1 yildan fazladir bebek icin ugrasan bayanlar.... gelin burada dertleselim.

merhaba kızlar..bende sizdenim....4 yıllık evliyim.1 yıl düşünmedik bebek...sonra çalışmalara başladık..tam 18 ay sonra hamile kalabilmiştim ama bebeğimi 14 haftalıkken beyin anomalisi yüzünden aldırmak zorunda kaldım..5 temmuz 2011...kürtajdan 1 ay sonra tekrar başladık çalışmalara ama bi sürü sorun çıktı...bende hipotroid olduğu ortaya çıktı bu engel olabilir hamileliğe denildi...eşimin sperm testinde de toplam hareketlilik %40 çıktı...sonuç hala hamile kalamadım...troidi normal değerlere getirmeyi başardık geçen ay..bakalım şu an adetliyim ..bitince rahim filmi çektiricem artık...inş sorun çıkmaz...bende çok yoruldum yıldım..umudum kalmadı ama bazen de 1 kere hamile kaldım..gene olabilir diyorum...allahım nolur dualarımız kabul et:KK14:

merhaba ....

bende 1 yıldır bebek yolu gözlüyorum ama yok malesef ..:KK43:.hiç bir sorun olmadığı halde hamile kalamadım hiç ...kafaya hiç takmadığım zamanlarda oldu ama yine olmadı ..yapmadığım kür ,içmediğim birşey kalmadı ....eşimde de sorun yok .herkes sorup duruyor zaten , evlilikte 5 yılı geride bıraktık ...adetime 4 gün var yumurta takibi yapıldı doktor bu ay ihtimal yüksek dedi ama ben umutsuzum ....inşallah en kısa zamanda isteyen herkes kavuşur bebeğine :KK16:

merhaba arkadaşlar..
bende sizler gibi aynı dertten muzdaribim..
bizde 13 aylık evliyiz ve hiç korunmadık.eşim haziran 11 de tek taraflı varikosel ameliyatı oldu.fakat doktor bu ameliyat şart değil ama olursan daha iyi olur demiş eşime..yani bebeğin varikosel dolayısıyla olmadığı kesin değil..benim yaşım 23.doktor herşeyimin çok süper olduğunu söyledi.soğan kürü incir kürü eşime keçiboynuzu kürü yaptım.yine olmadı..maydanoz buharına oturmayı düşünüyorum şimdide..tüplerde bir sıkıntı varsa belki diye..benimle evlenen bütün tanıdıklarım doğum yaptı sadece ben kaldım..sen daha yapmıyor musun diye soruyorlar ya bide!!sanki benim elimdeymiş gibi..bat 22 ağustos..bu ay da hiç umudum yok..Rabbim hakkımızda hayırlısını versin..Amin..

merhaba kızlar..bende sizdenim....4 yıllık evliyim.1 yıl düşünmedik bebek...sonra çalışmalara başladık..tam 18 ay sonra hamile kalabilmiştim ama bebeğimi 14 haftalıkken beyin anomalisi yüzünden aldırmak zorunda kaldım..5 temmuz 2011...kürtajdan 1 ay sonra tekrar başladık çalışmalara ama bi sürü sorun çıktı...bende hipotroid olduğu ortaya çıktı bu engel olabilir hamileliğe denildi...eşimin sperm testinde de toplam hareketlilik %40 çıktı...sonuç hala hamile kalamadım...troidi normal değerlere getirmeyi başardık geçen ay..bakalım şu an adetliyim ..bitince rahim filmi çektiricem artık...inş sorun çıkmaz...bende çok yoruldum yıldım..umudum kalmadı ama bazen de 1 kere hamile kaldım..gene olabilir diyorum...allahım nolur dualarımız kabul et:KK14:

Tiroidle ilgili sorun basitçe ve çok zaman almadan çözülebiliyor, ama bildiğim kadarıyla hipotroid bebeğin gelişimi için olumsuz bir durum. Bence onun çözülmüş olması çok olumlu bir adım. Devamı da gelir insallah.
Bak sen ne güzel bir kez hamile kalmissin. Bende hic olmadı daha ya :KK43:

