Yst'nin Diyet Günlüğü

kaptancığım aramızda kalsın 700gr eksideyim. geçen hafta şu elma tarçın vs varya o çayı yapmıştım acep onun etkisimi oldu. bugün yine yapıyorum bakalım ne olcak.
yok canım o manada değil hoşuma giden yazılar filan oluyor. kiloyla falan alakasız kaçıyor paylaşamıyorum onun için. burdan paylaşmak daha uygun diye düşündüm haksızmıyım.

:KK30::KK30::KK30::KK30::KK30:
700 gr mı eyvah biz kesin yenildik ozaman...
benim kızlar karnıyarıkları götürürken zor zaten...:KK9:

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba canım iyi gidiyorsun maşallah ya metabolizma hızlandırıcı çay ve elma tarçından bahsetmişsin ikisi aynı seymı bıde tarıf verebılır mısın.şimdiden teşekkür ederim cnm kolay gelsin :KK34:

sağol canım hoşgeldin günlüğüme. evet ikisi aynı şey. nette metabolizma hızlandırıcı çıy diye geçiyor.
2 Tane Elma
* 1 Tane Limon
* 1 Tane Kuru Dal Tarçın
* 1 Tatlı Kaşığı Karanfil
* 1 Tatlı Kaşığı Karabiber
* 2-3 Lt Su
Elma ve limonu iyice yıkayın. Bir kabın içine, kabuklu bir şekilde dilimleyin.
Çekirdeklerini atmayın.
Daha sonra, karabiber, tarçın ve karanfili ilave edin.
Üzerine 2-3 litre kadar su koyup kaynatın. Karışımı süzün.

Hazırlanışı: Elmalarla limonu 4 eşit parçaya böldükten sonra
kabukları ve çekirdekleri ile beraber bir kaba koyun.
İçerisine karabiberi, tarçını, karanfili ilave edip 2 ya da 3 litre suda kaynatın.
Ardından karışımı süzün.

Kullanımı: Günde 3 kez öğünlerden sonra sıcak olarak içilmelidir
kimisi sıcak kimisi soğuk diyor. ben ılık olarak içiyorum. geçen hafta yaptığımı bilemedim 3lt yaptım ve 3gün içtim. saklayacak termosum yok o yüzden kötü oluyor. bu hafta akıllandım ölçüleri yarıya düşürüp 1.5 lt yaptım. iyi oldu böylece günlük tüketebilirim.
sürekli uygulandığında etkisi azalıyormuş sanırım. o yüzden haftada 3-4 gün yapıp vücudun dinlenmesine izin vermeye karar verdim. böylece aynı rutine alışmamış olur. bunlar benim düşüncelerim tabii. çayla ilgili deneyimlerimi yine paylaşırım.

:KK30::KK30::KK30::KK30::KK30:
700 gr mı eyvah biz kesin yenildik ozaman...
benim kızlar karnıyarıkları götürürken zor zaten...:KK9:

cumaya daha var bellimi olur. dün akşam çok kötüydüm ama tamamen duygusal açlıktandı bence.
sevgili kocacığım bugün duygusal açlığımı dindirdi. gündüz duş almıştım. yağmur çamur soğuk demedi tuttu kolumdan dışarı sürükledi beni. bende arkadaşlardan duymuştum daha önce. çöp torbalarını kesip sarıyolarmış. sauna olayları yani. bende yapıyım dedim. göğüs altından kalçalarıma kadar geçirdim torbayı çıktık dışarı. 40dk yürüdüm ve dondum. eve dönerken üstümde bir ıslaklık hissettim. meğer torbadan aşağı akmış terler. karşıdan bakınca çiş yapmışım gibi duruyor pantolon :96:
eve geldim torbayı kaldırınca şırrr diye sular aktı üstümden. gülsemmi ağlasammı bilemedim yani. :KK37:

