Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

cok fenasın cooooook

cok fenasın cooooook

ama öyle gerçekten napiiim bi hayal etseneee

afiyet olsun canım:)
herkese gunaydın,
gecen haftakı kılom 67.8
bu hafta 67,2
herkese ıyı gunler,ıslerınde kolaylıklar..

nihalcim sen benim rakibimsin
ben seni geçtimnaniğimizi yaptıımıza göre gelelim cezana.
hergün sabah ve akşam aşağıdaki yazıyı okuyacaksın.bugün akşamdan itibaren başlıyor.
kolay gelsin
1. Garip, komik,ve samimi dille yazılan bir diyet hikayesi (((= Okumanızı tavsiye ederim
Biraz uzun ama okumanızı tavsiye ederim.
-----------------------------------------------------
Sitede dolaşırken birkaç yerde 17 kilo verdiğimi yazmıştım. Nasıl yaptığımı merak edenler oldu. Eh iş başa düştü; “Yaz kızım .” dedim. Buyurun 68 kilodan 51 kiloya düşmemin sırrı.

Neredeyse her kadının üç dört kilo fazlası vardır. Ne hikmetse hepsi mutlu pazartesi sabahında gazete, dergiden kestiği “bilmem ne” diyetini uygulamaya ant içer. Ve nedense bu diyetler hep aynı günün akşamı bozulmaya mahkumdur. Bahanelerinizi duyar gibiyim.

Şimdi fasulyenin faydalarına geçelim.

Diyete başlamadan önce muhakkak doktor kontrolünden geçin. Özellikle tiroidlerinize baktırın. Eğer az çalışıyorsa ne yaparsanız yapın kilo veremeyeceksiniz. Üzgünüm.
Şeker hastasıysanız yahut başka bir rahatsızlığınız varsa beni kaale almayın. Diyetisyene gidin. Sonra gelip başıma ekşimeyin.

----"Ey kilolarından yakınan insan eğer bu yazıya da aynı muameleyi yapacaksan okuyup zamanını kaybetme."------

*Kendinize acıyın. Çırılçıplak soyunun aynanın karşısına geçin. O bıngıldayan yağlarınızla oynayın. Kendi kendinizi komplekse sokun. İyi stres sizi motive edecektir.

diyet Tavsiyeleri
*Asla bol giyinmeyin. Çıkan yağlarınıza rağmen inatla dar giyinin. (Erkekler şu an yuhalıyor duyuyorum. Susun bakayım.)
En rezil, en berbat, en makyajsız, en çirkin, en şişman çıktığınız fotoğrafı buzdolabınıza yapıştırın. Yanına bir de “Ahanda böyle olacağım.” dediğiniz kişinin fotoğrafını koyun.

*Aç kalmadan diyet yapamazsınız. Bunu unutun. O mide küçülene dek aç hissedeceksiniz.

*1 ayda 7 kilo veremezsiniz. 100+ iseniz verebilirsiniz. Bunu da unutun. Kısa mesafeli koşuya çıkmıyoruz. Maraton bu.

*O antin kuntin hapları kullanmayın. Gazetelere haber olmayın. Ben illa haber olmak istiyorum diyorsanız. zayıflama haplarından ölmüş biri olarak değil. Geçmişe bakınca “Heheyt be ben neymişim.” Diyebileceğiniz şekilde haber olun.

*Spor yapacaksınız. Kaçışınız yok. Spor salonuna yazılmak zorunda değilsiniz. Gitmeyeceksiniz biliyorum. Her akşamüstü bir saatlik tempolu bir yürüyüş yağ yakımını hızlandırır.

*Rahatsızlandığınızı hissettiğiniz zaman diyeti bırakın. Haydi doktora.

*Pilates candır. Lakin pilatesle kilo veremezsiniz. Sadece vücudunuzu şekillendirir, toplar, ultra esnek olursunuz. Kursa giderseniz çıkışta yemeğe saldırmayın. Pilates kursunda patatesli börek tarifi verenleri biliyorum. Allah ıslah etsin.

*Bitki çayları güzeldir. Fakat her duyduğunuz karışımı içmeye kalkmayın. Tadı kötüyse içmeyin.
Bitki çayına şeker ilave etmeyin. Bal kullanın. Olmadı limon sıkın.

Zayıflamak
*Her sabah aç karna sirke içmeyin. Gerek yok. Hiç içmedim. Mutluyum.

