10 yıllık aŞk..

yanlış bi yönden kendinizi kurtarmaya çalışın düşünüp karar verin hem o hem o olursa yine en büyük kötülüğü kendinize yapmış olucaksınız ... yanlız uçurumlardan kurtulmak her zaman için zordur..

başka bişi söyleyemicem..

arkadaslar cok agır yazıyorsunuz tamam burası ozgur bı platform ama ıdare et felan hakarete vardırmadan akıl verılcekse verılsın her zaman yapıcı olmaktan yanayım ınsanları yerın dıbıne sokarak hıcbıyere varamazsınız kımse alkış da tutmuyor yazan arkadas alkıs da beklemıyor zaten hatasını bılıyor ıkıncıyı yazmaya cesaret edemedım demış dogru yolda olmayan bırıne bu sekıld emı dogru yolu gosterecegız...bu yıkıcı tutumlardan artık vazgecılsın dıye dusunuyorum nacizane ..dusene bı tekme de bız vurmayalım ...

Öncelikle yorumlarınız için sağolun bende kötü bişi olduğunu biliyorum.

Yanlız benim beklediğim cevap ikisini de idare et felan değildi. Ama bu şekildede değildi.Belki yeni olmamdan dolayı bana fazla yükleniyorsunuz.Belki de eşimin tavırları beni bu şekilde davranmaya itti. Sorunun kaynağını öğrenmeden yargısız infaz yaptığınızdan konuya ikinci cevabı verebilmek için kendimde o cesareti bulamadım.

peki,anlatın o zaman,eşiniz neler yaptıda siz onu aldatmaya kadar gittiniz..dinleyelim,sizi....ama şunu belirteyim ki, eşinizin ne kadar hataları da olsa bu onu aldatmanız için geçerli bir neden değil... çokmu yanlışları var. hazmedemeyeceğiniz kabul edemeyeceğiniz şeyler mi yapıyor,ayrılırsınız o zaman... eski sevgilinize dönersiniz... tek çözüm bu bence.......................

arkadaslar cok agır yazıyorsunuz tamam burası ozgur bı platform ama ıdare et felan hakarete vardırmadan akıl verılcekse verılsın her zaman yapıcı olmaktan yanayım ınsanları yerın dıbıne sokarak hıcbıyere varamazsınız kımse alkış da tutmuyor yazan arkadas alkıs da beklemıyor zaten hatasını bılıyor ıkıncıyı yazmaya cesaret edemedım demış dogru yolda olmayan bırıne bu sekıld emı dogru yolu gosterecegız...bu yıkıcı tutumlardan artık vazgecılsın dıye dusunuyorum nacizane ..dusene bı tekme de bız vurmayalım ...

bakın, önce hakaret lafını kabul etmiyorum... idare et falan.... lafını hakaret olarak düşünmüşsünüz de... ,zaten konu sahibinin şu anda ,yaptığı bu değil mi.... ben onun yaptığı şeyi yazdım.... ne fazla nede eksik...
beni rahatsız eden , cümlesi, lütfen kötü şeyler yazmayındı...bizi bu konuda sınırlayamaz. ne düşünüyorsak onu yazarız...........

Sevgili ablalarım ve kardeşlerim. Ben aranıza yaklaşık 1 hafta önce arkadaşımın tavsiyesiyle katıldım. Bu süre zarfında yazılarınızı yorum yapmadan takip edebildiğim kadarıyla okumaya çalışıyorum.
Şimdi gelelim benim sorunuma bu arada yaşım 29 lise yıllarından tanımış olduğum ve onunla bu konuyu konuşmaya fırsat bulamadığım ve hep ertelediğim bir oğlan vardı. Bana karşı hislerini biliyordum ama hep ondan bekledim bişileri :eek: gel zaman git zaman ben evlendim hiç istemediğim hatta dalga geçtiğim birisiyle ama sonradan yani evlenene kadar çok aradım ilk aşkımı :a015: bir kızım oldu aydirigubbakcemile3 sonra bu arkadaşım bana bir şekilde ulaştı biz görüşmeye başladık. Hala eskisi gibi yakışıklı bir yanım kötü bişi yaptığımızı söylüyor , diğer yanım hiç sorgulamıyor. Eşimle hiç mutlu değilim. Ama onun yanında çok mutlu oluyorum. Sizden isteğim bana biraz akıl vermeniz.