bugün hiç ara öğün yapmadım.
akşam yemeğinede patlıcanlı sac kavurma yaptım hafif olsun diye uğraştım ama yinede istediğim gibi olmadı. detaylı uğraşmaya vaktim kalmamıştı. neyse yanında koca kase salata yaptım. yarım kase yoğurt. 2yk pilav. ekmek yemedim. normalde sebze ağırlıklı değil et ağırlıklı bir yemek yemem gerekiyordu ama kocam kasap değilki hergün 4 köfte büyüklüğünde et yiyim. kocişin yedikleride bana sayılır. yemeği hafif acı yapmıştım. acı metabolizmayı tetikliyormuş. dolapta baklava vardı 1/4 ünü yedim. acısı gitsin diye. hemen elime elmalı çayımıda aldım. 2lt yakın suyumuda içtim. 22gibi probiyotiğimide yerim inşallah hadi hayırlısı.

sağol canım hoşgeldin günlüğüme. evet ikisi aynı şey. nette metabolizma hızlandırıcı çıy diye geçiyor.
2 Tane Elma
* 1 Tane Limon
* 1 Tane Kuru Dal Tarçın
* 1 Tatlı Kaşığı Karanfil
* 1 Tatlı Kaşığı Karabiber
* 2-3 Lt Su
Elma ve limonu iyice yıkayın. Bir kabın içine, kabuklu bir şekilde dilimleyin.
Çekirdeklerini atmayın.
Daha sonra, karabiber, tarçın ve karanfili ilave edin.
Üzerine 2-3 litre kadar su koyup kaynatın. Karışımı süzün.

Hazırlanışı: Elmalarla limonu 4 eşit parçaya böldükten sonra
kabukları ve çekirdekleri ile beraber bir kaba koyun.
İçerisine karabiberi, tarçını, karanfili ilave edip 2 ya da 3 litre suda kaynatın.
Ardından karışımı süzün.

Kullanımı: Günde 3 kez öğünlerden sonra sıcak olarak içilmelidir
kimisi sıcak kimisi soğuk diyor. ben ılık olarak içiyorum. geçen hafta yaptığımı bilemedim 3lt yaptım ve 3gün içtim. saklayacak termosum yok o yüzden kötü oluyor. bu hafta akıllandım ölçüleri yarıya düşürüp 1.5 lt yaptım. iyi oldu böylece günlük tüketebilirim.
sürekli uygulandığında etkisi azalıyormuş sanırım. o yüzden haftada 3-4 gün yapıp vücudun dinlenmesine izin vermeye karar verdim. böylece aynı rutine alışmamış olur. bunlar benim düşüncelerim tabii. çayla ilgili deneyimlerimi yine paylaşırım.

çook teşekkür ederim canım bi deneyeyim tadını merak ettim karabiber falan da var ya :KK61: bu arada özellikle memnuniyetimi belirtmek istiytorum günlüğüme gelip menülerimi yorumladığın ve ilgilendiğin için gerçekten teşekkür ederim.:KK71: beniçok mutlu ettin bi ara kimse yorum yapmıyodu.motivasyonu baya etkiliyo.bu arada ben yine kilo vermeye başladım gibi.ama canım acayip kebap pide tarzı istiyo bunları aklımdan çıkarmam lazım ahh bide spor yapabilsem güya dün ve bugün yapcaktım ama :KK43:(

kahvaltıdan önce: 1 bardak ılık suya yarım limon
(09-10)2kk peynir veya 1 yumurta 1kk peynir veya 1kk kaşar
5 zeytin, 2 dilim ekmek, yağsız tuzsuz domates salatalık vs

ara(11-12) 3 ceviz veya 10 fındık veya 10 badem

öğlen: 4 köfte kadar et/tavuk/balık veya 12 yk kurubaklagil
(haftada 2 kez et, 3kez beyaz et, 2 kez kurubaklagil)
yarım kase yoğurt veya 1 bardak ayran
bol salata (1tk zeytin yağı)
2 dilim ekmek veya 1kase çorba 1 dilim ekmek

