12 ay uyku sorunları ve düzeni

Help you

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2020
584
120
30
Merhaba 12. Ayına dün girdi kızım ve uykularimiz çok kötü. Yeni bir düzene geçtik sabah 10.30 gibi kalkıyor. bugün 2 .30 gibi yatti 3 t.15 te kalkti gecede 10 da uyuyor ama bu 3. Gün böyle tek uyku yatıyoruz ve bugün gece 10.30 da uyudu. Bundan öncede 10 gibi uyaniyordu 12 12.30 uyurdu 1.30 a kadar sonra akşam 4.30 5 gibi uyurdu 1 saat sonra gece baktım 1 e kadar beklemeler başladı bende tek e düşürdüm ama oda içime sinmiyor küçük diye sabahta uyumak istiyor 10 a kadar napim gece uyumayinca sabah o saatler uyku istiyorum gecede aşırı kötü sürekli uyanır. Yani çorba gibi hep böyle uykuları . Ama şuan küçük tek uykuda içime sinmiyor bilmiyorum napacam

Ve aşırı zor uyutuyorum öyle kolay uyuyan bir bebek değil uykusu olsa bile zor uyuyor

Lütfen yorumlarınıza goruslerinize ihtiyacım var artık çok yoruluyorum uykusuzluktan zor uyutmaktan ve bu sınır yapıyor ister istemez bağırıp çağırıyorum bebegede

Sabah erken kalkmanız çok önemli 7 max 8 de uyanmış olursa sorun olmaz. Çoğu bebek 15-18 ay arası tek uykuya düşüyor ama bebeğinizi gözlemlerseniz siz daha iyi anlarsınız. Bana göre 12 aylık bir bebeğin 2 uyku ihtiyacı mutlaka olur. Özellikle güne erken başlarsa. 10:30 ilk uyku 2. Uykuyu da 14:00 gibi yaptırarak denerseniz.

Tam nasıl uyuduğunu anlayamadım şu an. İki uyku düzenine devam etmenizi öneririm. Uyku aralıklarını takip edin. 3-3,5 saat olması lazım bu yaşta.

Sabah gec kalkarsa uyku düzeni de ileri kayar. Ne kadar dogru bilmiyorum ama benim kizim 13 aylik sabah 7-8de uyaniyor oglen 1 saat kadar uyuyor aksama dogru da 1 saat uyuyor. 8-9 gibi de gece uykusuna geçiyor.

Bir ara 12 de uyudu sabah 10a kadar uyumaya basladi. Ama bebeklerin erken uyumasi gerekiyor büyüme hormonu salgılanabilmesi için

Bu arada hiç bir uyku 2 saati aşmasın ve en son uykusundan 4 gibi uyansın.

Aynen diyorum sabah erken kalksa 8 de belki düzen oturur 2 uyku yapar çokta geç uyumaz ama sanmıyorum ya benim kız öylede uyumaz bence çünkü çok zor uyuyan bir çocuk ama bu şekilde içime sinmiyor peki 10 da kalkıyor ve tek uyku yapıyor ya sorun olur mu gelisimine

Helloooo. Benimkinin uykular da hep korkunçtu. Tek uykuya düştükten sonra en azından 00den önce uyumuş oluyo tesellim bu. Ama 15 aya kadar debelendik tek uyku yetmedi de saçma sapan haller de yaşadık. her bebek farklı az uyudu diye ben illa ki gelişimleri olumsuz etkileneceğine inanmıyorum. Kimisi uyumuyo yani ne denrsek deneyelim. Ben de 9 da uyutsam gece 3te kalkar gitmeye çalışırdı yataktan tamamen uyanırdı sizinki yaşlarındayken tamamen uykusunu almış şekilde. Ama 12de uyutunca 9a kadar uyurdu mesela sabah uykularını severdi. Çok şeyler denedim. Ama gece 3teki uğraşmayı yaşamamak içn insan her şeyini verir o yüzden geç yatırmaktan da çok da çekinmedim. Zaten babası bi var bi yok evde onun uyku saatleri de tamamen karışık olunca. Biz hiç erken yatıramadık çocuğumuzu. Illa ki babayla ds vakit geçirmek istiyo saptırıyo saarleri.

Formulü tabi ki erken uyandırmak istikrarlı olmak.

