1 senedir kayıp olan kedimi buldum fakat sokağa alıştı ve ailem eve getirmemi istemiyor

Ne kadar bencilsiniz arkadasim❗️ şuan nereyi alıştıysa orada kalsın mümkünse, yerini değiştirmeyi calısmayın baska yere koyayım derken oranın bi baska mahalle kedisi kedini kovarsa bu sefer bi daha hic bulamazsınız. Bırakın suan yasadıgı yerde kalsın gördügünüz zaman önüne mama bırakırsınız.
Ama arabaların çok olduğu yerde yaşıyor ve yemek bulmakta zorlaniyormus getirmeyimmi kendi mahalleme

Ya araba çarparsa şimdiye kadar çarpmadi diye carpmiycak anlamına gelmez kendi mahalleme getirsem orda yapamazmi daha sakin bi yer
İyi de oraya alışmış işte hayvancık benimsemiş, geri gider zaten. Bir de kediler mekanını bilir, korur, paylaşmaz... Belgesellerde aslanlar nasıl kimseyi sokmuyorsa etrafına, sizin sokağın diğer kedileri de senin tontigi istemeyecek. Dokunma ablacım kediye, rahat bırak

İyi de oraya alışmış işte hayvancık benimsemiş, geri gider zaten. Bir de kediler mekanını bilir, korur, paylaşmaz... Belgesellerde aslanlar nasıl kimseyi sokmuyorsa etrafına, sizin sokağın diğer kedileri de senin tontigi istemeyecek. Dokunma ablacım kediye, rahat bırak
Evet diğer kediler istemeyenler bide onu o sorun var sonra bidaha bulamama ihtimalim var ama yaşadığı yerde çok araba geçiyor can güvenliği yok bide kediler de toplanacak yeni yasaya göre oda var

Sen de beni suclamayi bırak artık sanki beni tanıyor gibi ben onu canımdan çok seviyorum
Sizi tanımıyoruz, sorduğunuz sorulardan kediye bakmadığınızı biliyoruz. Kimse kediyi sevmiyorsunuz demiyor da aileniz uygun değil, ileride kendi evinize çıkınca bakarsınız inşallah

Kendi bölgesinden aldığınız zaman muhtemelen getirdiğiniz bölgedeki kediler bi güzel dışlayacaklar, mamalarını paylaşmak istemeyecekler. Hayvanı rahat bırakın. 1 yaşından büyük ve 1 yıldır da sokakta. Eve alarak mutlu edemezsiniz. Yapabileceğiniz tek şey mümkün olduğunca yanına gidip beslemek. Doğanın kanunu maalesef şimdi sokaktan alıp kısırlaştırsanız bile hayvanı mutsuz edersiniz. Çünkü sokağa alışmış ev ona hapis cezası gibi gelir. Benim de dışarda baktığım kedilerim var. Bazen soğuklarda eve almak istiyorum, hayvanlar apartmana girince bile tedirgin oluyor korkuyorlar. Durup dururken niye strese sokayım diyorum aşağıya sıcak tutacak malzemelerden yuva yapıyorum. Aşağıda besliyorum.

Ama şuan yaşadığı yer cadde üzeri çift yönlü cadde ya araba çarparsa

Valla kanka sizin aile mi yoksa cadde mi derken hayvan caddeyi tercih etmiş🤐🤐rahat birakin o hayvanı kaçıp kurtulmuş verecegin8z 1 kap mama onu da zehir zıkkım etmissiniz hayvan da kaçmış iste

Sizi tanımıyoruz, sorduğunuz sorulardan kediye bakmadığınızı biliyoruz. Kimse kediyi sevmiyorsunuz demiyor da aileniz uygun değil, ileride kendi evinize çıkınca bakarsınız inşallah
Ben onu canımdan çok seviyorum evet o zmnlar maddi yönden sıkıntıdaydim ama şimdi bakabilirim aşını yapatirabilirim yemini en iyisini alırım kısırlaştırma yaparım ama ailem evde kedi bakmami istemiyor inan ben onu canımdan çok seviyorum ama çaresizim

Kendi bölgesinden aldığınız zaman muhtemelen getirdiğiniz bölgedeki kediler bi güzel dışlayacaklar, mamalarını paylaşmak istemeyecekler. Hayvanı rahat bırakın. 1 yaşından büyük ve 1 yıldır da sokakta. Eve alarak mutlu edemezsiniz. Yapabileceğiniz tek şey mümkün olduğunca yanına gidip beslemek. Doğanın kanunu maalesef şimdi sokaktan alıp kısırlaştırsanız bile hayvanı mutsuz edersiniz. Çünkü sokağa alışmış ev ona hapis cezası gibi gelir. Benim de dışarda baktığım kedilerim var. Bazen soğuklarda eve almak istiyorum, hayvanlar apartmana girince bile tedirgin oluyor korkuyorlar. Durup dururken niye strese sokayım diyorum aşağıya sıcak tutacak malzemelerden yuva yapıyorum. Aşağıda besliyorum

Ama kediler de toplanacak yasaya göre onuda alırlarsa bi yandan da düşünüyorum kendi bölgeme getirsem diğer kediler dışlayabilir ve benim kedim de korkup kaçıp yine kaybolabilir bu saatten sonra evdede durmaz sokağa alıştı çok zor buldum zaten onu 1 saat sonra

Eve getirip evde güvenlik önlemlerini alarak bakma imkanı yoksa kesinlikle alıştığı, istediği yerde kalmalı. Kedilerde yer değişikliği yapılmaz. Kendileri seçerler. Yeni yerde yaz kış saklanacak zula yerler bulup diğer kedilerle kavga edip kendini kabul ettirmesi çok zor ve kavgalı olabiliyor. Siz günlük gidip o bölgeye mama ve su düzenli olarak koymalısınız. Yakınınızda olması size kolaylık olurdu ama onun için zorluk ve güvensiz bir alan olur. Geceleri nerde kaldığı çok önemli

X