1 yildan fazladir bebek icin ugrasan bayanlar.... gelin burada dertleselim.

yagmurdamlasi26

6.takimda, bsl 79 guncel 73.4 hedef 63.5 (180817)
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2011
3.023
1.166
Herkese merhaba....
Bebek topiklerinde gezinirken kendim gibi olan diger bayanlari bulabilecegim bir topik acmaya karar verdim..
Siz de benim gibi 1 yildan fazladir bebek icin ugrasiyorsaniz, buyrun gelin dertlerimizi paylasalim.. birbirimize dua edelim..

Ben kisaca kendimi tanitayim..27 yasindayim. 3.5 yillik evliyim.
Gecen sene 26 subatta dogum kontrol hapi kullanmayi biraktim.
sonra ilk bi kac ay duzenim bozuldu, esim bedelli askerlik yapti derken o arada deneyemedik desek..nerdeyse 1 yil oldu iste.
simdiye kadar toplam 3 kimyasal dusuk yasadim.

aradan aylar gectikce insan hem yoruluyor... hem de belki bu ay deyip her ay tekrar heyecanlaniyor..

biz doktora gittik ilk kontrollerimiz yapildi, esim de morfoloji dusuk biraz bir de ileri hizli dusuk, ama sayi cok iyi.
benim de gorunen hic bi problemim yokmus.

bekliyoruz bakalim ellerimizi actik.. hem fiili dua ile hem soz ile isteyerek bekliyoruz..
Rabbim herkesin gonlune gore versin insallah...
====================================================================================================
Saradem, cemre1987, aysern, eau03, gulbeyaz31, desparate20, bat tariheriniz soylerseniz sizi de eklerim inss :KK16:
Mujdeli Haber Gunu Listesi

Agustos
ay_82 ----- 17 Agustos
karabiber89 ----- 22 Agustos

Eylul

yagmurdamlasi ----- 1 Eylul
yasemin_75 ----- 12 Eylul?

Son düzenleme:
Herkese merhaba....
Bebek topiklerinde gezinirken kendim gibi olan diger bayanlari bulabilecegim bir topik acmaya karar verdim..
Siz de benim gibi 1 yildan fazladir bebek icin ugrasiyorsaniz, buyrun gelin dertlerimizi paylasalim.. birbirimize dua edelim..

Ben kisaca kendimi tanitayim..
Gecen sene 26 subatta dogum kontrol hapi kullanmayi biraktim.
sonra ilk bi kac ay duzenim bozuldu, esim bedelli askerlik yapti derken o arada deneyemedik desek..nerdeyse 1 yil oldu iste.
gecen ay bir kimyasal dusuk yasadim. bir ay vucut dinlensin dedi doktor.
bugun veya yarin tekrar banyo yapip bu ay calismalara start verices..

aradan aylar gectikce insan hem yoruluyor... hem de belki bu ay deyip her ay tekrar heyecanlaniyor..

biz doktora gittik ilk kontrollerimiz yapildi, esim de morfoloji dusuk biraz bir de ileri hizli dusuk, ama sayi cok iyi.
benim de gorunen hic bi problemim yokmus.

bekliyoruz bakalim ellerimizi actik.. hem fiili dua ile hem soz ile isteyerek bekliyoruz..
Rabbim herkesin gonlune gore versin insallah...

inşşş yüce mevlam fazla aratırmazz... bende 10 aylık evliyim hiç korunmadık bende ekim ayında 6 haftalık düşük yaşadım..
3 ay bekledik sonra da bir daha mutlu sona kavuşamadık. şimdi 10 gün adetim geçti. test yaptım en son pazartesi negatifti.
salıya kadar bekleyip tekrar test yapacağım.. inşş hamileyimdir. ama hiçbir belirti yok:. inşş kist filan yokturrr..

