1 senedir kayıp olan kedimi buldum fakat sokağa alıştı ve ailem eve getirmemi istemiyor

Şu an yaşadığı yerdeki esnaflara sordum 2 aydır oralarda takılıyormuş yani geriye kalan 10 aylık süreçte başka bir yerde yaşıyormuş bu iki aylık süreçte araba çarpmadı diye çarpmayacak anlamına gelmiyor ama ben onu buraya Getirirsem de buradaki kediler onu korkutup kaçırabilirler ve ben onu bir daha görmeyebilirim biraz saldirgan olduğu için bazen tırmaladığı için evde istemiyorlar Onu yani ben Çok kararsızım ne yapacağımı bilmiyorum Bir de özgürlüğüne düşsün yani sokaktan ayrılmak isteyecegini sannetmem
Madem bu kadar düşünüyordun niye baştan ilgilenmedin nur.

Kedi teli taktırabilirsiniz. Ama bundan da önce evdekileri de ikna etmeniz ve kedi bakımının sorumluluğunu almaya kararlı olmanız gerekli.

Tamam da 40 derece sıcaklık Ben şimdi evdekilere nasıl diyeceğim camı açmayın ve evde küçük çocuklar var Onlar İlla cam kapıyı açık bırakacak Bu da fırsatını bulup kaçacak zaten hani ben de bunu bildiğim için eve almak istemiyorum zaten o yüzden dedim ki kendi mahalleme getirsem kendi mahallemde kendi yaşasa hani en azından hep aç kalmaz gözümün önünde olur ama diğer kediler onu korkutur kaçar diye korkuyorum Onu bir daha göremem diye endişeleniyorum zaten şu an yaşadığı yer çok tehlikeli çift yönlü Trafik ana cadde
Getir annem sen mahalleye dene bakalım

Onu ilk baktığımda Maddi yönden yetersizdim fakat şimdi onun kısırlaştırabilirim vesaire masraflarını karşılayabilirim fakat Yani benim kedim hafif saldırgan olduğu için tırmaladığı ısırdığı için evdeki eşyalara zarar verdiği için evde istemiyorlar Ben de onu kendi bölgemde bakma kararı aldım ama işte dediğim gibi diğer kediler Korkutur kaçar diye endişeleniyorum İnan ben de onun iyiliğini istiyorum

Bu saatten sonra ben onu zaten eve kapatmak istemiyorum evde de bakmak istemiyorum Zaten Evdekiler de istemiyor saldırgan olduğu için ve ara bir tırmaladığı için eşyalara da zarar verdiği için istemiyorlar Fakat şu an kaldığı yer çok tehlikeli çift yönlü trafik arabaların yoğun olduğu bir yer ana cadde araba çarpma ihtimali çok yüksek öyle bir şey olursa ben de vicdan azabı çekerim bu konuda ben de şöyle bir çözüm düşündüm onu kendim mahalleme getirip kendi mahallemde bakmak istiyorum Çünkü ben her gün düzenli 10 15 kediye bakıyorum Hani onları takip eder Belki gelir Hani ben de onu beslemiş olurum ama diğer kediler Onu korkutup kaçırma ihtimali de var ve korkup kaçarsa izini kaybettirebilir Ben onu bir daha göremeyebilirim
Kediler kendi yerini ve bölgesini kendi seçer. Kendini en güvende hissettiği yerde durur. Hayvanın yerini değiştirmeyin. 1 senedir siz olmadan yaşamış; kaş yapayım derken göz çıkaracaksınız.

Tamam da 40 derece sıcaklık Ben şimdi evdekilere nasıl diyeceğim camı açmayın ve evde küçük çocuklar var Onlar İlla cam kapıyı açık bırakacak Bu da fırsatını bulup kaçacak zaten hani ben de bunu bildiğim için eve almak istemiyorum zaten o yüzden dedim ki kendi mahalleme getirsem kendi mahallemde kendi yaşasa hani en azından hep aç kalmaz gözümün önünde olur ama diğer kediler onu korkutur kaçar diye korkuyorum Onu bir daha göremem diye endişeleniyorum zaten şu an yaşadığı yer çok tehlikeli çift yönlü Trafik ana cadde
40 derece sıcakta teli olmadığı için kapı cam açmayan insanlar var. Ama ailen ve hatta sende pek umursamadığınız için açıyorsunuz.
Mahalleye getirirsen alıştığı bölgeden ayrıldığı için diğer kediler tarafından dövülebilir. Muhtemelen tekrar kaçar. Anlayamıyor musun? Sahiplendirebilirsin hayvani herkes sen ve senin ailen gibi değil. Eşyaya zarar versede bebek gibi seviyoruz kedileri. Sahiplendirmeyi dene

