116 gündür beni tüketen gogus ucu yaralari

omrtugba

Beklenendin hep....
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2015
398
592
Herkese merhaba.Basligada yazdigim gibi bebegim 116 günlük ve ben hala gogus ucu yarasiyla mucadele ediyorum o kadar yoruldum ki.Hamileligin 38. Haftasinda lansinoh kullanmaya basladim 40 haftalikken dogum yaptim ama o zaman hafif hafif sizlamaya baslamisti uclari.Dogum yaptim bebegim cok guclu bir emme refleksi vardi hemen kolaylikla kapti memeyi tum kahverengi bölgeyi vermeye dikkat ettim hava aldiran gogus kalkani koydum emzirme sonrasi kendi sutumu sürüp kurumaya birktim ama 2. gun yaralar asiri sizlamaya basladi canim aciyordu lansinohu bol bol süruyordum ama nafile eve gelince siddeti artmaya basladi ayva cekirdegi jeli yaptim yaralar acilip kirmizi et gorunmeye basladi garmastan kullanmaya basladim aglayarak emziriyordum.Bebek 13 gunlukken cildiye hekimine gittim kendiside ayni.sikintilari yasamis bir hanimdi fito+travacord +bacoderm karisimi verdi.Bu bir surec dedi ama bil ki 9 ay suren de var hic yasamayanda dedi.Sag gogsumun parcalanmis halini gorunce en azindan sagip ver biraz dedi.Sag gogsumu sagip vermeye basladim bu seferde bebek biberon aliskanligi kazanmaya basladi o arada birde mastit oldum 39 derecelerle acillik oldum.Baska bir sehirde yasayan babamin arkadasi cildiye hekimine danistim foto istedi utanarak attim adam bana sizin meme basiniz parcalanmis dedi bioderma cicabio onerdi.Sonuc olarak kopacak diye korktugum sag tarafim nasil oldugunu bilmedigim halde dokuyu tamamladi(ortasi haric) fakat sol tarafim fena durumda ara sira kaniyor yavrum kan icip kanli kusuyor.Kullandigim kremler lansinoh,garmastan,fito+travacord+bacoderm karisimi,bella b,madecassol,bioderma cicabio losyon,evicap fort ayrica zeytinyagi,tahin ustu yagi,ayva cekirdegi,kakao yagi,zeytinyagli kudret nari...Artik yoruldum bugun en son esime purelan varmis birde onu deneyelim dedim. Buraya hem icimi dokmek istedim hemde Allah'tan umit kesilmez deyip sizden guzel sonuclanan seyler duymak ,belkide farkli bir tavsiye edinmek istedim buraya kadar okuduysaniz tesekkur ederim.

allah yardımcın olsun çok zorlamış seni bu iş. bana ayva çekirdeği jeli baya fayda etmişti

Off çok geçmiş olsun canım yaa..bende biraz çektim ama garmastan bir tüp biturdigimde iyileşmişti.. Hemen hemen bütün ilaçları formülleri kullanmissin..bide her emzirme öncesi ve sonrası karbonatli suyla pamukla sil.. Kaliteli bir gogus pedi kullan ıslak kalmaması lazım.. Başkada aklıma bisey gelmedi arkadaşım Allah acil şifalar versin

Amin cok sagolun iyi dilekleriniz icin ,yazmayi unutmusum onuda karbonatli suyuda o kullandigim ilaclari temizlemek icin emzirme oncesi kullndim ama bazi yerlerde bununda catlamaya sebep oldugunu okudum bir ara biraktim sadece suyla temizledim.

Canim tekrar gecmis olsun ama gercekten soyleyebilecegim herseyi yapmissin zaten. Ki doktorlar bile care bulamamis. Ne denir bilmiyorum. Insallah tez zamanda gecer demekten baska bisey gelmiyor elimden.

Canim tekrar gecmis olsun ama gercekten soyleyebilecegim herseyi yapmissin zaten. Ki doktorlar bile care bulamamis. Ne denir bilmiyorum. Insallah tez zamanda gecer demekten baska bisey gelmiyor elimden.
Cok teşekkür ederim canim.Sende bi kasim annesisin ayni zamanlarda dogum yaptik,dusun iste o zaman bu zamandir çekiyorum. Allah'a isyan etmek istemiyorum ama buda benim imtihanim heralde .

Cok teşekkür ederim canim.Sende bi kasim annesisin ayni zamanlarda dogum yaptik,dusun iste o zaman bu zamandir çekiyorum. Allah'a isyan etmek istemiyorum ama buda benim imtihanim heralde .
Valla canim benim goguslerim ara sira yara oluyor. Onda bile canim cok yaniyor. Seninkiler hic gecmemisde. Allah sana dayanma gucu versin.

Valla canim benim goguslerim ara sira yara oluyor. Onda bile canim cok yaniyor. Seninkiler hic gecmemisde. Allah sana dayanma gucu versin.
Aminn.Benim donem donem sadece aci sejli degisiyor bazen hüngür hüngür aglatiyor,bazen elimi isiroyorum,bazen yerleri tekmeliyorum,bazen sadece sizliyor ama bastan sona hic aci duymadan emzirdigim olmadi.

