1 Ay sonra düğünüm vardı. Nefes alamıyorum.. 🥹Her gelen akıla çok ihtiyacım var..

Geri dönmeyi düşünmüyorum sadece kalbim çok acıyor onurum gururum emeklerim yerle bir oldu .. başka bi kadını bana tercih etti senelerimi yaktı başkasını sevmeseydi bana karşı bu kadar değişmezdi önceden asla böyle biri değildi çünkü kıskanırdı kıyamazdı son zamanlarda ne giydiğine karışır olmuştu ne beni merak eder olmuştu önceden wp dan çevrimiçi olsam kimle konuşuyorsun diye soran insan benimle ilgili hiçbiseyi umursamaz olmuştu hissediyordum ama konduramıyordum
Üzüntüden mi böyle saçmalıyorsunuz. Sevginin kıyafete karışmakla, whatsupı takip etmekle ne alakası var? Bunlar sizin umursama dediğiniz, aslında size yapılan büyük bir saygısızlık.

Sekil A konu sahibi. Siddet gormus bilmem ne hayallerim vardi, emeklerim vardi diyor. Biraz dertlesecek sonra gidip evlenecek. Sonra gelip konu acacak esim evlenmeden once cok iyiydi ne olduysa evlenince oldu ya da cocuktan sonra oldu diyecek. Ozunde cok iyi biridir sok oldum diyecek.
Kesinlikle ben de böyle düşünüyorum. Barışıp evlenecektir.
Özelikle "evlenmeden önce çok iyiydi, giydiğime karışırdı" falan neden evlenince böyle oldu bilmiyorum.
Ha bir de kazara hamile kaldım meselesi var😂😂😂
Hikaye hep aynı...

Eğer dediğiniz gibi sevgilisiyle durumları eşitlemek için evleniyorsa evlendikten kısa bir süre sonra boşar sizi. Bu sefer de diğer kadına gider. Bir iki ay mutlu olacaksınız belki ama dediğinize göre boşanmış kişiyle evlenmek hoş karşılanmıyormuş. Siz bu durumda napacaksınız? O psikolojiyi kaldırabilir misiniz?

Aldatma olmasa bile size daha nişanlıyken saygısı olmayan kişiyle evlenmek niye? Şiddet ve küfür normal değil ki. Bunun bir de zamanla katlanacağını düşünün.

Bir değil sanki Dünya kadar derdim var ve ben altında eziliyorum.
Üstünden aylar geçmesine rağmen hiç bişeyi atlatamadım içim paramparça.
Burda açılan eski konular okunabiliyor sanırım ben çok kötüyken arkadaşım burdan benim adıma konu açmıştı bana sizden gelen yorumları okuyup biraz olsun aklımın başıma gelmesini sağlamak için. Ondan tekrar konu açmasını istedim ama bana kendin aç en azından sorulan sorulara kendin cevap ver kendin oku dedi ben konuya senin kadar hakim olamam dedi.

5 yıllık sevgilimle nişanlandıktan kısa süre sonra aldatıldığımı öğrendim hemde uzun süreli yaklaşık iki sene kadar birliktelermis. Olayları tam araştırınca ortaya çıktı. Yani benimle nişanlanırken hayatında başka birisi varmış. Bana karşı eskisi gibi olmadığını içten içe hep seziyordum en ufak kavgamızda hakaretler küfürler yol orda demeler S*** G (Defol) demeler bana karşı değiştiğini söylediğimde sen hastasın demeler. Utanarak söylüyorum ki şiddet de gördüm dört beş defa 🥹 Kalbim paramparça olmasına rağmen her seferinde affettim çünkü çok seviyordum. Sinirle yaptım deyip her seferinde beni ikna ediyordu. Küfür hakaret şiddet herseye katlandım taaa ki beni başka biriyle 2 sene boyunca aldattığını öğrenene kadar. Nefes alamıyorum düğünümüz vardı hayallerim vardı emeklerim vardı.

