1 Ocak 2011'i yeni hayata başlangıç kabul edelim

BEBEKKAFA

Yağmur'umu bekliyorumm:)
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2010
2.679
12
43
bugün 1 kasım....özellikle bugünü bekledim topiği açmak için...öncelikle yazım çok uzun olabilir ama mutlaka okuyun derim..en azından bu pislikten kesinlikle kurtulmak isteyenler mutlaka okusun...başka topikler var biliyorum ama bu yöntem olarak onlardan farklı olacak....tamamen sigara içmemizin psikolojik nedenleri ve sigarayı bırakmanın psikolojik yöntemleri üzerinde durmak niyetim....

son 1 aydır iyice kafama koymuş durumdayım...29 yaşımdayım 13 yıldır sigara içiyorum:KK17:

bir çok kez bırakmayı denedim ama yapamadım....en fazla 2 gün içmeden durabildim...

şu an nişanlıyım ve Allah'ın iziniyle 6,5 ay sonra evleniyorum...bu kez bu kadar kararlı olmamdaki en büyük sebep,ileride çocuk sahibi olma düşüncesi....genellikle sigara içenlerin hamile kaldığını öğrendiğinde sigarayı bıraktığını görüyorum.ama ben hamile kalmadan çok önce bırakmak istiyorum.ne kadar erken bırakırsam vücudum o kadar arınmış olacak bu pislikten diye düşünüyorum.:KK55:

o masum,tertemiz bebeği,içimde nikotin dolu kanımla büyütmek istemiyorum:KK5:
hiç bu kadar kararlı ve istekli olmamıştım sigarayı bırakma konusunda.

1 aydır kendimi yavaş yavaş buna alıştırmaya çalışıyorum.az içiyorum,zararlarıyla ilgili yazılar okuyorum,bırakanların öykülerini okuyorum,bebek sahibi olmakla ilgili,hamilelikle ilgili,sigaranın bebeklere,çocuklara zararlarıyla ilgili yazılar okuyor,resimlere bakıyorum...kendimi motive etmeye çalışıyorum...

bu zamana kadar hep "kendi sağlığım" için bırakma denemelerim oldu...midem rahatsız,4-5 sene önce endoskopiyle hafif çaplı reflüm olduğunu öğrendim,doktor sigarayı bırakmazsam kanser olabileceğimi söylemişti,gelin görün ki buna rağmen bırakamadım...
kendimi düşünerek,kendi sağlığıma zararlarını düşünerek bırakamadığımı ve bırakamayacağımı anladım.....çünkü hiç bişey "bebek" düşüncesi kadar beni motive etmedi...

yöntem olaraksa,denemelerimde hep birden bırakmak söz konusuydu....bu yüzdende başarısız oldum....düşündüm düşündüm ve kendime bu konuda baskı yapmadan,sıkıntıya sokmadan bırakmaya karar verdim...

peki nasıl olacaktı bu?

dediğim gibi,sigarayla ilgili yazılar okuyarak,resimlere,videolara bakarak kendimi sigaradan "soğutma" kararı aldım....elbette zorlu bir süreç ama kararlı olmak ve hayatta benim için en önemli,en değerli olan şey üzerine yoğunlaşmak çok yardımcı olacak diye düşündüm...bu en önemli şeyin en azından bu konuda kendim olmadığı aşikar:)) o zaman ne olabilir? nişanlı ve evlenecek biri için ilerisi adına en önemli şey bebek sahibi olmak....hele ki çocuklar ve bebekler konusunda benim gibi hassas biri için....:emir_bebek:

bunu yaparken kendimi kasmamaya karar verdim....örneğin bahsettiğim yazıları okurken bile sigara yakıyorum bazen...o yazıları o sigara eşliğinde içiyorum...bir yandan yazıyı okuyup bi yandan elimdeki sigara bakıyorum...inanın bunu yaparken sigaradan iğrenmeye başladığımı,eskisi gibi içime çekmediğimi çoğunu dışarı üflediğimi fark ettim....

bu arada beni sigara içmeye iten şeyleri düşündüm....neden sigara içiyordum ben?
stres,can sıkıntısı,boşluk,çevre faktörleri...vs
öyleyse bunların önüne geçecek bişeyler bulmalıydım kendime...

mesela yeni kararlar aldım...geçen kış spora gitmiştim...bu yıl bunu tekrarlamaya karar verdim...koşu bandında yürürken ne kadar zorlandığımı düşündüm....

