Yeşil Çay Kürü

Yaseminli,
Ballı,
Çilekli,
Tarçınlı,
Gingolu,
Elmalı,
Sade ..
Denemediğm az kaldı .Keyfen içiyorum çünkü kilo verdirmiyor.. diyete yardımcı olur belki diye, hala vazgeçemedimm.

bana gittiğim spor merkezindeki kadın günde üç bardak yeşilçay demişti. ballı yeşilçayı çok severim zaten, doğadan'ın olanı.
üç olmasa da günde iki bardak içiyorum.
o ödem attırsın, yağ yaksın diye demişti.
kilomda azalma yapmıyordu çünkü ben zaten iyi yiyor ve içiyordum son dönem.
bu ara dikkat ediyorum yediklerime, çayı da içiyorum yine.
yazarım tabi.

bir de nette gezinirken bunu buldum:Son araştırma sonucu Şangay Fudan Üniversitesi’nden geldi. L sponsorluğunda yürütülen araştırmada, yeşilçayın zayıflamaya yardımcı olduğu kanıtlandı. 90 gün süren araştırmaya göre, "Yeşil çay Asya toplumunun vücut şekil ve yapısında olumlu etkiye sahip."

Çalışma orta düzeyde kilo sorunu olan Çinliler üzerinde gerçekleştirilmiş. 18 ile 55 yaş aralığındaki 182 kişi 4 gruba ayrılmış. Her gruba düzenli olarak farklı kateşin* miktarında yeşil çay verilmiş. Günde iki bardak yeşil çay tüketen bireylerin, araştırmanın başlangıcında, 30, 60, ve 90’ıncı günlerinde, vücut kompozisyonları ölçülmüş.

Sonuç: Hiç yeşil çay kateşini tüketmeyen kontrol grubuyla karşılaştırıldığında, en yüksek yeşil çay kateşini tüketen deney grubunun vücut ağırlığı, bel çevre ölçüsü, karın içi yağı ve toplam yağsız vücut kütlesinin azaldığı görülmüş.

Araştırma sonunda bilim adamları, yüksek kateşin içeren yeşil çayın 90 gün boyunca düzenli olarak tüketildiğinde, vücutta inceltici etkiye sahip olduğu sonucuna vardılar.

Araştırma programını yöneten L. Çay Enstitüsü görevlisi Dr. Niels Boon’un açıklaması şöyle: “Yeşil çay tüketiminin vücut yağı ve tüm vücuttaki yağ dağılımı üzerindeki etkisini analiz ettik. Araştırma sonunda yeşil çay kullanan bireylerde vücut ağırlığı ve yağlı kütlede anlamlı bir düşüş gözlemledik. Bu etkinin, özellikle karın bölgesindeki yağlar üzerinde güçlü olduğunu gördük.”

sallama yeşil çayların hiç faydası yok vücuda,onca işlemden geçiyo,uzamanlar doğal yeşil çay tavsiye ediyorlar,anlıycanız herşeyin doğalı faydalı,ben kendim demleyip içiyorum günde 2bardak yeşilçay(çubuk tarçınlı),bi bardak biberiye çayı,1bardak zencefil çayı ve melisa çayı,bazı günler değişiklik yapıp yeşil çay ıhlamur ve kuşburnu içiyorum hepsini okadar çok araştırdımki faydalarında yok yok:KK16::KK16::KK16:günde 4farklı bitki çayı öneriyorlar,bişeyi devamlıyada bağlamak yanlışmış,ara sıra aravermek gerekiyomuş,,bence iyi düşünün sallama çaylara hayırrrEn Büyük KKEn Büyük KK

dun aktardan yesil cay aldim dediginiz gibi sicak suyla birlesince yapraklari aciliyo merak ettim cubuk tarcinda ekledim ictim bide sade denedim oyle cok daha guzel oldu :-) dun yesilcay + diyet+spora basladim haftaya cumartesi kilomu soylerim size :-)