Beni aldattığı kişi de evlenip ayrılmış 1 çocuklu biriymiş öyle güzel şeyler yazıp öyle güzel konuşmalar yapmış ki ona ben öğrenmesem benimle evlenip yine onunla görüşmeye devam edecekti sanırım. Karadenizliyiz buralarda çoğunluk bekar birinin evlenip ayrılmış biriyle olması bile hoş karşılanmaz aileler istemez bide çocuk olunca hepten karşı çıkılır küçük bir yerdeyiz.

Sanırım benimle o yüzden evlenmek istedi belkide şartları eşitleyip tekrar ona dönecekti. Bu olay ortaya çıktıktan sonra konuşmak halletmek istedi hata yaptım dedi hersey hazırdı aslında ev eşya uzun süreli bir birliktelik olduğu için. Ne yapacağım be düşüneceğim bilmiyorum yarım yamalak anlatmaya çalıştım ağlarken merak ettiğiniz şeyler olursa tekrar yazarım yorumlara .. Bana söyleyeceğiniz şeylere ihtiyacım var. Bu affedilir bişey mi ? Düğün tarihi yaklaştıkça bizi barıştırmaya çalışıyorlar 🥹

‼️ Sizce ailesi o kadını kabul etmez diye mi benimle evlenmek istedi evin tek çocuğu bilindik esnaf bir aile . O kadın onu bırakmadığı sürece de bırakmaz onu değil mi vazgeçmez. Olan bana oldu 🥹
Pardonda neden ağlayarak buraya yazıyorsun? Yapman gereken evlenmeden ayrılmak. Yerinde olsam herkese anlatırdım bu durumu ailesine aileme arkadaşlarına arkadaşlarıma herkese onurum gururum ve haysiyetim ile de ayrılırdım.

Hayatındaki insanın evlenmiş ayrılmış çocuğunun olması bir şeyi değiştirmez. Paylaşımlarınız ne olduğunu bilemezsiniz.

Siz sizinle olan kısmı ile ilgilenin adatılmışsınız bunu. Ötesi yok. Bu durumu kabullenmek istiyorsanız düğünü bekleyin ki bu da onursuzluk anlamına gelir nişanlınız olacak şahsiyettenden saygı beklemeyin asla size saygı duymayacak.

önceden asla böyle biri değildi çünkü kıskanırdı kıyamazdı son zamanlarda ne giydiğine karışır olmuştu ne beni merak eder olmuştu önceden wp dan çevrimiçi olsam kimle konuşuyorsun diye soran insan benimle ilgili hiçbiseyi umursamaz olmuştu hissediyordum ama konduramıyordum
Aaa, bu ne be? Halam bana niye çevrim içisin dedi diye son görülme ne varsa hepsini kapamıştım 🤣 Bu kıskanmaktan daha çok size güvenmemek.

Şu yorumu okuyunca çok ağladım. Neden ben b kadar güçlü olamadım dik duramadım kendimi bu kadar ezdirdim bi başkasına tercih edilmek öyle zor birşeymiş ki .. Öğretmenim cahil biri de değilim ama bana neler oldu bu hale nasıl geldim inanın bilmiyorum aklım almıyor kalbim almıyor. Ve en kötüsü herseyi yaşadık senelerce herseyin ilkini onunla yaşadım beni aldatırken bile benimle birlikte oluyordu bi insan sevmediği birine nasıl dokunur 🥹🥹
Sizi yorup sıkan şey sevişip bekaretiniz vermeniz ise emin olun bunu önemsemeyen çok insan var. Hayatınızda ki şahsiyet belli ki çok eşlilikten yana. Dik dur. sevmişsin yaşamışsın bundan asla utanma.

Burda açılan eski konular okunabiliyor sanırım ben çok kötüyken arkadaşım burdan benim adıma konu açmıştı bana sizden gelen yorumları okuyup biraz olsun aklımın başıma gelmesini sağlamak için. Ondan tekrar konu açmasını istedim ama bana kendin aç en azından sorulan sorulara kendin cevap ver kendin oku dedi ben konuya senin kadar hakim olamam dedi.

