10 günlük su orucu

tugbaayalcnn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2019
22
13
Merhaba arkadaşlar. Yarın başlayacağım su orucunda hem size bilgi vermek hemde kendi gelişmemi takip etmek için buraya yazıyorum. Umarım birbirimizi destekleriz. Bakalım neler yaşayacağız. :)

Su orucunu yapma amacınız nedir?kilo vermek için mi yoksa dini açıdan mı
10 gün çok değil mi
Bir çok zararı var 10 gün çok uzun bir zaman
Lütfen tek başınıza böyle diyetler yapmayın doktor kontrolü en güzeli

su orucu derken¿ diyet falan mi bende katilayim olmazsa
Şöyle ki vucüdumuz ilk karbonhidrat daha sonra yağ yakar. Biz kısa süreli açlık uyguladığımız için karbonhidrat deposu bitmeden tekrar yemek yiyoruz. Böylece yağ yakımı gerçekleşmiyor. Sonuç olarak "Ben neden kilo veremiyorum." diyoruz. Kısaca diyeti bu şekilde açıklayabilirim.

Su orucunu yapma amacınız nedir?kilo vermek için mi yoksa dini açıdan mı
10 gün çok değil mi
Bir çok zararı var 10 gün çok uzun bir zaman
Lütfen tek başınıza böyle diyetler yapmayın doktor kontrolü en güzeli
Benim amacım kilo vermek. Çok şükür hiç bir sağlık sorunum yok o yüzden dini açıdan yaklaşmıyorum.

bu 10 gün oruca başlarken ve iftar saatinde sadece su ile orucu bozduğunuz, aradaki saatlerde sadece su içtiğiniz yöntem dimi ?
annem hastalık döneminde bunu uyguladı alternatif tıpçı bir "akıllı"nın sözleriyle şifa umarak.. tüm kasları erime noktasına geldi.
lütfen böyle şeyler yapmayın.
sonra toparlanması seneler aldı.

10 gün boyunca sadece su mu içeceksiniz
2 gün 3 gün olsa hadi bir nebze anlarım ki oda çok yanlış ama 10 gün diyorsunuz ya farkındamısınız
Yavaş yavaş intihar gibi bişey yani

bu 10 gün oruca başlarken ve iftar saatinde sadece su ile orucu bozduğunuz, aradaki saatlerde sadece su içtiğiniz yöntem dimi ?
annem hastalık döneminde bunu uyguladı alternatif tıpçı bir "akıllı"nın sözleriyle şifa umarak.. tüm kasları erime noktasına geldi.
lütfen böyle şeyler yapmayın.
sonra toparlanması seneler aldı.
Düşünüp uyardığınız için teşekkür ederim. Daha önceden de yapmıştım. Sağlık açısından hiçbir sorunum olmadı. O yüzden devam edeceğim.

1. Gün (3 Aralık/22.48)
Sanırım dünden midemi fazladan depolamışım o yüzden çok fazla açlık hissetmedim. Sadece belirli zaman diliminde guruldamalar yaşadım. Yaklaşık bugün 4 saat yürümeme rağmen enerjimde düşüş yaşamadım. Boyum 174 cm. Güncel kilomu bilmiyorum. 78-79 diye tahmin ediyorum. 10 günün sonunda tartılmayı planlıyorum. Bugünü güzel atlattım. :)

Şöyle ki vucüdumuz ilk karbonhidrat daha sonra yağ yakar. Biz kısa süreli açlık uyguladığımız için karbonhidrat deposu bitmeden tekrar yemek yiyoruz. Böylece yağ yakımı gerçekleşmiyor. Sonuç olarak "Ben neden kilo veremiyorum." diyoruz. Kısaca diyeti bu şekilde açıklayabilirim.
Evet işte bu👏👏👏aynen dediğin gibi oluyor malesef

Allah kolaylık versin illaki şifa vardır ama nasıl dayanıcaksınız sadece 10 gün boyunca su mu içiceksiniz bence yanında yoğurt ve salatalikda yiyin madem kararlısınız normal oruç tutsan ekmegi bıraksan ben bu şekilde bol su içerek 1 ayda 9 kilo verdim Limon yoğurt tükettim günlük yemegimi ve salatamı yedim karbonhidratsız oruç açarken bol su gece sahur yapmadım vucut alışıyor zaten 3 günde zaten gece yatarken 1kase yoğurt yarım limon 1ç kaşığı pul biber karıştırıp yedim yağ yakımına yardımcı oldu tansiyonun düşüyorsa limonu dikkatli yemelisin 😊

1. Gün (3 Aralık/22.48)
Sanırım dünden midemi fazladan depolamışım o yüzden çok fazla açlık hissetmedim. Sadece belirli zaman diliminde guruldamalar yaşadım. Yaklaşık bugün 4 saat yürümeme rağmen enerjimde düşüş yaşamadım. Boyum 174 cm. Güncel kilomu bilmiyorum. 78-79 diye tahmin ediyorum. 10 günün sonunda tartılmayı planlıyorum. Bugünü güzel atlattım. :)
Sadece su ilemi 10gunj bit8receksiniz¿ Çok ağır olmazmi yada acikmiyirmusnuz

Magnezyum sülfat içtiniz mi ?
Yaklaşık bundan 1 ay önce 5 günlük deneyimim oldu. O zaman içmiştim. Fakat bende işe yaramadı. Bende mâdem yaramıyor o iğrenç şeyi içmeyim dedim. Zaten bunda da öyle sadece su içmiyorum. İçerisinde şeker olmayan insülin direcimi değiştirmicek sıvılar tüketiyorum. Kahve, çay, maden suyu...

Az mı içtiniz acaba bir yemek kaşığı bir su bardağı suya karıştırıp içilecek ardından 2 su bardağı buz gibi suyu içince çok rahat oluyor gün içinde resmen 1 kilo gidiyo boşaltımdan sonra yani

X