Lütfen kötü şeyle söylemeyin :nazar:

eşini sevmiyordun niye evlendin hadi yaptın bir hata evlendin niye çocuk yaptın?
şimdide eşini aldatiyorsun ama bence sen kendini aldatıyorsun
çok yanlış yoldasın canım
eşini sevmiyorsan ayrıl sonra eski aşkınlan büyük aşkınıza kaldığınız yerden devam edin, tabii seni ozaman özgür ve bekar bayan olarak kabul ederse

cnm tabiki şu an içinde bulunduğun durum hiç etik değil.bir kere bu tip ilişkilerde görüştüğünüz diğer erkek.asla boşan evlenelim demez.o bu durumdan yani kaçamaktan memnundur.siz yaşadığınız ikilemde bocalamaktan kendinizi aşık sanıp türlü hayaller kurabilirsiniz diğer beyle ilgili.ama bunlar hiçbir zaman gerçekleşmez.çocuğunuz var.onun yüzüne nasıl bakıyorsunuz.gerçekten dayanılamayacak bir evliliğiniz varsa boşanın.yolunuzu çizin.ama başka bir erkek için yuvanızı yıkmaya değmez.erkekler aldatırken acımasızca eleştiriryorsak.hemcinslerimiz yaptığında daha sert olabiliyoruz.o yüzden burda yazılanlarada kırılma.evli kadınlar bazı şeylere kapalıdır.olmazlar vardır.biran önce karar ver

hoş bir durum değil, yakın zamanda buna benzer bir konu daha vardı sitede, benim tek tavsiyem daha önce denenip de başarılı olmamış bir ilişki için evinizin düzenini bozmayın, ya da cesaretinizi toplayıp önce eşinizden ayrılma mertliğini gösterin.

Sevgili ablalarım ve kardeşlerim. Ben aranıza yaklaşık 1 hafta önce arkadaşımın tavsiyesiyle katıldım. Bu süre zarfında yazılarınızı yorum yapmadan takip edebildiğim kadarıyla okumaya çalışıyorum.
Şimdi gelelim benim sorunuma bu arada yaşım 29 lise yıllarından tanımış olduğum ve onunla bu konuyu konuşmaya fırsat bulamadığım ve hep ertelediğim bir oğlan vardı. Bana karşı hislerini biliyordum ama hep ondan bekledim bişileri :eek: gel zaman git zaman ben evlendim hiç istemediğim hatta dalga geçtiğim birisiyle ama sonradan yani evlenene kadar çok aradım ilk aşkımı :a015: bir kızım oldu aydirigubbakcemile3 sonra bu arkadaşım bana bir şekilde ulaştı biz görüşmeye başladık. Hala eskisi gibi yakışıklı bir yanım kötü bişi yaptığımızı söylüyor , diğer yanım hiç sorgulamıyor. Eşimle hiç mutlu değilim. Ama onun yanında çok mutlu oluyorum. Sizden isteğim bana biraz akıl vermeniz.

Lütfen kötü şeyle söylemeyin :nazar:

arkadaşım senin gibi 8 aylık hamile arkadaşım vardı msn den bir adamla konuşmuşlar eşi yakaladı.şimdi boşanıyorlar.arkadaşım aramızda cinsel bir şey yok eşim beni ihmal etti ben de dayanamadım sadece sohbet ettik dedi ama eşi affetmedi.ondan soğudum artık istemiyorum dedi.daha ilk bebeği 2 yıllık evliler severek evlendiler.kız ağlayıp duruyor şu anda anne evinde perişan yarın çocuğuma ben ne diyeceğim diyor

kulağına küpe olsun.....

Kendine yapilmasini istemedigin birseyi, baskasinada yapma....