Aminn.Benim donem donem sadece aci sejli degisiyor bazen hüngür hüngür aglatiyor,bazen elimi isiroyorum,bazen yerleri tekmeliyorum,bazen sadece sizliyor ama bastan sona hic aci duymadan emzirdigim olmadi.
çokggeçmişoolsunyyarayla emzirmek çok zor benimde kızımın ağzı pamukcuk olunca yara olmuştu yuvarlak kısmı fermuar gibi açıldı kaniyordu kopacak bugün diyordum bana doktor trosyd krem verdi hemen geçirdi ama sürekli tekrarladı bi dene istersen ben mememe sürdüm sonrada göğüs peşine bolca sürüp kapattım her emzirmeden sonrada gold lanolin sürdüm ağrıyı kesiyordu kızım in ağzındaki pamukcuk geçince hemen geçmedi bir ayda falan tekrarladı ama o krem hayatımı kurtardı diyebilirim inşallah tez zamanda gecirirsin çünkü bu yaranın acısı hicbir seye benzemiyor ayrıca seni tebrik etmeliyiz azmin için ne olursa olsun emzirmekten vazgecmemissin

Cok tesekkur ederim canim,senin yara mantar kaynakliymis belli ki benim bebegimde pamukcukta yok cok sukur ama niye boyle oldu gecmiyir bilmiyorum. Emzirmekte israr konusuna gelince bebegimi tam 5 sene bekledim hep normal dogum olsun en sagliklisi dedim o duyguyu yasayamadim ,emzirmeyide cok istiyordum bebegim icin en sagliklisi diye belkide ondan bu kadar inatlastim yarayla o halimi goren kv ve annem birak kizim mama verelim dedilee hep ama ben direndim Allah kuvvetimi arttirsin pes etmek istemiyorum.Bazen diyorum normal dogumu yasasaydim 1 gun yasardim ama 3.5 aydir gunde kac kez yasiyorum.

Çok haklısın seni çok iyi anlıyorum ama moralini bozma beni bilirsin kafayı yemek üzere olan kasım annesiyim üç çocuğun üstüne birde durmayan bebe. bide evi işi saymıyorum ama diyorum ki herkes farklı sinaniyor hep bu sinavlarimizi kullugumuza yakışır şekilde verelim diye dua ediyorum .allah en kötü gününüzü böyle versin başka acı göstermesin .

Amin canim Allah acilarini gostermesin.

bende bi premature bebek annesiyim bebegimin 1ay kuvezde yatmasiyka basladi maceram sezerayn doguman sonra odama gelen sut pompasi ve aptal gorevlinin hatasi yuzunden ilk once bi patladi gogus uclarim cunku pompayi en siddetli cekime acmisti hassasiyetim devam ederken biraz iyi oldu falan derken bebegim kuvezsen cikti ufak ufak emiyodu ama doymuyomus yavrum sutum var ama cok celimsiz di ememiyodu sonra tekrar pompayla sagip bebegime veedim 2bucuk ay boyunca dedim artik emme vakti memeye alistirmaya basladi derken aman Allahim o ne gogus uclarim acik yara oldu ne krem kullandiysam gecmiyo kahve renfi tamamen kipkirmizi ve minik minik beyaz sivilceler asiri derece de tahris daha bebegim azina alamdan yanmaya basliyo kantoron yagi lansinoh garmastan ayva cekirdegi karbonatli su medacassol hic biri fayda etmiyo yok ku bunun cozumu ya ben keyfini cikararak emzirmek istiyorum emmezse bebegim agliyi emerse ben kafayi yemek uzereyim emzirmeyi cok istiyorum defalarca mastit oldum suan yine mastitim bitmiyo cilem bi cozum lutfen (

Canim insallah biz ve bizim gibi olan herkese Allah yardim etsin.

Benimde catlak olmustu opahali bitkisel kremlerr falan hic bi ise yaramadi en etkili cozumu gogsünu acikta birak sutyeninin icine koyma sutunden sur acikta birak boylece ama surekli daha cabuk kuruyo iyilesiyo arada bi dogal zeytin yagi surdum hem cocugada bir zarari yok ben 1 haftada iyilestigini gordum ins sanada faydali olur ALlah sifa versin

Amin canim sağol. Bir ara onuda yaptim utanmayi birakip gelen misafirin yaninda bile acikta bekletiyordum(sadece bayanlarin tabiki)Bu aralar kapali duruyo ama tekrar deneyeyim teskkur ederim.

ikizimi buldum
aynı ben... aynı kullandıgım kremler hepsı eksıksız aynen bende mastıt oldum benımde kızım 2 aylık
hayırlı olsun bebısın ve cok gecmıs olsun bu acı gercekden cok pis bı acı
ben gunde 6 kere bıberonla verıyorsam 6 kerede emzırıyordum gogus ucumu dınlendırdım
bıde sureklı ama sureklı gogus pedını degıs hep kuru kalsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…