09:00 - 18:00 Kesintisiz Muhabbet

Zaten düşünmeden yaşamak olanları hasır altına atmana sebep olur, gerek yok, elbette düşünecek ve acı cekeceksin. Ağlayacaksın, sızlayacaksın ki acın yavas yavas dinip yaran kabuk bağlasın. Bu demek değil ki Allah'a isyan ediyorsun, sen acınla yaşamayı öğreniyorsun.

Seninle ya da başka birşeyle ilgisi yok inan bana. Benim suanda hamile olmam doğumumun sağlıklı olacağının garantisi mi sence? Rabbim kim bilir ne yazdı benim alnıma....

Çilek maşallah Allah bize de o günleri göstersin
11 kilo aldım demiştin sanırım, kaçını verdin

Bak bunu hep düşünüyorum türkiyeye geldim eşimin akrabalarına herşeyi baştan anlatmak zorunda kaldım doğal olarak isyan etme ağlama diyor herkes. Hafife mi alıyorlar yoksa anlamıyorlar mı bilmiyorum. Ağlamasam üzülmesem adım anne olurmuydu? Isyan etmiyorum içimi Allah biliyor ama üzülüyorm özlüyorum... Öyle tabi ki canım hayatta hiç bir şeyin garantisi yok. Ama ne mutlu sana ki bunun farkındasın. Kendi kuzenlerimi düşündükce sinir küpüne dönüyorum. Ablası hamileliğini facte paylaşıyor kardeşi de 'kıskananlar tuz buz olsun' yazıyor. Bu nasıl bir zihniyet?? Cahilliğin son raddesi heralde.... Bana ithafen yazılmamış olsa bile nasıl cümleler oblar?.... Neyse Rabbim bilir ve görür.. Herkese hayırlı sağlıklı evlatlar versin inşaAllah ♡

Efulim çok üzüldüm
Bende kısa süreli bi düşük yaşamıştım
Acaba ağır kaldırdım diye mi diyorum ama yok aslında nasip bu işler
Hem doktorlarda söylüyor birşeyler ters gidiyorsa düşük yaşanıyor, inşallah bir dahaki hamileliğin sağlıklı olur
Lütfen kendine yüklenme
Gelin ata binmiş ya nasip demiş, hiç birimizin hiç birşeyimizin garantisi yok

Çilek maşallah Allah bize de o günleri göstersin
11 kilo aldım demiştin sanırım, kaçını verdin
canım ben 63 le hamile kaldım 74 le doğuma gittim şimdi 60 kg ım.
ama 63 te çakılı kalıyordum bu ramazanda 60 oldum rejim falan yapamdım
hep su falan içince yiyemedim
iyi de oldu aslında
hedefim 55-56

Yalan mı ama kitapçıdan çok bi milyoncular rağbet görür bizim ülkemizde
Biraz gerçekçi olmak laızm

kesinlikle doğru

canım merhaba. seni gördüğüme yazılarını görünce çok sewindim.
kim evladına kıyar.. ben buradan senin acını hissettim. nasıl üzüldüğünü ben buradan hissettim. kendini suçlu hissetme.. ALLAH büyüktür. inançlı insanlarız çok şükür. bu hayırlısıymış bilemeyiz ki. inşALLAH bir dahakine olur. düşük yapan başka arkadaşlarımızda var. hani bir dahakine daha güzel olacak. kalbini ferah tut. bol bol dua et

Amaan Türk milletinin klasik cümlesidir isyan etme, ya sen zaten isyan etmiyorsun, alanın da verenin de Allah olduğnu biliyorsun, e ağlamayayım da ne yapayım yaa icime atıp kafayı yiyeyim. Bakma sen onlara, kimse başına gelmeden anlamaz.