1) spor yapmak bana destek olacak bir etken

boşluk....evet çalışmadığım için evde de yapacak bişey bulamadığım için sürekli bilgisayar karşısında oturup çok fazla sigara içiyorum...öyleyse bununda yerine bişey koymalıyım...
kendi çapımda yağlıboya resim yapıyorum nadirde olsa...resim kursuna gitmeye karar verdim...çok sevdiğim ve keyif aldığım bişey bu..beni de oyalayacak bişey....

2) resim kursuna gitmek,sıkıntımı giderecek,boşluktan kurtaracak,böylece sigarayı daha az düşüneceğim....

stres,çevre faktörü....

bir takım nedenlerden dolayı gün içinde kendimi stres altında,gergin hissediyorum ve hemen sigaraya sarılıyorum....işte benim için en zor kısım bu....b ununda çözümü evde durmamak...beni strese sokan ortam veya durumlardan uzak durmak....dediğim gibi spora ve resim kursuna gitmek bu noktada çok yardımcı olacak..diyelim ki bu strsi gece yaşıyorum o zaman da müzik açıp kulağımda son ses müzikle,ya da kitap okuyarak o anı atlatmaya çalışacağım....

büttün bunları yaparken kendimi kasmayıp,baskı yapmadan "gerçekten" canım istiyorsa bir tane yakarak yapacağım...ta ki 1 ocak 2011 e kadar....

evet 1 OCAK 2011 'i kendime milat olarak belirledim....

o zamana kadar tüm bu yazdıklarımı yaparak,kendime destek olarak,motive ederek,zorlamadan,azalta azalta sigaraya vedaya hazırlanacağım....

ve en son yılbaşı gecesi tüm bunlardan sonra bakalım canım ne kadar sigara içmek isteyecek,ne kadar isterse o kadar içip ertesi gün yeni bir yılla yeni bir başlangıç yapıp,sigarasız bir hayata başlayacağım....

bunu çok ama çok istiyorum....

evet tam 2 ay var...2 ay boyunca tüm kararlığımla savaşacağım...

benim gibi düşünen,bana destek olmak isteyen ya da bu yazıyı okuduktan sonra benimle birlikte bu yola girmek isteyenler varsa bekliyorum......birbirimize destek olalım....

unutmayın 2 ayımız var....kasmadan,kendimizi baskı altına sokmadan,rahatça,motive olarak sigarayı bırakacağız.....
bu yazıyı okuyan herkes hayatındaki en önemli en değerli şeyi düşünsün ve sigarayı onun için bırakma çabasına girsin....bu çok önemli...kendiniz için değil başka biri için yapın bunu....herkes neden sigara içtiğini ne zamanlar içtiğini düşünsün ve buraya yazsın...

sigara günlüğü tutalım....hergün buraya yaşadıklarımızı,hissettiklerimizi,kaç tane içtiğimizi,ne zaman ne sebeple içtiğimizi yazalım....dediğim gibi başka bir çok topik var böyle ama ben tarih veriyorum ve bunu zart diye değil,bilinçli olarak,kendi kendimize destek olarak yapmayı teklif ediyorum....herkes kendini en iyi kendi bilir....ona göre düşünün motive unsurlarınızı...

bakalım 1 ocak 2011 de kimler yeni bir başlangıç yapacak.....:KK64:

yazilanlari bastan sona okudum,, cok kez birakan ve en uzun 2 ay dayanabilen biri olarak sunu søyleyebilirim ; kesinlikle bir baskasi icin birakin.bunu sende cok guzel belirtmissin Benim 3 yasinda kizim var ve ne tesadufturki 1 kasim da icmiyecegim diyordum ve bugun tekrardan biraktim.. bu sefer kizimi dusunerek..