inşşş yüce mevlam fazla aratırmazz... bende 10 aylık evliyim hiç korunmadık bende ekim ayında 6 haftalık düşük yaşadım..
3 ay bekledik sonra da bir daha mutlu sona kavuşamadık. şimdi 10 gün adetim geçti. test yaptım en son pazartesi negatifti.
salıya kadar bekleyip tekrar test yapacağım.. inşş hamileyimdir. ama hiçbir belirti yok:. inşş kist filan yokturrr..

ins hamissindir canim :)
daha once de 10 gun geciktigi oldu mu? kan testi yaptirdin mi?
ins Rabbim hepimizi en kisa surede istegimize kavustursun..
dusuk yapmak cok zor.. yasamayan anlayamaz bence..
umutlaniyorsun yavas yavas hayal kurmaya basliyorsun.. sonra kocaman bir husran..
Rabbim kimseye yasatmasin.. hayirli saglikli gebelikler nasib etsin ins.
ins sonrasinda kucagimiza almayi da nasib etsin..

ins hamissindir canim :)
daha once de 10 gun geciktigi oldu mu? kan testi yaptirdin mi?
ins Rabbim hepimizi en kisa surede istegimize kavustursun..
dusuk yapmak cok zor.. yasamayan anlayamaz bence..
umutlaniyorsun yavas yavas hayal kurmaya basliyorsun.. sonra kocaman bir husran..
Rabbim kimseye yasatmasin.. hayirli saglikli gebelikler nasib etsin ins.
ins sonrasinda kucagimiza almayi da nasib etsin..

inşşş cnmm herşey gönlümüze göre olsunnn.. düşükten sonra olmuştu 2 ay gecikmesi.. ama son aylarda
hep normal zamanda olmuştumm.. nasipp yaa umudum pek yokk malesefff..

burasi da benim bebek gunlugum gibi oldu..

bu ay nerdeyse her gun ovulasyon testi yaptim.
bugun sanrm yumurtlamadan sonraki 6. gunum. ama ovulasyon testi kirmizilasmadi, sanirim yine bebek yok.
bugun esim de diyor alistik artik diye.
onceden ruyamda bebek falan gorurdum artik gormuyorum..
her seyin hayirlisi Rabbimden.. tevekkul edip bekliyces ins.
bi kac gun daha gecsin de ovulasyon testlerimi sirayla dizip fotografini cekeyim. belki bi seyler degisir :)

olmadi bu ay da olmadi.

persembe gunu regl oldum.
bugun hayit cayi icmeye basladim tekrardan,
bakalim hayit cayi icince sanrm daha kaliteli yumurtalarim oluyordu.
bi de boyle deneyelim ins.

selam canım bende öyle uğraşıyorum ilk gebeliğim 15 ay sonra oldu şimdi oğlum 4 yaşında ve ikinci gebeliğe başladık 1 seneden fazla oldu ama hala bişey yok 2 gün sonra adet tarihim her ay bir umut bekliyoruz inşallah olmam allah herkesin gönlüne göre versin.

merhaba arkadaşlar
bende evleneli bir sene olacak ve bu zamana kadar hiç korunmadık...
her ay hüsran,üzüntü ve göz yaşı..
Rabbim bizleri de daha fazla bekletmeden hayırlısıyla gebeliği nasip etsin
adetim ayın 25 de umarım gelmez eğer gelirse adetin üçüncü günü kontrole başlayacağım
bizler tedbirimizi yapalım taktir ALLAHTAN

Bu ayda olmadı bugün regl oldum
Okadar umutlanmıştımki hamileyim diye
Belirtilerim vardı dün gece rüyamda bile
Gördüm test yapıyorum çift çizgi çıkıyor
Sabah malesef hayal kırıklığına uğradım
Kısmet değilmiş .

Selam arkadaşlar,
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ben de yeniyim. Siftah mesajını buraya yazıyorum.
İnsan korkularını neden tanımadıklarına daha rahat anlatır onu da bilmem :)
Şimdiiiiiiiiii... Anlatıyorum :)
Son bir yıldır devam eden bebek yapma çalışmalarımız sonuçsuz maalesef. Hayırlısı Allah'tan.

