Zeytinyağı

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba zeytinyağı benimde en çok önem verdiğim konudur. soğuk sıkım organik bir zeytinyağı tavsiye edebilirim size.

Arkadaşlar soğuk presli hakiki güzel zeytinyağı arıyorum
zeytinyagında soguk sıkım cdden cok önemli. ben bir de uzun araştırmalar sonucu asitlik değerine bakmaya baslaıdm açıkçası. asitliği düşük olanlar cok daha yumusak oluyor dediler. salatalarımda kullanıyorum hep bu tarz olanları. biz ailecek şuradan alıyoruz zeytinyaglarını. Açıkçası tek bir markaya da baglı kalmadık. soguk sıkım olan da bir sürü çeşit var. deniyoruz sırayla :) Zeytinyağı

merhaba benim ailem küçük çaplı zeytin üreticisi. soğuk presin ne olduğunu bilmiyorum ancak zeytinler toplanır aynı gün içerisinde makinede sıkılarak yağı alınır bir kaç hafta bekletilir posa dibe çöksün diye, satarlar. hiç bir işlem görmez, kendimiz tüketir fazlasını satarız zaten senede 300 kg yağ ancak çıkar.
almayı düşünen olursa özelden mesaj atabilirsiniz

Soguk pres zeytinyağı kalitesi en yüksek zeytinyağıdir. Ama bulamıyorum böyle bir yağ. Tavsiyesi olan var mi. Sadece soguk pres olan

Zeytinyağı konusu derya deniz bir konu . Bolge bölge sevdiğim yağları yazacağım belki bir işine yarayan olur . Ben yemeklere ,borege ,keke hatta yumurtaya bile zeytinyağ kullaniyorum . Eve ayçiçek almıyorum kısacasi.

Kuzey Ege bölgesi : Adaliefe ,Nermin hanımın Çiftliği ,
Ethem Bey ( olgun hasati deneyimledim indirim zamanında )

İç Ege Bölgesi : ( Aydın) Zeytinseli , Seroliva

Ayvalık : Özgün , Nova Vera

Muğla : Olive Farm , Datça Murat Çiftliği ( bunlar çok az indirime giriyorlar )

İçlerinden bir tanesi dışında diğerleri soğuk sikim ,sızma ve erken hasat .

X