Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

benide araniza alin zayiflatin lütfenn :2::2: destek verin bende zayifliyacagimmm

canım öncelikle hoşgeldin ben burcu kaptan yardımcısıyım 21 yaşımdayım hemşirelik son sınıf öğrencisiyim sözlüyüm bu takımla 5 ayda 16 kilo verdim şu an mezunum ve koruma dönemindeyim sende kendini isim boy kilo ve hedef kilo şeklinde tanıtırsan sevinirim aramıza tekrar hoşgeldin.

13.TAKIM KURALLARIMIZ

1) Her Cuma saat 11.30 akadar kilo bildirimlerimizi yapıyoruz. Mazereti olmadan kilo bildirimine geçkalan yada yapmayan arkadaşlar sadece o hafta izinli gösterilir. Tekrarlanmasıhalinde diskalifiye olunacaktır.

2) Her gün öğünlerde yediğimiz yiyeceklerimizi ve o gün yaptığımız aktiviteleriyazarak hem kendimizin hem de arkadaşlarımızın yorumuna sunmak gerekir.

3) Kendimize karşı sorumluluklarımız olduğu gibi arkadaşlarımıza karşıdasorumlu olduğumuzu unutmayarak, onların yazmış olduklarına da cevap yazmakgerekir. Bunun içinde topikte son yazmış olduğunuz yazıdan itibaren geçmişikontrol ediniz. Böylelikle arkadaşlarınızın paylaştığı bilgileri yada sizlereverdiği cevapları görme şansınız olacaktır ki bu sayede bol bol sohbet edebiliriz.

4) Her gün en az 5 mesaj yazma kuralımız vardır. Bu kurala uyulmadığı taktirdeilk hafta uyarılarak sonraki hafta izinli yazılacaktır. İstediği zaman izindendönülebilir fakat tekrarı olduğu taktirde diskalifiye olunacaktır.

5) Burası paylaşıma açık bir topiktir. Gün içerisinde öğrendiğiniz bilgileriburada paylaşabilirsiniz.

6) Takıma yeni gelecek üyelerimize 3 hafta deneme süresi verilir, paylaşımı iyiolursa 3 haftanın sonunda listeye alınır.

7) 3 hafta arka arkaya kilo veremeyen üye diskalifiye olacaktır.

8 ) Kardeş takımımız 9. Ve 14. Takımdır. Fırsat buldukça onlara ziyarette bulunupyaptıklarıyla ilgili bilgi
alışverişinde bulunulabilir.
Yukarıda belirtilen kurallarımız ( 8. madde hariç) uyulması gereken zorunlukurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz içinbunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğineiçtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaçbunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz, nasılyüreklendirdiğimizdir. kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdakikişi bunu zaten anlayacaktır emin olun. Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyusevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan, yadaöğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarakbunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşızve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmakistemediğimiz için, motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimseburada olmaz, herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun vemeşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım, birbirimize destek olalım.

9. Her hafta belli bir hedef belirlenip %80 e yaklamazsanız diğer gruplara kendinizi rezil ediyorsunuz.
10. Devamlı kaçamak yapan kişilere ceza uygulamamız vardır.

bu kuralları okuduğunda eğer uyabileceksen ve devam etmek istiyorsanokudum-anladım şeklinde bir cevap yazman gerekiyor.

zamanında takımda bazı yasak yazmıştım sanırım tekrar yazmam gerekecek
1. cumadan 2 gün önce bulgur kuru fasülye nohut v.b şişkinlik yapan ve gaz yapan yiyecekler yenilmeyecek
2. asitli gazlı içecekler hazır meyve suları suları içilmeyecek(evde kaynattıklarınıza şeker koymayın çok güzel oluyo)
3. tatlı kek pasta börek çörek poğaça asla yenilmeyecek.
4. pirinç pilavı kızartma margarinli şeyler tüketilmeyecek(yemeklerinizi zeytinyağı ve tereyağ ile lezzetlendirin)
5. meyveler öğlen 3 ten sonra yenilmeyecek. metabolizma yavaşladığı için fruktoz yani meyve şekeri depolanmaya yatkındır. kan şekerini çok yükselttiği için vücuttan yağ değil k.hidrat yakar.
6. işlenmiş gıdalara çok yer vermeyin menülerinizde
7. 3 bardaktan fazla bitki çayı veya yeşilçy içmeyin folik asiti bağlar ve bağırsak tembelliği yapar
günde en az 30 dk spor yapın