Tecrübeli olan arkadaşlara bir şey sormak istiyorum. İdrar yolu enfeksiyonu için 5 gün ilaç kullanmıştım.İlaç bittikten 2-3 gün sonra adet olmam gerekiyordu fakat olmadım. Bunun üzerinden 10 gün geçti. Yani adetim 10 gün gecikti. Bugn idrar testi yaptım negatif çıktı. Hiçbir adet belirtisi de yok işin ilginç tarafı. Bu ilacın etkisi midir?

İnsanın içinde nedense hep bir umut var.

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Allah gönlümüze göre versin.

Selam arkadaşlar,
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ben de yeniyim. Siftah mesajını buraya yazıyorum.
Son bir yıldır devam eden bebek yapma çalışmalarımız sonuçsuz maalesef. Hayırlısı Allah'tan.

Tecrübeli olan arkadaşlara bir şey sormak istiyorum. İdrar yolu enfeksiyonu için 5 gün ilaç kullanmıştım.İlaç bittikten 2-3 gün sonra adet olmam gerekiyordu fakat olmadım. Bunun üzerinden 10 gün geçti. Yani adetim 10 gün gecikti. Bugn idrar testi yaptım negatif çıktı. Hiçbir adet belirtisi de yok işin ilginç tarafı. Bu ilacın etkisi midir?

hoşgeldin canım bende çok tecrübeli sayılmam ama benimde başımdan idrar yolu enfeksiyonu geçmişti
bunun için antibiyotik kullanmıştım ama adetim beklediğim tarihte gelmişti ilaçtan olduğunu sanmıyorum
bence kan tahlili yaptırmalısın çünkü idrardan yapılan test her zaman doğru sonuç vermeye biliyor..
inşallah hamilesindir..güzel haberlerini bekliyoruz...

mrhb canlar bende 18 aylık evliyim hiç korunmadık annelik daha nasip olmadı bana..geçen hafta dr. gittim eşimle bi sorun vr diye benim prokltinim yüksek çıktı eşimdede ileri hızlılık düşük(%1,4)eşime 3 aylık tedavi vermiş dr. ilaç kullanacak.bana da proklatini düşürecek bişi verdi bir ay kullan dedi..
tabi adetli iken gitmiştim ben oraya 1. günü başlangıç oldu adetimde koyu renkte ama o gün öyle kaldı 2.gün sadece bi ped kullandm adetm kesildi ben dikkat etmedim ilacı kullandm dr. sorun olmaz dedi adet keslmez dedi ama bi daha olmadım adet...
bgn adetimin 12.günü ve bugüne kadar sol kasık ağrım var ara ara şiddetleniyor karnımda şişlik var ve gaz sorunu ayaklarım üşüyor ama bunların haricinde bişi yok bugün ilaç kullanmam lazım 9. gün test yaptım negatifti tekrr test yapmalı mıyım ağrılarm hala var....lütfen cvppp

selam canım bende öyle uğraşıyorum ilk gebeliğim 15 ay sonra oldu şimdi oğlum 4 yaşında ve ikinci gebeliğe başladık 1 seneden fazla oldu ama hala bişey yok 2 gün sonra adet tarihim her ay bir umut bekliyoruz inşallah olmam allah herkesin gönlüne göre versin.