*Bol su tüketin dediler diye damacanayı kafaya dikmeyin.

*Erken kalkın. Ne demişler erken kalkan yol alır. Fosur fosur uyumakla kilo verilmiyor.

*Saat 19:00’ı gösterdikten sonra birazdan sayacağım aperatifler haricinde hiçbir şey tüketmeyin.

*Bira tehlikeli. Arada çok canın çekerse bir tane votka iç. Bira değil. Asla değil. Hatta mümkünse alkolü hayatından çıkar. Neredeyse hiç içmiyorum. Bir yerim eksilmedi. Göbeğim hariç .

*Pirinci, makarnayı, beyaz ekmeği tamamen hayatınızdan çıkarın. Unutun. Yok öyle yiyecekler.
İlk üç ay çok canınız istemedikçe siyah çay, kahveden uzak durun.

Bunları yapamam derseniz. Boşverin diyeti. Gelsin steakhouse burgerler, gelsin yağlar, bıngıl bıngıl etler. Ama ondan sonra girdiğiniz ortamda erkekler arkadaşlarınıza kur yapıp sizinle ilgilenmediğinde ağlamayın. Sevgiliniz zayıf kızlara bakınca kıskançlık yaratmayın. İnce bir kızla aldatılırsanız ya da terkedilirseniz ben ne bahtsızmışım demeyin. Yalnız değilsiniz. Börekler, tatlılar var. Onlarda bulursunuz aşkı. Erkekler görseldir unutmayın. Önce gözlerine hitap edeceksiniz.

Ne yedim, ne içtim merak ediyorsunuz değil mi? İşte size ufak bir liste.

Sabah
Peynir, bir dilim tam buğday ekmeği, zeytin, kaşar, hellim, reçel, yumurta ne bulursam yedim. ( Poğaça, börek, tatlılar, kızartmaya ağzıma sürmedim. )

Öğlene doğru
Midem kazınınca bir kase meyveli yoğurt,birkaç ceviz, birkaç fındık, bir adet meyve, birkaç dilim karpuz yedim. Hepsini yemeye kalkma. Birini seçeceksin.

Öğlen
Bir tabak zeytinyağlı ve bir dilim tam buğday ekmeği tükettim.

Öğleden sonra
Açım huleyn diye bağırdığımda gene bir kase meyveli yoğurt, birkaç ceviz, birkaç fındık, bir adet meyve, birkaç dilim karpuz içinden seçim yaptım.

Akşam
Kocaman bir salata (ton balıklı, hellimli, tavuklu, neli seviyorsan.), bir dilim ekmek ve bir kase yoğurt
Veya
Bir dilim şnitzel, birkaç köfte, balık, biftek, bir kase yoğurt, bir dilim ekmek yedim.

Gece
Tekrar yoğurt, meyve, çerezlerden seçim yaptım.

İlk üç ay abur cuburu tamamen kestim. Toplam 10 kilo vermiştim. Cips, burger, iskender, adana dürüm, kokoreç, börek, çörek, cheesecake, çikolata vs ağzıma sürmedim. Bak en önemlisi çikolata. Onsuz da mutlu olmayı öğrenin.

İçim gitti mi? Ne yalan söyleyeyim evet. Ama hırslıydım. Ben bu kiloları verecektim. Verdim.
Hayatım inanılmaz şekilde değişti. Tırtıldım kelebek oldum. Kendime güvenim geldi. İnsan ilişkilerim güçlendi. İstediğim herşeyi giyebilir hale geldim. Abartmıyorum evrim geçirdim birkaç ay içinde. Bu ayrı bir yazı konusu.

Hepinize kocaman kocaman öpücükler ve bol sabır dileyip noktalıyorum.

iyi aksamlar kizlar, nasilsiniz bugün?
menümü paylasip hemen gecmisi okuyacagim bakalim grubun performansi nasildi bugün

bugün menüm

9:30
1 kase nesfit + süt

11:30
1 muz

13:30
yarim tam bugday topuz ekmek
1kkbeyaz peynir
domates
kahve + süt

16:00
yarim fincan kahve + süt

17:30
yukaridaki sandwicin diger yarisi

19:30
yarim tabak ispanak yemegi
yarim tabak yogurt

1,5lt su
1 bardak yesil cay

staj boyunca hareket icerisindeyim, oradan oraya kosusturuyorum genelde

Selam kızlar
bugunku menum

Sabah kahvaltı yapamadım
oulda saat 10 da bitter cikolata yedim,annem dedi ders calısırken tatlı ye kafan calıssın diye, aklıma girdi
birde kahve içtim sekersiz
oglen 12:00
1 kepce corba
1 kasık erişte
1 parca biftek, yanında brokoli parcası