sallama yeşil çayların hiç faydası yok vücuda,onca işlemden geçiyo,uzamanlar doğal yeşil çay tavsiye ediyorlar,anlıycanız herşeyin doğalı faydalı,ben kendim demleyip içiyorum günde 2bardak yeşilçay(çubuk tarçınlı),bi bardak biberiye çayı,1bardak zencefil çayı ve melisa çayı,bazı günler değişiklik yapıp yeşil çay ıhlamur ve kuşburnu içiyorum hepsini okadar çok araştırdımki faydalarında yok yok:KK16::KK16::KK16:günde 4farklı bitki çayı öneriyorlar,bişeyi devamlıyada bağlamak yanlışmış,ara sıra aravermek gerekiyomuş,,bence iyi düşünün sallama çaylara hayırrrEn Büyük KKEn Büyük KK

zencefil cayini nasil yapiyorsun cnm? aktarda satiliyor mu
yoksa taze tencefili dilimleyerek mi yapiyorsun?
tadi nasil?

aysegül coruhlu zencefil baharatlarin kralicesi cok faydali demisti,
bende o gün bugündür almak istiyorum ama onunla ne yapacagimi bilmedigimden almiyordum

Merhaba Arkadaşlar,

bende yeşil çay içiyorum her gün günde 1 büyük fincan ve aynı zamanda doğan form kayısı çayı içiyorum fakat, bende hiç bir etkisini görmedim. Zayıflattığına inanmıyorum yada ben 1 bardak içtiğim için etki yapmıyor olabilirde bir ben poşet çayını içiyorum yeşil çayın kendisini almadım. İş yerinde içtiğim için poşet çay daha rahat oluyor.

Arkadaşlar, ben sürekli olarak aktardan aldığım Yeşil çayı demleyip içiyorum. Evet bir çok faydası vardır ama mucizevi bir şekilde zayıflattığına inanmıyorum. Şimdi siz bu konuşmadan kiloluyum sanacaksınız, hayır değilim. Aksine ideal kilomun oldukca altındayım.
Yeşil çayımı demlemeden önce, bir miktar suda Tarçın çubukları kaynatıyorum, ateşin altını kapatıp yeşil çayı ekleyip demliyorum. Günde 3-5 fincan arası içiyorum. Size tek faydası, açlık krizlerinizi yatıştırır, daha geç acıkmanızı sağlar. Yediklerinizede dikkat ederseniz, sağlıklı bir şekilde zayıflarsınız.
Herkese sağlıklı günler dilerim.

Kızlar kilo sorunu olan diyet yapoan hap vs kulanan hepsini bıraksın.. Tek ve kısa çözüm yeşil çay 2-3 gün sonra bile kendinize değişimleri hissetmeye başlıyosunuz. 1 ay sonra da sonucu net görüceksiniz.

biz bu çayı içmeye arkadaşımla beraber başaldık ve şuan ikimizde aynı anda ve aynı şekilde kilo vermiş durumdayız. Tek yapmanız gereken günde 2 bardak çay içmek o kadar vee istediğiniz börek çörek ne varsa yiyebilirsiniz.

HAYDİİ KIZLAR İNANILMASI ZOR GİBİ AMA SADECE DENEYİN VE GÖRÜN DİYORUM...

denenmesi bence kesinlikle şart harika

Kızlar kilo sorunu olan diyet yapoan hap vs kulanan hepsini bıraksın.. Tek ve kısa çözüm yeşil çay 2-3 gün sonra bile kendinize değişimleri hissetmeye başlıyosunuz. 1 ay sonra da sonucu net görüceksiniz.

biz bu çayı içmeye arkadaşımla beraber başaldık ve şuan ikimizde aynı anda ve aynı şekilde kilo vermiş durumdayız. Tek yapmanız gereken günde 2 bardak çay içmek o kadar vee istediğiniz börek çörek ne varsa yiyebilirsiniz.