Benimki yatmiyor ya uyumuyor yani 3 ye uyandiginda tek uykuyla bile zor 10 da uyuyor akşam üstü 4 5 te uyursa bide çok çok zor yine 12 bulur uyuması yani erken uyansa nasıl olur hiç bilmiyorum. 7 de uyansa. Ama bazen erken kalktığı oluyordu bundan önce yine değişiyordu uyku düzeni of ama şuan da da sanki sağlıksız yatıyor gibi geliyor bana üzülüyorum

Elbette uyku çocukların gelişimi için çok önemli. Bir kere çok gereksiz huzursuzluklar yaşarsınız en başta. Siz şayet uyanamıyorsanız. Alarm kurun onuda tatlı tatlı uyandırın. Eğer bir anda bu düzene geçmek sizi zorlayacaksa yavaş yavaş saatleri geri alabilirsiniz. 7 en geç 8 de uyanırsa ihtiyacı olan uykuyu alacaktır. Öncelikle siz sakin olun. Uykusu için strese girmeyin sünger gibiler duyguları emiyorlar. Nasıl uyutuyorsunuz bilmiyorum ama düzen oturduğunda zaten uyku sinyallerini vermeye başlayacaktır. İmkanınız varsa erken uyandırın güne erken başlasın. Kahvaltı sonrası şöyle bi turlayıp açık havada gezdirin yorulsun biraz. Sonra eve gelip uyutun ya da bu dışarı çıkma işini 2 deki uykudan önce yapın. Aynı zamanda uyutmadan önce banyo yaptırıp sakinleşebileceği müzikler açmak sonra güzel bir masaj mayışmasına yardım eder. Uyuttuğunuz oda da karanlık olursa belki aydınlıktan uyarılıyordur.

Erkende uyandırmaya kıyamıyorum çünkü ozaman uyku uyumak istiyor gece uyanmalarin ve gün içinin acısını çıkarıyor sanırım. Yani ama şunu biliyorum gerçekten uyku sevmiyor ne yaparsam yapım bence hep zor uyuyacak geç uyuyacak çünkü hep böyle bir bebek öldü. Sadece şuan erken diye tek uyku üzülüyorum acaba kötümü etkilenir gelişimi zaten çok gelişmiyor. 7 8 saat uyanık kalıyor çünkü gece uykusundan önce

Şimdi geç uyanması demek günü geç kapaması demek. Uyuması gerekenden az uyku uyumadı demek yükselen adrenalin ile uykuya direnme demek. Eskiden söylenen uyumasın yorulsun gece iyi uyur tamamen bir yalan aksine daha beter açılıyor uyku araları tıpkı yaşadığınız gibi

Kucağımda uyuyor emerek sonrasında beşikte devam ediyor. Yani çok uyanıyor 9 a kadar ama uyumak istiyor sonra 10 a 10 30 a kadar uyuyor . Zaten aşırı sinir stres yükleyum kesin etkileniyor . Bı denemem lazım erken kaldırmayı kademe kademe inşallah başarılı olurum

Aynen öyle kesinlikle uyku uyku getirir lafına inananim ben çevre hep ama yoruldun uyur diyor yalan. Ama işte bı sabah erken kalkmayı deneyimlemeliyiz fakat beceremiyorum kiyamadigimdan ama denemem sart

Yarın deneyin mesela öperek severek bu yaptığınız iyilik onun için aslında. Sizde uyuturken sakin bir müzik açın ikinizde sakinleşirsiniz hem.

Aynen öyle kesinlikle uyku uyku getirir lafına inananim ben çevre hep ama yoruldun uyur diyor yalan. Ama işte bı sabah erken kalkmayı deneyimlemeliyiz fakat beceremiyorum kiyamadigimdan ama denemem sart
Başlarda mutlaka direnecek ama inanın max 1 hafta zorlayıcı olacaktır pes etmezseniz şayet. Uyku bebekler için gerekli ihtiyacı kadar düzeninde uyku ona ve dolayısıyla size çok iyi gelecektir.

Illa kötü etkilenecek demek değil bence. Benimkinin gelişimi hep iyi oldu şimdiye dek ama uykular kötüydü. Biraz biraz erken uyandıra uyandıra saatleri düzenleyebilirsiniz. Tek uyky yapabiliyosa tek uykuyla dursun. Arkadaşın bebesi 10 aylık tek uyku yapıyo. Zorla da uyutulamaz yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…