hemen daha onceki deneyimlerimi birakmak isteyenlere yazayim ,, ben nikotin sakiziyla birakiyorum.. yine satin aldim ve gunde 3 taneden fazla cignemiyorum ..sadece 3 gunn... sonrasinda alisiyorum inadimla beraber icmiyorum ve bitiyor gidiyor ... duzenli pilates yapan biriyim bu aralar yuruyuslerede basliyacagim..
bu arada gunde 10 taneden fazla sigara icmem 25 yasindayim asagi yukari 7 sene iciyorum ama feci nikotin bagimlisi olmusum gun gectikcede bu artiyor:KK43:

bu arada gecen sene 1 ocakta birakmistim bende.. 2 ay icmedim sonra esimden ayrildim v.s ust uste problemler yasadim canimin hic istemedigi bir anda salakca bir sigara yaktim øksure øksire ictim ondan sonrasi geldi ztn:KK43:
simdi psikolojik olarak cok iyi bir dønemmimdeyim bende uzun uzun yazdim:) bence hayatta kendiniz ve sevdikleriniz icin atacaginiz adim, ki bu sagliksa en basinda gelir hemen birakmayi deneyin ve burda birbirimioze destek olalim ,,, benim size verebilecegim en guzel birakma taktikleri ::::::

SPOR SPOR SPOR SPOR SPOR .........................
KRIZ ANLARINDA DUS KEYFI ..........................
KAHVE ICMEYIN DERLERYA BEN INADIMA O KAHVEYI ICTIM ,,INADIMADA O SIGARAYI ARAMADIM ,,INANIN KAHVENIN TADI BIR BASKA GUZEL........
SIGARADAN KORKMADIM BALKONA ICMEYE CIKANLARIN YANINDA BENDE GITTIM AMA TEMIZ HAVA ALMAK ICIN:KK66: GITTIM IZLEDIM MUHABBET ETTIM TEKRAR ICERI GIRDIK .........
VE SIGARANIN DAMARLAR UZERINDE VE CILT UZERINDE YAPTIGI ETKIYI BOL BOL OKUYUN:)
aklima gelirse dahada yazarim kizlar optum herkese kolay gelsin bugun benimle beraber birakanlar varsada birbirimize burda destek olalim:KK66:

bende varımm kızlar...Bizde eşimle bugün bırakmaya karar verdik.1 Kasım evlenme yıldönümümüz:)
Bende birçok kez bırakmayı denedim ama maalesef en fazla bir hafta dayanabildim sigarasızlığa.Bugün bile içtim desem.Sanki içimde birşey var ben sürekli sigara içmeye itiyor.Sigarayı bıraktığımda bir dakika bile aklımdan çıkmıyor.Bugün deliricek gibi oldum.Neden bu sigaranın esiri oldum diye kendimekızdım.Ağlayacaktım sinirimden :2:Bu nasıl bir illettir böyle.Midem bulana bulana içiyorum.Zevkte almıyorum ama içiyorum.Dua etmeye başladım artık sigaradan kurtulmak için.Birbirimize destek olalım ve kurtulalım bu pislikten.O bizi bitirmeden biz onu bitirelim.

yazilanlari bastan sona okudum,, cok kez birakan ve en uzun 2 ay dayanabilen biri olarak sunu søyleyebilirim ; kesinlikle bir baskasi icin birakin.bunu sende cok guzel belirtmissin Benim 3 yasinda kizim var ve ne tesadufturki 1 kasim da icmiyecegim diyordum ve bugun tekrardan biraktim.. bu sefer kizimi dusunerek..

hemen daha onceki deneyimlerimi birakmak isteyenlere yazayim ,, ben nikotin sakiziyla birakiyorum.. yine satin aldim ve gunde 3 taneden fazla cignemiyorum ..sadece 3 gunn... sonrasinda alisiyorum inadimla beraber icmiyorum ve bitiyor gidiyor ... duzenli pilates yapan biriyim bu aralar yuruyuslerede basliyacagim..
bu arada gunde 10 taneden fazla sigara icmem 25 yasindayim asagi yukari 7 sene iciyorum ama feci nikotin bagimlisi olmusum gun gectikcede bu artiyor:KK43:

bu arada gecen sene 1 ocakta birakmistim bende.. 2 ay icmedim sonra esimden ayrildim v.s ust uste problemler yasadim canimin hic istemedigi bir anda salakca bir sigara yaktim øksure øksire ictim ondan sonrasi geldi ztn:KK43:
simdi psikolojik olarak cok iyi bir dønemmimdeyim bende uzun uzun yazdim:) bence hayatta kendiniz ve sevdikleriniz icin atacaginiz adim, ki bu sagliksa en basinda gelir hemen birakmayi deneyin ve burda birbirimioze destek olalim ,,, benim size verebilecegim en guzel birakma taktikleri ::::::