ara(14-15) 1 porsiyon meyva , 1çay bardağı yoğurt, süt peynir
aşağıdakileri haftada 1 veya 2 kez uygulayabilirsin
veya 1 paket diyet bisküvi
veya yarım simit ayran
veya yarım porsiyon sütlü tatlı
veya 4 parça bitter çikolata
veya 2 top dondurma

ara(16-17) yukardakiler geçerli

akşam sebze yemeği (a grubu 8/ b grubu 6 yemek kaşığı)
yarım kase yoğurt veya 1 bardak ayran
salata
2 dilim ekmek veya 4 yk bulgur pilavı/makarna

ara(21-22): probiyotik yoğurt(sade)
veya 1 bardak kefir
veya 1 meyva
veya 1 kutu meyveli activya

günlük 8-15 bardak su
her ana öğünden 30dk sonra yeşil çay
haftada 3-4 kez 45dk tempolu yürüyüş yada yüzme
öğünleri kendi içlerinde değiştirebilirsin
yediklerine günlük tut. öğlen çok kaçırdıysan akşam dengelemeye çalış.

diyet tablomu yazdım sizlere

canım menün çok güzelmiş.benimkine benzer aslında ama biraz dahaa sankibu menüyle haftada kaç kilo verdin?bi de sebze yemeği a grubu b grubu demişsin ya onu anlamadım.

çook teşekkür ederim canım bi deneyeyim tadını merak ettim karabiber falan da var ya :KK61: bu arada özellikle memnuniyetimi belirtmek istiytorum günlüğüme gelip menülerimi yorumladığın ve ilgilendiğin için gerçekten teşekkür ederim.:KK71: beniçok mutlu ettin bi ara kimse yorum yapmıyodu.motivasyonu baya etkiliyo.bu arada ben yine kilo vermeye başladım gibi.ama canım acayip kebap pide tarzı istiyo bunları aklımdan çıkarmam lazım ahh bide spor yapabilsem güya dün ve bugün yapcaktım ama :KK43:(

tadı fena değil. ben içiyorum. karabiber değilde tarçın karanfil ve limonun tadı çok geliyor. dene dene afiyet olsun. destekçilerinin olması gerçekten önemli. elimden geldiğince ziyaret ederim. yanlız bırakmam. yarışma gruplarını tavsiye ederim. hem ruhuna hem de diyetine yönelik destekçi oluyorlar. aynı zamanda günlüğünede devam edebilirsin.

canım menün çok güzelmiş.benimkine benzer aslında ama biraz dahaa sankibu menüyle haftada kaç kilo verdin?bi de sebze yemeği a grubu b grubu demişsin ya onu anlamadım.

canım 1700kal diyet. a-b grupları diyetisyenim değişim tabloları verdi. onlar. 2 sayfa kadar tek tek yazamam ama resimlerini çekip ekleyebilirim. geçen hafta 1.600gr verdim. bu haftada 1 kilonun üstünde gittiğini düşünüyorum. eğer 1 kilonun altına düşersem diyetisyen kısa süreli şok diyet vereceğini söyledi. ayrıca verirse ekleyeceğim.

bugün sabah eşimle birlikte kalktım (5de) hafif bir kahvaltı yaptım. saat 10 gibide izmitte arkadaşlarla buluştum. ben gelcem diye 2 çeşit yufka böreği yapmış. simit almış. poça almış. kaşar peyniri, zeytin domates haşlama yumurta çay vardı. 1/4simit yarım poça yarım domates 3 bardak çay aldım. kızlar beni görünce şok oldular. bende hindi gibi kabardım haliyle. neyse 12de diyetisyene gittim ve günüm mahvoldu. sadece 300 gr vermişin dedi. oysaki daha dün akşam 93.200 çıkmıştım imkanı yok. bu aralar mens durumlarından ve sebebini bilmediğim gaz problemlerimden dolayı acayip şişkinlik var. neyse işte. yarın sabah aç karnıma tekrar tartılacağım. ordan çıktım saat 3e kadar perşembe pazarını gezdim. pazar deyip geçmeyin. içinde yok yok. arkadaşım oğlumla ilgilendi. sen pazar gezmeyi özlemişindir dedi. ben çocuğa bakayım sen doya doya gez dedi. valla bende öyle yaptım. memelekette küçükler var onlara çam sakızı çoban armağanı birşeyler aldım ve saat 5 de kollarım dermansız ayaklarım sızlar şekilde döndüm. kızlarla yedikten beri açım. hala hiçbirşey yemedim ve moralim çok bozuk. 2 günlük şok diyet verdi. sadece et üstüne ve sadece kahvaltıda ekmek yeme hakkım var. işte öyle.