hosgeldin canim :KK3: ben bu topigi actigimi unutmusum bayadir hic gelmiyodum :KK1:
ne guzel bi oglun varmis masallah :nazar: ilk gebelikte 15 ay ugrastiniz demek, o zaman heralde en az o kadar surmesi normal olabilir, ama bi de 4 yil gectgi icin aradan biraz daha uzun da surebilir :44: biraz daha deneyin sonra bi doktora gidin isterseniz :44:

merhaba arkadaşlar
bende evleneli bir sene olacak ve bu zamana kadar hiç korunmadık...
her ay hüsran,üzüntü ve göz yaşı..
Rabbim bizleri de daha fazla bekletmeden hayırlısıyla gebeliği nasip etsin
adetim ayın 25 de umarım gelmez eğer gelirse adetin üçüncü günü kontrole başlayacağım
bizler tedbirimizi yapalım taktir ALLAHTAN

sen de hosgeldin cemrecim :KK3: Rabbim ins hicbirimizin kucagini bos birakmasin :KK31:
doktora gittin mi canim ne dedi?
biz de yarin sabah 8:30 da gidecegiz bakalim ben de merak ediyorum ne diyecek :26:

Bu ayda olmadı bugün regl oldum
Okadar umutlanmıştımki hamileyim diye
Belirtilerim vardı dün gece rüyamda bile
Gördüm test yapıyorum çift çizgi çıkıyor
Sabah malesef hayal kırıklığına uğradım
Kısmet değilmiş .

canim benim :KK5: uzuntunu cok iyi anliyorum..
benim de son iki aydir oyle oluyor. bi gun uyansak ve ruyalarimiz gercek olsa ne guzel olur degil mi :KK31:

Selam arkadaşlar,

aysecim sen de hosgeldin :KK3: hmm idrar yolu enfeksiyonu olmussun, gecmis olsun canim, zaten coktan gecmistir saniyorum :)
ins en kisa surede bebeklerimiz gobuslerimize konsun ins :KK16:

mrhb canlar bende 18 aylık evliyim hiç korunmadık annelik daha nasip olmadı bana..geçen hafta dr. gittim eşimle bi sorun vr diye benim prokltinim yüksek çıktı eşimdede ileri hızlılık düşük(%1,4)eşime 3 aylık tedavi vermiş dr. ilaç kullanacak.bana da proklatini düşürecek bişi verdi bir ay kullan dedi..
tabi adetli iken gitmiştim ben oraya 1. günü başlangıç oldu adetimde koyu renkte ama o gün öyle kaldı 2.gün sadece bi ped kullandm adetm kesildi ben dikkat etmedim ilacı kullandm dr. sorun olmaz dedi adet keslmez dedi ama bi daha olmadım adet...
bgn adetimin 12.günü ve bugüne kadar sol kasık ağrım var ara ara şiddetleniyor karnımda şişlik var ve gaz sorunu ayaklarım üşüyor ama bunların haricinde bişi yok bugün ilaç kullanmam lazım 9. gün test yaptım negatifti tekrr test yapmalı mıyım ağrılarm hala var....lütfen cvppp

canim sen de hosgeldin.. sen simdi o az gelen kanama adetim degilse diye dusundum galiba.
olabilir canim valla bilemiyorum.. ama uzerinden 9 gun gectikten snra negatifse sanirim negatiftir o.
huzunle gozyasiyla elde edilmis tecrubeyle diyorum yani, negatifse negatif arkadaslar, biz ne kadar belirti hissetsek de olmayinca testte de cikmiyor malesef..
insallah Rabbim hicbirimizin kucagini bos birakmasin :KK16:

benim de son 2 aydir bat dan once silik cizgi cikti,
burda hatta bi kac topige de yazdim silik cizgim var diye fotografini filan ekledim. :KK53:
temmuz ayindakinde cok fazla belim agriyordu test yapmadan bile anlamistim biseyler oldugunu.
11 temmuzda boyle bi karnima sanci girdi iki buklum oldum, biraz da kan gelmis o ara, sanirim bebek tutunmaya calisiyordu ama dustu :KK43:
bu aykinde belli bi sanci filan da olmadi ama bu ay mide bulantim kokulara karsi hassasiyetim bel agrim filan olmustu, ustune bi de silik cizgi cikinca dedim kesin hamileyim. :KK49:
ama sonra noldu yine adet oldum :KK5:

yani toplamda 17 ay old ama hala bebis yok..
benim gibi olan arkadaslar burda toplanip dertlesebiliriz, bat listesi yapabiliriz..
ins bundan sonra daha sk gelicem topige.
hadi bakalim.. ins Rabbim dualarimizi kabul eder.. :KK16:

bakin kizlar boyle bi liste yaptim, burdan takip edebiliriz :KK16:

