrafta çıkanları toparlasın cımbızla. Madem kötü alıyor iyisini öğretin

Sarımsak çok iyidir

bosver yenısı cıkmıyor mu bunun ? ınsanlar her ay aldırıyor ben her hafta alıyorum
bazen ben de hatayla baya alıyorum yok gıbı kalıyor .
kaş farı var onu bır süre sürsün

yenısı cıkar nasılsa kökü onda abartma her sey guzellı k degıl bunu da ögret

aynen, evde nasıl ki bırbırımıze delılr gıbı bagarabılıyor sak küfür edıyorsak
dışarda herkese gulucuk ıyı nıyet sacmalıkları sacıyorsak evdekının ne suçu var
evde de saygılı olmalyız yoksa dışarda da kimliği gelısmez.
bızdekı turk sacmalıklarından belkı bunlar evde rahat ol. olma neden oluyorsun saygılı ol evde de . degıl mı ama.

Aklima kendi yaptigim geldi. upuzun saclarimi erkek berberine gidip ne oldugu belirsiz garip bir model kestirdigim gun... herkes kendin mi kestin igrenc demisti..ertesi gun annem duzelttirmek icin bayan kuaforune goturmustu. Adam duzeltmek icin saclarimi kestikce kesmisti. 3 cm falan sacla dolasmistim. hergun cetvelle olcup uzadi mi diye bakiyordum. Ergenlik iste...Allah baska dert vermesin.

biraz sakin lütfen. yaşı gereği yeni şeyler denemek istemesi çok normal. 14 yaşında bir kuzenim var, son derece sessiz, çekingen bir yapısı var ve anne babasının sözünden çıkmaya asla cesaret edecek bir çocuk değil. ama gidip burnunun alt kısmına piercing taktırmış kimseden habersiz en yapmaz denen çocuklar bile ergenlikte bu tarz şeyler yapıyorlar. siz aşırı tepki verdikçe sizden sakladığı şeylerin sayısı artacaktır.

artik o bir ergen size herseyi anlatmaz artik arada anlatmadigi ufak olaylar, sırlar kalır. bu dönemde arkadaşları öncelik kazanmaya başlar. muhtemelen arkadaslarindan bisey diyen olmuştur kaşıyla alakali ondan yapmıştır. bu dönem dış görüntüye acaip takık oluyorlar. cevresi tarafindan begenilip kabul görmek ister. ufak yalanlar da olabilir. sakın benim cocugum yapmaz filan demeyin bu dönemde bambaşka bir kisilige dönüşüyoryorlar ama bu yılı güzel atlatirsaniz seneye daha normal olur tekrardan. fazla baskı yapmadan kontrolü takibi de birakmadan devam bi ortaokul öğretmeni olarak yaziyorum bunlari, yillarca neredeyse 7-24 o yaş gurubuyla takildigim icin biliyorum :))) 13 yaş en çılgın dönem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…