SPOR SPOR SPOR SPOR SPOR .........................
KRIZ ANLARINDA DUS KEYFI ..........................
KAHVE ICMEYIN DERLERYA BEN INADIMA O KAHVEYI ICTIM ,,INADIMADA O SIGARAYI ARAMADIM ,,INANIN KAHVENIN TADI BIR BASKA GUZEL........
SIGARADAN KORKMADIM BALKONA ICMEYE CIKANLARIN YANINDA BENDE GITTIM AMA TEMIZ HAVA ALMAK ICIN:KK66: GITTIM IZLEDIM MUHABBET ETTIM TEKRAR ICERI GIRDIK .........
VE SIGARANIN DAMARLAR UZERINDE VE CILT UZERINDE YAPTIGI ETKIYI BOL BOL OKUYUN:)
aklima gelirse dahada yazarim kizlar optum herkese kolay gelsin bugun benimle beraber birakanlar varsada birbirimize burda destek olalim:KK66:

canım öncelikle hoşgeldin:)
ne güzel yazmışsın...hem kendine hem bana hem de bırakmak isteyen herkese destek olduğun için teşekkür ederim....

başkası için bırakma yönteminin çok etkili olduğunu düşünüyorum...herkes kendine birini seçebilir...evli olup çocuğu olanlar çocuklarını,benim gibi nişanlı olup evlenecekler ya da evli olup bebek düşünenler ileride sahip olacakları bebeklerini,bekarlar hayatlarında en çok değer verdikleri kişiyi vs.....inanın bu çok etkili....çünkü "sağlığına zararlı,yazık ciğerlerine,yapma kendine bunu" gibi sözleri yıllardır o kadar çok duyduk ki ve hepsine kulaklarımızı tıkadık...sigara tıkattı....hiç bir faydası olmuyor bunun....ama o minicik tertemiz masum bebişleri düşününce,insan kendinden iğreniyor....

ha bunun yanında tabiki bize zararlarınıda sürekli okuyup takviye yapmak lazım bi yandan:) mesela kalbimize ve beynimize oksijen gidişini engellemesi.....düşünsenize o pislik zehirli dumanla kalbimizi,bizi yıllarca yaşatacak ayakta tutacak kalbimizi nasıl yoruyoruz,o olmasa bir ottan farksız olacağımız beynimizi ne hale sokuyoruz...unutkanlıktan yakınıyormusunuz sizde benim gibi? sizce neden oluyor?hep o sigaranın marifeti....

kararlığından ötürü ve burda yöntemlerini paylaştığın için teşekkürler canım....her gün 2 satırda olsa gelip yaz olur mu:KK19:

bende varımm kızlar...Bizde eşimle bugün bırakmaya karar verdik.1 Kasım evlenme yıldönümümüz:)
Bende birçok kez bırakmayı denedim ama maalesef en fazla bir hafta dayanabildim sigarasızlığa.Bugün bile içtim desem.Sanki içimde birşey var ben sürekli sigara içmeye itiyor.Sigarayı bıraktığımda bir dakika bile aklımdan çıkmıyor.Bugün deliricek gibi oldum.Neden bu sigaranın esiri oldum diye kendimekızdım.Ağlayacaktım sinirimden :2:Bu nasıl bir illettir böyle.Midem bulana bulana içiyorum.Zevkte almıyorum ama içiyorum.Dua etmeye başladım artık sigaradan kurtulmak için.Birbirimize destek olalım ve kurtulalım bu pislikten.O bizi bitirmeden biz onu bitirelim.

canım sende hoşgeldin....

işte dediğim gibi "ben bugün bıraktım" demeyelim....ben kendimce bir tarih belirledim....anlamlı olsun diye 1 ocak....yeni bir yıla giricez,yeni bir hayat,tertemiz sigarasız.....o zamana kadarda kendime baskı yapmadan,bazen elimde sigarayla sigaranın zararlarını okuyarak kendimi yavaş yavaş sigaradan soğutup,iğrendirerek yapıam bunu....

