11 haftalik hamilelik kahverengi lekelenme

purplilac

Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2024
325
360
29
Merhabalar,
Bugün 11+1 günlük hamileyim. 5+1 günlük hamile iken rahmimde 22×10 mm boyutunda kanama alanı görüldü. Sürekli yattım bol su içtim, günde 2 progestan kullandım fitil olarak. En son 10+5 iken akşam fitil kullandığımda zorlandım gece önce pembe sonra da kahverengi kanamam oldu. Acildeki doktor kanama alanını bir önceki doktor gibi göremedi, rahim girişinde kızarıklık gördü, fitilden olabileceğini söyledi. Fitili ağızdan almaya başladım. 11 haftada iken yani dün sabah uyandım kahverengi kanamam oldu. Kanama değil de lekelenme gibi, doktor bebek iyi kanama alanı yok dedi. 11+1'de iken yani bugün yine sabah uyandım ic camasirimda kahverengi lekelenme vardı, devamı yoktu. Doktora gitmeli miyim? Sürekli kahverengi lekelenme normal mi? Bir de doktor alttan muayene yapıyor, acaba ondan mı diye düşünüyorum, doktorlar ondan olmaz diyor. Kahverengi lekelenmeden korkmalı mıyım, yaşayan, bilen, tecrübe edenler bilgi verebilir mi?

Merhabalar, bende suan 9+4’teyim. Benimde bu haftaya kadar haftada bir pembemsi lekelenme oluyor, bazen 2 gün üst üste oluyor. Progestan fitil gece atıyorum sabah uyandığımda lekelenme oluyordu. Belki rahim içim tahriş oluyordur bilemiyorum. Bir kaç kez doktoruma gittim muayene oldum. Bebek iyiydi herhangi bir tehlike görünmüyordu. Belki rahmin kasılıyordur dedi doktorum. Haftaya kontrolüm var bakalım süreç nasıl ilerleyecek. Gebeliğin her döneminde lekelenme veya ufak kanamalar görülüyor normal diyorlar. Sizin de herhangi bir tehlikeli durum olacağını sanmıyorum. Hersey hayrımıza gelişsin insallah.

Merhabalar, bende suan 9+4’teyim. Benimde bu haftaya kadar haftada bir pembemsi lekelenme oluyor, bazen 2 gün üst üste oluyor. Progestan fitil gece atıyorum sabah uyandığımda lekelenme oluyordu. Belki rahim içim tahriş oluyordur bilemiyorum. Bir kaç kez doktoruma gittim muayene oldum. Bebek iyiydi herhangi bir tehlike görünmüyordu. Belki rahmin kasılıyordur dedi doktorum. Haftaya kontrolüm var bakalım süreç nasıl ilerleyecek. Gebeliğin her döneminde lekelenme veya ufak kanamalar görülüyor normal diyorlar. Sizin de herhangi bir tehlikeli durum olacağını sanmıyorum. Hersey hayrımıza gelişsin insallah.
Merhabalar ben Progestan fitili ağızdan almaya başladım belki doktorunuza sorup ağızdan alabilirsiniz. Bende yan etkisi olmadı. Benim bebeğim de iyi şükür ki. İnşallah siz de gerilmeyin, bugün kanamam olmadı ve biraz rahatladım. Pembe ve kahverengi kanamanın, lekelenmenin genellikle tehdit oluşturmadığını ben de okudum. İnşallah bebeklerimiz sağlıkla ve hayırla doğar.

Amin insallah 🙏 hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım bebeklerimizi 🌹 Benim Dün gece lekelenmem artınca acile gittim, kadin doğuma muayene oldum bebek gayet iyi lekelenmenin gebelikle alakalı olmadığını söylediler. Bu arada ben bir kaç haftadır yan karin boşluğu ve bacak arası ağrısı yaşıyordum. Dün de karin boşluğumda ağrı ve lekelenme artınca acile gittim ultrason ve tahlil yaptılar böbreklerde sıkıntı oluşmuş kum veya taş dökme ihtimalin var dediler. Günlük 2 litre su içen biriyim 2 litreden az yoktur çoğu vardır ama yetersizmiş. Daha tok su içip kumu düşürmem gerekiyormuş. Harici lekelenmenin progestan hapıyla ilgisi olmadigi netleşti, doktorum zaten tahriş etmem fitille alakalı değildir diyordu başından beri. O yüzden ağızdan hap olarak almadım hiç. Önceki gebeliğimde hap olarak kullanıyordum aşırı baş dönmesi yapıyordu ve doktorum hap olarak kullanmanın fitil kadar etkisi olmadığını söylemişti tekrar fitil olarak kullanmaya devam etmiştim. Şimdi de 2 hafta kadar daha fitil olarak devam edeceğim. Sonrasında azaltılacak.

Amin insallah 🙏 hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım bebeklerimizi 🌹 Benim Dün gece lekelenmem artınca acile gittim, kadin doğuma muayene oldum bebek gayet iyi lekelenmenin gebelikle alakalı olmadığını söylediler. Bu arada ben bir kaç haftadır yan karin boşluğu ve bacak arası ağrısı yaşıyordum. Dün de karin boşluğumda ağrı ve lekelenme artınca acile gittim ultrason ve tahlil yaptılar böbreklerde sıkıntı oluşmuş kum veya taş dökme ihtimalin var dediler. Günlük 2 litre su içen biriyim 2 litreden az yoktur çoğu vardır ama yetersizmiş. Daha tok su içip kumu düşürmem gerekiyormuş. Harici lekelenmenin progestan hapıyla ilgisi olmadigi netleşti, doktorum zaten tahriş etmem fitille alakalı değildir diyordu başından beri. O yüzden ağızdan hap olarak almadım hiç. Önceki gebeliğimde hap olarak kullanıyordum aşırı baş dönmesi yapıyordu ve doktorum hap olarak kullanmanın fitil kadar etkisi olmadığını söylemişti tekrar fitil olarak kullanmaya devam etmiştim. Şimdi de 2 hafta kadar daha fitil olarak devam edeceğim. Sonrasında azaltılacak.
Çok geçmiş olsun bebeğin iyi olmasına çok sevindim. Ben de normalde günde 1 litre bile zor su içen biri idim. Hamilelikle birlikte 2.5 litrede az içmemeye başladım. Susuzluk hissim arttı. Şimdi sıcak olduğu için 3 hatta bazen 3 litreyi aşacak kadar su içiyorum. Hamilelikte vücudun daha çok suya ihtiyaci var. Benim de böbreklerimde kum var. Eğer fazla içmekte zorlaniyorsaniz içine limon ya da sevdiğiniz bir aroma ekleyerek içmeyi deneyebilirsiniz. Ben de 27 Haziranda ikili icin 1 Temmuzda ise normal muayeneye gideceğim orada soracağım günde 2 progestana hap şeklinde devam edeyim mi diye.

X