5 yıllık sevgilimle nişanlandıktan kısa süre sonra aldatıldığımı öğrendim hemde uzun süreli yaklaşık iki sene kadar birliktelermis. Olayları tam araştırınca ortaya çıktı. Yani benimle nişanlanırken hayatında başka birisi varmış. Bana karşı eskisi gibi olmadığını içten içe hep seziyordum en ufak kavgamızda hakaretler küfürler yol orda demeler S*** G (Defol) demeler bana karşı değiştiğini söylediğimde sen hastasın demeler. Utanarak söylüyorum ki şiddet de gördüm dört beş defa 🥹 Kalbim paramparça olmasına rağmen her seferinde affettim çünkü çok seviyordum. Sinirle yaptım deyip her seferinde beni ikna ediyordu. Küfür hakaret şiddet herseye katlandım taaa ki beni başka biriyle 2 sene boyunca aldattığını öğrenene kadar. Nefes alamıyorum düğünümüz vardı hayallerim vardı emeklerim vardı.

Beni aldattığı kişi de evlenip ayrılmış 1 çocuklu biriymiş öyle güzel şeyler yazıp öyle güzel konuşmalar yapmış ki ona ben öğrenmesem benimle evlenip yine onunla görüşmeye devam edecekti sanırım. Karadenizliyiz buralarda çoğunluk bekar birinin evlenip ayrılmış biriyle olması bile hoş karşılanmaz aileler istemez bide çocuk olunca hepten karşı çıkılır küçük bir yerdeyiz.

Sanırım benimle o yüzden evlenmek istedi belkide şartları eşitleyip tekrar ona dönecekti. Bu olay ortaya çıktıktan sonra konuşmak halletmek istedi hata yaptım dedi hersey hazırdı aslında ev eşya uzun süreli bir birliktelik olduğu için. Ne yapacağım be düşüneceğim bilmiyorum yarım yamalak anlatmaya çalıştım ağlarken merak ettiğiniz şeyler olursa tekrar yazarım yorumlara .. Bana söyleyeceğiniz şeylere ihtiyacım var. Bu affedilir bişey mi ? Düğün tarihi yaklaştıkça bizi barıştırmaya çalışıyorlar 🥹

‼️ Sizce ailesi o kadını kabul etmez diye mi benimle evlenmek istedi evin tek çocuğu bilindik esnaf bir aile . O kadın onu bırakmadığı sürece de bırakmaz onu değil mi vazgeçmez. Olan bana oldu 🥹
Hala ne yapacağımı bilmiyorum diyorsun sana akıl veremeyiz versekte sen uygulamayacaksın.. anlattıkların hangi birine kadın olarak üzüleyim şaşırdım. Sevebilirsin herkesin sevme hakkı var ama böyle insan sevilmeye değer mi karşılıksız sevgi , şiddet saygısızlık , yalan , aldatma. Herşey var! Nekadar mutlu olacaksın? Yani yapılması gereken şeyler ortada rezil edeceksin herkese güle güle deyip tekmeyi koyacaksın. Evlenirsen bu yaşadıklarının aynısını ama daha şiddetli daha kötü versiyonunu yaşayacaksın çok büyük ihtimalle sonra hamile kalacaksın ne yapayım dieceksin.. hepsi yaşandı hepsi okundu burda üzgünüm senin adına.. bir insan hayatta bencil olmazsa çok üzülür ben bunu geç öğrendim bazen bencil olup önce ben demesini bilmeli. Bu özellikle senin durumunda olan kişiler yapmalı bencil olup kıymetini bilirsen mutlu olursun. Bırakmasını ve hayır demesini öğrenmelisin. Seni hasta eden şeyleri bırakmalısın. Elbette sana hastasın der.. uyduruyorsun der.. adam yapıp yapıp sana geliyor boomerang gibi .. seni daha çok hasta yapar o it.