sıkma canını canım,arada olur öle gaz problemleri, bıkac gune duzelır. bırdahakı tartılmada farkı kapatmıs olursun merak etme sen. valla kılomda oynama olmazsa bu hafta bende 2 gun şok diyet düşünüyorum. sadece tavuk verıyordu benımkı.

ben normal kilo verdiğimi düşünüyorum bence gereksiz bu şoklama ama yapıcam. mecburen.:KK43:

Seni mis kokulu pastırma kadar seviyorum.Haseki başkanın kayseri ye kattığı değer gibi hayatıma değer kattın....Sen, Erciyesin karı kadar doğal, organize sanayi kadar gönlü geniş,kale gibi mağrur hunat gibi gizem dolusun...seninle olmak Kayserispor maçında çekirdek çitlemek kadar zevk veriyor bana,...İnan seni görmek için Erkiletten Talas a kadar yürümeye razıyım . Yeter ki gözlerin kazancılar çarşısındaki kuyumcuların önünden geçerkenki gibi gülsünn....:)

Seni mis kokulu pastırma kadar seviyorum.Haseki başkanın kayseri ye kattığı değer gibi hayatıma değer kattın....Sen, Erciyesin karı kadar doğal, organize sanayi kadar gönlü geniş,kale gibi mağrur hunat gibi gizem dolusun...seninle olmak Kayserispor maçında çekirdek çitlemek kadar zevk veriyor bana,...İnan seni görmek için Erkiletten Talas a kadar yürümeye razıyım . Yeter ki gözlerin kazancılar çarşısındaki kuyumcuların önünden geçerkenki gibi gülsünn....:)

ay bu ne kız sen mi yazdın yoksa sizin oralarda bilinen bişey mi?vay insan iki sevdiği şeyi böyle bütünleştirebilir ancak :KK9:
bi de moralini bozma sakın dediğin gibi mensturasyondan dolayı su tutmuş olabilir vücudun çünkü sen bu hafta çok iyiydin sporunu yaptın diyetine dikkat ettin.daha ne olsun demi.kafanı boşaltmaya çalış canını da sıkma.görüşürüz cnm

kayserilinin aşkı

geçen haftaki kilom:94.500
dünkü 94.200
bugün sabah aç olarak 93.500
of diyetsyen offf

bu sabah yağmur var istenbulda gözlerim dolu dolu oluyor bilinmez niye. anne sözü dinler gibi masum...
annemi özledim ah ahhh:KK43::KK43::KK43:

şimdi daha iyiyim. mai canım aydınlattın sağol. sanırım en çok eşimden çekiniyordum. sağolsun şişkinliktir deyip destek verdi. biraz daha iyiyim. yok vazgeçtiğim yok. dün pazarda renkli renkli cicileri görünce dahada heveslendim doğrusu. senelerdir kahve ve siyah giymekten öğğğ geldi. renkli cıvıltılı şeyler giycem. birde kız doğurmaya karar verdim:)) kızımla birlikte çarşı pazarın altını üstüne getircez inş. çok güzel şeyler var. ama el kadar kıyafetlere dünya para istiyorlar. oğluma kilotlu çorap alayım dedim 5tl dedi. ayy aldıklarımı değilde alacaklarımı düşünüce daha çok heyecan yapıyorum.
:KK52:

X