bu şekilde çok zorlanmayız gibi geliyor...çünkü direk lönk diye bıraktım diyince sanki psikolojik bişey oluyor,oyuncağı elinden alınmış çocuk gibi daha fazla içme isteği uyanıyor....ama olayı kökünden derininden halletmek gerek...kendimizi sigarasızlığa hazırlamak gerek diye düşünüyorum....bişeye hazırlıksız yakalanmakkötü olur değil mi?:KK34:

dayanabileceğiniz en son safhaya kadar dayanmaya çalışın gün içinde...sonra yakın bi tane...onu içerkende kendinizi nasıl zehirlediğinizi izleyin,aynada kendinize bakın mesela içerken.....sonra netten sigarayla ilgili yazılar açıp okuyun....resimlere bakın....

evde eşyalara ya da kıyafetlerinize sinen kokusuna bakın...bu da etkili oluyor bende....iğrenççç kokuyor....:KK25:

bunları yaparken zaten bi süre sonra az içtiğinizi hatta canınızın pek istemediğini farkedeceksiniz....ama canınız isteyipte içtiğinizdede kendinizi suçlamayın demekki yeteri kadar yerleşmemiş kafanızda bazı şeyler diye düşünüp daha fazla okuyun....hatta gün içindeki tüm şikayetlerinizi sigaraya bağlayın...başınız mı ağrıyo sigara içmekten diyin,haliniz mi yok,sigara içmekten diyin vs....ondan soğumak için herşeyi deneyin....

ve her gün buraya yazın...:)) içsenizde yazın içmesenizde yazın....içtiyseniz kaç tane içtiniz,neden içtiniz onları yazın....

mesele ben bugün 4 tane içtim ....az öncede yemek yedim ve elim hemen sigaraya gitti....ama yakmadım..bekliyorum şimdilik...erteliyorum yemek sonrası sigarayı...ki en çok içilen zamanlardan biridir..yemek sonrası....

kızlar bende varımmmmmm :)): bugüne kadar sayısız denemelerim oldu hepsinde de yenildimm ama artıkk yoruldumm istemiyorum ama yinede içiyorum bazen 1 paketi buluyorr şuan sağlık sıkıntılarımda var dişlerimde problem var veee maliyeti 4 milyarı buluyor bunu ödemek beni zorlıycak hemde baya bi ama şunu hesapladım bir günde 5.5 tl ayda 165 tl ve yılda 1.980 tl 2.yılda 4.000 tl veeee ben artık ağlasamda patlasamda ne olursa olsun içmiycemm birbirimize destek verelimm gün gün yazalım birbirimizin ilacı olalımmm kızlarrr bende varımmmmmmmm :):)

bu arada sigara tv. de 21 adım varr sıkıntılı anınızda buraya girin ve okuyun iyi gelicektirr eminim :)

hülyaacım hoşgeldin sende aramıza....:KK42:

kendine ve bize desteğin için teşekkürler...

birlik olursak bırakabiliriz....destek çok önemli...motivasyon çok önemli....

yemek sonrası sigaramı içmedim halaa:21:

Tebrikleeeer :KK9:
Topiğin hayırlı olsun inşallah hem kendin kurtulursun hemde senin sayende başkaları kurtulur bu illetten..
Benim 3 ay bitti,geçenlerde çok sıkıntılı zamanlar geçirdim ve 1 paket sigara içtim,pişmanım ama ben kendimi hiç içmemiş sayıp kaldığım yerden devam ediyorum.Sigarayı neden bıraktığımı unutmuştum sanki,onları tekrar hatırlamış oldum..

Son düzenleme:
Tebrikleeeer :KK9:
Topiğin hayırlı olsun inşallah hem kendin kurtulursun hemde senin sayende başkaları kurtulur bu illetten..
Benim 3 ay bitti,geçenlerde çok sıkıntılı zamanlar geçirdim ve 1 paket sigara içtim,pişmanım ama ben kendimi hiç içmemiş sayıp kaldığım yerden devam ediyorum.Sigarayı neden bıraktığımı unutmuştum sanki,onları tekrar hatırlamış oldum..

teşekkürleerr....nadirem seni burda görmek güzel çünkü geçenlerde sigarayla ilgili bir topikte senin yazdıklarını okumuştum ve gerçekten çok motive edici olmuştu:KK19:

bende seni tebrik ediyorum....ben daha yolun başındayım,ama inşallah başaracağım...