Benim kedim uçakta ağzı kapalı kafesten kaçmış, bi hareketlendi uçak, bi baktım ortada koridorda geliyo çatwalk yapa yapa millet fotoğrafını çekiyo, hostesler yerde :KK70:
Ay gerçekten hiç gülesim yoktu aynı zamanda hiç şaşırmadım da 😂😂😂 bugün annemin kedisi de babam evden çıkarken bir anda fırlayıp kaçıyor ve karşı apartmanın 3. Katında bulunuyor. Evdekilerin bile haberi yok. Nasıl oldu hala kimse anlam veremedi. Büyücü bunlar 😂

40 derece sıcakta teli olmadığı için kapı cam açmayan insanlar var. Ama ailen ve hatta sende pek umursamadığınız için açıyorsunuz.
Mahalleye getirirsen alıştığı bölgeden ayrıldığı için diğer kediler tarafından dövülebilir. Muhtemelen tekrar kaçar. Anlayamıyor musun? Sahiplendirebilirsin hayvani herkes sen ve senin ailen gibi değil. Eşyaya zarar versede bebek gibi seviyoruz kedileri. Sahiplendirmeyi dene

İSTEMEYEN ben değilim lütfen beni de araya katma sahiplendirme yapsam bile yuva Bulacağımı zannetmiyorum Çünkü şimdi İnsanlar kendi Kedisine atıyor sokağa ya da küçük yavru kedileri sahiplenmeyi tercih ediyorlar Sonuçta bu kediyi Oradan da kaçabilir O zaman ne yapacağım tamamen İZİNİ De kaybedeceğim bu sefer

Evet aynı zamanda kısırlaştırma yapmam şart şöyle bir şansı olabilir kısırlaştırma yapıldıktan sonra hala saldırganlığı ve ısırma alışkanlığı ve en kötüsü Evden kaçma alışkanlığı devam ederse evde yaşamak için şansı olmayacak Ve tekrar kısırlaştırmama rağmen kaçarsa çekeceği acı boşuna olacak kısırlaştırma konusunda
kendi bölgemde baksam Diğer kediler huzur vermeyecek yani çok zor

İSTEMEYEN ben değilim lütfen beni de araya katma sahiplendirme yapsam bile yuva Bulacağımı zannetmiyorum Çünkü şimdi İnsanlar kendi Kedisine atıyor sokağa ya da küçük yavru kedileri sahiplenmeyi tercih ediyorlar Sonuçta bu kediyi Oradan da kaçabilir O zaman ne yapacağım tamamen İZİNİ De kaybedeceğim bu sefer
Nur bizden ne istiyosun tam olarak 🥺

Değiştirmek isteme sebebini de söyleyeyim istersen Şu an yaşadığı yer iki yönlü trafiği yoğun bir cadde yani araba çarpma riski çok yüksek Ben onun araba çarptığı haberini alırsam çok vicdan azabı çekerim bu konuda o yüzden ben de onu kendi mahalleme getirip bakmak aklıma geldi ama diğer kediler de ona huzur vermeyebilir ve tekrar kaçıp uzaklaşabilir Bir daha onu da göremem kaş yapayım derken gözde çıkartabilirim Benim için çok zor bir karar var olacak

Gidecekte gitmesi de sıkıntı.
Evet hem de çok büyük sıkıntı ben onu kendi mahalleme getirip Buradan da kaçarsa ben onu bir daha göremeyebilirim Ama şu an yaşadığı yerde de kalsa araba çarpma ihtimali yüksek trafiği yoğun bir cadde olduğu için yani onun iyiliğini düşünmek istiyorum İşin içinden çıkamıyorum

X