HAYDİİ KIZLAR İNANILMASI ZOR GİBİ AMA SADECE DENEYİN VE GÖRÜN DİYORUM...

bu bildiğimiz heryerde satılan doğadan çay kutularında da olan yeşil ça ymı

ben de yeşil çay severim günde 2 bardak iyiymiş de ben daha da fazla içerim işe yarasın yeter ki zor da değil hemen yarın başlıyoruuum :)

Merhaba Arkadaşlar,

bende yeşil çay içiyorum her gün günde 1 büyük fincan ve aynı zamanda doğan form kayısı çayı içiyorum fakat, bende hiç bir etkisini görmedim. Zayıflattığına inanmıyorum yada ben 1 bardak içtiğim için etki yapmıyor olabilirde bir ben poşet çayını içiyorum yeşil çayın kendisini almadım. İş yerinde içtiğim için poşet çay daha rahat oluyor.

Bu tarz bitki çayları için üretilmiş, süzgeçli fincanlar var onlardan almanı ve aktardan açık yeşilçay alıp içmeni tavsiye ederim. Yada Çaykur'un metal kutuda olanı var marketlerde ondan alabilirsin. Ben evde küçük demlikte demleyip içiyorum ama işyerinde, bahsettiğim o fincanlardan kullanıyorum :KK66:

Resimde ince çekilmiş olan Çaykur'un, daha kalın çekilmiş olan aktardan açık. Ben aktardan almayı tercih ediyorum.

$23062013178.jpg $23062013176.jpg $23062013174.jpg $23062013175.jpg

Çantamda da lipton'un tarçınlı yeşilçayından taşırım, misafirlikte falanda içebileyim diye :KK66:

Ben de yesilcayi cok severim firsat buldukca iciyorum kahvaltida falan da canim siyah cay istemiyor hic yesil cay iciyorum bir ayda 4 kilo verdim hem emziriyorum hem yediklerime dikkat ediyorum hem de portakalli zencefilli yesilcay iciyorum tadi cok guzel cok hosuma gidiyor insallah bi 4 kilo daha veririm cunku dogumdan sonra kaldi biraz ayrica yesilcay cok saglikliymis intten arastirdim biraz cilt guzelligi antioksidan falan baya bi faydasi var insallah hepimiz de istedigimiz kiloya kavusuruz yesilcayla

Yaklaşık iki yıldır çok düzenli olmasada yeşil çay içiyorum.esasen zayıflamak vs niyetiyle değil tamamen sağlıklı olabilmek adına.sağlıklı beslenme konusunda takıntılı bi insanım. Şunu farkettimki yeşil çayı içmeye başladığımdan beri form korumama inanılmaz yardımcı oluyor
Hani şu adet öncesi herseyi canımızın çekmesi ve mide fesatı geçirene kadar çok yediğimiz dönemlerde bile agzımı açık bıraktıran nasılda kilo almıyorum alla alla dememin nedeni
Aktardan alın yalnız evde kullanmak için,çalışırkende poşet çay seklini kullanın
Günde en az 2-3 fincan tüketin
Yalnız aktardan aldığınız yeşilçayı bi fincana bi çay kasığı koyun aksi taktirde bayağı demli oluyor
Birde bende uyku kaçırıyo inanılmaz ölçüde aksam 7den sonra içmemeye özellikle dikkat ediyorum yoksa uyuyamıyorum
Tavsiye ettiğim bikaç ark da denedi
Bu sayede gün boyuda cidden zinde ve canlı oluyorsunuz
Bazen uykusuz yorgun erken kalktığımda (güne muhakkak bi fincan içerek başlıyorum) gün içinde acaip cin gibi oluyorum

Buarada yeşil çayın içine bir de yarım çubuk tarcın koyuyorum onu sölemeyi unutmuşum( bi çubuk tarcını ortadan ikiye kırıyorum yani yarın cubuk tarcını bi kere kullanıyorum,bi daha kullanmıyorum) 😊😊😊

X