az önce yemek sonrası sigaramı içtim....ama yemekten 1 saat sonra...yer yemez yakardım normalde....ve ayrıca bugünki 5.sigaram oldu....1 pakete yakın içiyordum aslında...

içtikten sonra kalbimin atışı hızlanıyor ve bu beni çok rahatsız ediyor:KK50:
elimde kalan o kokuuu...üfff pislikkk:KK25:

nadirem topiğe ara sıra uğramanı rica etsem...çünkü bırakmış biri olarak söylediklerinle gerçekten etkili olacağına inanıyorum....:KK16:

herkese merhaba;
bugün 17. günüm. sayısız denemem oldu. en uzun soluklusu bu...ben de oğlum için bıraktım. 5 yaşında ve ne zaman öleceğimizi soruyordu. şimdi misler gibikokuyorum, bol bol alışveriş yapıyorum, cildim düzelmeye başladı.umarım bir daha ağzıma almam. benbunu yazrken bile yanımda sigara ve dolu bir küllük var (eşimin). küllük iğrenç kokuyor. sigaradan yakmayı düşümüyorum bile...
bırakmayı düşünen herkese kolaylıklar diliyorum...

hülyaacım hoşgeldin sende aramıza....:KK42:

kendine ve bize desteğin için teşekkürler...

birlik olursak bırakabiliriz....destek çok önemli...motivasyon çok önemli....

yemek sonrası sigaramı içmedim halaa:21:

cnmm teşekkürler...
ben bugün zyban aldım daha kullanmadımm bi bu kalmıştı kullanmadığım bunuda aldım sonunda ):)::) ama bu defa olucak butun kalbimle inanıyorum bu illetten kurtulucazz :)En Büyük KK

herkese günaydınnn.Dün 4 sigara içerek kapanışı yaptım.Evde hiç içmiyorum zaten.Bugünde kahvaltının üzerine 1 tane içtim.Tadı iğrenç geldi.Pişman oldum içtiğime.Bugün kendime 3 hak tanıyorum.2 sigaram daha var onları da içtikten sonra bugünü kapatmış olucam.Allah hepimizin yardımcısı olsun.Bir an önce kurtulalım bu illetten.

Sigarasiz bir gunu geride biraktim ... bugun ayri bir guzel uyandimm cunku dun hic sigara icmedim ama 3 tane nikotin sakizi cignedim. ozellikle gece krizler biraz daha artiyor
2 gun sonra sakizida cope atacagim bugun iki tane cigneme hakkim var
yilmak yok savasa devam... insallah bu sefer bitmistir

sakizdan sonra bol naneli fresh sakiz seker ne varsa toplayacagim acayip kesiyor krizleri hehe:KK51:

selamlar..

bende 26 yaşındayım ve nişanlıyım,6 sonra evlenicem kısa bir süre sonrada anne olmak istiyorum.

10 yıldır sigara içiyorum ve 2-3 kez bırakmayı denedim. en uzun süren 10 gün kadardı ve yakınlarım bile pes etti, içte bizde kurtulalım sende kurtul dediler.

ağlama krizleri, sürekli gerginlik, çarpıntı.

tekrar başladım .. ama şimdi bende bırakmak istiyorum bi an önce. o aşamada yaşadığım sıkıntıları hamilelikte yaşamak kat kat zor olur çünkü tahmin edebiliyorum. zaten bir grip olsam en az 2 ay etkisi geçmiyor, dişler sararıyor,leş gibi kokusu bi yandan.

ama şuda var şu an işimde çok sıkıntı yaşıyorum ve burada çalışanların neredeyse hepsi sigara tüketiyor ve baya yoğun bi şekilde.

buradayken bırakmam çok zor, ne zaman azaltmaya kalksam daha çok içmeye başladığımı farkediyorum..

bence azaltma filan yalan oluyor . bi anda söküp atmak lazım .
Ayşe Arman'ın köşesinden sigarayı bırakma aşamalarını takip etmiştim

çok fazla su içmiş, her canı istediğinde en az 1 bardak su içmiş dediğine göre. sürekli pet şişeler taşımış yanında ve sigarayı bırakırken kilo almak yerine kilo bile vermiş.

bu işe yarayabilir belki

Yazın bir harikaydı canım baştan aşağı okudum ve kesinlikle bende varım diyorum..
Bende acayip azalttım bazen günde 2 tane içiyorum ama onu bile içmek istemiyorum artık..

