1. Sınıf Öğretmeni tedirginliğim

Geçen sene bence sistemi bilmiyordu. Şimdi sor bakalım ne diyecek?
Bu durum için de aynı kurada çıkan sınıfına geri dönecek iş. Boşa bir çaba yani. Kim yaptıysa boşa uğraşmasın hiç açık bırakmamışlar.😄 Ben okulda gönüllü yardımcılık iş vs. Herşeyi teklif etmeyi bile düşünüyorum artık kızım sınıftan çıkar gider Allah korusun kalabalık okullar kimin aklına gelecek ki. Delirmem umarım yakında😔🥴

Şimdide oyle yapıyorlar
Sistem bu sene değişti zaten. Gecen sene olan hiçbirşeyi yapamıyorlar. Bakanlıktan merkezden seçiliyor sınıflar tek buton var dokunamıyolar. Kaç tane müdürle görüştüm öğretmenle bugün. Sadece tekrar kura yapılır ama kime denk gelir bilinmez üstelik geri eski sınıfına da dönemiyormuş. Zaten sınıf değiştirmek için de rehberlik rapor hazırlamak zorunda o da onu kabul edecek bi yer yok kimse uğraşmaz dediler bana

Sistem bu sene değişti zaten. Gecen sene olan hiçbirşeyi yapamıyorlar. Bakanlıktan merkezden seçiliyor sınıflar tek buton var dokunamıyolar. Kaç tane müdürle görüştüm öğretmenle bugün. Sadece tekrar kura yapılır ama kime denk gelir bilinmez üstelik geri eski sınıfına da dönemiyormuş. Zaten sınıf değiştirmek için de rehberlik rapor hazırlamak zorunda o da onu kabul edecek bi yer yok kimse uğraşmaz dediler bana
Yok biz para verdık cok kısı aynı sınıfa yazdırdık nasıl yapılmıyor

Bir liseye bir ortaokula başlayan cocugum var
Sistemde ıkısındede a sınıfı gorunuyor
Devamlı cocukları kız erkek esıtlıgıne gore dagıtıyoruz orda yazan olmayabılır doye mesaj atıp duruyorlar

Bir liseye bir ortaokula başlayan cocugum var
Sistemde ıkısındede a sınıfı gorunuyor
Devamlı cocukları kız erkek esıtlıgıne gore dagıtıyoruz orda yazan olmayabılır doye mesaj atıp duruyorlar
Hanımefendi öğretmenim. Sistemin içindeyim. Bu sene her şey değişti. Bakanlık sınıf değişimi için müdürlerin insiyatifini ellerinden aldı. Buton var kurayla veriliyor. Öyle para verip de yaptıramazsınız artık. Eskiden gücü yeten yaptırıyordu evet ama artık geçti o. Ha mutlaka sistemin açığı vardır. Ama daha yeni bi durum olduğu için o açık da bilinmiyor
Yok biz para verdık cok kısı aynı sınıfa yazdırdık nasıl yapılmıyor

Hala bağıran çağıran öğretmenler nasıl duruyor anlamıyorum. Ben küçükken bunu çok yaşadım ve hala bazı sahneler gözümün önünde canların içimi hüzün kaplatır. İlkokul öğretmenim yakın zamanda öldü ve ilk defa birinin ölümüne üzülmedim. Demem o ki biran önce degistirin

Sınıf değişikliği bu sene öyle isteğe bağlı değil. Her şey sistemden kura ile idare inisiyatif kullanamaz. Rehberlikten alacağınız rapor dahilinde rastgele başka sınıfa gider o da hemen sene başında yapılmaz. Daha beter bir yere de gidebilir. Bence uyumu bir atlatın ona göre düşünün tekrar

X