13:30
1 mandalina

Aksam 19:00
1 tabak kıymalı semizotu yemegi
2 servis kasıgı pırasa
yogurt

su 2 yaparım
toplamda 1 saatw yakın tempolu yurudum
sporumu yapmaya calışıcam, şimdi kuzımı uyutuyorum

İyi geceleerr
:)

güzel paylaşım

ayyyyyyyyyyy57 kilo oliim ben de yapçam kız .aklıma düşürdünbenim etrafımdakiler tombiş bu işlemi 57 kiloda rahat rahat yapabilirim

yap yap yaapp

canim incelmis olman cok güzel bisey. inceldigine göre kiloda vernissindir ama regl nedeniyle fazla cikmissindir, haftaya güzel bir sonuc olacak dikkat etmeye dvm et.

cok fena olmusbusecim, toparlamaliyiz acilen kendimizi

başlangıç:66
geçen h. 65.3
bu h:64.2
fark:1.1 kiloçok mutluyum:))))))))

tebrik ederim canim

ben 166 Boy 67 kiloyum ve 15 Kilo vermek istiyorum.aksam dizimi izlerken pilates yapcagim ve Sabah ise yuruyerek geldim 20 dk tekrar yurume gidecegim.yemek olarak Yesil mercimek pirasa limonlu hasladim yedim.

hosgeldin canim ben nur,
22yasimdayim, takimla kilo verip uzak kaldigimda kilo aliyorum, takima mutlaka zaman ayirmaya calis cok gzl kilo vereceksin fakat burcununda dedigi gibi 15 vermek senin boyunda saglikli degildir eminim. hesaplayip ideal kilodan asagi sakin düsme.

haklisin kaptancim

insallah düzelecek

Allah iyiligini versin buse

Dunku mesaj sayım: 11
Gecen haftakı kılo: 59,5
Bu haftaki: 58,8

Bu hafta regl donemınde olmasydım daha cok verebılırdım dıye dusunuyorum , cunku bu haftayı ac gecırdım resmen yaa
Tebrik ederim Esra' cım gayet güzel bir sonuç. Regl döneminde diyetine dikkat edersen eğer sonrasında çok daha iyi kilo veriyorsun. İnşallah haftaya daha iyi bir sonuç alırsın. Zaten verilecek kilo azaldıkça kilo vermede yavaşlıyor.

Tatlım kuruyemişlerin kavrulmuşu çok zararlı. Eğer kavrulmamış yiyemiyorsan hiç yeme daha iyi. Her akşam bir kase yoğurt yesen bence çok etkisi olur. Çünkü yoğurdun yağ yakıcı bir özelliği var diye biliyorum. Bence bir hafta yeme eski düzen git. Verdiğin kiloya bak. Ertesi hafta yoğurt ye ne kadar kilo verdiğine göre karar verirsin. Ama suyu mutlaka çoğalt çünkü su içmezsen kilo vermen zorlaşır.

Nasıl bir staj yapıyorsun? Özel değilse merak ettim. Stajda yeme şansın yok mu?

kilo bildirimi

gecen hafta 72.0kg
bu hafta 72.3kg
fark +300gr

aslinda ben gecen baktigimda 74kg'i görmüstüm, ama sii daha azda olsa her 1 gr bile zarar
Allahtan daha fazla almamışsın. Seni artık 6 lı rakamlarda görmek istiyorum Nur. Kurtul artık şu 7 lerden.

tebrikler ebrucum maşallahhhhhhh
Teşekkürler canım benim. Bugün tartı beni çok mutlu etti. Doğum öncesi kiloma sadece 600 gr kaldı.

tebrik ederim kaptancım
Teşekkürler Hanife' cim. Azmedince böyle güzel sonuçlar alınabiliyormuş.

Ben bu izin mesajını görmedim canım ama görsem de zaten izne ayırmazdım seni. Haftaya mutlaka iyi bir sonuç bekliyorum senden. Sırf bunun için çalış olur mu? Eğer kilo veremiyorsan yanlış yaptığın bir şey vardır mutlaka.