1 Ocak Gel ve Temizle içimiziii.. :KK19:

Second sanada katılıyorum acayip güzel olur hem kilo vermiş hemde o lanetten kurtulmuş oluruzz..
Güzel ve anlamlı bir topik olmuş bebekimm :KK34:

Şimdiden hepimize başarılar dilerim..

herkese merhaba;
bugün 17. günüm. sayısız denemem oldu. en uzun soluklusu bu...ben de oğlum için bıraktım. 5 yaşında ve ne zaman öleceğimizi soruyordu. şimdi misler gibikokuyorum, bol bol alışveriş yapıyorum, cildim düzelmeye başladı.umarım bir daha ağzıma almam. benbunu yazrken bile yanımda sigara ve dolu bir küllük var (eşimin). küllük iğrenç kokuyor. sigaradan yakmayı düşümüyorum bile...
bırakmayı düşünen herkese kolaylıklar diliyorum...

canım süpersin...hoşgeldin öncelikle...

17.gün haa...bravoo...:KK9:
oğlunun sana daha çoook ihtiyacı var,uzun yaşamalısın,sağlıklı olmalısın:KK54:
sakın yakmaaa,17 gün çok iyi bi süre...bu kadar zaman içmeden durabildiysen gerisi gelecektir....ben 2 günü geçemedim hiç hayatımda:KK43:((

herkese günaydınnn.Dün 4 sigara içerek kapanışı yaptım.Evde hiç içmiyorum zaten.Bugünde kahvaltının üzerine 1 tane içtim.Tadı iğrenç geldi.Pişman oldum içtiğime.Bugün kendime 3 hak tanıyorum.2 sigaram daha var onları da içtikten sonra bugünü kapatmış olucam.Allah hepimizin yardımcısı olsun.Bir an önce kurtulalım bu illetten.

harikasın canım...4 sigara çok iyi.....her gün alıştığımız zamanlarda içmeyip sonra bi tane yakınca ne kadar iğrenç geliyor di mi tadı,kokusu....içince pişmanlık duyuluyor evet....başladığım güne lanet ediyorum....:KK4:
aminnn canımm Allah yardımcımız olsun....:KK31:
selamlar..

bende 26 yaşındayım ve nişanlıyım,6 sonra evlenicem kısa bir süre sonrada anne olmak istiyorum.

10 yıldır sigara içiyorum ve 2-3 kez bırakmayı denedim. en uzun süren 10 gün kadardı ve yakınlarım bile pes etti, içte bizde kurtulalım sende kurtul dediler.

ağlama krizleri, sürekli gerginlik, çarpıntı.

tekrar başladım .. ama şimdi bende bırakmak istiyorum bi an önce. o aşamada yaşadığım sıkıntıları hamilelikte yaşamak kat kat zor olur çünkü tahmin edebiliyorum. zaten bir grip olsam en az 2 ay etkisi geçmiyor, dişler sararıyor,leş gibi kokusu bi yandan.

ama şuda var şu an işimde çok sıkıntı yaşıyorum ve burada çalışanların neredeyse hepsi sigara tüketiyor ve baya yoğun bi şekilde.

buradayken bırakmam çok zor, ne zaman azaltmaya kalksam daha çok içmeye başladığımı farkediyorum..

bence azaltma filan yalan oluyor . bi anda söküp atmak lazım .
Ayşe Arman'ın köşesinden sigarayı bırakma aşamalarını takip etmiştim

çok fazla su içmiş, her canı istediğinde en az 1 bardak su içmiş dediğine göre. sürekli pet şişeler taşımış yanında ve sigarayı bırakırken kilo almak yerine kilo bile vermiş.

bu işe yarayabilir belki

merhaba hoşgeldin....

sende benim gibi sigarasızlıktan çok fazla etkilenenlerdensin...benimde bi süre içmeyince gözlerim kapanmaya,başım dönmeye başlıyor...bütün vücudum geriliyor,sinirim tavan yapıyor....:KK36:konsantrasyonum sıfır oluyo:KK28:

azaltma olayına gelince...bazı insanlar birden kesip atabiliyor ama bazılarında (ki bunun bizim gibi olanlarda olduğunu düşünüyorum) azaltarak bırakmak daha iyi oluyor....

