Annesi olmayan kedi

ssusam

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2023
249
445
Merhaba arkadaşlar gözleri açılalı çok olmamış kedi var ve kaka kısmında çok sorun yaşıyorum tavsiyeniz varsa bekliyorum 🥲
Daha önce yeni doğmuş 1 günlük bebek kediyi büyüttüğüm bile oldu yani tecrübem var ama bu sefer çok zorlanıyorum biberonu ısrarla reddediyor ayrıca ben teslim aldığımda üstünden 8 saat geçmişti bu süreçte yemek yemeyip tuvalet yapmadığı için tuvalet yaptırırken çok zorlandık şuan süt tozunu olması gerekenden çok çok daha fazla sulandırıp veriyorum dünden beri sadece çiş yapıyor bu normal mi. Pek içtiği de yok zaten bugün sabahtan beri zorla 20 mg ancak içirebildim. Kedi dün sabahtan itibaren bende. Ben almadan 8 saat önce bulundu. İlk başta çok zor şekilde kaka yaptırabildim ve o da aşırı sertti cok uzun zeytinyağı ile masaj yaparak ve bolca bağırarak miyavlama eşliğinde yaptı halen bağırsakları dolu mudur bilmiyorum. Sütü icmemesi bir yandan bağırsakları dolu o yüzden yapmıyor mu diye düşündürüyor.

Karma karışık yazdım ama kusura bakmayın kafam çok dolu ☹️ ne yapsam bilemedim de. Zorla anne sütü içirirken boğazına kaçacak diye de korkuyorum ama diğer şekilde de açlıktan ölecek gibi. Tuvaletini yapması gerekiyorsa ve yaptiramiyorsam ondan ölmesinden de korkuyorum ilk kez bir bebek Kedi beni bu kadar zorladı

Susuzluktan da yapamıyor olabilir canım. Vucudu susuz kalmıştır. Kaka da katılaşmıştır. Bebiş kedimizi de rahatsız ediyordur. Çook çok az zeytinyağı içir. Ama 1 damla kadar anca yani. Fazla verme. Mamasına katabilirsin. Sen gene az az sık sık beslemeyi dene. Zeytinyağıyla ıslattığın pamukla pıt pıt poposunu uyararak kakasını yaptırmaya çalış beslenme sonraları. Ama olmazsa veteriner gerekebilir

X