Forumda yeniyim, ve aktif bir forum oldugunu görünce aranıza katılmak istedim. Bugünlerde moralim o kadar bozuk ki. Kimseyle de konuşamıyor insan bu konuları...
Gordugum kadarıyla kimse yaşından sözetmemiş. Ben tam 37 yaşındayım. 6 yıllık evliyim. Bir yıldır korunmayı bıraktık.
Benim Polikistik Over nedeniyle yumurtlamam zaten düzensizdi, biliyordum. Bu nedenle korunmayı bırakacagimiz zaman düzenli doktora gitmeye basladim.
Doktor önerisiyle Klomen kullanmaya basladim, ve catlatma ignesi gerekmeden yumurtlama olusuyor her ay. Ama bebis bir türlü gelmedi. Bu sürecte Ocakta HSG cekildi, tüpler açık. Subat ayinda eşimin tahlilleri yapıldı, o da normal.
Klomene arada birkac ay ara verdim, simdi tekrar basladim, cunku Klomeni biraktigim aylardan bazilarinda yumurtlama olmadi.
Ovulasyon testi kullaniyorum. Her ay yumurtladigimdan emin olmak icin 21.gün progesteron baktiriyorum. Klomen kullandigim aylarda 25 civarinda, kullanmadigim aylarda 17 civarinda cikiyor. Bu ay ilk kez 44 cikinca çok heyecanlandım, bu ay oldu herhalde dedim. Ama idrar testi negatif, yarin beklenen adet günüm ve sanirim bu ay da yeni bir hüzün...
Yaş 37 zaman tükeniyor. Artık yavaş yavaş alternatif yöntemlere başvuracağız. Bir yandan da dua ediyorum, Allahım gerek kalmadan normal yoldan nasip etsin diye...
Isteyen, bekleyen herkesin iyi haberlerini almak dilegiyle...

hosgeldin yasemincimm :KK3: :KK16:
naptin adet oldun mu? ins hepimize dogal yolda bi sekilde gelir bebegimiz, gelmezse de napalim teknolojinin tipin nimetlerinden faydalanmak gerek..
yasini da cok dert etme, ins bak duzenli yumurtluyormussun.. ben de 27 yasimi doldurdum, gecen hafta carsamba dogum gunumdu.. ins gelicek meleklerimiz bize de sadece biraz daha sabretmemiz gerekiyor :KK31:
bizi haberdar et ins gelismelerden :KK16:

selam arkadaşlar bu topiğin açılması çok ii olmuş derdimiz aynı amaçlar aynı inş Rabb im herkesin gönlüne göre verir... bende 2 yıldır evliiyim ve 1 yıldır uğraşıoruz fakat hiç bi şekilde bişey olmadı hatta adetimde çok düzeni gününde gelir ( istemediğim halde ) .. eşim 6 ay önce çift taraflı varikosel oldu ve sperm sayısı düşük çıktı bende herhangibişey yok halbuki dr iileşme sürecinin 6 ay olduğunu solemişti fakat yinede olmuo çok üzüüorum bende sizler gibi rüyalar görüorum bide sadece ben deil arkadaşlarım bile artık görmeye başladı ve hep ikiz görüolar .. olmadı tüp bebek düşünüoruz tabi en son çare ama oda masraflı bi yol ona şuan gücümüz yok maalesef.. hayırlısı olsun hepimiz için

gulbeyazcim sen de hosgeldin canim.. :KK16: benim cok yakin bi arkdasim da ruyasinda benim ikiz kizlarimin olacagni gormustu..
heralde uzun sure olmayinca insanlar da bize tup bebegi yakistirmaya basliyolar, ruyalarinda bile oyle goruyorlar :KK1:
tup bebek gercekten hem maddi hem manevi cok yorucu bi yol. ins Rabbim muhtac etmesin.. bize sabretmek dusuyor iste, biz zannediyoruz ki herkesin hemen bebegi oluyor,
ama bizim gibi 1 yilda fazla ugrasanlar da aslinda cok az degil. ins canim en hayirli zamandan saglikla gelsin bebeklerimiz.. Rabbim bizi boyle imtihan ediyor ki bebegimiz oldugunda cok cok iyi anne babalar olabilelim diye inss :KK16:

desparate, canim cok gecmis olsun.. benim de simdiye kadar 3 biyokimyasal gebeligim oldu.. kaybetmek gercekten cok cok aci...
esimin de hareketlilik %37 sizinkiyle benziyor baya. tioidin duzelmesine de sevindim :) rahim filmi ben de gecen subat ta cektirmistim, hemen sonrasinda hamile kalmistim.
ins senin icin de faydali olur. tabi ki gene olabilir, ins olacak da.. :KK16: hepimiz ayni yorgunluklari yasiyoruz ama ins umudumuz hic bitmesin :KK16:

merhaba ....

bende 1 yıldır bebek yolu gözlüyorum ama yok malesef ..:KK43:.hiç bir sorun olmadığı halde hamile kalamadım hiç ...kafaya hiç takmadığım zamanlarda oldu ama yine olmadı ..yapmadığım kür ,içmediğim birşey kalmadı ....eşimde de sorun yok .herkes sorup duruyor zaten , evlilikte 5 yılı geride bıraktık ...adetime 4 gün var yumurta takibi yapıldı doktor bu ay ihtimal yüksek dedi ama ben umutsuzum ....inşallah en kısa zamanda isteyen herkes kavuşur bebeğine :KK16:

ay cim sen de hosgeldin canimm :KK16: 4 gun kalmis heyecanli gunler desene :KK34: hadi bakalim insss tutmustur bu ay.. zaten doktor kontrolundeysen onlar bakarlar kan testine filan ins ogrenirsin. hayirli haberlerini bekliyoruz canimmm :KK16: bakalim bu taze topigin ilk hamisi kim olacak :KK76:

merhaba arkadaşlar..
bende sizler gibi aynı dertten muzdaribim..
bizde 13 aylık evliyiz ve hiç korunmadık.eşim haziran 11 de tek taraflı varikosel ameliyatı oldu.fakat doktor bu ameliyat şart değil ama olursan daha iyi olur demiş eşime..yani bebeğin varikosel dolayısıyla olmadığı kesin değil..benim yaşım 23.doktor herşeyimin çok süper olduğunu söyledi.soğan kürü incir kürü eşime keçiboynuzu kürü yaptım.yine olmadı..maydanoz buharına oturmayı düşünüyorum şimdide..tüplerde bir sıkıntı varsa belki diye..benimle evlenen bütün tanıdıklarım doğum yaptı sadece ben kaldım..sen daha yapmıyor musun diye soruyorlar ya bide!!sanki benim elimdeymiş gibi..bat 22 ağustos..bu ay da hiç umudum yok..Rabbim hakkımızda hayırlısını versin..Amin..

karabiber cim hosgeldim canimm :KK3: oy daha sen genceciksin masallah.. 23 yas cok guzel bi yas hic dert etme :KK34:
arkadaslarinda goruyorsun uzuuyorsun biliyorum, ama ins senin de melegin cok yakin zamanda gelecek..
benim yasitlarim ve hatta benden kucukler hep anne oldu..
ama ne yapalim bizim de kaderimiz imtihanimiz boyleymis..
bekleyip sabredices :KK31: inss az kaldi inss hepimiz anne olucas bi gun :KK16:

Son düzenleme:
Mujdeli Haber Gunu Listesi
Agustos
yasemin_75 ----- 12 Agustos ???
ay_82 ----- 17 Agustos
karabiber89 ----- 22 Agustos

Eylul

yagmurdamlasi ----- 1 Eylul

Saradem, cemre1987, aysern, eau03, gulbeyaz31, desparate20, bat tarihlerinizi soylerseniz sizi de eklerim inss :KK16:

Beklendiği gibi, tam gününde...
Na yapalım, olsun bakalım... Önümüzdeki aylarda inşallah...

anladim canim... hayirlisi bakalim... ins onumuzdeki maclara bakicas..
sogan kuru yapmismiydin hic? bak o da rahim filmi gibi iceriyi temizliyor,
ben ilk hamile kaldgm ay hem rahim filmi cekinmistim hem sogan kuru yapmistim, onun faydasi olabilir insss.
bi bak bakalim... bal tarcin corekotunu da deneyebilirsin... :KK34:
nasil olsa her ay yeni bi seyler deniyoruz, ins umudumuz hic bitmicek canim, ins gelicekler bir gun :emir_bebek:

Agustos
ay_82 ----- 17 Agustos

Eylul

yasemin_75 ----- 12 Eylul?

