12 yaşındaki kızımın göğüs farklılığı

Kızım şu an 12 yaşında . 35 haftalık doğdu boyu 159 kilosu güç bela 40 civarı . Genelde iştahsız bir kız çocuğu oldu her zaman . Yaklaşık 1 sene önce koltukaltı ve özel bölgesinde kıllanma başladı ve göğüsleri büyümeye başladı henüz adet olmadı . Ama göğüsleri çok belli bir şekilde orantısız . Arkadaşları bile dalga geçtiği için çok üzülüyor . Biz yurtdışında yaşıyoruz yaklaşık 20 gün sonra Türkiyeye gelicez ve çocuk doktoruna gidicez inşallah yinede korkmaya başladım bu kadar fark olması normal mi ? Belki bu konuda tecrübeli kişiler varsa bana yardımcı olursa gerçekten çok mutlu olucam .
Ben de çok zayıf ve uzun boylu bir çocuktum. Zaten 12 yaşımda da regl olmuştum. Benim göğüslerim erken büyüdü, hatta sırf bu yüzden kambur duruyordum çocuk aklımla belli olmasın diye. Tam kaç yaşımda olduğumu hatırlamıyorum ama annem de beni göğüslerimin biri büyük biri küçük diye doktora götürmüştü ve normal demişlerdi. 33 yaşındayım ve belirgin olmasa da hala fark var. Tabi şu an sadece ben fark ediyorum (belki de bildiğim için o milimlik farkı da görebiliyorum), dışarıdan anlaşılması çok güç.

Ne kadar fark var? Herkeste zaten böyle değil mi benim de bi memem diğerinden daha büyük, ben herkeste böyle diye hiç umursamamıştım 🥲
Dışarıdan başkalarının da dikkatini çekicek kadar belirgin şu an şöyle diyebilirim birisi diğerinin yarısı desem yanlış anlatmış olmam

Yani göğsüne gelinceye kadar neden zayıf ve gelisememiş olmasına bakmadınız? 40kg çok az, zaten iştahsız demissiniz. İştahının açılması için ve boyunun uzaması için spora mutlaka göndermelisiniz. Yurtdışında delice spor imkanı var, çocuklar için çeşitli klüpler var. Bence once düz koşu yapsın form tutsun, sonra da istediği bir spora götürun verin. Evde 40kglik bir çocuk var göğsü küçük olunca mı fark ettiniz bunca zaman aklınız nerdeydi🙄
Zayıflığı konusunda doktora götürmediğimi nerden biliyorsunuz da bu kadar suçlar şekilde konuşabiliyorsunuz . Yurtdışında eğer çocuk sağlıklı ise kan değerleri normal ise kilo üzerinde durulmuyor sağlıklı sayılıyor çünkü . Ayrıca 12 senedir yurtdışındayım özel okulda yeteri kadar kendi fizik yapısına ve istek durumuna göre yönlendirildiği spor ve kulüpler mevcut . Cevap yazmış olmak için yazmak çok yanlış . Yazdığım mesaj konusunda bilginiz varsa yazarsınız yoksa insanları terslemek yada akıl vermek kimsenin haddine değil

Zayıflığı konusunda doktora götürmediğimi nerden biliyorsunuz da bu kadar suçlar şekilde konuşabiliyorsunuz . Yurtdışında eğer çocuk sağlıklı ise kan değerleri normal ise kilo üzerinde durulmuyor sağlıklı sayılıyor çünkü . Ayrıca 12 senedir yurtdışındayım özel okulda yeteri kadar kendi fizik yapısına ve istek durumuna göre yönlendirildiği spor ve kulüpler mevcut . Cevap yazmış olmak için yazmak çok yanlış . Yazdığım mesaj konusunda bilginiz varsa yazarsınız yoksa insanları terslemek yada akıl vermek kimsenin haddine değil
Benim kızım 16 yaşında ve 40 kilo 🤪🤪🤪 Boy 155 .Ben üniversiteye gidene kadar 40 kiloyu zor gördüm .47 yaşındayım hayatımda 50 kiloyu doğum hariç 4 sene önce görmeye başladım.Hiç de sağlıksız değildim hayatım boyunca .Kızım da maşallah sağlıklı kan değerleri her şeyi yerli yerinde 🙃🙃

Benim kızım 16 yaşında ve 40 kilo 🤪🤪🤪 Boy 155 .Ben üniversiteye gidene kadar 40 kiloyu zor gördüm .47 yaşındayım hayatımda 50 kiloyu doğum hariç 4 sene önce görmeye başladım.Hiç de sağlıksız değildim hayatım boyunca .Kızım da maşallah sağlıklı kan değerleri her şeyi yerli yerinde 🙃🙃
Teşekkür ederim . Herkes fikir beyan edebilir istediği konuda ama konuşma tarzı çok önemli . Burada fikir alışverişi yapıyoruz . Kimse kimseyi ezemez hakaret edemez laf sokamaz . Saygı çok önemli .

X