12 yaşındaki kızımın göğüs farklılığı

sece

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2008
462
11
Kızım şu an 12 yaşında . 35 haftalık doğdu boyu 159 kilosu güç bela 40 civarı . Genelde iştahsız bir kız çocuğu oldu her zaman . Yaklaşık 1 sene önce koltukaltı ve özel bölgesinde kıllanma başladı ve göğüsleri büyümeye başladı henüz adet olmadı . Ama göğüsleri çok belli bir şekilde orantısız . Arkadaşları bile dalga geçtiği için çok üzülüyor . Biz yurtdışında yaşıyoruz yaklaşık 20 gün sonra Türkiyeye gelicez ve çocuk doktoruna gidicez inşallah yinede korkmaya başladım bu kadar fark olması normal mi ? Belki bu konuda tecrübeli kişiler varsa bana yardımcı olursa gerçekten çok mutlu olucam .

Kızım şu an 12 yaşında . 35 haftalık doğdu boyu 159 kilosu güç bela 40 civarı . Genelde iştahsız bir kız çocuğu oldu her zaman . Yaklaşık 1 sene önce koltukaltı ve özel bölgesinde kıllanma başladı ve göğüsleri büyümeye başladı henüz adet olmadı . Ama göğüsleri çok belli bir şekilde orantısız . Arkadaşları bile dalga geçtiği için çok üzülüyor . Biz yurtdışında yaşıyoruz yaklaşık 20 gün sonra Türkiyeye gelicez ve çocuk doktoruna gidicez inşallah yinede korkmaya başladım bu kadar fark olması normal mi ? Belki bu konuda tecrübeli kişiler varsa bana yardımcı olursa gerçekten çok mutlu olucam .
İki göğsü birbirinden mi farklı ebatlarda? Biri büyük biri küçük mü? Yoksa vücudu zayıf göğüsleri iri mi duruyor?

Ben büyüme döneminde normal bir durum olduğunu hatırlıyorum. Ama o kadar belirginse bir doktora danışmanız iyi olur.

İki göğsü farklı biri daha gelişmiş biri daha geriden geliyor . Ama kendiside çok zayıf zaten

Yeğenimin öyleydi hormon bozukluğundan. 18’inde ameliyatla eşitlendi ikisi. Bazen düzeliyor bazen düzelmiyor. Takipte kalacaksınız.

Yeğenimin öyleydi hormon bozukluğundan. 18’inde ameliyatla eşitlendi ikisi. Bazen düzeliyor bazen düzelmiyor. Takipte kalacaksınız.
Teşekkür ederim ama hormon bozukluğu için ise ilaçla tedavi olmuyor mu 18 yaşına kadar bu şekilde beklemesi kız çocuğu için psikolojik olarak sorun olur diye düşünüyorum

Gelişme devam ederken normal sayılıyor ama en doğrusu tabi ki doktora sormak eğer çok sıkıntı yaşıyorsa arkadaşlar arasında süreci atlatana kadar kalıp sütyen kullanın farkı kapatır en azından

Daha 12 yaşında .İlk başta böyle oluyor sonrasında makul oranda eşitleniyor.Aslında hiçbirimizin memeleri simetrik değil .Bir miktar eşitsizlik normal sayılıyor .
Çok teşekkür ederim inşallah bizimde öyle olur çok alıngan sessiz bir çocuk . Doktora gidicez dediğimde bile ağlıyor anlatamamak bir anne olarak benide çok üzüyor .

Teşekkür ederim ama hormon bozukluğu için ise ilaçla tedavi olmuyor mu 18 yaşına kadar bu şekilde beklemesi kız çocuğu için psikolojik olarak sorun olur diye düşünüyorum
Yok maalesef tedavisi yok. Biz dolgulu sütyenlerle dışardan fark edilmeyecek şekilde kamufle ediyorduk.

Benim de göğüslerimin boyu orantısız, annemin de hatta. Annemin büyük olduğu için daha az göze çarpıyor ama benim belli baya. Önemli bir sorun değildir diye düşünüyorum tabi doktora danışın mutlaka.

Benimde öyle idi yine öyle ama eskiye oranla daha iyi zaten hiç bir zaman iki tane olan organimiz simetrik olmaz hangi kolunu kullanıyorsa o tarafdaki meme büyük olur

Yani göğsüne gelinceye kadar neden zayıf ve gelisememiş olmasına bakmadınız? 40kg çok az, zaten iştahsız demissiniz. İştahının açılması için ve boyunun uzaması için spora mutlaka göndermelisiniz. Yurtdışında delice spor imkanı var, çocuklar için çeşitli klüpler var. Bence once düz koşu yapsın form tutsun, sonra da istediği bir spora götürun verin. Evde 40kglik bir çocuk var göğsü küçük olunca mı fark ettiniz bunca zaman aklınız nerdeydi🙄

Gelişme döneminde öyle oluyodu bir dönem diye hatırlıyorum ama doktora gösterin tabi mutlaka

Ne kadar fark var? Herkeste zaten böyle değil mi benim de bi memem diğerinden daha büyük, ben herkeste böyle diye hiç umursamamıştım 🥲

Benimde öyle idi yine öyle ama eskiye oranla daha iyi zaten hiç bir zaman iki tane olan organimiz simetrik olmaz hangi kolunu kullanıyorsa o tarafdaki meme büyük olur
Bizimki tam buna uymuyor çünkü sağ elini kullanıyor ama o taraftaki göğsü daha küçük

X