Hala ne yapacağımı bilmiyorum diyorsun sana akıl veremeyiz versekte sen uygulamayacaksın.. anlattıkların hangi birine kadın olarak üzüleyim şaşırdım. Sevebilirsin herkesin sevme hakkı var ama böyle insan sevilmeye değer mi karşılıksız sevgi , şiddet saygısızlık , yalan , aldatma. Herşey var! Nekadar mutlu olacaksın? Yani yapılması gereken şeyler ortada rezil edeceksin herkese güle güle deyip tekmeyi koyacaksın. Evlenirsen bu yaşadıklarının aynısını ama daha şiddetli daha kötü versiyonunu yaşayacaksın çok büyük ihtimalle sonra hamile kalacaksın ne yapayım dieceksin.. hepsi yaşandı hepsi okundu burda üzgünüm senin adına.. bir insan hayatta bencil olmazsa çok üzülür ben bunu geç öğrendim bazen bencil olup önce ben demesini bilmeli. Bu özellikle senin durumunda olan kişiler yapmalı bencil olup kıymetini bilirsen mutlu olursun. Bırakmasını ve hayır demesini öğrenmelisin. Seni hasta eden şeyleri bırakmalısın. Elbette sana hastasın der.. uyduruyorsun der.. adam yapıp yapıp sana geliyor boomerang gibi .. seni daha çok hasta yapar o it.
Ben zaten öğrendiğim an bitirdim bu işi üstünden baya zaman geçti dönmedim burada barışıp affedip evlenecekmişim gibi konuşup saçma sapan aşağılamalar yapmaya çalışanlar var konunun bununla alakası yok ben sadece düğüm tarihi alınmıştı o yaklaştıkça içinden çıkılmaz bi üzüntünün kalp kırıklığının içine düştüm hayallerim emeklerim vardı beş yılımı verdim neler çektim nelere katlandım ama karşılık olarak kocaman bir hayal kırıklığı ile ortada kaldım aşamıyorum elbet geçecek ama ne zaman bilmiyorum

Sizi yorup sıkan şey sevişip bekaretiniz vermeniz ise emin olun bunu önemsemeyen çok insan var. Hayatınızda ki şahsiyet belli ki çok eşlilikten yana. Dik dur. sevmişsin yaşamışsın bundan asla utanma.
Bundan utanmıyorum zorla kimse bişey yaptırmadı hatta benden bu anlamda da uzaklaştığını hissettim ama hep sıkıntım var düğün stresim var falan diye geçiştirdi beni. Ben istedikçe kaçtı çoğunluk sebebi de zaten ortaya çıktı beni istemiyormuş artık gönlünü hoş ettiği varmış

Bundan utanmıyorum zorla kimse bişey yaptırmadı hatta benden bu anlamda da uzaklaştığını hissettim ama hep sıkıntım var düğün stresim var falan diye geçiştirdi beni. Ben istedikçe kaçtı çoğunluk sebebi de zaten ortaya çıktı beni istemiyormuş artık gönlünü hoş ettiği varmış
Üzüldüm. Bir insana verilecek en büyük ceza onu terk etmektir. Terk et. Kendini sev hayatını sev. Hatta bu yaşadıklarını bile. Düğünü bekleme.

