1 senedir kayıp olan kedimi buldum fakat sokağa alıştı ve ailem eve getirmemi istemiyor

Kedi Benimle kalmak istemiyor özgürlük istiyor Düşünsene iki sene bende kaldı 30-40 kaçmıştır her seferinde onu yakalayıp getirdim bir senedir de kayıptı zaten bu hayvan Bir sene sonra rastgele karşılaşıyorum onu buluyorum Fakat bir sene içinde sokağa alıştı ben bunu nasıl alayım getireyim şöyle düşünüyorum kendi bölgeme alsam kendi bölgemde baksam ama diğer kediler onu dışlar korkutur ve kaçar ben onu bir daha bulamazsam diye çekiniyorum bir yandan ailem de evde kedi bakmamı istemiyor Çünkü benim kedim biraz saldırgan ısırıyordu eşyaları da zarar veriyordu yani zor bir karar benim için

Kedi Benimle kalmak istemiyor özgürlük istiyor Düşünsene iki sene bende kaldı 30-40 kaçmıştır her seferinde onu yakalayıp getirdim bir senedir de kayıptı zaten bu hayvan Bir sene sonra rastgele karşılaşıyorum onu buluyorum Fakat bir sene içinde sokağa alıştı ben bunu nasıl alayım getireyim şöyle düşünüyorum kendi bölgeme alsam kendi bölgemde baksam ama diğer kediler onu dışlar korkutur ve kaçar ben onu bir daha bulamazsam diye çekiniyorum bir yandan ailem de evde kedi bakmamı istemiyor Çünkü benim kedim biraz saldırgan ısırıyordu eşyaları da zarar veriyordu yani zor bir karar benim için
Ay çiftleşmeye kaçıyo hayvan miyavsu derdinde :KK53:

Ailem istememesi bahane değil gerçekten istemiyorlar kedi kısır değildi bu arada erkek kedi 2 yıllık hayatında defalarca kez kaçtı bulup geri getirdim fakat yine gitti 1 yıl sonra onu buldum şimdi kendi bölgeme getirip bakmak istiyorum ben her gün düzenli 15 kediye bakıyorum yemek su veriyorum oturduğum yer site değil ama sakin yer pek araba geçmez ama diğer kediler onu dışlar istemez diye korkuyorum sonra kaçar uzaklaşır kaybolursa ve onu hiç bulamazsam diye korkuyorum
Kediler dışarda bölgelerini terk etmezler. Getirip mahallene koyacaksın, mahalledenki diğer erkek kedi gelip dövecek. Ayrıca kısırlaştırsan kaçma ihtimali en aza inerdi

Kısırlasınca sevısmeye istekleri olmuyor mu
Yoksa sevısıyor da yavru mu olmuyo
Sevişme isteği bitiyor. Normalde ortalığı ayağa kaldıran erkek kedimin kısırlaştığından beri sesini senede 2 sefer anca duyuyoruz. Dişiye ilgi sıfır. Önceden p.pisini çıkarırdı yalanırken, artık hiç çıkarmıyor kılıfından. Bütün serserilikler sevişmek içinmiş 😌

Sevişme isteği bitiyor. Normalde ortalığı ayağa kaldıran erkek kedimin kısırlaştığından beri sesini senede 2 sefer anca duyuyoruz. Dişiye ilgi sıfır. Önceden p.pisini çıkarırdı yalanırken, artık hiç çıkarmıyor kılıfından. Bütün serserilikler sevişmek içinmiş 😌
Cok üzücü ama
Neden benım sevısme ıstegımı elimden alıyorsunuz mesela kendımı kedinin yerine koydum, zoruma gitti

Bi yandan hadım edilmiş gibi😂
Ciddi soruyorum, konudan cok uzagım ınan

En doğru karar galiba şöyle olacak ben onu alıp kısırlaştırayım bir daha evde bakmayı deneyeyim belki saldırgan olmaz tırmalamaz ısırmaz evdekiler de şikayetçi olmaz bu konuda Çünkü o yüzden istemiyorlar ama sonra yine bir daha kaçarsa Bir de boş yere acısını çekerse kısırlaştırma operasyonu ağrılı bi işlem sonuçta