Çok fazla + çıkmışsın ama büyük ihtimal hastalık kaynaklı ve ödemdir diye düşünüyorum. Bugünden itibaren normal ve güzel menüler bekliyorum senden.

tebrik ederim canım maşalah sana

kızlar ben daha ıkı gun oldu baslayalı ve hala 82 kılo oldugumu dusunuyorum tartılmadım cunku :26::26::26::26::26:
Teşekkürler canım. Keşke tartılsaydın bugün. Net kilonu not alırdık.

başlangıç:66
geçen h. 65.3
bu h:64.2
fark:1.1 kiloçok mutluyum:))))))))
Seni tekrar tebrik etmek istiyorum Canan. Demek ki isteyince yapılabiliyormuş

Evet canım, gercektende zorlasıyo. Ama bı daha cumaya 57 yı kesın gormek ıstıyorum ınsallh

iyi aksamlar kizlar, nasilsiniz bugün?
menümü paylasip hemen gecmisi okuyacagim bakalim grubun performansi nasildi bugün

ben kendi adıma bugün daha iyiyim. en azından yataktan çıktım. gribi atlatıyorum

evet toparlanmalıyız yine zayıf buse olmalıyım, özledim valla

Çok fazla + çıkmışsın ama büyük ihtimal hastalık kaynaklı ve ödemdir diye düşünüyorum. Bugünden itibaren normal ve güzel menüler bekliyorum senden.

evet kaptan maalesef öok fazla artıdayım bugün düzelttim sanırım menümü ama emin değilim. dukan harici güzel liste yapmayı pek bilmiyorum :26:

Canım menunu sevdım ama muz yerıne baska bı meyve tercıh etseydın keske. Muz kalorısı en yuksek meyve malesef. Kahvendekı sutude yarım yaglı fılan kullan bence .

Canım sporunu ve menun basarılı. Ama kahvaltının en onemlı ogun oldugunu unutma. Ve keske cıkolata yerıne bı elma vs bısey yeseydın.

Nasıl bir staj yapıyorsun? Özel değilse merak ettim. Stajda yeme şansın yok mu?

Allahtan daha fazla almamışsın. Seni artık 6 lı rakamlarda görmek istiyorum Nur. Kurtul artık şu 7 lerden.

kendimi desifre etmemeye özen göstererek aciklayayim.
bir büroda staj yapiyorum okudugum bölümle alakali bir yer, devletle baglantili.
stajda yeme sansim var tabiki canim, fakat hic ara vermiyoruz, herkes kendi karar veriyor ne zaman yemek yiyecegine. yemegi biryandan pcde calisip bir yandan yiyoruz. ben yanima sandwic aliyorum evden, diger arkadaslar hemen oradaki cafeden makarna biseyler alip gelip pcde calisirken yiyorlar.
aksam yemegini orada yemem mümkün degil cünkü cevrede fast food disinda birsey yok.
hem var hem yok et grill ve döner tarzi var fakat 5 dk filan yürümek gerekiyor, en önemlisi helal kesim oldugunu sanmiyorum düzgün biryere benzemiyor türk olmalarina ragmen.
bu yüzden ancak eve gelince dordüzgün yiyebiliyorum.

ah o altilari bir görsemmmm az kaldi diyorum 71.6 kgdan asagi düsebilmis degilim henüz, artik rekorumu kirmaliyim.
güya 5lere düsecegim kac aydir az cok buradayim halen 7lerdeyim.
8lerden cabuk düsütm artik 7lerdende düsecegim insallah.

Son düzenleme:

oh Allah daha iyi etsin canim,
verisin verirsin senki okadar gzl kilo vermistin istedinmi yaparsin canim.

Canım menunu sevdım ama muz yerıne baska bı meyve tercıh etseydın keske. Muz kalorısı en yuksek meyve malesef. Kahvendekı sutude yarım yaglı fılan kullan bence .

evet haklisin muz yemem aslinda ama sanirim bugün yine cok acikinca büroda tek muz vardi onu yedim.
simdi aklima geldi aslinda yanima findik almistim, onu yiyebilirdim aslinda :18:
kahvedeki süt sanirim 3,5 yagliydi, staj yaptgm yerde hangi süt denk gelirse o oluyor ama sabah kahvaltimdaki 1,5yaglidi evdeyken dikkat ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…