Benim kuzenlerim de Efulim'in kuzenleri gibi görgüsüz
Allah'ın verdiğine şükretmezler kendileri yapmış gibi görgüsüzlük edip sayfa sayfa paylaşırlar tüm kardeşler
Engelledim rahatladım

Allah razı olsun cek. Herşey en başında beri belli biz bilmiyoruz sadece. Şuan 6 aylık hamilelik sürecimi düsününce sanki Rabbim hep bir işaret göndermişe ben anlamamışım diyorum. 8 gün geç öğrendim hamileliğimi. Lekelenmelerim kanamalarım oldu. Türkiye de ki doktorum hep normal dedi. Isim bulmakta hep zorlandık. Eşim karnıma başını koyup hep konusurdu kızımla ama ben korkardım konusamazdım sesli. Dua ederdim ama konuşamazdım. Her doktor kontrolünden önce 'kalp atışı yok derseler n'aparım' diye düşünüyodum eşimde her defasında nerden geliyor aklına böyle şeyler diye kızardı. Ve iki sefer rüya gordum daha sonra tabirlerine bakınca 'hamile kadının bebeğını kaybedeceğine işarettir' yaziyordu. Birinde deprem oldu rüyamda (ertesi gün gerçekten deprem olunca ona yormuştum oysa ben.. iyi ki o zaman rüyatabirine bakmak aklıma gelmemiş). Diğerinde hastanede yatmadan imi gece önce bebeğimi gördüm arabanın içine kuşmustu. Yani bunlar sizlere sıradan gelebilir ama bana şuan bi işaretmis gibi geliyor. Karnım hiç büyümemişti belkide ayrılıği daha kolay olsun diye Rabbim büyütmemişti? Ultrasonda bir sefer yandsn yüzünü görebilmiştim onun haricinde hep sırtı dönüktu. Ayrılık kolay olsun diye belki göstermedi Rabbim. Ve bilmiyorum yine size saçma gelebilir ama ben eşime eşim bana hep dua ederdik inşaAllah iki cihanda beraber olalım diye. Ve kızımız inşaAllah annesini babasını yanına almadan cennete girmeyecekmiş. Yazacak daha çoook şeyim var aslında ama bu kadarı kafi. Rabbim bizi seçmiş çünkü O bizim bilmediklerimizi biliyor.... senin de düşük yaşadığını bilmiyordum csnım çok geçmiş olsun inşaAllah mucizenize sağ salim kavuşun ♡

kesinlikle cahillikten. aklı başında bir insan yaparmı bunu.
bu yaşananların hepsi hayatımızın bir parçası. bu yazı kaç kişinin göz yaşına sebep oluyor. aslında kimse kıskanmıyor. herkes heves ediyor.. ama yazı çok basit ve seviyesiz olmuş sende salla gitsin. sosyalmedyadan uzak dur emin ol iyi gelecek

Canım Allah hepinizden razı olsun biliyorum ki hepiniz benimle beraber üzüldünüz. InşaAllah Rabbim bu acılari tekrar yaşatmasın. Ve evet bende o kadar çok kişiden duydum ki bebeğini kaybedip yeniden sağlıkla doğum yapan. InşaAllah sizlerde hayırlısıyla kavuşacaksınız ♡

Evet elmym kimse başına gelmeden anlamaz gerçekten. Rabbim en doğrusunu bilir. Hepimizin imtihanı bir başka işte.

Değilmi? Ve ben bu yazısını henüz bir ayı yeni dolmuşken okudum. Saatlerce ağladım hic değmediği halde. Ve sonra sildim faceten onları. Öyle insanlara ihtiyacım yok.

Amin çok sağ ol
Senin de kendini toparladığında, istediğinde ikinci yavrun olsun inşallah birincisi cennette sizi bekliyor

Evet elmym kimse başına gelmeden anlamaz gerçekten. Rabbim en doğrusunu bilir. Hepimizin imtihanı bir başka işte.
Doğru söylüyorsun hepimizin imtihanı bambaşka. Allah başka acı göstermesin. İkiniz de cok gencsiniz inşallah daha güzel günler göreceksiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…