Tiroidle ilgili sorun basitçe ve çok zaman almadan çözülebiliyor, ama bildiğim kadarıyla hipotroid bebeğin gelişimi için olumsuz bir durum. Bence onun çözülmüş olması çok olumlu bir adım. Devamı da gelir insallah.
Bak sen ne güzel bir kez hamile kalmissin. Bende hic olmadı daha ya :KK43:

evt canım bende çok sevinmiştim troid değerimin düştüğünü görünce:KK16:inş canım bi kere kaldım onun için bazen umutlanıyorum ama bilmiyorum...bazen de tükendiğimi hissediyorum..allahım kimseyi evlat özlemiyle sınamasın..hepimize saplıklı hayırlı elatlar nasip etsin arkadaşlar:2:

inş bende rahim filminden hemen sonra hamile kalırım ve sağlıkla dünyaya getirirm...benim bat 5 eylül.....inş hamileyiz diye haberlerimizi veririz burdan kızlar :KK16:

Merhaba arkadaşlar 14 aylık evliyim evlendikten 6 ay sonra
hamile kalmıştım bu sene ocak ayında ama malesef kalp atışı yok diye
mart ayında 8 haftalık bebeğimi aldırmak zorunda kaldım :KK14: gene aradan 6 ay geçti
ilk günden beri hiç korunmadım ama daha da bebişim ortalarda yok malesef :KK25:
herşeyi verende Allah alanda kadir gecesinin hürmetine inşallah duamızı kabul eder
hepimizin karnında dolaşan canlar olur

Yağmurcum nereye gitsen buluyorum seni, bıkma sakın benden :KK53:

Rabbim onbir ayın sultanı ramazan hürmetine, onun içine gizlediği kadir gecesi hürmetine, hayırlı salih evlatlar versin tüm isteyenlere, dualarım seninle :KK16:

Agustos
ay_82 ----- 17 Agustos

Eylul

desperate ----- 5 Eylul
yasemin_75 ----- 12 Eylul

evt canım bende çok sevinmiştim troid değerimin düştüğünü görünce:KK16:inş canım bi kere kaldım onun için bazen umutlanıyorum ama bilmiyorum...bazen de tükendiğimi hissediyorum..allahım kimseyi evlat özlemiyle sınamasın..hepimize saplıklı hayırlı elatlar nasip etsin arkadaşlar:2:

aminnn canim benim :KK16: ins belki bugun kadir gecesidir.. Rabbim kadir gecesi hurmetine dualarimizi kabul eder inss.. :KK16:
tabi ki yine olucak neden olmasin, inss umudumuz hic bitmeyecek :)

inş bende rahim filminden hemen sonra hamile kalırım ve sağlıkla dünyaya getirirm...benim bat 5 eylül.....inş hamileyiz diye haberlerimizi veririz burdan kızlar :KK16:
rahim filmini ne zaman cekiniceksin canim? cekindin mi yoksa?:44: biraz agri oluyor bak ona hazirlikli ol.. :KK5: ins hemen gelsin bebislerimiz :KK16:

Merhaba arkadaşlar 14 aylık evliyim evlendikten 6 ay sonra
hamile kalmıştım bu sene ocak ayında ama malesef kalp atışı yok diye
mart ayında 8 haftalık bebeğimi aldırmak zorunda kaldım :KK14: gene aradan 6 ay geçti
ilk günden beri hiç korunmadım ama daha da bebişim ortalarda yok malesef :KK25:
herşeyi verende Allah alanda kadir gecesinin hürmetine inşallah duamızı kabul eder
hepimizin karnında dolaşan canlar olur

kiyamam canim benim :KK5: hayirlisi olsun inss.. ilk bebek de dusuk yapan cok oluyor, herkes soylemiyor biz de hemen herkesin oluyor zannediyoruz ama boyle seyler normal.
benim doktorum cok verimsiz bir islem oldugunu soyluyor hamile kalmanin, ki iyi ki de oyle dusunsene o zaman kadinlar her sene bi cocuk dogursa dunya insan dolar..
biz de cok istemiyoruz zate 2-3 tane yeter heralde :KK16: Rabbim omur verirse tabi.. ins nasib olur bir gun :KK16:

Yağmurcum nereye gitsen buluyorum seni, bıkma sakın benden :KK53:

Rabbim onbir ayın sultanı ramazan hürmetine, onun içine gizlediği kadir gecesi hürmetine, hayırlı salih evlatlar versin tüm isteyenlere, dualarım seninle :KK16:

canimmmm.... hosgeldin ne demek ya bak biz reel de de cok iyi arkadas olurduk tanissaydik.. :KK16:
siz simdi korunuyo musunuz? basladiniz mi calismalara? ins en kisa surede kavusursun 2. cocuguna.
ben inaniyorum seni cok bekletmicek annesi.. :KK34:

cok alakasiz ama aklima bi sey geldi, sen simdi sakarya da miydin :44: bizim buraya sakaryadan yeni evli bi cift geldi akademisyen ikisi de, belki tanirsin diye dusundum ama tabi bilemiyorum :KK1:

Son düzenleme:
Agustos
ay_82 ----- 17 Agustos

Eylul

desperate ----- 5 Eylul
yasemin_75 ----- 12 Eylul

aminnn canim benim :KK16: ins belki bugun kadir gecesidir.. Rabbim kadir gecesi hurmetine dualarimizi kabul eder inss.. :KK16:
tabi ki yine olucak neden olmasin, inss umudumuz hic bitmeyecek :)

rahim filmini ne zaman cekiniceksin canim? cekindin mi yoksa?:44: biraz agri oluyor bak ona hazirlikli ol.. :KK5: ins hemen gelsin bebislerimiz :KK16:

kiyamam canim benim :KK5: hayirlisi olsun inss.. ilk bebek de dusuk yapan cok oluyor, herkes soylemiyor biz de hemen herkesin oluyor zannediyoruz ama boyle seyler normal.
benim doktorum cok verimsiz bir islem oldugunu soyluyor hamile kalmanin, ki iyi ki de oyle dusunsene o zaman kadinlar her sene bi cocuk dogursa dunya insan dolar..
biz de cok istemiyoruz zate 2-3 tane yeter heralde :KK16: Rabbim omur verirse tabi.. ins nasib olur bir gun :KK16:

canimmmm.... hosgeldin ne demek ya bak biz reel de de cok iyi arkadas olurduk tanissaydik.. :KK16:
siz simdi korunuyo musunuz? basladiniz mi calismalara? ins en kisa surede kavusursun 2. cocuguna.
ben inaniyorum seni cok bekletmicek annesi.. :KK34:

cok alakasiz ama aklima bi sey geldi, sen simdi sakarya da miydin :44: bizim buraya sakaryadan yeni evli bi cift geldi akademisyen ikisi de, belki tanirsin diye dusundum ama tabi bilemiyorum :KK1:

Canım biz zaten çok iyi arkadaşız diye düşünüyorum :KK16::KK16::KK16: inşallah tanışırız bir gün, sen geliyorsun buralara uğrarsın bize de :KK34::KK34::KK34: Mayıs ayından beri korunmuyoruz canım bakalım bu ay bat 17 ağustos benim, dualarını eksik etme, rabbim hepimize sağlıklı hayırlı salih evlatlar nasip etsin, ben bu ramazan ayının bereketinden çok ümitliyim bakalım herşey nasip kismet,