Allah kurtarmış seni. Daha ortada evlilik yokken bile şiddet varmış aldatma varmış kim bilir aynı evin içine girince neler neler olurdu. Sen sevdigin için her şeye katlanirken o sana çok afadersin hayvan gibi davranacak seni dövecek sonra başka kadınlara gitmeye devam edecekti.Bunları düşün ve en doğru kararı verdiğini bil. Belli ki seni paravan olarak kullanıp kendi hayatına devam edecekti seninde hayatın zehir olacakti. Belki çocuğunuz olacaktı terk edecekti seni bu sefer burda küçük bebegim var eşim aldatiyor babasız büyüsün istemiyorum ne yapacağım diye konu açacaktın. Evet şuan yaşadıkların da çok kötü şeyler ama beterin beteri var bence şükret şimdi ki haline. En azından evlenmeden farketmissin zararından neresinden dönersen kâr.
Olmaz o çocukla kim ne derse desin affetme baktın herkes çok üstüne geliyor elinde kanıtın varsa aç göster bu haysiyetsiz beni 2 yıldır aldatıyormus de. Üstelik sana şiddet uygulamış bir değil iki değil. O kadını terk etse de dönme aç gözünü kendine değer ver kimseyi umursama. Kendine yeni bir sayfa açmaya bak. İnsallah her şey gönlünce olur.
Bu işin geri dönüşü yok zaten öğrenince bitirdim . Sizin söylediklerinizi yakın arkadaşlarım da söyledi şu an sana kıyamaması üstüne titremesi gereken zamanlar da vuran aşağılayan kırıp döken üstüne bide aldatan insan aynı evin içine girince nasılsa artık gidemez diyerek hersehin en kötüsü yapar dedi 😢 oysaki ben yıllarca bu anı beklemiştim o kadar kötüyüm ki geçecek ama ne zaman bilmiyorum

offf 😒😒😒

Çok ciddi yazdım. Ben burada her konuda ayrıl demiyorum artık. Bakıyorum daha önce aldatma, şiddet, kumar vb şeyleri affetmişse sakın adamı bırakma diyorım. Bir kız kardeşim ve bir sürü kız kuzenim var evlilik çağında. Gelir bizlere masumlara musallat olacağına bunu kabul edip susup hala hüüü hüüü dövüyodu ama aşığım hüüğ diye ağlayan kadınlarla evlensiler
demek ki kalbi kötü olan tek eski nişanlım değilmiş. Konuma lütfen yorum yapmayın. Ben burda barışıp affetmek gibi biseyden bahsetmedim olayı öğrenir öğrenmez bu işi bitirdim zaten. Sadece hayal kırıklıklarım canımı yakıyor beş senemi verdim kolay değil ama siz gelmiş burda yaşamadığınız acıyla dalga geciyorsunuz. Kalbinizi temiz tutun yoksa Allah sizi aynı şeylerle sınar

demek ki kalbi kötü olan tek eski nişanlım değilmiş. Konuma lütfen yorum yapmayın. Ben burda barışıp affetmek gibi biseyden bahsetmedim olayı öğrenir öğrenmez bu işi bitirdim zaten. Sadece hayal kırıklıklarım canımı yakıyor beş senemi verdim kolay değil ama siz gelmiş burda yaşamadığınız acıyla dalga geciyorsunuz. Kalbinizi temiz tutun yoksa Allah sizi aynı şeylerle sınar

Yav adam sana siddet uygulamis, sen hala benden uzaklasti diyorsun. Tutturmussun emek verdim. Ne emegi verdin bu adama okuttun mu? Buyuttun mu? Yemeyim yedirdin, giymeyip giydirdin mi? Kalbini nasil bu kadar temiz tutuyorsun anlatsana biraz? Camasir suyuyla mi yikiyorsun?

O kadından ayrılmış mı peki, sizi barıştırmak isteyenler senin ailenden kişiler mi? Sakın barışma çok mutsuz olursun.

Yav adam sana siddet uygulamis, sen hala benden uzaklasti diyorsun. Tutturmussun emek verdim. Ne emegi verdin bu adama okuttun mu? Buyuttun mu? Yemeyim yedirdin, giymeyip giydirdin mi? Kalbini nasil bu kadar temiz tutuyorsun anlatsana biraz? Camasir suyuyla mi yikiyorsun?
5 sene anasını bubasını ikna etsin diye beklemiş. Emek bu.