mesela sen ve ben sigarasızlığa tahammül etmekte zorlanan,etkilerini çok daha yoğun yaşayan insanlarız o nedenle azaltarak,kendimize eziyet etmeden,krize sokmadan okuyarak,bünyeyi hem fiziksel hemde psikolojik olarak buna alıştırarak bıraksak daha kolay olur gibime geliyor...

bu arada bugün 11.30 da kalktım...kahvaltı yaptım ve sigara yakmadım....az önce saat 14.00 da 1 tane içtim.....bu 3 saat boyunca ara ara krizler yaşadım...gözlerim birbirine giriyor,hatta göz bebeklerim büyüyormuş gibi hissettim...3 saat dayanabildim....

şimdi plates yapıcam..sonrada kek yapıcam:KK53:bi sonraki sigarayı ne zaman içicem bakalım....

ve şunu anladım kahvaltıdan sonra sigara içmemek için dişimi fırçalamak iyi oluyor....dişlerimi fırçalayınca ağzımdaki o temizlik hissini sigarayla bozmak istemiyor insan....deneyin...hatta ben her sigara içme isteği geldiğinde bunu yapmayı düşünüyorum..su içmek,diş fırçalamak,naneli sakız çiğnemek....hepsi etkili...
kolay gelsin herkeseeee:KK54::KK54:

Yazın bir harikaydı canım baştan aşağı okudum ve kesinlikle bende varım diyorum..
Bende acayip azalttım bazen günde 2 tane içiyorum ama onu bile içmek istemiyorum artık..

1 Ocak Gel ve Temizle içimiziii.. :KK19:

Second sanada katılıyorum acayip güzel olur hem kilo vermiş hemde o lanetten kurtulmuş oluruzz..
Güzel ve anlamlı bir topik olmuş bebekimm :KK34:

Şimdiden hepimize başarılar dilerim..

duqiiiiimmm hoşgeldin canımmm:KK16:
çok sevindim gelmenee...ve bu yola girmenee:KK66: teşekkür ederim canımm

günde 2 tane içmeyi başarabiliyorsan çok güzel tatlım....

ben şimdilik sayı sınırlaması koymadım gibi ama eskisi gibi 1 pakete yakın içmiyorum...6-7 tane falan içiyorum....bunu kasım sonuna doğru günde 5e düşürücem...(hiiç kasmıyorum kendimi görüyorsunuz)...aralıkta spor salonuna başlıyorum yine...ve sporun etkisiyle eminim o 5 2 ye falan düşecek....birde resim kursuna başladım mı zaten sigarayı düşünmek için daha az vaktim olacak.....böyle böyle 1 ocağa kadar 2-3 tane içsem 1 ocakta o 2-3 taneden vazgeçmekte kolay olacaktır....çünkü vücut 2-3 taneye alışmış olacak...düşünsenize günde 1 pakete alışmış bir bünyeyi birdenbire o 1 paketten mahrum bırakmak mı daha kolay yoksa günde 2-3 taneye alışmış bir bünyeyi 2-3 taneden mahrum bırakmak mı?demek istediğimi anlatabiliyorumdur umarım....

ben şuna da benzetiyorum biraz bunu...antidepresanlarda birden bire kesilmez mesela...atıyorum 6 ay bi ilacı kullandıysanız doktorunuz bırakma aşamasında dozunu azaltır....bünyeyi bırakmaya alşıtırmaktır burdaki amaç....birden bire kesince çok değişik ve yoğun etkiler görülür ama doz azaltılarak bırakınca bu etkiler en aza iner ve yok olur....aynı mantık gibi geliyor.....:KK34:

sabah 11.30 dan bu saate kadar 3 tane içtim.....büyük başarı benim için....

şimdi 4.yü yakıcam....nikotin dozajım baya azaldı:KK53:

gün içinde aklıma geldiğinde bişeylerle meşgul olmaya çalıştım...özellikle mutfak bu konuda baya yardımcı oluyor...yemek yaptım,kek yaptım...o anlık krizleri bu şekilde atlatmaya çalıştım...televizyona baktım,kitap okudum....su içtim....

Allahımm sen yardım et,inşallah kurtulucam şu pisliktenn....

X