Göz Makyajı 13 yaşındaki kızım kaşlarını mahvetmiş

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

VuslataDair

evli ve 3 cocuklu
Kayıtlı Üye
15 Mart 2011
5.590
12.568
hayırlı sabahlar hayırlı ramazanlar herkese
Derdim başlıktan da anlayacağınız gibi
Kızım bana sormadan bir çorap olsun bir toka olsun almazdı
Nasıl bir karar aldı hangi düşünce ile yaptı söylemiyor da
Ve İnanın o kaşlarının doğal hali öyle güzeldi ki yani ömür boyu almasa olurdu
Kaşını almış!
Nasıl anlatsam 2 cm kaş kalmış gözünün üstünde
Hani kaşımız gözümüz boyunca ilerler ya kulağa doğru
Kızımın ki ilerlemiyor
Göz bebeğine gelince bitiyor
Ömrü hayatımda bir defa vurmadım
Gece vuracaktım dişimi sıktım zor engel oldum
Nasıl kötü olmuş
Nasıl komik olmuş
Ne yapılır?
Rapor alsam okula gitmese
Öğretmen demeyecek mi
Bunun annesi hiç mi görmüyor bunu?
Ne yapayım nasıl davranayım
Kızdım elbette
Sonra üzüldüm yumuşak da konuştum
Yaptığının arkasında duruyor güzel olmuş ona göre
Ama vallahi olmamış ya
Olsa amenna
Bu kaş nasıl çabuk çıkar?
Nasıl yerine hemen gelir?
Sahurdan sonra yatmadım araştırdım
Acıbadem kremi tavsiye edilmiş
Kaş ekimi kaş kontörü hepsine baktım
En fenası da bayrama babası izne gelecek ve eğer o zamana düzelmemiş olursa eşimden duyacağım lafların haddi hesabı yok
Çünkü kızlarımızın üçününde başarıları babadan hataları benden oluyor nedense
Bir de not eklemek istiyorum
Dersleri çok güzel arkadaş ortamı okulu herşey yolunda yaklaşık 9 yıldır Keman çalar 1 yıldır altyapı basketbol oyuncusu son teog da 5 yanlışı çıktı
Her zaman neşeli espirili cıvıl cıvıl hani öyle içine kapanma vs bir durum yok
Ve ne olsa bana anlatır yani ne olsa hatta bazen içimden derim "ay bu kadar da anlatmasa mı "diye kafam şişer çünkü
Fakat bunu söylemedi
İşte anlamadığım bu
Neden söylemedi
Abartıyor muyum
Kendimi dünyanın en kötü annesi ilan ettim geceden beri
Söyler misiniz ne yapmalıyım?

Abartmayın lütfen. Kaşını aldırdı diye sorunlu olacak değil çocuk. Eliyle yolsa falan anlarım.

Eski haline gelir çabucak merak etmeyin. Ergenliğe giriyor ve heves etmiş. Fazla üzerine gitmeyin. Bu kaş modeli olmamış, yüzünün şekline uymamış gibi cümlelerle yaklaşın bence.

Hepimiz ergen olduk hepimiz hata yaptık Rabbim evlatlarımızı geri dönüşü olmayan bir hata yapmaktan korusun.

Kendisi bunun kötü olduğunu düşünmediği sürece siz istediginizi yapın o bunu yapmaya devam edecektir. Bence arkasını toplamak yerine yaptığı davranışın sonuçlarına katlanmasina izin verin. Okula gitsin insanların bakışlarını gülüşlerini görsün ve kendi gelsin senden yardım istesin. Kendi pişman olsun yani.

Bence kendi haline birakin. O yaslarda anne babanin soyledigi her sey gereksiz, arkadaslarinin soyledigi her sey cok onemlidir. Henuz cevreden elestiri almadigi icin yaptigini begeniyor. Bir kac arkadasi gercegi soylediginde "kaslarimi nasil geri cikarabiliriz anne" diye size gelecektir. Klasik ergenlik mantiksizliklari iste hepimiz yasadik :KK66:

hayırlı sabahlar hayırlı ramazanlar herkese
Derdim başlıktan da anlayacağınız gibi
Kızım bana sormadan bir çorap olsun bir toka olsun almazdı
Nasıl bir karar aldı hangi düşünce ile yaptı söylemiyor da
Ve İnanın o kaşlarının doğal hali öyle güzeldi ki yani ömür boyu almasa olurdu
Kaşını almış!
Nasıl anlatsam 2 cm kaş kalmış gözünün üstünde
Hani kaşımız gözümüz boyunca ilerler ya kulağa doğru
Kızımın ki ilerlemiyor
Göz bebeğine gelince bitiyor
Ömrü hayatımda bir defa vurmadım
Gece vuracaktım dişimi sıktım zor engel oldum
Nasıl kötü olmuş
Nasıl komik olmuş
Ne yapılır?
Rapor alsam okula gitmese
Öğretmen demeyecek mi
Bunun annesi hiç mi görmüyor bunu?
Ne yapayım nasıl davranayım
Kızdım elbette
Sonra üzüldüm yumuşak da konuştum
Yaptığının arkasında duruyor güzel olmuş ona göre
Ama vallahi olmamış ya
Olsa amenna
Bu kaş nasıl çabuk çıkar?
Nasıl yerine hemen gelir?
Sahurdan sonra yatmadım araştırdım
Acıbadem kremi tavsiye edilmiş
Kaş ekimi kaş kontörü hepsine baktım
En fenası da bayrama babası izne gelecek ve eğer o zamana düzelmemiş olursa eşimden duyacağım lafların haddi hesabı yok
Çünkü kızlarımızın üçününde başarıları babadan hataları benden oluyor nedense
Bir de not eklemek istiyorum
Dersleri çok güzel arkadaş ortamı okulu herşey yolunda yaklaşık 9 yıldır Keman çalar 1 yıldır altyapı basketbol oyuncusu son teog da 5 yanlışı çıktı
Her zaman neşeli espirili cıvıl cıvıl hani öyle içine kapanma vs bir durum yok
Ve ne olsa bana anlatır yani ne olsa hatta bazen içimden derim "ay bu kadar da anlatmasa mı "diye kafam şişer çünkü
Fakat bunu söylemedi
İşte anlamadığım bu
Neden söylemedi
Abartıyor muyum
Kendimi dünyanın en kötü annesi ilan ettim geceden beri
Söyler misiniz ne yapmalıyım?
Ozenmis yapmis annesi ergendir olur boyle seyler.kizmayin babasi gelene kadar uzar daha cok var.bence alinmamis halinin daha cok yakistigini erkeklerin dogalliktan hoslandigini soyleyin belliki kendini birine begendirme cabasi var kipirtilar baslamis olabilir ben o yaslarda daha kotu seyler yapmistim...basarilarinin devamini dilerim bu arada bilimsel olarak cocuklar zekalarini anneden aliyor esinizin bilgisine