O kadından ayrılmış mı peki, sizi barıştırmak isteyenler senin ailenden kişiler mi? Sakın barışma çok mutsuz olursun.
Hayır benim ailem istemiyor kesinlikle. Ama bence ayrılmadı ayrılmazda. Mesajlarında ne olursa olsun senden asla vazgeçmem yazmıştı. Elimden başka bişey gelse sana bunları asla yaşatmazdım falan. O an anladım ailesine kabul ettiremeyeceği için beni kullanmış

Küfür ve hakaretin affı olmaz.
Şiddetin, dayağın affı olmaz.
Aldatmanın affı olmaz.

Karşınızdaki şeref yoksunu herşeyi yapmış ama "seviyorum, affettim" diyorsunuz. Hep diyorum, şu kk da gördüğüm konulara bakıyorum da "nasıl aşkmış bu kardeşim" diyorum. İnsan aşk adı altında dayak yemeyi, haraket işitmeyi, aldatılıp kadınlık gururunun yerle bir edilmesini nasıl kabul edebilir. Şeref yoksunu bir herife kendinden çok böyle bir anlamı nasıl yükleyebilir.

"Bizi barıştırmaya çalışıyorlar" diyorsunuz ancak ardından "O kadın onu bırakmadığı sürece de bırakmaz onu değil mi vazgeçmez" diyorsunuz. Kadından vazgeçeceğini söylesek hemen barışacaksınız gibi geldi bana açıkçası.

Adam dayak atmış sonra "Sinirle yaptım deyince" affetmişsiniz. Barışırsanız ne olacak peki, düğünden önce cerrahi işlemle ş*refsizin sinirleni mi aldıracaksınız? Bu yapamayacağınıza göre evlenirseniz her sinirinde dayak yemeyi, haraket işitmeyi, küfür duymayı kabul edeceksiniz.

Geri dönmeyi düşünmüyorum sadece kalbim çok acıyor onurum gururum emeklerim yerle bir oldu .. başka bi kadını bana tercih etti senelerimi yaktı başkasını sevmeseydi bana karşı bu kadar değişmezdi önceden asla böyle biri değildi çünkü kıskanırdı kıyamazdı son zamanlarda ne giydiğine karışır olmuştu ne beni merak eder olmuştu önceden wp dan çevrimiçi olsam kimle konuşuyorsun diye soran insan benimle ilgili hiçbiseyi umursamaz olmuştu hissediyordum ama konduramıyordum

Ve siz buna sevgi diyorsunuz öyle mi?
Giyime karışan, online olunca hesap soran, sizin deyiminizle kıskanan (!) ayılara "ay, ne güzel beni seviyor da karışıyor" değil "höööst, sen kimsin de benim giyimime karışıyorsun." denir ve kapı gösterilir.
Bir ilişkide değer ve saygı görmenin ne demek olduğunu anlamadığınız, karşınızdaki herife maço (!) deyip gözlerinizde kalplerle baktığınız sürece de yaşadıklarınızdan farklısını yaşamazsınız.

Son düzenleme:
Bu işin geri dönüşü yok zaten öğrenince bitirdim . Sizin söylediklerinizi yakın arkadaşlarım da söyledi şu an sana kıyamaması üstüne titremesi gereken zamanlar da vuran aşağılayan kırıp döken üstüne bide aldatan insan aynı evin içine girince nasılsa artık gidemez diyerek hersehin en kötüsü yapar dedi 😢 oysaki ben yıllarca bu anı beklemiştim o kadar kötüyüm ki geçecek ama ne zaman bilmiyorum
Profesyonel destek alıyor musunuz? Bu sürecin hemen geçmesini beklemeyin ne kadar kötü olsa da içinizde büyüttügünüz sevginin geçmesi elbette zaman alacak. Şuan bir yas sürecindesiniz kolay şeyler değil yaşadıklarınız. Kendinize yüklenmeyin, acınızı yaşayın zamana bırakın ve kesinlikle profesyonel destek alın

X