Sevişme isteği bitiyor. Normalde ortalığı ayağa kaldıran erkek kedimin kısırlaştığından beri sesini senede 2 sefer anca duyuyoruz. Dişiye ilgi sıfır. Önceden p.pisini çıkarırdı yalanırken, artık hiç çıkarmıyor kılıfından. Bütün serserilikler sevişmek içinmiş

En doğru karar galiba şöyle olacak ben onu alıp kısırlaştırayım bir daha evde bakmayı deneyeyim belki saldırgan olmaz tırmalamaz ısırmaz evdekiler de şikayetçi olmaz bu konuda Çünkü o yüzden istemiyorlar ama sonra yine bir daha kaçarsa Bir de boş yere acısını çekerse kısırlaştırma operasyonu ağrılı bi işlem sonuçta
En doğrusu. Ayrıca kısırlaştırılan kedinin kaçma isteği bitecek bir ihtimal

Cok üzücü ama
Neden benım sevısme ıstegımı elimden alıyorsunuz mesela kendımı kedinin yerine koydum, zoruma gitti

Bi yandan hadım edilmiş gibi😂
Ciddi soruyorum, konudan cok uzagım ınan
Mesela konu sahibinin kedisi gibi olmasın diye. Agresifleşiyorlar, evden kaçma istekleri oluyor dişiyi bulabilmek için, idrarını her yere yapmaya çalışıyor işaretleme yapabilmek için. Eğer özgür bırakırsan doğasını yaşasın diye sokakta diğer erkek kedilerle kavga edip ölümcül yara alabilir, araba gibi riskleri saymıyorum bile, yine sokaktan parazit ve enfeksiyon alabilir. Yani riskli ve yeterince kedi var kontrolsüz üremeyi durdurmamız gerekiyor.

Benim kedinin de serseriliği belli zaten o yüzden gidiyor Ama evin 20 dakika ilerisinde mi bulmuş yani kaybolduğu yerde buralarda da dişi kediler vardı

En doğrusu. Ayrıca kısırlaştırılan kedinin kaçma isteği bitecek bir ihtimal
Yani ben pek zannetmiyorum neden derseniz Çünkü özgürlüğüne düşkün bir kedi yani orijinal Tekir Sokak Kedisi Hani ben onu 2 sene boyunca Baktım ama zorla yani 4.kattan düşecekti bile bir ara hani aşağı atlamak için yani hep kaçmak istiyordu bu bebekliğinden beri bunun ilgisi herhalde doğada yaşamak kısırlaştırmayla ilgili de olabilir İlla %50 kısırlaştırmadığım için gidiyor%50'de sokağa sevdiği için özgürlük istiyor

Yani ben pek zannetmiyorum neden derseniz Çünkü özgürlüğüne düşkün bir kedi yani orijinal Tekir Sokak Kedisi Hani ben onu 2 sene boyunca Baktım ama zorla yani 4.kattan düşecekti bile bir ara hani aşağı atlamak için yani hep kaçmak istiyordu bu bebekliğinden beri bunun ilgisi herhalde doğada yaşamak kısırlaştırmayla ilgili de olabilir İlla %50 kısırlaştırmadığım için gidiyor%50'de sokağa sevdiği için özgürlük istiyor
Camdan atlamaya kalkan kedi kızgınlık dönemindedir. Hayvanın derdi dişi kedi yahu.

Olduğu yerde daha güçlü erkek kedi varsa başka bölge seçmiştir
Evet olabilir Çünkü bir ara daha kaçmıştı İki gün sonra onu ben bulmuştum yani geri kendi gelmişti benim bölgemdeyken yara bere içindeydi her yeri yani başka kediler onu dövmüş galiba O da orayı sakin gördüğü orada liderlik taslıyor büyük ihtimal Yani bu kedi beni 3 senelik ömründe 30 sene yaşamış kadar yordu

Hayvanı rahat bırakın. Her kedi evde yaşamak istemiyor. Bulunduğu sokağa mama bırakmaya çalışın.

X