1 senedir evliyim gebelik düşünüyoruz henuz olmadı bu normal midir? Sizin evlendikten kaç sene sonra gebelik oldu

Çocuk düşünmeye başladıktan sonra 2 seneyi geçti hatta 2,5 da olabilir sonra oldu kendiliğinden. Hatta devlet hastanesine sorun var mı diye kontrol için gittim ve doktorum artık rahim filmi çekelim dedim, rahim filmi için bir daha ki adet tarihini beklerken adetim bir türlü gelmedi. Meğer artık olmayacağını düşündüğüm ay kafadan çıkarınca hamile kalmışım:) yaş 37:) eğer hemen olsun diye bir derdiniz yoksa veya bir sağlık sorununuz yoksa, akışına bırakmak lazım. Olmaması için bir sürü etken var, kontrol için gidin tabiki doktora ama eğer herşey normalse tedavi için çok acele etmeyin bence o geleceği zamanı biliyor :)

Merhaba kızlar 1 senedir evliyim düzenli korunmasız ilişkimiz olduğu halde gebelik olmadı henüz doktora göründük yumurtalıkların rahimin temiz görünüyor biseyin yok henüz erken dedi sizin evlendikten kaç sene sonra gebelik oldu
Bende eylülde 2 sene olucak evleneli korunmasız ilişki yaşadık 1 kere bile gebelik oluşmadı olmayınca da insan korkuyor hastaneye gittim hormon testi yaptı vajinadan kültür vs alındı kist felan hiçbişey çıkmadı Allah a şükür ama genede olmuyordu eşim de sperm testi oldu dedik belki bundandır onda da bişey çıkmadı, son çare dedim rahim filmi çektireyim belki tüplerimde sorun vardır salı günü çekildim bakalım neler olucak yaşımda 26 olucak 2 ay sonra kendimi geç kalmış gibi hissetmem normal mi bilmiyorum

Tam tamına 7 sene bekledim en son artık olmuyacagina karar verip yoluma baktığım ay hamile kalmışım ve hamile olduğumu 10 haftalıkken ogrenmistim

Ovülasyon testi kullandınız mı peki hiç
Selam yine ben heyecanıma ve form yazılarında karşıma çıkmanıza artık inanıyorum ki neredeyse hamilelik haberimi siz alacaksınız hahaha inşallah şimdi yine kafanızı şişireceğim şu işi bi Türlü düzgün yapamıyorum ve anksiyete olduğundan kafama çok yakıyorum malesef neyse size testlerimi atacağım öncelikle birde sorum olacak ben geçen ay gebelik testlerinde pozitif görüp sonradan negatif olan kişiyim bu ayda değerlendirmelerimi ayın 10 undan sonra malesef ki saat gece 00.00 den sonrası vs gibi yaptığım için günler ertesi gün sayılıyor biliyorsunuz yani 10 11 12 bu üç gün geceleri değerlendirdim ama çatlamayı kaçırmışım çatlama 13 ü aksamı oldu gece değil sizce bir ihtimalim var mı bu arada infocomfort geçen ay bitirdim bu ayda doktorum bir folik asit vermişti onu içiyorum b12 takviyeli biraz umudum varmı bir gebenin günlüğünde hamilelik haberlerinde çatlama değil sadece yumurtlamada bile ilişkisi tutan var Allahım herkesin gönlüne göre versin kimsenin kucağını boş bırakmasın h bir problemimiz yok 7 ayı geçti gebelik denemem ama sürekli yumurtlamaya denk getirdim diyemem biraz cahil ve bilgisizim üstelik tecrübesiz kimseye soramıyorum sadece buradan yardım almıyorum okuyan ve cevap yazan arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler bu arada testleri yanılmamak için 2 3 kez yaptım 😂

Eklentiler

• 51D24F44-C625-4EAD-AD93-4A9BE2300B47.jpeg
    51D24F44-C625-4EAD-AD93-4A9BE2300B47.jpeg
    75,1 KB · Görüntüleme: 22
  • D07C51D1-5C40-4601-8755-16D17B06FA35.jpeg
    D07C51D1-5C40-4601-8755-16D17B06FA35.jpeg
    70,9 KB · Görüntüleme: 21
X