ben 166 Boy 67 kiloyum ve 15 Kilo vermek istiyorum.aksam dizimi izlerken pilates yapcagim ve Sabah ise yuruyerek geldim 20 dk tekrar yurume gidecegim.yemek olarak Yesil mercimek pirasa limonlu hasladim yedim.

ben 166 Boy 67 kiloyum ve 15 Kilo vermek istiyorum.aksam dizimi izlerken pilates yapcagim ve Sabah ise yuruyerek geldim 20 dk tekrar yurume gidecegim.yemek olarak Yesil mercimek pirasa limonlu hasladim yedim.

canım 15 kilo çok fazla değil mi?:26: bide ismin nedir ? menüleri akşam toplu yazıyoruz canım sabah öğle akşm şeklinde ve içtiğimiz suyu yaptığımız tüm sporları ekliyoruz

kızlar selam sizi ihmal ediyorum biraz farkındayım ama akşam laptopu annem alıyor o nedenle giremiyorum bide sınavlar telaşlar filan yoğunum ama artık düzenli geleceğim. ebrucum benim tekrar yarışma şansım var mı merak ediyorum. yoksada hiç mi yok kızlar bu arada annem bana kolye yaptırmış altın gencayın ve benm ismim yazıyo hediye bi kaç güne elime gçicek o zaman fotosuu çekicem bu kadar olayın üstüne o kadar iyi oldu ki bu çok mutlu oldum

merhaba meyve olayını ebru ilede konuşmuşmuş
oda aynısını dmeişti ama ben iş yerinde4-5 gibi ara yapıp o zman yiyorum meyvemi
çünkü başka zaman yok ,

***4. TAKIM 334.ETAP***

gogo2405: (68.7/ 68,3/ 0.4/ % 0.58)
cimcimesude: (65,0/ 65.0 / 0 ) kilosu sabit
defne2222 : (63,7/ 63.3 / 0.4 / %0.63)
sponge_bop : (65,8/65 / 0,8/ %1.22)
beril7776,1 / 76,1/ 0/)kilosu sabit
beyza199081,5/80.5/ 1/ % 1.23 )
SsSiMqE73,8/ 72.9 /0.9 / % 1.22 )
yellowmelon67,1/ 66.5 / 0.6 / % 0.89 )
nueva48100 /97.3 /2.7 / %2.7 ) yeni üye hedef Kilo 75
dcetiner62.5 /62.2 /0.3 / %0.48 ) yeni üye hedef Kilo 55

4. Takım Ortalaması % 0.90

sevindim canım snein adına

kızlar bugunku menum

sabah 1 dılım tam bugday ekmek ve beyaz peynır

10 da 2 adet mandalina

13,30 ızgara ıkı adet köfte yagsız lıgh yoğurt

16,00 da bir tane elma yıycem

akşamda çorba ve salata

21.00 de bir elma

yatış süt

içtiğim su 2 lt oldu

spor şimdilik yok

yasemin mrb senin klon kaçtı?
menün bana çok az geldi
meyveleirn yanına süt ürünü eklersen özellikle ayran ve yogurt meyvenin şekeri yaga dönüşmeden
yanar vucudunda ve birde akşam süt yerine iki kaşık yogurt ye
hatta akşam 9 d aki arada meyveyle birlikte tüket sık sık ara yapmak iyi degil cnm

canım benım kılo aldı basını gıttı 2 senede bir dogum bır evlılık 63 ten 82 ye cıktım ıkı gun once 82 ydım bılmıyorum az mı gercekten neyse tavsıyelerını uygulıycam teşekkür ederim canım

Listeniz doğru canım tebrik ederim hepinizi. Sende üzülme çok almamışsın. Haftaya telafi edersin inşallah.