Geçen bir psikoloğun yorumunu dinlemiştim tamda bu konuda. Dediği şuydu nasıl ki dışardan birisi diyelim evinize oturmaya geldi saçlarını sarıya boyatmış ve gerçekten hic ama hic olmamış diyelim kibarligimizi bozmaz ve karşıdakini de kırmamak adına aşırı tepkiler verip kötü olmuş berbat etmişsin insan içine nasıl çıkacaksın aynayada mı bakmadın bana neden sormadın demeyiz. Çünkü saygı duyarız fikrine. Çocuğunuz aynı şeyi yaptığında içinizden kudursanız da aynı şekilde saygı duyup abartılı tepkiler vermeyin diyordu. güzel olmuş annecim diyip öncelikle yargılamadan beğeni göstermeniz gerektiğini daha sonrasında çocuğun zaten gelip sizden fikir isteyeceğini size geleceğini söylüyordu. geldiği zamanda biraz ince olmuş annecim kalın olsa daha güzel mı olurdu ki gibi yumuşak sozlerle yönlendirmek gerektiğini dinlemiştim.

Rahat bırakın çocuğu, ergenliğe yeni girmiş yavrucak, üstüne gitmeyin hevesini alsın. Ne konuşacaksanız da tatlı dille yapın, bu dönemde hormonlar karman çorman çocukta siz de üstüne gitmeyin ek olarak.

Muhtemelen youtube güzellik kanallarından birini izleyip bu ise kalkışmıştır. Bir iki haftaya uzar. Istiyorsa profesyonel birinden yardım alalım diyebilir. Alacak insanı da 3 5 tane tel al fazla şekil verme diye tembihleyebilirsiniz. Artık kızınız ergenliğe giriyor. Kıyafet vs tercihleri kendi bedeni ile ilgili seçimleri olacak. Önemli olan ona doğru bir rol model bulmak.

Allah razı olsun içime su serptiniz
Bilmiyorum çok üzüldüm ve panik oldum birden
Kendimi yetersiz hissettim
Üzüldüm kendimi suçladım hep
En kısa zamanda çıkar inşallah

artık ergenliğe geciyor arkadaslarından alanalar aldıranlar vardır. oda heves etmiş belliki siz alma diyecektiniz

komikse oda üzülüyordur sizin cok sinirlendiğinizi görünce birsey diyemiyordur

kızınızın arkasında durun esinize karsıda olabilir bunda nevar

herseyi paylasmasını beklemeyin bu cagdakile gizler birseyler siz kontrol edeceksiniz.

Kas almakla okula gitmemek arasinda ne baglanti var? Ne abartmissiniz ya cocuk o daha. Sanki o yasta hepimiz hersey yerinde full bakimli miydik? Bugun gulerler yarin unuturlar bosverin. Kiziniz dogal olarak ders cikartir zaten Siz hic ilgilenmeyin. Sadece daha iyi olmasi icin bir dahakine bu tarz seyleri benle paylas ya ben yapayim ya kuafore gotureyim diyin. Ergenlikte bir kizin bakimiyla ilgilenmezseniz boyle olur. Hatayi cocuga bulmayin

Kendi beğeniyorsa hiç karışmayın
ayrıca aylarca kmlerce uzakta yaşayıp yılda bir iki kere gören baba figürü böyle saçma bir şeyden hesap sormasina izin vermeniz bu kadar korkmaniz yanlış
o adamın bana göre tek kelime söylemeye hakkı yok cocuklariniz ve anneliginiz hakkında önce kendine baksin

biraz abartmıyo musun? sanki lazer mi yaptırdı yahu kökü onda çıkar elbet. vurmak ne demek? yazış şeklinizdne ben bunaldım allah bilir kızı nasıl darladınız.

Ozenmis yapmis annesi ergendir olur boyle seyler.kizmayin babasi gelene kadar uzar daha cok var.bence alinmamis halinin daha cok yakistigini erkeklerin dogalliktan hoslandigini soyleyin belliki kendini birine begendirme cabasi var kipirtilar baslamis olabilir ben o yaslarda daha kotu seyler yapmistim...basarilarinin devamini dilerim bu arada bilimsel olarak cocuklar zekalarini anneden aliyor esinizin bilgisine
Yok bizimkiler tüm iyi özelliklerini başarılarını madalyalarını övgülerini hep babadan alıyorlar siz bilmiyorsunuz :-)
İnanın eşim bunu benim ömür boyu burnumdan getirir ömür boyu söyler bana -:KK43:

X