Isim
mujdeli haber gunuKac yillik evli
sonuc??
yagmurdamlasi261 eylul 20123 yil
nvcvn
Saradem
cemre19871 yil
aysern
eau031.5 yil

biz bugun sabah doktora gittik..
bebk aspirini ve progesteron fitili verdi.
bakalim ins bi faydasi olur..
ben bunlarin kullanildigini aylar once ogrenmistim zaten ama doktor daha yeni soyledi.
bebek asprinini bugunden itibaren, progesteronu da yumurtlamadan 4 gun sonra da itibaren kullancakmisim.
benden haberler boyle :KK31:
sizler napiyosunuz ne alemdesiniz kizlar?

Forumda yeniyim, ve aktif bir forum oldugunu görünce aranıza katılmak istedim. Bugünlerde moralim o kadar bozuk ki. Kimseyle de konuşamıyor insan bu konuları...
Gordugum kadarıyla kimse yaşından sözetmemiş. Ben tam 37 yaşındayım. 6 yıllık evliyim. Bir yıldır korunmayı bıraktık.
Benim Polikistik Over nedeniyle yumurtlamam zaten düzensizdi, biliyordum. Bu nedenle korunmayı bırakacagimiz zaman düzenli doktora gitmeye basladim.
Doktor önerisiyle Klomen kullanmaya basladim, ve catlatma ignesi gerekmeden yumurtlama olusuyor her ay. Ama bebis bir türlü gelmedi. Bu sürecte Ocakta HSG cekildi, tüpler açık. Subat ayinda eşimin tahlilleri yapıldı, o da normal.
Klomene arada birkac ay ara verdim, simdi tekrar basladim, cunku Klomeni biraktigim aylardan bazilarinda yumurtlama olmadi.
Ovulasyon testi kullaniyorum. Her ay yumurtladigimdan emin olmak icin 21.gün progesteron baktiriyorum. Klomen kullandigim aylarda 25 civarinda, kullanmadigim aylarda 17 civarinda cikiyor. Bu ay ilk kez 44 cikinca çok heyecanlandım, bu ay oldu herhalde dedim. Ama idrar testi negatif, yarin beklenen adet günüm ve sanirim bu ay da yeni bir hüzün...
Yaş 37 zaman tükeniyor. Artık yavaş yavaş alternatif yöntemlere başvuracağız. Bir yandan da dua ediyorum, Allahım gerek kalmadan normal yoldan nasip etsin diye...
Isteyen, bekleyen herkesin iyi haberlerini almak dilegiyle...

selam arkadaşlar bu topiğin açılması çok ii olmuş derdimiz aynı amaçlar aynı inş Rabb im herkesin gönlüne göre verir... bende 2 yıldır evliiyim ve 1 yıldır uğraşıoruz fakat hiç bi şekilde bişey olmadı hatta adetimde çok düzeni gününde gelir ( istemediğim halde ) .. eşim 6 ay önce çift taraflı varikosel oldu ve sperm sayısı düşük çıktı bende herhangibişey yok halbuki dr iileşme sürecinin 6 ay olduğunu solemişti fakat yinede olmuo çok üzüüorum bende sizler gibi rüyalar görüorum bide sadece ben deil arkadaşlarım bile artık görmeye başladı ve hep ikiz görüolar .. olmadı tüp bebek düşünüoruz tabi en son çare ama oda masraflı bi yol ona şuan gücümüz yok maalesef.. hayırlısı olsun hepimiz için

X