Kızlar ben şimdilik bi süreliğine kaçıyorum. Akşam kocişim gelince uğrarım yine. Bebişle ilgileneyim biraz. Akşam hem geçmişe bakar hem de yarışma sonuçlarını yazarım. Kilo veren herkesi kocaman tebrik ediyorum. Veremeyenler üzülmesin demiyorum üzülsünler hatta çok üzülsünler haftaya kilo versinler.

merhaba meyve olayını ebru ilede konuşmuşmuş
oda aynısını dmeişti ama ben iş yerinde4-5 gibi ara yapıp o zman yiyorum meyvemi
çünkü başka zaman yok ,

meyve yerine başka birşeyle ara yapmaya ne dersin salatalık yoğurt leblebi gibi mesela tamam meyve çok güzel c vit filan ama diyette şekeri çok yükselttiği için depolama yapıyor. alternatif üret derim

canım menün kilona göre güzel bi menü yanlış şurada akşam meyve ve süt daha önce açıkladım mı bilmiyorum ama akşam yemeğinden sonra yediğmiz meyve ve içtiğimiz süt kan şekerini çok yükseltiyo ve bünyeye dio ki karbonhidrat çok onu yak diyo vücutta karbonhidrat yakıyo yağlar depolanıyor o nedenle öğlen 3 ten sonra süt ve meyve tüketme. ha illa vücudum gevşesi diosan 1 kase yoğurt ye ee yoğurtta sütten yapılıyor diceksin ama onun içindeki bakteriler süt formunu bozduğu için sütle aynı etkide değil meyve yerine salatalık yiyeblirsin.

amma sonuçta meyveninde şekerine ihtiyacı var bünyenin diye düşünüyorum , lebelebi karbonhidrat bombası oldugu için
ara ögünlerde hiç tüketmiyorum .
yogurdu öglen yemez isem arada yiyorum ki meyve ile birlikte meyvenin şekeri yaga dönüşmüyor bu şekilde

yasemin bende 90 lı killarda düştügüm için sana bir kaç öneri sunucam
bir kez ekmegi en az!!!! 2 dlm yemelisin 1 dlm çok az şimdi 1 dilim yersen
70 li kilolarda hiç mi yemiyckeisn ? çünkü kilo vermeye devam etmek için yedikleirmizi kısatlamak lazım sen şimdi kısıtlarsan bu kadar ilerde kilo verimin durur...

çok sık ara var 7 ögün saydım bunları birlikte yiyip 5 ögünde toparlayabilirisin
akşam ögününe yogurt eklersen acıkmadıgını fark ediceksin...

21 geç bi saatt ama çok acıktıysan 2 kaşık yogurt daha etkili olacaktır.
2 bardak su içtinmi ohh şişersin yerin kalmazz
bu menü keisnlikle çok az cnm biraz artırmalısın benden sana tavsiyeee
öglen menüne bile 1 dlm ekmek ekleyebilirisin ha birde 2 köfte senin için az 3-4 tane olsa daha iyi doyarsın

Son düzenleme:

canım zaten meyvenin şekeri yağa dönüşüyo diye birşey yok ben hiç meyve yemede demiyorum sadece deneyim ve bilgi paylaşmıştım o kadar

canım zaten meyvenin şekeri yağa dönüşüyo diye birşey yok ben hiç meyve yemede demiyorum sadece deneyim ve bilgi paylaşmıştım o kadar

meyvenin şekeri yaga dönüşüyor nette araştırısan bilgilere sahip olursun cnm ..
ama süt ürünü tüketirsen yanında dedigim gibi bunu engellersin

tşk ederim paylaşımın için amaa bana en uygun saat 4-5 gibi oluyor ben ara yapmıyorum çünkü hiç
kahvaltı-öglen-ara-akşamda ya yogurt yada salata-ayran gibi şeyler tüketiyorum iş saaatleirmden dolayı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…