Kim ki onlar belki tanıyorumdur, özelden yazıver isimlerin olmazsa,

Bu topikte tüm hamile adayları inşallahhhhh bu ay hamile kalırsınız, kalırım :nazar:
Rabbim dualarımızı kabul etsin inşallah, bize evlat özlemi çektirmeden karınlarımızı
bebişlerimizle doldursun
:KK16:

merhaba kızlar...ben rahim filmini çektirdim bugün...1 dakikalık da olsa bi ağrı duydum ama şükür ki tüplerim açık çıktı yani biraz yapışıklık varmış heralde....sıvıyı basınçlı verdim biraz dedi doktor...bu sayede açıldı tüplerin dedi....çok sevindim kızlar...bi engeli daha aştım diyorum kendime....doktor rahim filminden sonra hamile kalan hastalarım var dedi inş dedim bende....he bi de benim rahmim hafif kalp şeklindeymiş belki hamile kalma sürecini uzatabilir bu dedi doktor...böyle işte....inş emeklerimizin karşılığını alırız hepimizde :KK19:

Canım biz zaten çok iyi arkadaşız diye düşünüyorum :KK16::KK16::KK16: inşallah tanışırız bir gün, sen geliyorsun buralara uğrarsın bize de :KK34::KK34::KK34: Mayıs ayından beri korunmuyoruz canım bakalım bu ay bat 17 ağustos benim, dualarını eksik etme, rabbim hepimize sağlıklı hayırlı salih evlatlar nasip etsin, ben bu ramazan ayının bereketinden çok ümitliyim bakalım herşey nasip kismet,

Kim ki onlar belki tanıyorumdur, özelden yazıver isimlerin olmazsa,

aminn canim, 17 agustos gecti, daha takima bakmadim ama var mi bi degisiklik :KK23: :emir_bebek:
tmm canim ozelden yaziyim :KK34:

Bu topikte tüm hamile adayları inşallahhhhh bu ay hamile kalırsınız, kalırım :nazar:
Rabbim dualarımızı kabul etsin inşallah, bize evlat özlemi çektirmeden karınlarımızı
bebişlerimizle doldursun
:KK16:

aminn nesemcim ins canim... biz de dun son teravih e camiye gittik, Rabbim inss dualarimizi kabul eder :KK31:

Bu gece dualarım hepimiz için... Allah hepimizi en yakın zamanda saglikla huzurla kavustursun bebeklerimize...

aminn yasemincim canim benimm :KK16: hicbirmizin kucagini bos birakmasin ins Rabbim...

merhaba kızlar...ben rahim filmini çektirdim bugün...1 dakikalık da olsa bi ağrı duydum ama şükür ki tüplerim açık çıktı yani biraz yapışıklık varmış heralde....sıvıyı basınçlı verdim biraz dedi doktor...bu sayede açıldı tüplerin dedi....çok sevindim kızlar...bi engeli daha aştım diyorum kendime....doktor rahim filminden sonra hamile kalan hastalarım var dedi inş dedim bende....he bi de benim rahmim hafif kalp şeklindeymiş belki hamile kalma sürecini uzatabilir bu dedi doktor...böyle işte....inş emeklerimizin karşılığını alırız hepimizde :KK19:

gecmis olsun canim :KK16: cok acimadi degil mi bak demistim :KK34: ins canim bu ayi guzel degerlendrn, ins tupler hem aciliyor hem de kucuk mukus tabakasi filan varsa yikamayla temizleniyor.
o yuzden hamile kalma sansi yuksek :nazar: kalp seklinde olmasi ne demek bilemiyorum :26: bnm rahimim de asiri one egikmis, ama sorun olmaz demisti doktor.
ben de bu yuzden iliskiden sonra yuzustu yatiyorum.. ama bilemiyorum tabi :26:

merhaba kizlar :KK3:
benim dun uzayan akintim oldu :KK8: yani 17 si.
12-16-17 sinde iliski oldu, sanirim bu kadar daha da baska yapamayiz persembeden beri misafirlikteyiz cunku :KK17:
20sinden itibaren progesterona baslicam bakalim insss faydasi olur :KK31:

simdiden herkeslerin bayrami mubarek olsun, ins bu bayram her sey gonlunuzce olsun :KK16:

cok cok opuyoruuum :KK54::KK54:

X