Madem esini sevmiyorsun, ayril. Ondan sonra ne yapmak istiyorsan yap..

eski sevgilinle şu an yaşamakta olduğun ilişkiye güveniyorsan,onunla mutlu bir gelecek görebiliyorsan,evliliğini bitirmene değecek biri olduğuna inanıyorsan bu konuda biran önce bir adım atmalısın.Ancak çok iyi düşün değecek biri mi gerçekten?bir süre sonra o da seni mutsuz edebilir mi?bunları tart iyice.Şu anki eşinle mutsuzsun ama yine de bir kere daha gözden geçir evliliğini,belki kurtarılabilecek birşeyler vardır,bunu da iyice tart.Fakat fazla vakit kaybetme bunları yaparken,hem eşinle hem sevgilinle ilişki yaşayamazsın uzun süre,bu ilk başta sana zarar verir,kaç parçaya bölünürsün,üzülürsün ve kızını da üzersin.Kızının mutluluğunu da hesaba kat bu arada hesap yaparken.

peki ben niye evlenmiyorum saniyorsun? sevdigim biriyle olacak diye bekledigim icin, sevmedigim biriyle sirf evlilik olsun diye evlenip hem ona hem kendime haksizlik yapmamak icin...Ben bosuna cekmiyorum bu yalnizligi. Hem sabredemez evlenirsiniz, ustelik hicsevmediginiz kisiyle cocuk yaparsiniz sonra da gelip aglarsiniz.

Allah askina ya...Biz bosuna yalniziz di mi

keşke evlenmeseydin canım yada keşke cocuk dogurmasaydın sevmediğin biriymiş baksana hayat geçireceksin sen bu adamla bunun hesabını çok önceleri yapmalıydın.aşk tabiki farklı bi duygu ne kadar akıllı mantıklı bi insan olsanda aşk söz konusu olunca insan ne yaptıgı bilmiyor ama yazık günah kızın varmış öyle yada böyle bi düzen kurmussun bana kalırsa maceralar için artık cok olgunsun.

geçen gün garajda kazıklar görmüştüm duruyomuki hala...
neyin nerde lazım olacağı hiç belli olmuyor.....

kendinden utanmıyosun kocandan utanmıyosun o çocuğunun yüzüne nasıl bakıyosun sen yaaaa???????????

bu da en güzel bahanedir zaten kocamla mutsuzum onunla mutluyum. e silah zoruyla tutmuyolar heralde açarsın boşanma davanı sonra kiminle mutluysan onunla olursun. böyle mutsuz evlilkler yapıp bir de çocuk yapıyorsunuz ondan sonra olan o günahsız yavrucaklara oluyo aferin...

Afferim cok iyi yoldasiniz :kızgın:Birde cocugum var diyor :1shok:Allah akil,fikir versin ne demeli bu durumda.....

allahim yardimcin olsun
ne diyim
yanlis yoldasin
o evladina ve esine yazik diyorum baskada birsey demiyorum

29 yaşında kocaman olgun yetişkin bir hatunsun...

boşan ve sonra ne yaşamak ve ne yapmak , istiyorsan onu yaşa ve yap...
kızının yüzüne bakarken ,ona her dokunduğunda o utanç ve aşağılık duygusundan da bir nebze sıyrılırsın ama bir ömür kurtulamazsın, sen kızını da ,kızının babasını da aldattın,kocayı es geçiyorum dikkatine...
kızın için,şerefi ve şerefin için aklını başına al..
kızına bu haksızlığı yapma,yaşatma,örnek teşkill etme...!!!
kadın olabilme asilliğini lekeleme................

bir öğrencim var annesi babasını senelerdr biriyle aldatıyormuş kız yaşayan bi ölü halinde ( annesine bildiğini belli etmiyor asla) yaşadıklarını bana anlattıktan sonra günlerce uyuyamadım nasıl bi vicdanır..şunun için anlattım vaz geçmessiniz nasılsa ar perdeniz yırtılmış bikere bari çarpık ilşkilerinizi çocuğunuza hisettirmeyin

X